CALLANTSOOG Zaterdag 2 aug. 1969 nr.8 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Abonnementen VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Druk: Fa. K. VAN LOSNEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Lampionoptocht. De lampionoptocht van donderdag 24 juli was in enkele opzichten een waar succes, maar er waren ook verschillende punten,die voor verbetering vatbaar zijn. Een enorm succes was de opkomst van de gekostumeerde deelnemers aan deze lampion optocht, n.1. ruim honderd kinderen waren „verkleed". Een punt, dat zeker veranderd wordt, is de jurering tussentijds, ook al zouden er minder gekostumeerden zijn. De jury heeft zeker een half uur nodig om de diverse kostuums en voorstellingen te beoordelen, zodat die beoordeling weer zal plaats vinden voor de optocht van het Dorpsplein vertrekt. De namen van de prijswinnaars voor het aardigste kostuum of de origineelste voor stelling zijn le prijs Petra Olyhoek, Surinaamse 2e prijs Gertje Beudeker, Maanman Jacky Drieënhuizen, Bor de Wolf 3e prijs Jolanda Rijkes, Saartje 4e prijs Grietje v. Houwelingen, Meneer de uil Dennis Rijksen, kabouter 5e prijs Ria Verschuur, Chinees meisje 6e prijs Corrineke de Joode. schoorsteenv. 7e prijs Sonja Verbrugge, Verpleegster Guusje Rykenberg, Robot 8e prijs Oliver Bastu, Chinees Erica Lastdrager, Geisha Agnes de Joode, Jacoba v. Beieren 9e prijs Yloka Bom, Bloemenmeisje 10e prijs Tonny Rappen, Boertje De namen van de groepprijswinnaars zijn le prijs Rezelman-Zwaan, Apollo 11 2e prijs fam. Croes, Vakantiediner 3e prijs Jongens Rezelman, Sneeuwitje en de Prins 4e prijs Groep Hale, Hongaarse volksgroep 5e prijs J. en C. Kreamer, Pierot, Pierette 6e prijs Strooper-Isaksson, Chinese Taxi Groep Stroewer, Hans en Grietje en de heks De jury, die bestond uit twee heren van camping „de Garnekuul", twee vakantie gangers en een inwoonster van Callantsoog had beslist geen eenvoudige taak. Namens de organisatoren van deze lampion optocht hartelijk dank voor de medewerking. Wijnfeest. Miss Callantsoog-verkiezing. „Goede wijn behoeft geen krans", hetgeen met een kleine variatie ook van toepassing is op de wijnfeesten in het Dorpshuis. We zouden er dan ook niet over schrijven, als er op het wijnfeest van donderdag 7 aug. a.s. niet iets bijzonders te gebeuren staat, t.w. de Miss Callantsoog verkiezing. Een prach tige sjerp, vermeldende „Miss Callantsoog 1969", staat de winnares ter beschikking. Bovendien zullen enkele prijsjes uitgeloofd worden. De jury zal bestaan uit 4 heren en 1 dame. De namen van de vijf juryleden zijn nog niet bekend bij het ter perse gaan van dit nummer. Behalve deze Miss verkiezing wordt er ook ruimschoots gelegenheid gegeven aan ama teurs om op te treden, waarvoor ook en kele prijsjes beschikbaar zijn. Tussen de di verse attracties kan er in veel variaties ge danst worden. De dames, die aan de verkiezing willen deelnemen, kunnen zich aanmelden op don derdag 7 augustus van 19.30 tot 20.- uur. Klaverjassen. Voor de klaverjasdrive in het Dorpshuis was, ondanks de warmte, een behoorlijke belangstelling. De stemming was zeer spor tief en de deelnemers aan deze drive kunnen terug zien op een prettige avond, waarvan de leiding berustte bij de heer Gorselink. Namen van de prijswinnaars zijn le fam. Bakker, 7635 p. 2e mevrouw Bijpost-Oele 6819 p. 3e mevrouw Spijker-Pinkster 6744 p. 4e dames Vogelzang-Schmidt 6611 p. 5e heren v. d. Post 6567 p. 6e heren Vogelzang-Schaap 6384 p. De troostprijs was voor de heren Baken en Doorn met 5157 p. vrijd. 1 aug* in het Dorpshuis GROTE INTERN. SHOW „KOKTAIL" medewerkenden zijn o.a. JEAN en jOOP KOK - SJAKIE SCHRAM - JOOP DE LEUR en vele andere. Plaatsk.: VVV of vrijdag a.d. zaal zolang voorradig. Van Dam tot Dam race. Langzaam maar zeker komt de Van Dam tot Dam race meer in de belangstelling van de vakantiegangers te staan. De deelname wordt groter en het gebrachte is van een uitstekende kwaliteit. De jury bestond uit 3 vakantiegangers, waar van een persoon een kleingedeelte van de lampionoptocht, de twee andere leden deze optocht in 't geheel niet gezien hebben. De eerste deelnemer aan de race was een prinses, de laatste groep waren de „Witters" als grap bedoeld voor een der jury-leden. Bij de van Dam tot Dam race kan de jury meer tijd besteden aan de beoordeling, om dat de diverse enkelingen en groepen met tussenpose van ongeveer een minuut ver trekken. Toch vinden we bij de prijswin naars verschillende namen die ook vooreen prijs bij de lampionoptocht in aanmerking kwamen. De hoofdprijs werd gewonnen door de fa milies van Wageningen-Mout, Arabieren met ezels 2e prijs fam. Croes, Vakantiediner 3e prijs groep Rezelman-Zwaan, Apollo 11 4e prijs heren Mout-v. Wageningen, Een dambord gaat van dam tot dam 5e prijs Dorien en Victorien Lutz, de Witters 6e prijs jongens Leguit, Fabeltjes Krant 7e prijs groep Hale, Hongaarse Volksgr. Prijzen bij de enkelingen waren voor le prijs Geisha, Erica Lastdrager 2e prijs Chinees, Oliver Bastu 3e prijs Maharadja, Jansje Meulenbelt 4e prijs Fruitvrouwtje, Anja van Oostijen Alle deelnemers kregen een flesje sinas, de de prijswinnaars konden verschillende mooie prijzen in ontvangst nemen. De hoofdprijs „een verblijf" in een 6 per- soons bungalow in de Kerst- of Paasvakantie was voor de dames v. Wageningen en Mout die tevens een bon ontvingen, beschikbaar gesteld door de plaatselijke banketbakker. Noodcamping. Zaterdag 26 juli was de animo van de zijde der kampeerders voor de badplaats Callants oog dermate groot, dat op geen enkel kam peerterrein 'n plaats geimproviseerd kon wor den. Een terrein aan de Abbestederweg, onlangs aankocht door de gemeente Callantsoog, werd in allerijl ingericht als noodcamping. Voor kampeerders, die slechts enkele dagen in Callantsoog willen vertoeven, kan op deze noodcamping plaats gemaakt worden. Willen de lezers van de Badbode eventuele gegadigden op deze mogelijkheid attent ma ken Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. vrijdag 11 juli 10 uur

Badbode voor Callantsoog | 1969 | | pagina 1