CALLANTSOOG zaterdag 18 juli 1970 nr. 6 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Verhuur en Abonnementen: VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schrocrbrug - Tel. 02247-272 Lampionoptocht, van dam tot dam-race Donderdag 23 juli wordt de eerste lam pionoptocht in dit seizoen georganiseerd. Om een en ander vlot te laten verlopen, worden alle kinderen die gekostumeerd komen, verzocht om 20 uur bij het dorps huis ,,de Kolfweid" aanwezig te zijn. De overige kinderen, die wel met de lampion optocht meelopen, maar niet gekostumeerd zijn, worden omstreeks 20.30 uur bij het dorpshuis verwacht. De optocht vertrekt omstreeks 20.45 uur vanaf het dorpshuis. Groepen en enkelingen gekostumeerden dienen zich op te geven bij het VVV-kan toor tot donderdag 23 juli 16.00 uur. We verwachten veel deelnemers cok van de zijde van de jonge inwoners van Cal- lantsoog. Vrijdag 24 juli zal het grote strandevene- ment „Van Dam tot Dam race" plaats vin den. Dit is een jaarlijkse gebeurtenis, waar bij het er om gaat op een originele wijze van de ene dam naar de andere te gaan, meestal is dit gekostumeerd. De jury, die de enkelingen en de groenen beoordeelt let niet alleen op het kostuum, maar ook, misschien beter te zeggen naar de wijze waarop men deelneemt. Om een voorbeeld te noemen: een geisha, die loopt met zeven- mijls stappen zal waarschijnlijk heel mooi verkleed zijn, maar de manier waarop ze mee „doet" is beslist af te keuren. Hoofdprijs i.c een verblijf van een week in een 6 persoons zomerhuis in de Kerst- of Paasvakantie. Dit evenement kan alleen slagen als er veel deelnemers zijn. Ook voor dit evenement kan men zich opge ven bij het VVV-kantoor en wel tot vrijdag 24 juli 11.00 uur. Voor de evenementen zijn verschillende jury leden, zodat de deelnemers met het zelfde kostuum voor beide keren een kans hebben een der mooie prijzen te winnen. Expositie. In het „Kreatief Centrum de Boet" werd tot en met 17 juli een expositie gehouden van Jan van der Zee. Met ingang van 18 juli a.s. zullen schilde rijen van Krijn van Dijke in dit centrum te bewonderen zijn. Krijn van Dijke werd in 1910 te Rotterdam geboren. Hij volgde een opleiding aan de Academie van Beel dende Kunsten te Rotterdam. In zijn werk (zowel naturalistisch als abstrakt) maakt hij gebruik van vele soorten materiaal, hij benut vele technieken. Hij hield o.a. tentoonstellingen in Rotter dam, den Haag, op Curacao, in Belgie en Duitsland. In 1969 kwam hij in Utrecht op de tentoon stelling „Kunst in Utrecht" samen met an dere leden van de kunstenaarsgroep „de Ploegh". Hij maakte in opdracht wandschilderingen, plastiek etc. In „de Boet" is voornamelijk werk van hem te zien bestaande uit „gemengde technie ken", vorm en kleur vallen daarbij ten zeerste op. De expositie, tekeningen en aquarellen is dagelijks te bezichtigen. In „de Boet" is een beeld van Nic Jonk op gesteld, de beeldhouwer, die ook het beeld „Triton en Nereide" dat bij het dorpshuis „de Kolfweid" geplaatst is ontwierp, zichtigen. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15,— Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. De Kerktoren. In het byzonder fraaie kerkje (althans wat bouw betreft en hopelijk ook weer fraai te noemen na een spoedige restauratie) hangt een wandbord boven de ingang, waarop o.a. te lezen staat: „1598 Want als de Zyp, met my, sich hadde ,t zaam gesteldt, door Noord en Zuyderdyk, doe is tot Sevenhuysen, ,t gehughi daar ik nu sia, gedecki voor t waterbruysen „1581 het derde dorp gestight, en dit kleyn tempel- werk, maar tien voet grooter, dan het chcor van d'oude kerk, uyt d'overblyfsels van den selven op doen bouwen". De kerk van Callantsoog werd in de 17e eeuw herbouwd uit overblijfselen van een veel grotere kerk, die bij de Allerheiligen vloed van 1570 verwoest werd. In de kerk liggen vele gedenkstenen. In voorgaande eeuwen was het gebruikelijk de overledene in de kerk te begraven. In Callantsoog was de kerk voor de her vorming (dus voordat de oude kerk ver woest werd) gewijd aan Johannes de Do per. Het randschrift van de torenklok vermeldt: Sanctus johannes baptista is mijn naem, myn geluut sy gode bequam - gherardus de wou me fecit - anno domini MCCCCXCI De klok werd met andere woorden gemaakt door de beroemde klokkenmaker Geert van Wou. Deze klokkenmaker, die leefde in de 15e eeuw moet in deze streek tamelijk bekend geweest zijn, getuige het verhaal dat alom bij oud Callantsogers en oud Pettemers bekend is. De kerkelijke gemeenten Callantsoog, Huisduinen en Petten hadden besloten een luidklok voor hun kerktoren bij Geert van Wou lieten maken. De klokken zouden ge lijktijdig en op een bepaalde plaats worden afgeleverd. De klok voor Petten had iets grotere afme tingen, maar de Callantsogers, die het eerst ter plaatse waren, namen de grootste klok mee. De kleinere lieten ze liggen voor Pet ten en Huisduinen. Uit die tijd stamt volgens overlevering de benaming „Klokkendieven" voor de Cal lantsogers en „Langslapers" voor de Pette mers. De toren, die nu eigendom is van de ge meente Callantsoog, moet in vroeger jaren als baken voor de zeevaart dienst gedaan hebben. Volgens een artikel in „de Clock van Callens-Ooghe" zou het loodswezen subsidie verleend hebben voor het onder houd van de toren. Een bezoek aan dit dorpskerkje, met zijn rondboogvensters en houten geweelf kun nen we van harte aanbevelen. Voetbalwedstrijden Bij de tot nu toe (woensdag 15 juli) gehou den beker wedstrijden was de uitslag: Klein Begin-Trekkersh. Gasten dorp 1-1 de Nollen Luttik Duin 0-1 Klein Begin-TrekkerSh.Garnekuul 0-4 We hopen dat ook de toeschouwers plezier aan deze wedstrijden beleefd hebben en we vertrouwen er op dat veel supporters bij de komende wedstrijden hun ploeg komen aanmoedigen. De jeugd-competitie, jongens van 10-12 jaar begint 27 juli en eindigt 31 juli. In de volgende Badbode wordt vermeld

Badbode voor Callantsoog | 1970 | | pagina 1