w CALLANTSOOG zaterdag 10 juli 1971 nr. 5 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - 1SAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Verhuur en Abonnementen: VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 'mfk- 1 i wj Strandspelen. Onder stralend zonnige weersomstandighe den werden op woensdag 30 juni de strand spelen voor kinderen gehouden. Het grote aantal deelnemers (70) werd in drie groepen verdeeld. De jongens en meis jes mochten onder elkaar uitmaken wie het snelste zaklopen resp. zakspringen kon. Vooral in de tweede groep, kinderen van 7 tot 9 jaar ging het byzonder spannend toe om de derde en vierde prijs. De beide meisjes Margriet van Ginkel en Martine Marnette gaven elkaar geen streep breed toe, zodat besloten werd beide meis jes een derde prijs te geven. De diverse prijzen in deze wedstrijd werden gewon nen door: Groep 4 tot 6 jaar le prijs Juriaan v. Someren 2e prijs Jan Deen 3e prijs Cornel Gorselink 4e prijs Harold de Vries groep 7 tot 9 jaar le prijs Lulof van Leeuwen 2e prijs Nicolet Beek 3e prijs Margriet van Ginkel Martine Marnette Mariene Molenaar groep 10 tot 14 jaar le prijs Gerda Eijsink 2e prijs Loes van Leeuwen 3e prijs Tonny Schagen 4e prijs Max van Ginkel 5e prijs Caroline Sluyter De kinderen hadden een heerlijke middag. Für die deutschen Gaste. Von einigen deutschen Familien ist uns die Frage vorgelegt, weshalb nie auf Deutsch in dieser Zeitung geschrieben wird. Die vie len Familien welche jedes Jahr ihre Ferien in Callantsoog verbringen, sagen immer: „wir sind im Ausland und mochten uns die Sprache des Landes zu eigener machen" Also bisher war es nicht notwendig auf Deutsch zu schreiben. Wenn aber vielen auch manchrnal einige Zeilen in deutscher Sprache lesen mochten, dann vernehmen wir das gerne. BAADT NIET BIJ DE STREKDAMMEN Orgelconcerten. In voorgaande nummers van de Badbode hebben we de lezer enkele keren laten ken nismaken met wekelijkse markten, die met allerlei folkloristische toestanden tot een zomerevenement gemaakt zijn. Verder vestigden we de aandacht op mu sea en tentoonstellingen, die in de markt plaatsen gehouden worden. We kunnen ons echter in denken, dat va kantiegangers, die een bepaalde streek jaarlijks bezoeken, zo langzamerhand wel beu worden van markt en museum bezoek, terwijl ze toch wel iets van de omgeving waar ze bivakkeren willen zien. Daarom verheugt het ons byzonder, dat in het kader van „Toer in" een z.g. orgel tocht georganiseerd is, welke ten doel heeft de deelnemers kennis te laten nemen van de vele oude orgels, die in Noord Hol land te vinden zijn. Iedere zaterdag in de maand juli vindt zo'n tocht plaats, de rou te begint steeds in een andere stad. Op 10 juli is Alkmaar aan de beurt, vervolgens Hoorn, Stompetoren, Hoogwoud en West- zaan. De tocht begint om elf uur in de start plaats en eindigt circa vijf uur. Op één dag worden naast de startplaats nog drie andere steden of dorpen bezocht, waar historische kerkorgels te bezichtigen zijn. De route kan op eigen gelegenheid uit gereden worden. Anderzijds kunnen we begrijpen dat va kantiegangers wel een goed concert willen aanhoren, maar er weinig voor voelen om een gehele dag van de ene kerk naar de andere te trekken. Ook wat dat betreft kan men in de omge ving van Callantsoog terecht. In St. Pancras (circa een half uur rijden) worden iedere vrijdagavond in de maand juli concerten gegeven door bekende organisten. Op vrij dag 25 juli a.s. zal bijv. Piet van Egmond in de Orgel Concertzaal van Booy te Sint Pancras een concert geven. Deze concertzaal ligt midden in het polder landschap en is voor belangstellenden ook te bezichtigen (behalve zondagochtend en dinsdag). Op verzoek geeft de eigenaar uit leg en bespeelt hij het orgel. Kinderen kunnen zich intussen vermaken in een stoomsneltrein (een achste van de ware grootte), met een rit door het polder gebied. Strand, zon en zee. De bouwvakvakantie begint 10 juli en ein digt 24 juli a.s. Dit betekent dat de top drukte in dit zomerseizoen in de periode van 10 tot 24 juli ligt. Het is jammer, dat van een vakantiespreiding nog steeds, na jarenlange studie, weinig terecht gekomen is, maar dat er slechtse van een vakantie verschuiving sprake is. Ook aan onze kust zal dit merkbaar zijn, hoewel er ook bij de grootste drukte, altijd plaats genoeg is om rustig van strand, zon en zee te genieten. De vakantieganger zal dan wel enige medewerking moeten geven. Op de gepachte stranden kunnen tenten enz. gehuurd worden, ook windschermen, die men zelf meebrengt, mogen tegen een kleine vergoeding geplaatst worden. Ga als strandbezoeker niet tegen de tent of het scherm van andere zitten. Ook al kent men elkander, iedereen wil wel eens een uurtje voor zichzelf hebben. Op enkele meters afstand is ruimte genoeg. Het strand van Callantsoog behoort tot een der schoonste stranden in Nederland. Tracht dat zo te houden door alle rommel als pindadoppen, patat- en broodzakken, ijsbekertjes enz. niet te laten slingeren, maar in een plastic zak te doen en bij het verlaten van het strand mee te nemen naar de vuilnisemmer thuis. Het strand blijft dan schoon en het zeewater dat op het ogenblik kristal helder is, wordt niet ver vuild door allerlei rondwaaiende pape-t rassen. Het zwemmen in zee is aan onze kust nog een genoegen. Vooral als enkele wenken in acht genomen worden. Baden en zwemmen bijv. is bij de dammen gevaarlijk, blijf daarom enige meters van de dammen. Voor de strandpaviljoens houden bad meesters toezicht op de baders. Op het vrije wordt dagelijks gesurveilleerd door de strandcommandant in speedboot of motor- vlet. Volg de aanwijzingen, die de bad meesters en de strandcommandant geven, ook a.u.b. op. Zij kennen de zee en weten waar en wanneer zich moeilijkheden kun nen voordoen. Ga ook niet te ver in zee, kinderen hoogstens tot dij hoogte, volwas senen niet dieper als heuphoogte. Na het zwemmen verdient het aanbeveling een zoetwater douche te nemen. Bij enke le strandpaviljoens zal men gaarne inlich tingen verstrekken. Zonnen is heerlijk, maar overdrijf niet. Vooral in het begin van de vakantie kan men beter een kort zonnebad nemen. Bij Noord Oostenwind verbrandt men aan zee heel snel. Houd daar rekening mee. Op die manier zal men van strand, zon en zee meer genieten. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1971 | | pagina 1