Puzzlewandeltocht. Dinsdag 20 juli a.s. wordt de eerste puzzle wandeltocht door het Zwanenwater geor ganiseerd. Evenals voorgaande jaren wor den voor deze tocht weer veel deelnemers verwacht. Er kan worden deelgenomen door groepen van ten hoogste 2 volwasse nen en 2 kinderen. Men dient zich op te geven bij het VVV kantoor op maandag 19 en dinsdag 20 juli tot uiterlijk 17.00 uur 's middags. De start begint om 19.00 uur, de deelnemers dienen tijdig aanwezig te zijn bij de woning van de jachtopzichter. Dit keer werd de route uitgezet door de heer Lastdrager met enkele assistenten. Het is een zeer afwisselende tocht, die ook de kinderen veel genoegen zal verschaffen. De prijsuitreiking vindt plaats in 't dorps huis „de Kolfweid" ongeveer 21.30 uur. Politiepost Voorlopig is in het gebouw Gemeentewer ken, achter 't gemeentehuis, de politiepost ondergebracht. Telefonisch is de postcom- mandant te bereiken op telefoonnummer 580, 's morgens van 10-12 uur en 'smiddags van 16-18 uur. Verloren en gevonden voor werpen kunnen tijdens deze uren eveneens opgegeven worden. Rommelmarkt. Evenals vorig jaar wordt tijdens de bouw vakvakantie een Rommelmarkt gehouden bij het dorpshuis „de Kolfweid" en wel op donderdag 22 juli a.s. aanvang 13.00 uur. De baten zijn voor het instrumentenfonds van het Fanfarekorps CaJlantsoog. Dit muziekkorps begeleidt, o.a. geheel be langeloos drie keer per seizoen de lampion optochten, die in het kader van de zomer- evenementen worden georganiseerd. Op de markt is van alles te koop. Onderde len van TV toestellen, radio's, meubelen, klein goed, kortom voor ieder wat wils. Callantsogers en gasten, die nog iets op te ruimen hebben, kunnen zich in verbinding stellen met de heer J. Bakker, Achterweg 16a, Groote Keeten en de heer S. Schagen, Duinroosweg 1, Callantsoog. De „Boerenkapel" zal ter opluistering eni ge nummers spelen. Voor 'n „gezellig zitje" kan men bij het dorpshuis terecht. Bezoekt allen de Rommelmarkt op don derdag 22 juli a.s. BAADT NIET BIJ DE STREKDAMMEN Gekostumeerde lampionoptocht. In Groote Keeten wordt op vrijdag 23 juli a.s. een grote gekostumeerde lampionop tocht (Fakkelzug) georganiseerd. De gekostumeerde kinderen worden om 20 uur verwacht op het voetbalterrein van het Sandepark. Het fanfarekorps Callantsoog zal acte de présence geven. Helaas kunnen we tijdens de bouwvakvakantie geen lampionoptocht in Callantsoog organiseren, omdat vele van de heren muzikanten in die periode vakan tie houden. Maar geen nood. Kinderen die in Callants oog vakantie houden, kunnen ook deelne men aan de tocht in Groote Keeten. Er zijn mooie prijzen beschikbaar voor originele kostuums. De prijsuitreiking zal direkt na afloop van de rondgang plaats vinden. In Callantsoog worden twee lampionop tochten gehouden n.1. donderdag 29 juli en donderdag 5 augustus. Wist u dat er dagelijks kinderen en volwassenen op attent gemaakt moeten worden, dat zij in zee tussen de kurklijnen moeten blijven? dat het gevaarlijk is bij de strekdammen te baden en te zwemmen? dat o.a. voor de strandpaviljoens toezicht op het baden in zee gehouden wordt en dan nog alleen als de blauwe vlag gehesen is? dat er op het VVV kantoor wandel- en fiets kaarten verkrijgbaar zijn dat er een boekje uitgegeven is over de his torie van Callantsoog ,Een hap en een snap,, genaamd dat losse nummers van de Badbode 30 cent kosten, een abonnement 3, dat ook buitenlandse gasten gaarne op de hoogte blijven van de evenementen dat het Culturele Sportfonds op 31 juli een bliksemloterij organiseert dat er op die dag loten verkrijgbaar zijn o.a. op het VVV kantoor ATTENTIE! ATTENTIE! Wil degene die 8 juli j.1. op het postkantoor Callantsoog 'n storting heeft gedaan groot f 850.