CALLANTSOOG zaterdag 29 aug. 1970 nr. 12 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323Verhuur en Abonnementen. VVV-kantoor - Telefoon 02248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Gratis bungalows. Enkele verhuurders,, van zomeronderko- mens in de gemeente Callantsoog hebben het plan opgevat in het voor- en najaar van 1971 gedurende een of meerdere weken gratis een bungalow ter beschikking te stellen van 65+ers. Dit loffelijk initiatief heeft volkomen de in stemming van het bestuur van de VVV. Om tot 'n goede coördinatie te komen ver zoekt het bestuur van de VVV allen (ook zij die een z.g. bemiddelingsbungalow hebben) die aan deze aktie voor 65+ers willen deelnemen, zo spoedig mogelijk op gave te doen van het aantal weken, dat zij beschikbaar stellen, de juiste data en de plaats waar de bungalow(s) gelegen is (zijn). Het bestuur van de VVV stelt zich voor, zodra het aantal vrije bungalows bekend is, in contact te treden met een instantie, die zich bezig houdt met bejaardenzorg in de ruimste zin des woords. De VVV hoopt op veel medewerking van de zijde der verhuurders. Oproep aan allen van 65 en ouder. Het bestuur van de bejaardensociëteit heeft een algemene vergadering belegd op maandag 31 augustus a.s. nam. 2 uur in het dorpshuis ..de Kolfweid". Leden en niet leden worden verzocht deze vergadering bij te wonen. Het bestuur heeft voor de komende winter een programma opgemaakt ter animering van het biljarten, sjoelen, klaverjassen e.d. hetgeen in bespreking zal worden gebracht. Eventuele voorstellen van leden zijn wel kom. Wij hopen op een flinke opkomst. Gaarne doen wij bij deze een beroep op de middenstanders om voor deze spelen enke le prijzen beschikbaar te willen stellen. Ook van partikuliere zijde zijn deze prij zen welkom. Opgave daarvan worden gaarne aangenomen door R. Koelemey, Dorpsplein 34. Ook in September. In het vorige nummer van de Badbode deelden we mede dat baden en zwemmen in zee beslist niet gevaarlijk is, als men zich aan de voorschriften van de badmees ter houdt. Nu is voor veel personen na au gustus het einde van de vakantie. De ex ploitanten van de strandpaviljoens kunnen voor een enkele bader geen badmeester aanstellen. Daarom willen we via de Bad bode nogmaals mededelen dat het gevaar lijk is in de omgeving van de dammen te baden of te zwemmen. Als men tenminste 50 meter buiten de dammen blijft, kan er beslist niets gebeu ren, tenzij de zee trekt, maar dan staat dit duidelijk aangegeven. Ook in september kan men volop van de zee genieten en wanneer men in twijfel mocht zijn over de betrouwbaarheid van een bepaald gedeel te in zee, vraag dan even aan een der strandexploitanten. Zij zullen de baders en zwemmers volledig inlichten over de plaats van eventuele muien. De vakantie in september die helaas nog voor velen een utopie is. kan een weldadi ge rust geven. De dagen zijn weliswaar kor ter, maar de rust in een badplaats als Cal lantsoog, is ideaal. Geen brommers, geen stroom dagjes mensen, geen grote drukte op het strand, maar wel een heerlijke tem peratuur van het zeewater. Een vakantie in september of een lang weekend geeft in Callantsoog veel zon en een uitermate prettig verblijf in een der hotels of zomerhuizen. Het Zwanenwater. Het is een goede gewoonte om bij de va kantieplanning rekening te houden met enkele vrije dagen of weken in september en daarbij te denken aan plaatsen met een natuurreservaat. Het schilderachtige Zwa nenwater biedt de vakantiegangers in Cal lantsoog en omgeving volop gelegenheid van de natuur te genieten. Trouwens zelfs in de winter blijkt dit duingebied bij bin nen- een buitenlanders zeer m trek te zijn, hetgeen begrijpelijk is, als men bedenkt dat het terrein ruim 560 ha. groot, door zijn natuurlijke ligging een flora en fauna be zit, die praktisch nergens in West Europa voorkomt. In een der vorige nummers van de Badbode schreven we reeds dat vanaf augustus grote zwermen trekvogels over dit gebied vliegen en daar meerdere keren een „slaapplaats" in het riet zoeken. De echte vogelkenners nemen soms in en kele dagen tijds meer dan 1C0 soorten vo gels waar. In september is het Zwanenwa ter wel byzonder schilderachtig. Het zaad en de zaadbollen van de diverse planten en struiken geven een kleurenschakering, die de zuivere schoonheid van de natuur be nadert. De van licht to donkerpaars ge kleurde bloeiende heide, de donker blau we bessen, oranje rode rozenbottels, de dauw berijpte bramen, de dof groene duin- begroeing doen de sleur van alle dag ver geten. Ook paddestoelen zijn volop te bewonderen Maar men denke er wel aan dat voor zo ver ons bekend, deze alle giftig zijn. Toch zijn onder paddestoelen „ware schoonheden". Met name noemen we de vliegenzwam, die evenwel ook zeer giftig is. Deze zwam komt voornamelijk onder naaldbomen voor en geeft door zijn „rood met witte stippen" hoed een alleraardigst effekt. Ook als vogels geen interesse kunnen ople veren, als paddestoelen er zijn om wegge schopt te worden, als de heide prikt, is het goed toeven in het Zwanenwater. Want zelfs een wandeling door dit duin gebied, resp. de kleine van circa 4 km of de grote van ongeveer 9 km., zal als een on vergetelijke vakantiedag zijn voor allen die rust zoeken in de vakantie. Van de penningmeester. De penningmeester van de VVV Bad Cal lantsoog deelt de verhuurders van zomer huizen, waarbij de VVV bemiddelt, mede, dat de afrekening omstreeks 15 oktober a.s. verwacht kan worden. Voorts worden de middenstanders, die iets te vorderen hebben van de VVV, verzocht de rekening voor 15 september in te leve ren op het kantoor, Dorpsplein. De nota's voor de in de Badbode geplaatste advertenties worden in september aange boden. Vuil nisophaaldienst. De vuilnis zal tot en met 4 september zowel op maandag als donderdag opgehaald worden. Met ingang van maandag 7 september worden de bakken uitsluitend op maandag geledigd. Willen de lezers van de Badbode dit ook aan hun gasten mededelen. Het Zwanenwater is het gehele jaar geopend. Kaarten verkrijgbaar bij de heren van Honschooten, Zuidschin- keldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214

Badbode voor Callantsoog | 1970 | | pagina 1