Lampionoptocht. In Groote Keeten wordt op vrijdag 23 juli een gekostumeerde lampionoptocht gehou den. Kinderen, die in Callantsoog met va kantie zijn en zaterdag 24 juli vertrekken, kunnen ook aan de optocht in Groote Kee ten deelnemen. Voor de andere kinderen is op donderdag 29 juli in Callantsoog een gekostumeerde lampionoptocht georganiseerd. Verzamelen om 20.00 uur bij dorpshuis „de Kolfweid". Er worden veel gekostumeerden verwacht, dus wilt u vooral met uw kinderen op tijd aanwezig zijn, zodat om circa 20.30 uur de optocht van start kan gaan. De jury begint uiterlijk 20.15 uur met de beoordeling. Bij de muziektent zal na af loop van de lampionoptocht bekend ge maakt worden, wie voor een prijs in aan merking komen. De route gaat in ieder geval langs de Stuy- vezandeweg, de Zeeweg en het Dorpsplein. Willen de bewoners van bovengenoemde wegen een ouderwets feestelijk accent geven aan delampionoptocht door het huis te verlichten, lampions op te hangen of wat vetpotjes te laten branden. Het wordt voor de kinderen dan een dubbel feest. Dorpshuis. Het zal de lezer van de Badbode opgeval len zijn, dat het dorpshuis steeds meer betrokken wordt bij de aktiviteiten, die in de zomermaanden georganiseerd worden. De feestcommissie van de WV heeft op woensdagen enkele Beatavonden belegd, de prijsuitreiking van de auto- en wandel- puzzletocht wordt in het dorpshuis gehou den. Een bingoavond op 14 juli j.1. was een enorm succes en wordt 27 juli a.s. nogmaals gehouden. Ook het Stichtings Bestuur heeft diverse dansavonden belegd, alsmede drive-in's, welke laatste verzorgd worden door enkele jongelui. De mogelijkheid om te biljarten wordt door de oudere jongelui en door de volwassenen zeer gewaardeerd. Met al deze goede berichten over het dorps huis, menen we dat de Rommelmarkt, die rond het dorpshuis gehouden wordt op donderdag 22 juli zeker een succes zal worden. Mochten de weersomstandighe- en tegenwerken, hetgeen we voor alsnog niet zien, dan zal de markt binnen gehou den worden. In dat geval speelt de Boeren- kapel in het Dorpshuis. Bij gunstig weer wordt in het dorpshuis een disco-bal geor ganiseerd. Het dorpshuis wordt meer en meer een gezelligheidscentrum, waar Callantsogers, sportlieden en gasten el kander ontmoeten. Laten we trachten rus tig te vertrekken, zodat omwonenden geen last bezorgd wordt. BAADT NIET BIJ DE STREKDAMMEN Strandspelen. Woensdag 14 juli j.1. was het byzonder gunstig weer om zandfiguren te maken. Er stond dit keer een vrij eenvoudig onder werp op het programma n.i. kastelen bou wen. Alle materiaal dat op het strand ge vonden wordt mag bij het maken van deze figuren gebruikt worden. Er waren in het algemeen betere werkstukken als de vori ge ker. Maar het kan nog beter, dus meer oefenen. Woensdag 28 juli a.s. wordt opnieuw een wedstrijd in het maken van zandfiguren gehouden. Dit keer worden het vrije figu ren, zoals vissen, dieren, schepen, mensen enz. Voor een prijs bij het kastelen bouwen kwamen bij de enkelingen in aanmerking: le prijs Jeanneke Voerman 2e prijs Wijnand Duister 3e prijs Rudiger Brost Bij de groepen gingen de prijzen naar: le prijs Joke Provily Annemiek Eradus 2e prijs Thomas Colberk Roland Colberk en jongens Smit - Groot 3e prijs Peter Smit Ineke Smit 4e prijs Frangoise Woltering Michel Woltering De jury bestaande uit de dames Werner en Koopmanschap en de heer Brost, hartelijk dank voor hun medewerking. Puzzlewandeltocht. De puzzlewandeltocht door het Zwanen- water op dinsdag 20 juli j.1. was een enorm succes. In de aankondiging in de vorige Badbode deelden we reeds mede, dat er veel variatie in deze wandeltocht was. De deelnemers moesten aan de hand van een routebeschrijving verschillende pos ten bereiken, waar door een der wande laars aan het spel als jeu de boules, ring- werpen, deelgenomen