'ADBOD CALLANTSOOG Zaterdag 30aug. 1969 nr. 12 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Abonnementen VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Druk: Fa K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Welkom in Callantsoog. Zij, die hun vakantie gepland hadden vanaf 16 of 23 augustus, zullen wel met spijt den ken aan de vele zomerse weken, die vooraf gingen aan de herfstachtige regen en storm, die nu reeds een week het weer in geheel West Europa teisteren. Maar treurt u niet, Callantsoog dat bekend staat om z'n heerlijke nazomer, zal u niet teleurstellen. Nog enkele dagen en de de pressies behoren weer tot het verleden. Het bestuur van de VVV bad Callantsoog heet alle vakantiegangers van harte welkom en stelt het op prijs enkele tips te geven om het verblijf in Callantsoog tot een genoegen te maken. Voor we hier toe overgaan willen we ook allen, die zich sinds enige maanden of we ken in Callantsoog gevestigd hebben, een welkom in de gemeenschap Callantsoog toe roepen, De vereniging ter bevordering van het vreem deling verkeer geeft gedurende het seizoen 12 keer een Badbode uit, terwijl in decem ber een Kerstnummer naar alle gasten ge zonden wordt. De Badbode geeft informa ties over de diverse aktiviteiten in de zo mermaanden, tips voor vakantiegangers enz. Men kan zich op de Badbode abonneren, ook kan men lid van de VVV worden, zonder of met verhuur van vakantieonder komens. In dit nummer van de Badbode geven we diverse contactadressen van enkele verenigingen. Naast genoemde verenigingen zijn er nog Bejaarden sociëteit, de oprichting van een hobbyclub wordt overwogen, er is een afdeling van de Plattelandsvrouwen, er zijn enkele kiesverenigingen enz. In de loop der maanden zal men over de diverse akti viteiten van de verenigingen via „de Bran ding", een blad dat door de voetbalvereni ging uitgegeven wordt, op de hoogte ge houden worden. Nu willen we volstaan met het geven van enkele tips om van de nazomerse dagen te profiteren. Op het VVV kantoor zijn fiets en wandelkaarten verkrijgbaar, eveneens een boekje „Een hap en een snap", dat de ge schiedenis van Callantsoog vanaf 920 tot de 18e eeuw behandelt. Het in binnen- en buitenland bekende na tuurreservaat het Zwanenwater biedt in de maand september veel. Weliswaar is de voorjaarsgloed uitgeblust, maar het zaad en de zaadbollen van de verschillende struiken geven een aparte bekoring. De oranje kleu rige rozebottels, de donkerpaarse bessen, de in volle bloei staande heide en niet te ver geten de dauw berijpte bramen zijn op zich al schilderachtig genoeg om een bezoek aan dit natuurgebied te brengen. Het hengelen vanaf strand of de dammen is een attraktie, die door velen zeer gewaar deerd wordt. Garnalen vissen moet men volgens oude Callantsogers beslist in sep tember doen. Trouwens dat heeft z'n voor delen, want het zeewater is om deze tijd van het jaar veel aangenamer van tempera tuur als in mei en juni. Strandjutten of gewoon een strandwandeling kunnen rust brengen na een dag van harde en intensieve arbeid. De drukte van het hoogseizoen is voorbij, de rust kan men volop vinden, langs het strand, in het Zwanenwater. Enkele strandexploitanten verhuren nog hou ten tenten, maar i.v.m. de voorbereidingen voor de komende herfst is het wel noodza kelijk deze zo spoedig mogelijk te huren. Omstreeks half september wordt alles wat niet verhuurd is n.1. afgebouwd. Nog een tip willen we geven. Juist omdat het zeewater omstreeks deze tijd van het jaar „goed op temperatuur" is, blijkt men geneigd te ver zee in te zwemmen. Ga ook bij een rustige zee niet te ver uit de kust, het zeewater is overal hetzelfde. Bij de dammen is het gevaarlijk te baden, tussen de kurklijnen, die op het gepachte strand in zee gelegd zijn, kan men rustig baden en zwemmen bij normale weersomstandigheden. Wij hopen de vakantiegangers en de nieu we Callantsogers met deze tips een genoegen gedaan te hebben en wensen allen een pret tig verblijf in Callantsoog. Van de Penningmeester. Middenstanders, die iets te vorderen hebben van de VVV, worden verzocht voor 25 september de rekening in te dienen. Betaling volgt spoedig daarna. De leden van de VVV, die een zomeron- derkomen via de VVV verhuren, wordt medegedeeld dat na afloop van het zomer seizoen 1969 de rekeningen zo spoedig mo gelijk opgemaakt en de afrekeningen verzon den zullen worden. Voor de goede orde wij zen we er op dat deze afrekening zeker niet voor 15 oktoker verwacht kan worden. Van de redaktie. In de laatste Badbode van het seizoen 1969 willen we gaarne, allen die festiviteiten or ganiseerden hartelijk danken voor hun mede werking. Het seizoen 1969 wordt tot ongeveer 20 augustus gekenmerkt als een der mooiste in de geschiedenis van Callantsoog. Door de byzonder warme dagen, die veel dagjes mensen naar het strand brachten en door andere omstandigheden, kon dit jaar weinig voor de kinderen op het strand gedaan wor den. We vinden dit ontzettend jammer, maar we zijn er van overtuigd dat de strandspe- len in het seizoen 1970 weer zullen plaats vinden, zoals dit in het verleden was, n.1. voor kinderen met een toegift voor volwas senen. Deze laatste groep en ook de jongeren van af circa 16 jaar hebben daarentegen veel ple zier beleefd van de aktiviteiten in het Dorps huis. De Beatavonden en de Wijnfeesten werden door de gasten tenzeerste gewaar deerd, evenals de puzzletochten (auto- en wandel). De excursies door het Zwanen water zijn een enorm succes. De beker voetbalwedstrijden verliepen als nooit te voren, evenals de te weinig gehouden stoe lendans. Kortom de heren van de feestcommissie, die bij de diverse aktiviteiten acte de présence gaven, kunnen met voldoening terugzien op een uitstekend seizoen. Het zou te ver voeren de namen van allen, die zich verdienstelijk gemaakt hebben, te noemen. Namens het bestuur van de VVV, de badgasten en de Callantsogers willen we allen, die op enigerlei wijze meegewerkt hebben aan het slagen van de diverse fes tiviteiten ten zeerste danken voor hun spon tane hulp. Postkantoor. De Callantsogers en de vakantiegangers ma ken we attent op de gewijzigde posturen, die onder het artikel .Indien u ze nodig hebt* bekend gemaakt zijn. Zaterdags is het kantoor voor ALLE POST ZAKEN gesloten. Wilt u dit vooral ook aan de buitenlandse gasten mededelen? Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Hcnschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1969 | | pagina 1