Nieuw Kantoor. Met de opening van een nieuw WV kantoor, annex brandweergarage bereikte de vereniging voor vreemdelingen verkeer Bad Callantsoog een mijlpaal. Het kantoor, gelegen aan de Je- welweg 8, bevat een ruime informatiehal. De balie biedt tenminste plaats aan drie informa- trices. Voor het archief- en stencilwerk is en aparte ruimte beschikbaar. Bij het ontwerpen van het gebouw is rekening gehouden met een kantoorruimte voor een toekomstige direkteur. Het gebouwcomplex werd op 27 oktober j. 1. officieel geopend door de edelachtbare heer burgemeester, de heer Mr. C. H. Moll namens de gemeente Callantsoog en door de heer P. de Haan, namens de VVV. in een extra uitgave van de Badbode (tevens uitnodiging) aan de leden van de VVV verzonden, werd de geschiedenis van de plaatselijke VVV in het kort gememo reerd. Feestcommissie. In een bijeenkomst van de feestcommissie op 1 december j.1. werd in grote trekken het feest programma voor het zomerseizoen 1972 voor bereid. Het ligt in de bedoeling in februari a.s. nogmaals bijeen te komen om de plannen nader uit te werken. In principe zullen door de VVV twee dansavon den in het dorpshuis „de Kolfweid" georgani seerd worden, t.w. een voor de jeugd en een voor volwassenen. Verder worden de excursies door het Zwanenwater voortgezet, auto- en wandel- puzzletochten gehouden evenals strandspelen en lampionoptochten. Er zal getracht worden enkele Bingoavonden te verzorgen. In januari zullen verschillende verenigingen en instanties benaderd worden voor medewer king bij het uitbreiden van de festiviteiten. Particulieren en verenigingen die bepaalde suggesties hebben t.a.v. de evenementen, wor den verzocht voor 25 januari a.s. hiervan schrif telijk kennis te geven aan het adres van de re dactrice van de Badbode, Zeeweg 12, Callants oog. Bibliotheek. Enige tijd geleden heeft de Groene Kruisver eniging te kennen gegeven dat de bibliotheek niet langer over de ruimte in het dorpshuis, afd. Groene Kruis, kon beschikken. In verband met de medische verzorging was dringend behoefte aan magazijn en spoelruimte. Voor de Callantsogers zal het beslist byzonder prettig zijn, dat medikamenten in de toekomst vanuit dit medisch centrum in Callantsoog be trokken kunnen worden. Door omstandigheden gelukte 't niet zo spoedig om 'n ander onderkomen voor de bibliotheek te vinden, maar met vereende krachten en byzon- dere medewerking van het Gemeentebestuur en de Technische dienst staat er een noodge bouw bij de lagere school. Het gebouwtje biedt een betere gelegenheid om uit te lenen en schept de mogelijkheid ook 's mid dags meer aandacht aan kinderen te besteden. Met ingang van dinsdag 11 januari wordt ge start met een middag-uitlening om 15.30 uur, dus direkt na schooltijd. Bejaarden kunnen even tueel ook van deze uitlening gebruik maken. Tevens blijft de bibliotheek geopend op vrijdag avond van 19.00 tot 20.00 uur. Zodra de nodige voorzieningen gereed zijn, zal het aantal boeken aanzienlijk uitgebreid worden. Bij het ter perse gaan van dit nummer van de Badbode is nog niet bekend wanneer de biblio theek heropend wordt. Per bulletin wordt men hiervan op de hoogte gesteld. Cultureel Sportfonds. Het bestuur van het Cultureel Sportfonds hoopt met de organisatie van een Bonte Avond het kontakt tussen Callantsogers en verenigingen te stimuleren. In een circulaire, die naar verschil lende verenigingen verzonden is, werd als streef datum 15 januari genoemd. Enkele personen hebben te kennen gegeven, dat zij in verband met aktiviteiten in hun vereniging februari be ter geschikt vinden. Definitief is nu de datum 5 februari vastgesteld. De avond is bedoeld als ontspanningsavond, annex kennismaking. Vooral voor inwoners van Callantsoog, die nog niet zo lang in de gemeente wonen is dit een goede gelegenheid iets meer over de Callantsoger verenigingen aan de weet te komen. Er zijn reeds toezeggingen voor een optreden gedaan. Dames of heren bestuursleden uw ver eniging doet toch ook mee Een optreden van 10 a 15 minuten is voldoende. Er wordt gedacht aan muziek, dans, toneel, zang, dialoog, demonstratie, enz. enz. Men kan zich opgeven bij de heer D. Bregman, Helmweg 28, Groote Keeten. Na afloop van de Bonte Avond zal volop gele genheid zijn om te dansen. Tuintjescommissie. Het leggen van buizen voor aardgas bracht het afgelopen seizoen weer veel moeilijkheden voor de liefhebbers van tuinieren. Hier en daar moes ten de geplante bollen of gezaaide bloemen het ontgelden, maar gelukkig was er niet zo'n chaos als in het 1970. Diverse Callantsogers maken veel werk van een verzorgd erf en een goed onderhouden tuin. Het is daarom wel jammer dat anderen (al of niet tot de inwoners behorend) menen hun afval te kunnen deponeren langs wegen en sloten, op weilanden en bouwterreinen. Voor de tuintjescommissie, die de aktie opge zet heeft onder het motto: „Opgeruimd staat netjes", moet het wel zeer teleurstellend zijn, dat enkelen rommel