Huur en Verhuur. Eigenlijk hadden we boven dit artikel „Vakantie spreiding" moeten plaatsen. Maar omdat in het seizoen 1972 van spreiding totaal geen sprake is, willen we de huurders en verhuurders enkele wenken geven. In de perio de 24 juni tot 5 augustus zijn in Nordrhein - Westfalen en in het tijdvak van 1 juli tot 12 au gustus in Nederland de vakanties gepland. Dit houdt in dat enkele miljoenen mensen in die tijd een onderkomen voor de zomermaanden moeten trachten te vinden. Een ieder zal begrij pen dat dit geen eenvoudige opgave is. Laten we allereerst de vakantiespreiding in de diverse delen van Nederland en West Duitsland eens onder de loep nemen. In Nederland is dit als volgt geregeld: 1 juli tot 15 juli: Bouw- en nevenbedrijven textiel Oost en Noord Nedeland 15 juli tot 29 juli: Zuid Nederland 29 juli tot 12 aug.: West Nederland In West Duitsland ziet het vakantieschema er als volgt uit: Nordrhein-Westfalen: 22 juni tot 5 augustus Baden Würtemberg 27 juli tot 12 september Bayern 3 augustus tot 18 september Berlin 6 juli tot 19 augustus Bremen 20 juli tot 2 september Hessen 17 juli tot 26 augustus Hamburg 13 juli tot 26 augustus Niedersachsen 20 juli tot 30 augustus Rheinland - Pialz 6 juli tot 16 augustus Saarland 6 juli tot 19 augustus Schleswig-Holstein 13 juli tot 26 augustus De verhuurders verzoeken we dringend bij het verhuren vooral rekening te houden met fami lies, die op collectieve vakanties aangewezen zijn in de periode van 24 juni tot 12 augustus. Bovendien raden wij aan de Hollandse en Duitse vakantiegangers uit het Ruhrgebied zo veel mo gelijk te helpen vóór resp. 12 en 5 augustus, ter wijl de overige Hollandse en Duitse gasten ge wezen kunnen worden op de periode na 5 augus tus, of voor 24 juni. Huurders, die niet aangewezen zijn op school- of collectieve vakanties kunnen dus het beste hun vakantieplannen ten uitvoer brengen in april, mei of juni of na 12 augustus. Grof Vuil. Het Gemeentebestuur van Callantsoog maakt bekend, dat op 11 januari 1972 grof vuil zal worden opgehaald. Het grof vuil dient 's morgens voor 8 uur aan de openbare weg te worden geplaatst, waarna het van gemeentewege zal worden opgehaald. Voor de bewoners zijn er ditmaal geen kosten aan verbonden, omdat het een proef betreft. We zijn voornemens regelmatig het grof vuil op te halen. Hieromtrent zult u echter nog nader worden ge ïnformeerd. Riolering. Het is ons gebleken dat enkele percelen nog niet zijn aangesloten op de gemeentelijke rio lering. Ingevolge artikel 322 van de bouwverordening der gemeente Callantsoog moet een gebouw zijn voorzien van de nodige afvoerleidingen. Als na dere eis wordt gesteld dat, indien dit mogelijk is, deze afvoerleidingen op de riolering worden aangesloten. Eigenaren van de daarvoor in aanmerking ko mende percelen, waaronder ook zomerwoningen e.d., worden verzocht vóór 15 januari 1972 tot aansluiting over te gaan. Een aanvraagformulier voor aansluiting op de gemeentelijke riolering kan schriftelijk of tele fonisch (02248) 212 worden aangevraagd aan het gemeentehuis. Dorpsplein 22 te Callantsoog. De entreekosten bij aansluiting bedragen f 150,- Voor aansluiting dient u zelf zorg te dragen. Eventueel via een door u aan te wijzen uitvoer der. De aansluiting dient afgeschouwd te wor den door de gemeente-opzichter C. Bijpost. Zij die de mogelijkheid hebben om op de ge meentelijke riolering aan te sluiten zullen bij 'n volle beerput en/of septictank na 15 januari '72 geen beroep meer kunnen doen op de kolkzuiger van de gemeente Callantsoog. v.v.v. De najaarsvergadering van de VVV werd op 16 december j.1. gehouden in hotel „Wijde Bliek". Tijdens deze vergadering hebben enkele be- stuursmutaties plaats gevonden. Aan de beurt van periodiek aftreden waren me vrouw de Hoop-Kater en de heer S. Vogelzang, de heer G. de Vries had te kennen gegeven te weinig tijd te hebben voor een bestuursfunktie en de heer P. de Haan wilde aftreden wegens ver gevorderde leeftijd. In 1946 kwam de heer de Haan in het bestuur van de plaatselijke VVV. Hij heeft eerst als ge woon bestuurslid, daarna als secretaris veel voor de vereniging gedaan. Bestuurs- en ledenvergaderingen werden trouw door hem bezocht, op de werkvergaderingen van de Federatie was hij een regelmatig bezoeker en een graag geziene gast. Bij het officiële af scheid werd door de voorzitter van de VVV, de heer van Scheijen, o.a. een biljartkeu met toe passelijke woorden aan de scheidende secreta ris overhandigd. De heer Mr. D. Breebaart deel de namens de Federatie van VVV's mede dat de bronzen legpenning toegekend was aan de heer de Haan, voor 25 jaar trouwe dienst. Door het bestuur van de VVV werd de heer de Haan tot erelid benoemd. Na het officiële afscheid van de secretaris werd door het bestuur voorgesteld in de vacatures, de Haan en de Vries, de heren D. Bregman en G. Zeeman in het bestuur te benoemen. De heer S. Vogelzang zegde toe nog gedurende 1 jaar de financiën te willen beheren. Door enkele dames werd naar voren gebracht dat zij een grotere roulatie in het bestuur nood zakelijk vonden, zij hadden een tegen kandidaat voor mevrouw de Hoop-Kater. Een schrijven, ondertekend door een aantal leden, gaf te ken nen dat men de voorkeur had voor een kracht die in Callantsoog woonde. Na stemming werd de lijstkandidate mevrouw G. Weij - Dop gekozen met 37 tegen 13 stemmen (2 onthoudingen). Mevrouw de Hoop en de heren de Haan en de Vries namens de VVV hartelijk dank voor al datgene wat in de loop der jaren voor de ver eniging gedaan werd. Het bestuur hoopt op uw verdere belangstelling en prettige samenwerking tijdens de ledenver gaderingen. De nieuwe bestuursleden, mevrouw G. Weij- Dop en de heren Bregman en Zeeman hartelijk welkom in de bestuursgelederen. Na de bestuursverkiezingen (de taken worden nog nader verdeeld) kwam het huishoudelijke gedeelte aan de orde. De verhuur in het afgelopen seizoen heeft wei nig te wensen overgelaten. De festiviteiten zijn in het algemeen prima verlopen. Enkele leden hebben hun bijdrage of contributie voor het jaar 1971 nog niet voldaan. Wilt u het bedrag overmaken voor 1 januari 1972 op giro 54 45 13 t.n.v. VVV Callantsoog Het VVV kantoor, Jewelweg 8, is omstreeks 16 januari weer op zondag geopend van 10.30 uur tot 15.30 uur. Voor die datum is het kantoor op zon- en feestdagen gesloten. Een dezer dagen heeft het bestuur van de VVV 't Zand - Oudesluis te kennen gegeven gaarne tot 'n fusie te komen met de VVV Bad Callants oog. Van de zijde van het bestuur en de leden van VVV Bad Callantsoog bestaat hier tegen geen enkel bezwaar. Helaas was de tijd van voorbereiding te beperkt om een en ander over de beide plaatsen mede te delen. In het eerste nummer van de Badbode in het seizoen 1972 zullen we hier nader op terugko men. De VVV wenst alle leden en vakantiegangers een zonnige vakantie in Callantsoog, 't Zand of Oudesluis in het seizoen 1972. Wist u dat het Kerstnummer van