Van de verenigingen. Elders in dit blad deelden we reeds mede, dat het ons wenselijk leek enkele contact adressen van verenigingen, bij de „nieuwe" Callantsogers bekend te maken. Tot dusver kregen we bericht van: Accordeonvereniging ,de Golfbrekers' oefen avond woensdag - Mevr. T. in 'tVeld- Toornstra, Denneweg 5. Bibliotheek uitlening iedere vrijdag 19-20 u. Biljart .Dixie bar', Dorpsweg 28. Bridge vanaf maandag 30 sept in hotel Callant. ook voor beginners - L.Gorselink, Duinroosweg 13. E.H.B.O. G de Vries, Kruisweg 2. Fanfarecorps oefenavond vrijdags -STchagen, Duinroosweg 1. Handbal voor dames - Mevr. Bijpost, Stuyvezandeweg 37 Ned.Heiv.Kerk Mevr. Broersen, Zeeweg 45. Reddingbrigade G.Zeeman, Prévinaireweg 2. Toneelvereniging J. de Wilde, Dorpsplein 31. Voetbal J.v.d.Sluis, Stuy vezandeweg 29. Volleybal P. Stobbe, Duinroosweg 15. Voor zover niet genoemd houden de diverse verenigingen hun oefen- etc. avonden in het dorpshuis „de Kolfweid". Alle verenigingen stellen het ten zeerste op prijs nieuwe leden te kunnen begroeten, ofwel op de oefen avonden, of op het vermelde contactadres. Dit geldt wat sport, muziek, bridge enz. be treft niet alleen voor geoefenden, maar ook voor beginners. Bijeenkomst in het Dorpshuis. Nu het komende winter seizoen voor de di verse verenigingen en instanties weer volop binnen activiteiten met zich meebrengt, wil het bestuur van de stichting dorpshuis „de Kolfweid" zo spoedig mogelijk een verdeling van de beschikbare zaalruimte opmaken. Het bestuur nodigt afgevaardigden van alle verenigingen en instanties uit om op dins dag 9 september 's avonds 8 uur een bijeen komst in het Dorpshuis bij te wonen. Ter tafel zal gebracht worden: a. verdeling van de zaalruimte b. vaststelling van feestavonden (bijv. muziek, toneel etc.) c. bespreking gezelligheidsavonden (beat, bingo, dansen, films) d. rondvraag. N B. De verenigingen zullen geen officieele uitnodiging ontvangen, afgevaardigden van alle verenigingen en instanties zijn hartelijk welkom. Vuilnisophaaldienst. We maken de verhuurders er op attent dat de vuilnisbakken tot en met 4 september ook op donderdag geledigd zullen worden. Met ingang van 8 september a.s. zal de één-wekelijkse dienst weer in werking tre den. Wilt u dit vooral aan uw gasten mede delen? Vanaf maandag 8 sept. worden de emmers dus uitsluitend op maandag geledigd. Gemeente Callantsoog. OnderwerpLedigen beerputten en en septictanks. Evenals vorig jaar zal ook dit najaar gelegenheid worden gegeven beer putten en septictanks te doen ledigen en de stoffen te doen wegvoeren met behulp van een rioolzuigwagen. Het recht voor het ledigen van putten is bij besluit van de raad van 15 oktober 1964, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 2 de cember 1964, nr. 10, per 1 januari 1965 vastgesteld op f 14,per vracht of gedeel te daarvan, als gebruik wordt gemaakt van de van gemeentewege periodiek opengestel de gelegenheid tot 't ledigen van putten,waar van tevoren kennis wordt gegeven. Indien buiten het periodeschema op uw ver zoek de put wordt geledigd bedraagt het recht f20,— per vracht of gedeelte daarvan. Tot deze verhoging van het tarief moest noodgedwongen worden overgegaan in ver band met de steeds hoger wordende perso neelskosten. In uw eigen belang raden wij u dan aan, gebruik te maken van de thans geboden ge legenheid om uw beerput septictank te ledi gen. Als u van deze gelegenheid gebruik wenst te maken, dient u dit voor 1 oktober schrif telijk te verzoeken, met vermelding van straat en huisnummer van het perceel waar van de put(ten( moet worden geledigd. Uw correspondentie richten aan Gemeentesecretarie, Dorpsplein 22 Callantsoog Burgemeester en wethouders van Callants oog, De burgemeester, W.L. Correljé De Wethouder, G. Sleutel Autopuzzletocht. De laatste autopuzzletocht in het zomersei zoen zal gehouden worden op zaterdag 20 september a.s. De start is bij het gemeente huis, vanaf 8 uur 's avonds. Aan deze tocht zullen 60 équipes kunnen deelnemen. Het betreft ditmaal een gezelligheidsrit, die in het donker gereden kan