CALLANTSOOG zaterdag 17 juli 1971 nr. 6 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - 1SAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Verhuur en Abonnementen: VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Het Zwanenwater. De excursie door het Zwanenwater trekt zoveel belangstelling dat het wenselijk zou zijn twee avonden per week zo'n rondgang te maken. Door gebrek aan deskundige lei ding is dit helaas onmogelijk. Het is begrijpelijk, dat veel vakantiegan gers in Callantsoog ook wel eens kennis willen maken met dit unieke duinreser vaat. Er is in ieder jaargetijde wel iets te zien, dat de moeite waard is. Nu, in de maand juli, zijn het vooral de jonge vogels, de bloeiende struiken en vruchtdragende planten en niet te vergeten de jonge hazen en konijntjes. Maar men behoeft niet perse met een ex cursie mee te lopen om van dit duingebied te genieten. Trek er eens 's morgens vroeg heen. Hoewel we persoonlijk geen voor stander zijn van „midden in de nacht" op staan, zouden we toch de raad willen geven eens 's morgens in de vroege ochtenduren het Zwanenwater in te trekken. Het gehele vogelduingebied ontwaakt bij zonsopgang, de ouderparen beginnen voor hun kroost te zorgen, de al wat oudere vo gels scharrelen zelf hun hapje op. De ongelooflijk mooie vergezichten, de wazige zonsopgang, de prille kleuren van de nieuwe dag zijn op zich al de moeite waard. 's Middags heerst er volkomen rust. De vogels houden siësta, met uitzondering van de koekoek, het enfant terrrible onder de vogels. De wandelaars zullen die vogel regelmatig horen, overigens zal de belang stelling meer gericht moeten zijn op plan ten en struiken. Hier en daar begint de heide al in bloei te komen. Volop met bloe men prijken de duinroos en de kamperfoe lie. Op meerdere plaatsen kan men enkele soorten orchidieeën vinden, de zonnedauw treft men eveneens aan in dit duingebied. De kust- en poldergebieden staan bekend voor de schitterende wolkenformaties in de avonduren. In het Zwanenwater geeft een zonsondergang een sprookjesachtig effekt. Het wuivende riet, de grijsachtige meren, tegen de met helm en struiken begroeide duinen, de kleurschakeringen in de lucht van avondblauw, via lila en roze-rood tot oranje-groen heeft menig schilder en foto graaf in verrukking gebracht. De vogels beginnen aan hun avondzang. Vooral op mooie avonden laat de nachte gaal zich horen, de jonge konijntjes en ha zen doorkruisen de wandelpaden, kortom in de avonduren komt heel dit duinge bied opnieuw tot leven. Het is moeilijk weer te geven, welke rüSt dit gebied op de stedeling maakt. Onder ga het zelf. Veel genoegen. Teamkamp. Zaterdag 17 juli is de grote dag voor de Teamkamp. De wedstrijd begint om 14.00 uur en vindt plaats rond de Duinroosweg. Er zijn 10 ploegen, die elk 12 hindernissen moeten nemen. Bij iedere hindernis posten twee controleurs. De marathon is niet vergeten, voorts zijn er bijzonder aardige hindernissen die voor al als „kijkspel" zeker in de smaak zullen vallen. We denken bijv. aan tontrappen, skippybal, schommelen. 'sAvonds vindt de prijsuitreiking plaats in dorpshuis „de Kolf weid". De wisseltrofee zal overhandigd worden door de edelacht bare heer burgemeester van de gemeente Callantsoog, de heer Mr. C. H. Moll Tijdens deze avond wordt de muziek ver zorgd door the Jerry Joy Six. De parodist Riny v.d. Lee treedt op. Er worden o.a. door een duo 24 instrumenten bespeeld. Alle deelnemers aan de wedstrijd worden om 20.00 uur in het dorpshuis verwacht. De organisatoren verzoeken vriendelijk, maar dringend, kinderen thuis te laten. Kinderspelen. Dinsdag 6 juli j.1. werd door het Kreatief atelier „de Beet" een kindervoorstelling „Dappere Joris" georganiseerd. Helaas waren door de tropische temperaturen slechts weinig kinderen naar het dorpshuis gekomen. Het gevolg hiervan was, dat ook voor het zandfiguren naar aanleiding van dit pop penspel weinig deelname was. Ter elfder ure besloot de direktie van „de Boet" in samenwerking met de VVV kinderen ook z.g. vrije figuren te laten maken. Van verschillende zijde werd opgemerkt dat de afwerking van de zandfiguren, met enkele uitzonderingen, wel iets beter had kunnen zijn. Jongens en meisjes, dit seizoen worden ze ker nog enkele wedstrijden gehouden in zandfiguren maken. Dus oefenen jullie maar wat, dan weten we tenminste dat de zandfiguren de volgende keer wel mooi worden. De kinderen die wel begrepen hoe de af werking moest zijn, kwamen voor een prijs in aanmerking. Bij de enkelingen waren dat: le prijs Anneke Waiboer, poppenkast 2e prijs Antje Ehrenburg, Zwanenwater 3e prijs Adrie Lemstra, zeester Bij de groepen gingen de prijzen naar: le prijs Bert Noorman, poppenkast Wout Noorman 2e prijs Corina Steigstra, poppenkast Petra Steigstra Jeannette v. Nuland 3e prijs Mignon Isaksson, poppenkast Petra v. d. Velde 4e prijs Joke Provily, woonwagen Pipo Annemiek Eradus 5e prijs Lidia Ebbers, poppenkast Jacqueline Ebbers 6e prijs Han Voerman, vis Freek Morees De prijzen voor de enkelingen werden verzorgd door het Kreatiefatelier ,de Boet' evenals de tweede prijs groepen. De ove rige prijzen werden door de VVV beschik baar gesteld. De dames en heren van de jury, mevrouw Moll, de heren Blaakmeer en Schrade en de dames de Vries en Wessels van ,de Boet' een woord van dank voor hun medewer king. Van de C.R.B. Paal 13. Het bestuur van de C.R.B. Paal 13 dankt allen, die hun belangstelling toonden op de Bingo-avond van zondag 11 juli j.1. In het bijzonder veel dank aan de heren midden standers, die ook dit keer op fantastische wijze hun medewerking gaven bij de aan koop van prijzen en bovendien voor veel "ndeau's zorgden. De netto opbrengst was circa f 1400,-. Dit bedrag werd bijeen gepraat door enkele leden van de Reddingbrigade en de hulp van de vereniging A.D.A., die ook nog een orijs beschikbaar stelde. Heel veel dank aan allen.

Badbode voor Callantsoog | 1971 | | pagina 1