de Badbode in de ge meente Callantsoog huis aan huis verspreid is en dat alle bij de VVV opgegeven adressen van vakantiegangers een nummer toegezonden is, dat een abonnement op de Badbode voor te ver huren vakantieonderkomens of voor privé ge bruik aangevraagd kan worden op het VVV- kantoor, Jewelweg 8 dat het beslist aanbeveling verdient, gedurende de zomermaanden 'n Badbode in uw zomerbun- galow te laten bezorgen, dat in januari reeds begonnen wordt met de verhuur van zomerbungalows, dat het daarom raadzaam is voor 8 januari uw wensen kenbaar te maken, hetzij bij de VVV, hetzij bij partikuliere adressen, dat de mogelijkheid bestaat tot 1 april z.g. weekend bungalows te huren, Personalia. Op vrijdag 17 december j.1. werd het huwelijk voltrokken van onze VVV assistent Simon Schaap met Tiny Kossen. Vanaf deze plaats willen we het echtpaar Schaap-Kossen van harte feliciteren. We hopen dat zij een zeer gelukkige toekomst tegemoet gaan in hun nieuwe woonplaats Schagerbrug. Proficiat en veel geluk. Kerkdiensten. Ned. Herv. Gemeente, Callantsoog', p/a tel. 324 le Kerstdag za. 25 dec. 10.00 uur Mevr. Broersen 2e Kerstdag zo. 26 dec. 16.00 uur Kerstfeest met de kinderen van de zondagschool, ouders en be langstellenden van harte welkom. Oudej aarsdienst vr. 31 dec. 19.30 uur Mevr. Broersen zo. 2 jan. 10.00 uur Ds. H. v. Doorn, na afloop van de kerkdienst, nieuwjaars-recep tie in dorpshuis „de Kolfweid" Katholieke Kerk. Callantsoog p/a tel. 02249-226 le Kerstdag za. 25 dec. 07.00 uur gezongen H. Mis in de Ned. Herv. Kerk za. 1 jan. 19.00 uur Avondmis in de Ned. Herv. Kerk Kath. Kerk, 't Zand, p/a tel. 02249-226 le Kerstdag za. 25 dec. 00.00 uur Nachtmis 07.00 uur H. Mis, gezongen door het kinderkoor 10.00 uur Hoogmis Er wordt geen avondmis gehouden. Oudejaar vr. 31 dec. 19.00 uur Lof met predikatie en Te Deum tot besluit van het jaar. za. 1 jan 08.30 H. Mis 19.00 uur Avondmis, gezongen door het gemengd koor zo. 2 jan. 08.30 uur H. Mis 10.30 uur H. Mis 19.00 uur H. Mis Gelegenheid tot biechten: di. 21 en wo. 22 december, 19.30 uur Gemeenschappelijke Biechtoefening. Privé biecht: do. 23 dec. van 19.00 tot 21.00 uur vr. 24 dec. van 10.00 tot 12.00 uur 16.00 tot 18.00 uur Geref. Kerk, Schagen, Corn. Bockstraat, p/a tel. 02240-2381 le Kerstdag za. 25 dec. 10.00 uur Ds. G. H. Schouten 2e Kerstdag zo. 26 dec. 10.00 uur Gem. dienst met de Herv. Evang. Ver. Bethel, Ds. S. den Blaau- wen 17.00 uur Kerstkinderdienst Oudej aarsdienst vr. 31 dec. 19.30 uur Ds. G. H. Schouten N ieuwj aarsdienst za. 1 jan. 10.00 uur Ds. G. H. Schouten zo. 2 jan. 10.00 uur Dienst 19.00 uur Ds. G. J. D. Brederveld Lutherse Gemeente Den Helder, Wezenstraat 68, telefoon 02240-13527 le Kerstdag za. 25 dec. 10.30 uur Ds. H. Mudde 2e Kerstdag zot 26 dec. 10.30 uur Ds. H. Mudde zo. 2 jan. 10.30 uur de heer Schendelaar Tijdens de dienst is er kindercrèche en kinderkerk. Ned. Herv. Kerk. Van diverse zijden werden we erop attent ge maakt dat de kerk in Callantsoog 300 jaar be staat, althans een jaartal op de toren vermeldt het jaar 1671. Het zou een ideale omstandigheid geweest zijn als we in 1971 hadden kunnen mededelen dat dit oudste historische gebouw in Callantsoog geheel gerestaureerd is. Helaas is het nog steeds niet zo ver, omdat Monumentenzorg het beno digde geld voorlopig niet ter beschikking kan stellen. Een artikel over de zeeschilder Jan Mooy moest helaas blijven liggen, (red.)

Badbode voor Callantsoog | 1971 | | pagina 2