worden. Callantsogers en gasten worden in de gele genheid gesteld vrijdag 19 en zaterdag 20 september tot 5 uur 's middags in te schrij ven op het VVV-Kantoor, Dorpsplein. De prijsuitreiking vindt na afloop van de tocht plaats in het Dorpshuis. Middenstand. De middenstandsbedrijven blijven tot 14 sept. op werkdagen geopend tot 's avonds 8 uur. Zondag 31 aug. en 7 sept. zijn de winkels uitsluitend 's morgens open van 9-1 2.30 uur. De winterregeling (zondags en dinsdagmiddag gesloten) treedt 14 september in werking. §een luchtbedden en opblaasboten in zee Ingezonden: Nu mijn gezin en ik het genoegen hadden langer dan de gebruikelijke 2 -4 weken in Callantsoog te wonen (zelfs 8 maanden)kwa- men er naast de, tot dan toe nog onbeken de, aantrekkelijkheden, zoals 'n nade-e ker.ris- making met de gezellige bewoners,'n beteie kennis van het Zwanen water en zijn vele mogelijkheden, het gezellige hotel in de win ter en een storm of sneeuwstorm langs het strand, helaas ook enkeT punten naar vo ren die het dorp beslist mist. Ik schrijf dit in de laatste plaats, of zelfs in het geheel niet, als kritiek, maar eerder als een vrij spontane reactie op enkele ge zellige winterse piaatavonden waar deze on derwerpen ter sprake kwamen, met de ge dachte dat het misschien zou kunnen bijdra gen tot 'n verdere ontplooiing van Callants oog als echte Nederlandse badplaats, zonder pretenties, maar reuze hartelijk en reuze ge zellig, waar ,de badgast' nog een ,gast' is. 1.Het Dorpsplein: in september; een plat- geparkeerde zandvlakte met hier en daar wat gras. In oktober; aangeharkt en schoongemaakt waarschijnlijk ingezaaid en lage hekjester bescherming. In het vroege voorjaar; een nat aandoend grasveld met hier en daar nog een kale plek. Na de eerste lentedagen, een mooi egaal grasveld. Dan komt de zomer, het seizoen, hekken weg, rijden maar, parkeren naar hartelust, weg gras! Het moet toch mogelijk zijn een meer per manent karakter aan dit zo gezellige plein te geven; wat laag groen, een vijver,wat banken en in het voorjaar bloembollen uit .eigen' kweek. Desnoods iets kleiner van formaat met 'n enkelvoudige parkeerhaven er om heen voor de zomerdrukte. Blijft het probleem der auto's in het sei zoen minder gemakkelijk, echter wel oplos baar. Ik ken de gemeente-eigendommen en grond verdeling niet, maar naar mij dunkt kan er in de omgeving van het Dorpshuis wel een plein worden aangelegd, dat tevens dienst kan doen als terrein voor de vele zomerse activiteiten en daardoor ook meer als een centrum van gezelligheid wordt. 2. Door bordurend op 't grondbezit der ge meente. mag toch ook een tennispark niet ontbreken. Al komt men voor de zee en het strand, het is niet voldoende om maar aan te ne men dat iedereen daar genoeg aan heeft. Twee tennisbanen, beton vanwege de wind, zou toch voor uw gemeente geen onover komelijk bezwaar mogen zijn, het heeft tenslotte ook zijn nut voor de bewoners, terwijl het last but not least, geld mag kosten om er te spelen, 'n buitenterras bij het Dorpshuis zorgt wel voor de verdere inkomsten. 3. Alhoewel ik u allen nog vele goede zo mers toewens (liefst opeenvolgend en niet met 10 jaar ertussen) mag er helaas, ook in Callantsoog, niet op gerekend worden. De ouderen vermaken zich, ondanks wat minder mooi weer toch wel, de kinderen zouden een leuke grote speeltuin echt wel weten te waarderen. Het zou misschien een leuke winterbezig heid zijn voor al die nijvere Callantsoogse doe-het-zelvers, die we op zo vele plaat sen bezig zagen. Dat dit alles er vóór onze vakantie in juli 1970 al staat of is, geloof ik beslist niet, maar ik en vele anderen hopen 's morgens onze auto .ergens' bij het Dorpshuis te kunnen parkeren, heerlijk in zee te zwemmen, in de loop van de middag wat te tennissen, ter wijl de kinderen in de speeltuin ravotten en 's avonds na 'n geslaagde avond in datzelfde Dorpshuis nog even door het .Dorpspark' te kunnen wandelen. Dank Callantsoog voor de reuze gezellige winter en zomer. Fam. Thyssen The White Raven, Bilthoven

Badbode voor Callantsoog | 1969 | | pagina 3