CALLANTSOOG zaterdag 25 juli 1970 nr. 7 Prettige vakantie veel zon Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323Verhuur en Abonnementen VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Teamkamp. Zaterdag 1 augustus wordt een z.g. team kamp in Callantsoog georganiseerd. Deze teamkamp (in navolging van de .Zeskamp') wordt gehouden rond het dorpshuis „de Kolfweid". Er zijn diverse ploegen, die om 12.45 uur beginnen met de Maraton. Verder moeten enkele personen van een team bandenverwisselen, terwijl het ge hele team zes verschillende hindernissen moet nemen. In het dorpshuis „de Kolf- weid" worden 's avonds door alle ploegen nog de laatste onderdelen van het gehele programma afgewerkt. Er is een Romeinse Zegenkar als wissel- prijs, die werd beschikbaar gesteld door de Gemeente Callantsoog, verder zijn er di verse prijzen. De leden van de winnende teams krijgen bovendien nog persoonlijk een prijs. Het geheel belooft zeer veel publiek te trekken, zorg dat u tijdig aanwe zig is. Na afloop van het evenement in het dorps huis „de Kolfweid" zal de prijswinnaar be kend gemaakt worden. De avond wordt besloten met een gezellig bal. Op deze avond wordt ook de voetbalbeker uitge reikt aan het elftal, dat de competitie van 13 tot en met 30 juli gewonnen heeft. Vakantieganers. Voor het evenement van 1 augustus ..de Teamkamp" moet nog een team samenge steld worden uit gasten dorp. Een team bestaat uit 4 dames en 4 heren vergezeld van een coach (totaal 9 personen). Sportieve dames en heren, die aan de wed strijd willen deelnemen en niet voor 2 augustus uit Callantsoog-Groote Keeten vertrekken, worden verzocht zich zo spoe dig mogelijk op te geven bij de heer S. Schaap, VVV-kantoor. Een volledig pro gramma zal aan de coach van dit te vormen team worden overhandigd. Er zijn zoals elders valt te lezen aardige prijzen be schikbaar. Uitslag Autopuzzletocht. Het is voor organisatoren van evenemen ten altijd een probleem om, ook al staat alles goed gepland, een festiviteit tot een goed einde te brengen. Dit was speciaal het geval met de autopuzzletocht van 16 juli. De heer Schrijvers, die voor de eerste keer hier een autopuzz'etocht uitgezet ongeveer een uur voor de start, de Prévi- naireweg voor doorgaand verkeer afgeslo ten werd. De routebeschrijving kon niet meer veranderd worden, waardoor nogal wat moeilijkheden voor de rijders ontston den. Maar door de gelukkige vondst, tijd- strafpunten niet te laten meetellen, werd toch een bevredigende oplossing gevonden en konden de namen van de prijswinnaars bekend gemaakt worden. Deze waren in volgorde van prijsuitreiking (waarbij door het uitvallen van de tijdstrafpunten in en kele gevallen meerdere personen met een elfde aantal strafpunten eindigde: A klasse 1 Numann 2 Zuydam 3 Blokker personen uit de omgeving, die rallyerijders zijn: B klasse (z.g .touristenklasse) P. Lutz C. Bijpost Ma.ttei Mej. T. Bakker Rampen Beumer Vogelzang Lastdrager Sluis Mevr. Lu.tz-van Elburg Beuger Sluis Boon Timmerman Schering De taart die onder de deelnemers verloot werd, was voor de fam. Hilterman. De poe delprijs ging naar de familie Dooremalen, die we tot besluit willen zeggen, dat alle begin moeilijk is en personen, die een eer ste prijs winnen ook vaak begonnen zijn met een poedelprijs. Het is maar een kwestie van het vinden van de juiste partner voor dergelijke eve nementen. Het Zonnebad. Al enige dagen is het bepaald geen ioze- geur en maneschijn voor de zon minnende vakantiegangers. Op het ogenblik, maan dagmiddag zO juli, regent het gestadig en allen die nog enigszins optimistisch waren, Deginnen langzaam maar zeker de moed te verliezen, 'ioch schijnt morgen of overmor gen de zon en dan kunnen de vakantiegan gers hun „bleke stadshuidje" aan die zon Ploot stellen. Trouwens men kan het geloven of niet, nu wij over de regen schrijven, schijnt de zon. Er zijn misschien wel onder de vakantie gangers van die echte „denkers" die zeggen waarom werd er dan niet eerder over het zonnebad geschreven. Maar ja....weten zij alles van te voren. Laten we terugkeren tot het zonnebad. Ieder mens wil graag zo vlug mogelijk bruin worden. Vroeger was dat anders. Iedere vrouw, die zichzelf respecteerde zorgde er wei voor een zo blank moge lijke huid te hebben en te behouden. Maar tegenwoordig beschouwt men een gebruin de huid niet alleen als sportief, maar ook als modieus. Een vakantie zonder zon is dan ook een pure wanhoop. Schijnt de zon dan wil men er ook met vol le teugen van genieten. Zo van „lekker lui liggen lezen in de zon". Toch moeten we waarschuwen tegen een, vooral in het be gin, te langdurig zonnen. De huid moet aan de inwerking van de zon wennen. Het zou voor een ieder, die aan de kust vakantie doorbrengt, aan te bevelen zijn van te vo ren (liefst zo vroeg mogelijk) met een zon nebad te beginnen. Maar iedereen is daar toe niet in de gelegenheid. Na een bad in zee, kan men zich het beste eerst douchen, goed aidrogen en daarna insmeren met een zonnecreme of-olie. Wanneer de huid enigszins rood wordt, doet men er beter aan de zon enkele uren te mijden. Bruin worden kan men niet forceren. Bovendien worden zij, die veel pigment in de huid hebben en beter be stand zijn tegen de inwerking van de zon, wel snel bruin, maar raken door afschil feren de mooie bruine kleur ook weer spoedig kwijt. Overhaast dus niets. Beter enkele keren per dag een korte tijd „lekker lui liggen" als te veel zon in een keer. Mochten er toch nadelige gevolgen van het zonnen zijn, zodat de huid pijnlijk of gloe- erig aanvoelt, dan kan men zich inwrijven met nestosyl olie, die zacht uitsmeert. Een ouderwets middeltje dat altijd helpt, is dood eenvoudig: Zuiver wollen kleding, (eventueel eerst insmeren met karnemelk en laten indrogen). Het is maar een weet. Eerst wanneer men goed bruin ziet, kan men met volle teugen genieten van de zon. Overdrijf in het begin van de vakantie echter nooit, daarna beleefft men veel ge noegen van het zonnebad. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15,— Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1970 | | pagina 1