'ADBOD CALLANTSOOG Zaterdag 5 juli 1969 nr. 4 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Abonnementen: VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Een der strandpaviljoens Route 3. Er zijn veel vakantiegangers, die wel eens iets anders willen als iedere dag naar het strand. Een aardige tocht in de omgeving is Route 3, uitgestippeld door de commissie .Toer in Noord-Holland'. Deze tocht begint in Den Helder, waar men o.a. een bezoek kan brengen aan het mari nemuseum of aan de openbare leeszaal,waar momenteel 'n tentoonstelling gehouden wordt van gouaches, aquarellen en gekleurde te keningen van Noordhollandse beeldende kustenaars. En voor de liefhebbers is er elke dinsdag op het Julianaplein ,vis-eetdag'. Vanuit Den Helder rijdt men naar de Kooy, marinevliegveld, langs het Amstelmeer.Wes- terland en Hippolytushoef naar Oosterland, waar een middeleeuwse kerk met toren is, welke omstreeks 1100 gebouwd moet zijn. Een curieus orgel van J E. Tesschemacker, werd in 1902 in dit kerkje geplaatst en moet in de 18e eeuw gebouwd zijn. Bandrecorder concerten geven de bezoekers een indruk van de ongerepte klankkwaliteit van dit or gel van dit orgel. Via den Oever (museum boerderij en voorlichtingsgebouw Zuiderzee werken) het Robbenbos, de Wieringermeer, Kolhorn en Barsingerhorn komt men inScha- gen waar in het gebouw Maria Boodschap in de Molenstraat, een unieke poppenkollek- tie van Wim Meilink is ondergebracht. Handpoppen en marionetten uit verschillen- perioden, Aziatische schaduwfiguren en mo derne stokpoppen uit Oost-Europese landen kortom te veel om op te noemen, zijn in dit gebouw ondergebracht. Vanuit Schagen rijdt men via het Zwanen- water weer naar Callantsoog. Nu kunnen we ons indenken, dat er vakan tiegangers zijn, die zich in hun vakantie liever niet vermoeien. Welnu de taxi van Nic. Kossen brengt voor hen uitkomst. Deze ondernemer ver zorgt n.1. naast taxiritten ook tochten voor belangstellenden. De feesten. Vrijdag 27 juni j.1. zou het eerste strandfeest „zandhopen maken" gehouden worden. De heer Vogelzang en twee Duitse gasten hadden op zich genomen om dit feest te leiden. Helaas regende het 's morgens, zodat er geen enkele animo was. terwijl later op de dag het getij ongunstig was. De klaverjasdrive van zaterdag 28 juni in het Dorpshuis trok helaas maar weinig deel nemers. Er waren slechts 5 tafels, maar dat deed niets ten ongunste aan de stemming. De thuisblijvers zullen het beslist betreuren niet aanwezig geweest te zijn in het Dorps huis. Ie prijs fam. van Diepen 7217 p. 2e prijs fam. G. Zeeman 6498 p. 3e prijs heren S. Baken - A. Doorn 6368 p. 4e prijs heren Smit en Smit 6225 p. Voor de overige deelnemers waren er troostprijsjes. Dinsdag 1 juli was het mogelijk het eerste strandfeest voor de kinderen te laten door gaan. De heren S. Vogelzang en S. Schaap hadden zich belast met de organisatie. Er was „zaklopen" voor kinderen van 5 tot en met 8 jaar en „zakspringen" voor kinde ren van 9 tot en met 12 jaar. De prijswinnaars bij de 5 en 6 jarigen le prijs Peter Jepma 2e prijs Barbara Thijsen 7 en 8 jarige prijswinnaars waren le prijs Ineke Koops 2e prijs Harry Romijn Bij de 9 en 10 jarigen waren de prijzen voor: le prijs Petra Cruijs 2e prijs Froukje Visser De namen van de winnaars vann 11 en 12 jaar zijn le prijs Liedeke Jepma 2e prijs Frankie Sjaardema Alle kinderen, die aan de wedstrijd deelna men, kregen een troostprijs. De komende evenementen. Over de wedstrijd zeehengelen van zaterdag 5 juli hebben we in de vorige Badbode al het een en ander geschreven. In het Dorpshuis wordt zondag 6 juli voor het eerst in dit seizoen een dansavond ge organiseerd. De toegangsprijzen zijn zo laag mogelijk gehouden. Öp maandag 7 juli wordt eveneens voor het eerst in dit seizoen een film in het Dorps huis gedraaid en wel: Jerry Leuwis als preutse professor, ke aanvang is 8 uur. Het wijnfeest, voorheen in de Wijde Bliek, en Callant gehouden, staat weer onder su pervisie van de heer Gorslink, dus dat be looft veel goeds. De turndemonstratie, die op 10 juli op het Dorpsplein gegeven zal worden, zal bij slecht weer plaats vinden in het Dorpshuis. Bingo-Dansant op vrijdag 11 juli in het Dorpshuis zal zeker een groot aantal bezoe kers trekken. Komt daarom vooral tijdig, er zal volop gelegenheid zijn om te dansen op muziek van de Flinstones. in dit seizoen wordt er veel georganiseerd in het Dorpshuis. Her stichtingsbestuur van het Dorpshuis deelt mede dat i.v.m. de ver hoogde accijns op alcoholische dranken de prijzen van consumpties voor gewone avon den vastgesteld zijn op: jenevers, vieux en pils 70 cent sherry, port, martini 85 cent donker bier 80 cent advocaat en wijn 100 cent Op de feestavonden als hierboven vermeldt zijn de prijzen verhoogd met 10 cent be- dieningsgeld De prijs van frisdranken blijft gehandhaafd evenals die van buitenlandse likeuren en dranken. WANDELPUZZLETOCHT. Dinsdag 8 juli a.s. zal opnieuw een wandel- puzzletocht door het Zwanenwater georga niseerd worden. De excursie op dinsdag door het Zwanen- water komt hierdoor te vervallen. Maar de deelnemers aan de puzzletocht zullen naast de moeilijkheid van het puzzlen ook van veel natuurschoon kunnen genieten. Voor de tocht kan men zich inschrijven bij het VVV-kantoor, Dorpsplein op maandag 7 en dinsdag 8 juli tot 5 uur 's middags. Er kan door groepen van ten hoogste 3a4 personen worden deelgenomen; kinderen be neden 16 jaar uitsluitend onder leiding van volwassenen. De start is vanaf 7 uur bij de ingang van het Zwanenwater. De prijsuitreiking zal plaats vinden in het Dorpshuis, diverse prijzen staan de winnaars ter beschikking. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1969 | | pagina 1