CALLANTSOOG Zaterdag 23 aug. 1969 nr. 11 Red. Mevr. G. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Abonnementen VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 O Uitslag autopuzzletocht. Donderdag 14 augustus werd de derde auto puzzletocht in dit seizoen georganiseerd. Het aantal deelnemers viel enigszins tegen. Jammer dat er zo weinig Duitse gasten aan dit evenement deelnemen. De Hollandse tekst die de route beschrijft, blijkt nog steeds voor veel buitenlanders een barrière te zijn. De tocht zelf leverde ook nu weer enkele moeilijkheden op. Maar zij die de route be schrijving goed lezen en met alle mogelijke leestekens rekening houden, komen meestal wel voor een prijs in aanmerking. De prijsuitreiking vond plaats in het Dorps huis. Na loting kwam mej. T. Jimmink in aanmerking voor de taart. De troostprijs was voor de familie Vos, Groote Keeten. Enkele namen van prijswinnaars zijn le prijs, fam. Bekhof ze prijs, fam. Bijl 3e prijs, fam. Starreveld 4e prijs, Mej. N, Baken 5e prijs, P. Spruyt 6e prijs, L. Gorselink 7e prijs, fam. Philipsen 8e prijs, fam. Kaandorp 9e prijs, K. Baken 10e prijs, Dr. v. d. Brink De prijzen werden uitgereikt door de voor zitter van de VVV de heer A. van Scheijen. De tocht was dit keer uitgezet door de heren De Joode en Schaap, onder supervisie van de heer Bloem. Adverteren. De heren adverteerders willen we er op wij zen dat zaterdag 30 augustus de laatste Bad- bode in het seizoen 1969 verschijnt Indien de advertenties voor dat nummer veranderd moeten worden, dient de copy uiterlijk zondag 24 augustus bezorgd te zijn bij de redaktrice, Zeeweg 12. Bridge-drive In verband met het „inlassen" van 'n beat- avond in het Dorpshuis, moest de bridge drive gehouden worden in hotel Callant. De drive was bijzonder gezellig. Het zou wel prettig zijn als dit evenement gedurende de zomermaanden meer op het feestpro gramma zou komen. Van de zijde van de gasten blijkt er voldoende belangstelling vcor te zijn. De uitslag van de drive van woensdag 13 augustus was: le prijs dames Liefting-Bakker 2e prijs heren v.Vloon 3e prijs heren Hoek-Gorselink 4e prijs fam Vos, Groote Keeten Bridgers of aspirant-bridgers in Callantsoog die nog geen lid van de bridgeclub zijn, kunnen zich opgeven bij de heer Gorselink, Duinroosweg 13 Evenementen. De vorige week in het Dorpshuis geplande wedstrijden hadden geen enkel succes. Er kwamen geen Callantsogers en geen gasten. De op veler verzoek ingelaste Beatavond op woensdag 13 augustus werd daarentegen druk bezocht. Het lijkt ons geen overbodige luxe om ook gedurende de wintermaanden eens iets voor de jongelui te organiseren in de vorm van een Beatavond en voor de wat oudere jongelui bijv. een Bingo-dansant. Het spuitvoetbalien door lieden van de brandweer tegen leden van het Fanfarecorps had zeer veel belangstelling, evenals de licht- wedstrijd die daar op volgde. De uitslag van de voetbalwedstrijd Callar ts- oog-Gasten div. campings was 4-1. De eerst komende dagen zullen nog enkele wedstrij den gespeeld worden (zie de agenda). Route 2. In het kader van „Toer in" willen we de vakantiegangers en Callantsogers nog eens wijzen op een aardige tocht, die eventueel gemakkelijk op een middag te maken is. We bedoelen de route 2. Deze tocht begint in Hoorn, dat men van uit Callantsoog via Schagen bereiken kan. De voornaamste plaatsen die men op deze tocht aandoet zijn Hoorn, Enkhuizen, Medem- blik, Midwoud en Hoogwoud. In de zestiende en zeventiende eeuw was deze plaats een vermaarde wereldhaven. Veel ge bouwen herinneren nog aan de oude glorie hetgeen men ook kan bewonderen in het Westfries museum gevestigd in het oude- Staten-College. Een pronkgevel met leeuwen die de wapens vasthouden van Medemblik, Edam, Hoorn, Alkmaar, Enkhuizen en Mon nikendam is een van de vele historische be zienswaardigheden Over de IJsselmeerdijk, Schellinkhout gaat de tocht landinwaarts langs Wijdenes en Ooster- leek via Broekerhaven naar Enkhuizen. De Drommedaris en het Zuiderzeemuseum zijn wel de belangrijkste gebouwen waar tentoonstellingen gehouden worden. Vanaf de Drommedaris kan men dagelijks elk uur een rondvaart maken langs de Zuiderzee werken: dijk en sluizenbouw Markerwaard. Maar ook het Enkhuizer Zand (kleuterbad, speel- en zonneweiden) kunnen de route aan genaam onderbreken. Via Andijk komt men in Medemblik waar o.a. in Kasteel Radboud een tentoonstelling is van wandkleden. Stuk voor stuk juweeltjes van stadjes om uren in te vertoeven, maar ook een gezellige route die voor veel afwisseling zorgt. Zo ook kan men vanuit Medemblik via Opperdoes en Twisk naar het landelijke Midwoud rij den, waar een tentoonstelling van houtsneden van Ria de Boer gehouden wordt in het Gemeentehuis En vanuit deze plaats bereikt men gemakkelijk de E 10, die richting Alk maar of den Oever gaat. Men kan de tocht nog iets uitbreiden door naar Hoogwoud, te rijden dat men van uit Midwoud via Benningbroek bereiken kan. Vooral de tentoonstelling West Friesland in Oude Prenten en kaarten is voor de lief hebbers van geschiedenis zeker de moeite waard, omdat deze tentoonstelling vooral een beeld geeft van West Friesland rond de zestiende eeuw. Vanuit Hoogwoud kan men over Opmeer, Spanbroek, Wognum naar Hoorn rijden en vandaar richting Schagen, Callantsoog. Een tocht, die vooral nu de wegen weer wat rustiger worden, zeker een aangename vakantie herinnering zal blijven. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Donderdag 21 aug. Lampionoptocht

Badbode voor Callantsoog | 1969 | | pagina 1