- zich met het stortingsbewijs op het postkantoor vervoegen. ATTENTIE! ATTENTIE! Voetbal. Nu de kampeerterreinen over bevolkt zijn en de onderlinge voetbalwedstrijden be gonnen zijn, staat gedurende 14 dagen alles wel in het teken van de sport. Voor we enkele uitslagen geven van de wedstrijden, die maandag en dinsdag ge speeld zijn, willen we eerst even stilstaan bij het brandweervoetbalfestijn van don derdag 8 juli. Door droevige omstandig heden bij een der brandweerlieden in Scha- gerbrug, zag deze brandweer van 't „duel" af. Enkele badgasten en Callantsogers stelden zich beschikbaar om tegen de Callantsoger Brandweer in het veld te treden. Van voetbal was weliswaar geen sprake, maar het grote aantal toeschouwers heeft enorm genoten van de show die gegeven werd. Het was een echt ouderwets brand- weerfeest nu op „voetbalgebied". In de pauze collecteerden jeugdige pupil len van de voetbalvereniging. Na afloop van de wedstrijd kon de brandweercom mandant een bedrag van f 150,overhan digen aan het bestuur van het Cultureel Sportfonds. Ook namens dit fonds hartelijk dank. En nu de voetbaluitslagen, voor zover be kend. De Nollen - Garnekuul 2-2 Luttikd. KI. Begin/Trekkersh. 3-0 Garnekuul - 't Botgat 0-2 Callantsoog - de Nollen 1-0 Supporters, uw favoriete elftal stelt het ten zeerste op prijs door u aangemoedigd te worden. Laat uw stem maar horen. Bij het ter perse gaan van dit nummer van de Badbode, vernamen we dat door te wei nig voetballers onder de groep „Gasten Dorp" een nieuw programma samengesteld moest worden. Het in de vorige Badbode afgedrukte programma komt in z'n geheel te vervallen. Expositie in de Boet. De expositie gekleurde grafiek' van Ploos van Amstel is nog te bezichtigen tot en met vrijdag 16 juli. Met ingang van zater dag 17 juli komt een nieuwe exposant in dit kreatief atelier nl. Jan de Valk. De heer de Valk is tekenleraar van beroep. Zijn werk bestaat hoofdzakelijk uit teke ningen en email. Het materiaal dat bij het emailleren ge bruikt wordt, geeft hem naast het am bachtelijke, vooral 'n artistieke voldoening. Sinds 1962 is veel werk van deze kunste naar geëxposeerd bij „de Ploegh" in Amersfoort. Persoonlijke tentoonstellingen had de Valk o.a. in Delft, Bilthoven, Arnhem, Scheve- ningen, Rotterdam, Den Haag. Het emailwerk in het bijzonder verdient op deze tentoonstelling een warme aanbe veling. Portofoons. Een dezer dagen raakten enkele portofoons op het strand defect. Door snel onderhan delen met de desbetreffende autoriteiten, konden spoedig maatregelen worden geno men, hetgeen voor 4 personen een redding betekende. Dinsdagochtend werd de portofoonkwestie geregeld. Dinsdagmiddag werd alarm ge slagen door een der strandpaviljoens. Op het vrije strand verkeerden 4 personen in levensgevaar. De stroom had hen meege trokken in zee. Via een oproep per porto foon kon de strandcommandant binnen 2 minuten aanwezig zijn. Dat aan het strand het materiaal steeds in perfecte staat moet zijn is normaal. Dat installaties als deze portofoons onmisbaar zijn, blijkt hieruit weer overduidelijk. Van de Redaktie. In verband met de vele aktiviteiten, die in de komende weken plaats vinden, hebben we besloten dit nummer en het volgende met inlegvel te laten verschijnen.

Badbode voor Callantsoog | 1971 | | pagina 3