CALLANTSOOG zaterdag 29 mei 1971 nr. 1 Raadt niet hij, de. itie&dammen Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Verhuur en Abonnementen: VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 DrukFa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Welkom. Het eerste nummer van de Badbode is vooral bedoeld als een groet van welkom aan alle vakantiegangers, die het komende seizoen in de gemeente Callantsoog ver toeven. Daarom wordt dit nummer ook zo veel mogelijk gezonden aan badgasten in binnen- en buitenland, die een of meerde re weken aan onze kust doorbrengen. De VVV Bad Callantsoog hoopt op deze manier er toe te kunnen bijdragen, dat de vakantie een geslaagd experiment wordt, want be halve als groet, wordt met de uitgave van de Badbode ook getracht een wegwijzer te zijn in de lamilie badplaats Callantsoog. Omdat men in de vakantie over het alge meen zoveel mogelijk wil genieten van de vrije tijd, niet uren met inkopen verdoen, menen we er goed aan te doen iets over de middenstandsbedrijven mede te delen. Door in- en uitwendige reorganisaties en met een uitgebreid assortiment artikelen voor iedere beurs, trachten de midden standers het de „gast" zo gemakkelijk mo gelijk te maken. De levensmiddelenzaken en andere bedrijven zijn tot 's avonds 9 uur geopend. Er is in veel gevallen een middag sluiting van 12.30 - 13.30 uur. In de hotels kan men naast het diner a la carte ook gebruik maken van weekmenu's. Men stelle zich daartoe in verbinding met de hotelhouders. Voor een hapje tussen de middag of een vlotte warme maaltijd zijn zowel in Cal lantsoog, Groote Keeten, als aan de Cal- lantsogervaart diverse stands en eethuisjes. Enkele kampeerterreinen beschikken over een eigen cantine-winkel. De advertenties in de Badbode wijzen de weg. In de strandpaviljoens, er zijn er totaal drie n.1. twee in Callantsoog en een in Groote Keeten wordt naast frisdranken enz. ook soep, warme worst e.d. verkocht. Het leven aan het strand wordt de vakan tieganger zo geriefelijk mogelijk gemaakt. Naast de zonaanbidders, die de gehele dag aan het strand verblijven, is ook een cate gorie badgasten, die iets in de vakantie wil doen. Verzamelaars van planten en bloe men vinden alles van hun gading langs pol- der- en duinwegen. Met schelpen en stenen kunnen de leukste dingen gemaakt worden. Vele variaties schelpen en stenen liggen voor het grijpen op het strand. In het Kreatiefatelier „de Boet" worden in de maanden juli en augustus lessen gege ven in boetseren, emailleren, pottenbakken enz. In de gemeente Callantsoog kan men nog volop genieten van wandelen en fietsen. Op het VVV kantoor zijn speciale wandel en fietskaarten verkrijgbaar. Het strand is kilometers lang. Vanuit het dorp Callantsoog kan men in noordelijke richting naar Groote Keeten (circa 3 km) in zuidelijke richting komt men na on geveer een uur wandelen in St. Maartens zee. De echte natuurliefhebbers hebben met de keuze „vakantie in Callantsoog" een zeer unieke gelegenheid. Het uitgebreide na tuurreservaat „het Zwanenwater" biedt een flora en fauna zoals nergens in West Europa te vinden is. Dit duingebied wordt door pers, radio en televisie alom geroemd. Vanuit Callantsoog kunnen diverse uit stapjes gemaakt worden, waaraan we in c.1 der volgende nummers van de Badbode aandacht willen besteden. Volop vertier biedt Callantsoog voor de jeugd en de ouderen. In het dorpshuis „de Kolfweid" zijn enkele avonden gepland. In de „Vijverhut" is iedere avond dansen, over dag en 's avonds kan men er midgetgolf spelen. De Garnekuul heeft iedere zater dagavond een goede band, waarbij de jeugd zich beslist zal vermaken. In de Badbode kan men informaties lezen over de weke lijkse kerkdiensten en de diverse festivi teiten die ten behoeve van de gasten geor ganiseerd worden. Het Zwanenwater. Voor bezoekers her gehele jaar geopend. Toegangskaarten af 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Doktersdienst. Met ingang van 1 juni a.s. is er enige ver andering in de spreekuren van de doktoren J. F. W. G. Verheul en J. Kos. Vanaf 1 juni zal dokter Verheul uitsluitend spreekuur houden in Callantsoog en wel in het dorpshuis „de Kolfweid", afdeling Groene Kruis, zij-ingang. In juni is het spreekuur gesteld 's morgens van 9.00 - 9.30 uur (behalve za. en zo.). In juli en augustus wordt ten gerieve van badgasten ook een avondspreekuur inge steld; men leze de Badbode. In 't Zand zal vanaf 1 juni spreekuur ge houden worden door dokter J. Kos op het adres, Rijksweg 113 (praktijkhuis van dok ter Verheul). De spreekuren van dokter Kos zijn dagelijks (behalve za. en zo.) van 8.30 - 9.30 uur. Men wordt dringend ver zocht visites aan te vragen voor 's morgens 9.00 uur, telefoonnummers 02249 - 223, J. F. W. G. Verheul en 02249 - 554, J. Kos. Abonnementen. Het eerste nummer van de Badbode seizoen 1971 wordt in de periode van 24 tot 29 mei in de gemeente Callantsoog huis aan huis bezorgd. De verhuurders van zomeronder- komens zijn in de gelegenheid gesteld de adressen van hun a.s. gasten op te geven aan het adres VVV kantoor, Dorpsplein 3. De medewerkers op het VVV kantoor zor gen er voor, dat de vakantiegangers het eerste nummer van de jaargang 1971 ont vangen. Voor een abonnement op de Badbode kan men zich opgeven bij het VVV kantoor. Het abonnementsgeld bedraag ft 3,00 per sei zoen (inclusief een Kerstnummer), losse nummers zijn verkrijgbaar a 30 cent per nummer. Om er van verzekerd te zijn dat het tweede nummer privé of voor gasten ontvangen wordt, dient het abonnements geld (ook voor nieuwe abonnees) zo spoedig mogelijk overgemaakt te worden op giro 544513. Leden van de VVV ontvangen één abon nement gratis. Een tweede t.b.v. zomeron- derkomens dient extra betaald te worden. Gaarne bij girering het adres vermelden waar de volgende nummers bezorgd moe ten worden. Bejaardentocht. De autotocht van de bejaarden van Cal lantsoog wordt gehouden op donderdag, 17 juni a.s. De reis gaat deze keer naar Friesland; van uit Sneek wordt een rondvaart gemaakt over de Friese meren naar Grouw. In res taurant „Tropenfauna" te Heerenveen zal het diner gebruikt worden en wordt daar na gelegenheid gegeven tot het bezoeken van het prachtige vogelpark, dat in de di- rekte nabijheid is gelegen. Via Gaasterland wordt de terugweg aan vaard; de laatste stopplaats wordt als een verrassing in petto gehouden. In het dorpshuis zal tenslotte nog koffie en enige versnapering worden genuttigd. Gehoopt wordt op gulle medewerking van de bevolking bij de inzameling van gelden ter bekostiging van het uitstapje van de bejaarden.

Badbode voor Callantsoog | 1971 | | pagina 1