Raadt niet (t-ij, d& it'ie^dam.inen Het rooster van de E.H.B.O. voor het ko mende seizoen is ook weer bekend. De ge diplomeerden van de eerste hulp zullen iedere zondag bij toerbeurt dienst doen op het strand in Callantsoog en Groote Keeten. Evenals de leden van de ,,C.k.B. Paal 13" gevende E.H.B.O.ers hun vrije zondag voor het be lang van u en uw gasten. De opleiding van deze mensen geschiedt in de wintermaanden, waarbij de eerste hulp op medisch gebied centraal staat. Het is natuurlijk mogelijk de E.H.B.O. in te schakelen bij bijv. het op sporen van een kind, hoofdzaak is echter hulp te geven bij ongevallen. Maar al te vaak gebeurt het dat, vooral tijdens drukke weekends, kinderen zoek ra ken. We willen u nogmaals enkele tips geven, waardoor eindeloos zoeken voorkomen kan worden. Geef uw kinderen een naamplaatje met het adres in het dorp of op het strand, bijv.: Carla Jansen tent nr. 14 bij Smit of Peter Meyer scherm bij Vos. Volwassenen die zo'n kind vinden, weten dan in ieder geval, dat het geen enkele zin heeft, langs het strand te lopen, maar kan de vondeling naar eigen omgeving brengen. Heeft uw kind geen naamplaatje, meldt de vermissing dan direkt bij het dichtsbijzijnde strandpaviljoen of bij de E.H.B O. Zelf kunt u dan handelend optreden, door in ploegen van minstens 5 man in de richtingen noord en zuid te zoeken. Vindt u het kind zelf, wees dan a.u.b. zo vriendelijk ook dit te vermelden bij de in stantie waar u het als vermist heeft opge geven Personen, die een kind zonder naamplaatje vinden, doen er goed aan hiervan direkt melding te geven bij het dichtsbijzijnde pa viljoen of de E.H.B.O. Als het kind onder de hoede van de „vinder" blijft, moet deze wel bij de plaats waar aangifte gedaan is, nr. van de tent en plaats op het strand op geven. Als mensen met kleinere kinderen zich aan deze tips houden, wordt veel ongegronde angst, veel onnodig zoeken en veel werk voorkomen. De E H.B.O ers zullen u er dankbaar voor zijn. Van de Redaktie. Vanaf zaterdag 28 juni verschijnt de Bad- bode weer wekelijks. Copy en mededelingen voor de agende die dienen uiterlijk maandagavond bezorgd te zijn op het adres Zeeweg 12. §ccn luchtbedden en opblaasboten in zee Bingo-dansant, dat 13 juni j.1. georganiseerd werd, was een succes. Er waren vakantie gasten en Callantsogers, die zowel deelna men aan het dansen als aan bingo. Een groep van circa 8 pers. uit Groningen kwam speciaal naar Callantsoog om bij dit evenement tegenwoordig te zijn. Een bewijs dus, dat bingo-dansant wat men noemt „in" begint te worden. Het eerst volgende Bingo-dansant in het Dorpshuis vindt plaats op 11 juli a.s., terwijl 29 j uni in de Garnekuul een gewone bingo avond georganiseerd wordt. Over de veldloop-cross door het Zwanen- water moeten we helaas minder optimisti sche geluiden laten horen. Er waren voor de drie verschillende afstanden slechts een kleine 60 deelnemers, waarvan meer dan de helft kinderen beneden de 12 jaar waren. Jammer, maar volgend jaar beter, hopen we. In ieder geval willen we eens per jaaar in samenwerking met Olympia-Wieringerwaard dit festijn voortzetten. We rekenen op veel meer deelname. De excursie door het Zwanenwater daaren tegen was wel een succes. Bij veel gasten is er veel appreciatie voor deze wandeltoch ten, die wekelijks op dinsdagavond plaats vinden. Evenementen. In de maand juli zullen er weer diverse evenementen voor Callantsogers en gasten georganiseerd worden Zaterdag 28 juni wordt een klaverjasdrive gehouden in het Dorpshuis. Dit is nu echt een gelegenheid voor de vakantiegangers om nader in con tact te komen met de Callantsogers en voor de inwoners van Callantsoog de manier om hun gasten eens gezellig mee te nemen. Het inschrijvingsgeld is zo laag mogelijk ge houden n.1. f 1,50 per persoon. Er zijn vele mooie prijzen beschikbaar. Met uw medewerking zal de avond zeker slagen. Woensdag 2 juli zal in het Dorpshuis het eerste wijnfeest in dit seizoen gehouden wor den. De consumptie is prima, de prijzen zijn billijk. Er is volop gelgenheid om te dansen. Het optreden van amateurs wordt ten zeer ste geapprecieerd. Op het Dorpsplein wordt op vrijdag 4 juli weer gestart met de stoelendans, een gezel schapsspel voor jong en oud, waarbij ook prijzen gewonnen kunnen worden. In de komende weken zullen