moest worden. Vanzelf werden ook vogels en planten in het puzzlen betrokken. Een groot aantal deelnemers, ruim 200 wandelaars, ver deeld over ruim 60 groepen deed aan de tocht mee. De prijzen, uitgereikt in het dorpshuis waren voor de groepen: le prijs J. de Ruiter 2e prijs Venema Jr. 3e prijs Venema Sr. 4e prijs Dinkla 5e prijs Maarseveen 6e prijs Lastdrager 7e prijs J. Brink 8e prijs Siero 9e prijs Rietvink 10e prijs Meulenhof 11e prijs Koster Iedereen was zeer enthousiast, de heren „uitzetters" hadden eer van hun werk. Gevonden en verloren. Van de postcommandant der Rijkspolitie post Callantsoog ontvingen we bericht dat in de peri ode van 1 t.m. 17 juli de volgende voorwerpen verloren en gevonden zijn. VERLOREN: zwart zeehondeleren port. met inh. herenbril, zwart montuur met stalen poten 2 bankbiljetten elk van f 25, 1 korte herenpantalon, waarin portefeuille met inh. 2 huissleutels 1 jongensjack, kleur beige met capucon 1 trouwring, gemerkt met „Rini" 24-2-62-6-12-68 1 bezem met lange stok 1 frotté kinderbadmandje, kleur rose 1 polaroid zonnebril, geel bovenmontuur verchroomd dames-polshorloge met dito scha kelband merk prisma oud wit-blauw gelakt kinderwagentje groene regenjas met capuchon bruin lederen portemonnaie met ih. bruin-zwarte portem. met inh. o.a. pasfoto's bruine portemonnaie met inh. zwart portem. (lang model) inh. o.a. cheques dameshorloge doublé, rond model, met bruin plastic bandje. bruin lederen portefeuille met inh. o.a. postze gels en pasfoto's dameshorloge, rond model, merk „Ancre", voor zien van metalen bandje bril, bruin vierkantig montuur geslepen zonnebril, type vlindermodel bril, donkere glazen, doublé montuur doublé damespolshorloge met lederen bandje, merk onbekend grote blauwe handdoek met opdruk een boot polaroid voorhanger zonnebril GEVONDEN: bedelarmbandje met o.a. een paddestoel en uil 1 polaroid zonnebril met zilverkleurig montuur 1 bril in rood etui 1 zonnebril in zwart etui 1 bruin lederen etui inh. bescheiden t.n.v. Günter Becker 1 bos sleutels. 1 brede doublé armband 1 camera in etui, merk Super Silette 2 sleutels Inlichtingen postbureau der rijkspolitie van 10 tot 12 uur en van 16 tot 18 uur, kantoor ge meente werken achter het gemeentehuis, tel. 02248-580 Voetbal. Door verschillende kampbeheerders is het initiatief genomen ook voor jongens tot circa 12 jaar een voetbalcompetitie te hou den. De wedstrijden werden woensdag j.1. gespeeld. Bij het ter perse gaan van dit blad is nog niet bekend wie kampioen ge worden is. De Nollen - Luttikduin 0-2 KI. Begin/Trekkershonk - Garnekuul 0-2 't Botgat - Callantsoog 0-0 Luttikduin - 't Botgat 0-2 Garnekuul - Callantsoog 1-0 KI. Begin/Trekkershonk - De Nollen 0-0 Luttikduin - Garnekuul 0-0 Voor de Garnekuul, Luttikduin en 't Bot gat staan de zaken er gunstig bij, althans tot nu toe. In de cantine van het kampeer terrein van het winnende elftal zal de prijsuitreiking plaats vinden op donderdag 22 juli, tenzij een beslissingswedstrijd no dig is. Deze wordt dan gespeeld op 23 juli. waarna prijsuitreiking. Auto puzzletocht. Voor vakantiegangers en voor leden van de VVV Bad Callantsoog zal op maandag 26 juli a.s. een autopuzzletocht gehouden worden. Er kan aan deze tocht door 60 au tobestuurders worden deelgenomen. Het inschrijfgeld bedraagt f 3,per equipe. Inschrijvingen dienen te geschieden op het VVV kantoor, zondag 25 juli van 11 uur tot 16 uur en maandag 26 juli van 9 uur tot 17 uur. De start vindt plaats vanaf het Gemeentehuis om 19.00 uur. De prijsuitreiking is in het dorpshuis „de Kolfweid". De Boerenkapel uit Cal lantsoog verzorgt de muzikale omlijsting. De organisatoren rekenen er op dat velen van de gelegenheid gebruik maken na de prijsuitreiking nog een gezellig dansje te maken.

Badbode voor Callantsoog | 1971 | | pagina 3