puzzlewandel- tochten en excursies door het Zwanenwater georganiseerd worden, er zijn enkele auto- puzzletochten uitgeschreven, terwijl dit jaar behalve in het recreatiegebouw van de Gar nekuul. ook in het Dorpshuis dansen en zo nu en dan een filmavond gehouden wordt. Voor de kinderen zal in ieder geval op 24 juli een lampionoptocht in Callantsoog ge houden worden, terwijl de Van Dam tot Damrace op vrijdag 25 juli is gesteld. Voor data etc. van de diverse evenementen raadplege men de agenda in de Badbode. Vakantie. Nu de piek in de vakantie weer voor de deur staat, realiseren we ons meer dan ooit, dat de grote volksverhuizing weer op gang komt. Miljoenen mensen trekken er op uit, in soms minder solide auto's, volgepakt en bezakt met allerhande zaken, die tijdens de vakantie wel eens te pas zouden kunnen ko men. Om maar zo vlug mogelijk op de plaats van bestemming te zijn wordt aan één stuk door gereden, 1000 of meer kilometers per dag worden afgelegd, om te genieten van dat goede buitenland, waar alles veel mooi er, veel goedkoper en vooral veel zonniger is als in ons lieve vaderland, waar het zee water veel warmer is en waar je veel ple zieriger kunt uitgaan. Men kan zich bij deze enorme verplaatsin gen afvragen, waarom er in de zomer 2a3 weken vakantie wordt gehouden, men kan zich afvragen wat vakantie eigenlijk bete kent. Wij menen te mogen vaststellen, dat na 'n periode van hard werken, de vakantie er is om uit te rusten, dat de vakantie gegeven wordt om in die tijd lichaam en geest te ont spannen. Er zijn mensen, maar dat zijn er slechts weinigen, die zich bij een temperatuur van 30" C. pas gelukkig voelen. De meeste West-Europeanen hebben veel meer behoefte aan frisse lucht, een duik in het minder warme zilte nat, alleen men wil het niet bekennen. Men wil niet toegeven, dat een reis per auto naar Skandinavische- of Middelandse- zee landen een enorm uithoudingsvermogen vergt van de chauffeur en de vaak jonge passagiers. Men zal nooit erkennen, dat de vakantie mislukt is, omdat de hitte overdag onverdragelijk was. Dat men vermoeid thuis komt is niet te wijten aan de warmte of de lange reis, maar uitsluitend omdat men van alles wilde genieten, aan alle festiviteiten deelnam. Jammer, dat men zich zo weinig gerealiseerd heeft, dat er ook vakantie ge houden kan worden, zonder al te veel ver moeidheid. Natuurlijk begrijpen we, dat in deze tijd met de voortsnellende techniek een reis naar 't buitenland geen onoverkomelijke moeilijk heid is. Natuurlijk begrijpen we dat 'n ieder wel eens een kijkje in het buitenland wil nemen. Natuurlijk begrijpen we dat u liever een zonnige vakantie heeft met redelijk weer. Maar we begrijpen niet, dat het strikt nood zakelijk is om in die vakantie voort te ra cen van de ene plek naar de andere. Wij begrijpen helemaal niet, dat jonge kin deren er enig plezier in hebben om in een auto urenlang opgepakt te zitten. Wij menen hier mee te zeggen, gaat u met uw kinderen naar een rustig oord, rijdt niet te veel per dag, geniet met uw kinderen van de natuur, maakt de vakantie van u en uw kinderen tot een genoegen. Er is voor u zeker een mogelijkheid te vin den om een of meerdere weken per jaar, die noodzakelijke trip naar het buitenland te maken, maar stel die tijd in voor of nasei zoen, als de wegen niet overvol zijn met uw mede-vakantiegangers, die ook zo'n haast hebben. Rust in de vakantie van u en uw kinderen uit aan zee, bos of duin. Gun u en uw ge zin een echte vakantie al is het maar in 'n klein dorpje als Callantsoog. Zeehengelen. Zaterdag 5 juli wordt er voor Strandpavil joen Vos, Callantsoog om 18.30 uur een wedstrijd gehouden in zeehengelen, georga niseerd door de heren v. d. Berg en Drie- ënhuizen. Er zijn ruim f200,aan prijzen. Deze wedstrijden komen steeds meer in de belangstelling van Callantsogers en gasten. Wij menen er dan ook goed aan te doen u aan te raden zo spoedig mogelijk in te schrijven om teleurstelling te voorkomen. Het inschrijfgeld bedraagt f 2,50 per persoon pieren (50 stuks) in begrepen. De kosten zijn dus voor de inschrijvers wel ten zeerste beperkt. (50 pieren kosten n.1, plm. f 2,25). U kunt zich telefonisch opgeven, telefoon 02248-239 of persoonlijk bij 't Visserspara dijs, Abbestederweg 6, Callantsoog.

Badbode voor Callantsoog | 1969 | | pagina 3