en afval laten slingeren. Misschien een tip om eens gezamelijk de „rotte plekken" te verwijderen en ons mooie dorp weer schoon te maken. De keuring van de tuinen vond plaats in juni, juli en augustus. Dit keer kwamen voor een prijs in aanmerking: GROTE TUINEN: 1 W. Kistemaker, Stuijvezandeweg 34 123 p. 2 C. Roelofs, Duinroosweg 83 113'/7 p. 3 S. Vogelzang, Stuijvezandeweg 24 lll'/s p. Eervolle vermelding 1 G. Eriks, Denneweg 9 2 E. H. Steenmeyer, Denneweg 8 KLEINE TUINEN: 1 K. Rietvink, Jewelweg 5 113 p. 2 D. J. Sijberden, Patrijzenweg 13 lll'/s p. 3 H. Bloem, Duinroosweg 55 110 p. Eervolle vermelding 1 S. Baken, Zeeweg 39 2 P. v. d. Put, Duinroosweg 73 GRASVELDEN: 1 A. Vriesman, Zeeweg 31 48 p. 2 D. de Jong, Abbestederweg 7a 46'/i p. 3 Jn. Kruit, Fazantenweg 1 45 p. Eervolle vermelding 1 J. J. Kossen, Abbestederweg 8 2 J. W. Woltering, Duinroosweg 71 De beker voor de mooiste tuin van de ere tuin ders werd dit keer gewonnen door de heer G. Sleutel, Stuijvezandeweg 20. De heren van de tuintjescommissie, de heer C. Bakker, Schagerbrug, met assistent danken we hartelijk voor de medewerking. Dorpsnieuws. In de gemeente Callantsoog zijn diverse plannen in voorbereiding. We denken aan het plan Uy- terland, waar in de nabije toekomst onderko mens gebouwd zullen worden voor permanente bewoning. Uitbreidingen op het gebied van recreatie zijn in vergevorderd stadium, parkeergelegenheid heeft de volle aandacht van het gemeentebe stuur, tot de bouw van een nieuwe lagere school hoopt men spoedig te komen. Het nieuwe VVV kantoor, annex brandweerga rage en instruktielokaal is gerealiseerd. Door 'n enorm gebrek aan ruimte op de Gemeentese cretarie is onlangs een voorstel aangenomen om raadsvergaderingen in het instruktielokaal te houden. Huwelijksvoltrekkingen kunnen op verzoek eveneens in dit lokaal plaats vinden. Met de bouw van 23 bejaardenwoningen is een begin gemaakt, evenals met de bouw van circa 30 zomerbungalows op het kampeerterrein de Garnekuul (deze zijn reeds verkocht). Er zijn 200 aansluitingen op aardgas tot stand gekomen. Getracht zal worden zo spoedig moge lijk te komen tot uitbreiding van het dorpshuis. Inverband met de beperkte ruimte, die momen teel heerst, worden de besturen van verenigin gen verzocht zo veel mogelijk begrip te tonen voor de heersende moeilijkheden. Door het vertrek van de VVV naar de Jewel- weg 8, heeft de Raiffeisenbank ook een grondige reorganisatie ondergaan. Het aantal inwoners van Callantsoog is ruim 1700 en zal na de verwezelijking van de uitbrei dingsplannen zeker 2000 bedragen. Het gemeentebestuur heeft besloten tot de aan koop van een nieuwe brandweerauto. Verschillende middenstanders hebben de afge lopen maanden hun bedrijf veranderd of zijn met uitbreidingen bezig. De familie Cor Hoek heeft het Centra Zelfbedie- ningsbedrijf verlaten en overgedragen aan de heer van Dalsem. Het pand heeft geen noemens waardige veranderingen ondergaan, de artikelen zijn wel zeer uitgebreid. Naast een keur van kruidenierswaren worden thans ook aardappe len, groente en fruit verkocht. Een aparte afde ling vers vlees en vleeswaren ontbreekt niet, in de zaak kan men ook zuivelprodukten en bloe men verkrijgen. De familie van Dalsem wensen we veel succes in zaken. Verenigingen. Enkele verenigingen verzochten ons om een en ander mede te delen over het programma voor het komende jaar. Allereerst kunnen de liefhebbers van bridge iedere maandag om 19.30 uur hun kaartje leg gen in hotel „Wijde Bliek". Nieuwe leden, zowel beginners als gevorderden, van harte welkom, evenals tijdelijke inwoners. De competitieleider, dhr. N. G. Tieken, Duinroos weg 91 zal gaarne inlichtingen verstrekken over het lidmaatschap. Er zijn enkele personen, die de eerste beginselen van het bridgespel willen leren aan beginnende spelers. Ook indien men geen partner heeft, kan men zich melden. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Callantsoog maakt bekend dat in de maanden maart, april en mei een cursus bloem schikken georganiseerd wordt. Verder zullen de volgende lezingen gehouden worden: 18 januari Naar Suriname en de Ned. Antillen, 22 februari Scholing, herscholing, bijscholing. Op 11 april is de jaarvergadering, terwijl op 13 mei een feestavond op het programma staat. Nieuwe leden kunnen zich melden bij de secre taresse mej. J. Vriesman, Zeeweg 31. Enkele dames komen op woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur bijeen in het dorpshuis „de Kolfweid" om o. 1. v. van mevr. Vries-Doorne- kamp te gymen. De dames van gymclub en de leidster zou den gaarne wat meer leden op hun oefenuurtje begroeten. Voor de oudere Callantsoger dames delen we mede, dat dit clubje indertijd opge richt is door mevrouw Lastdrager. De plaatselijke Fanfare houdt op zaterdag 22 januari haar jaarlijkse uitvoering. Postbestelling. Opnieuw willen we onder de aandacht brengen dat het ook in Callantsoog en Groote Keeten noodzakelijk wordt een juiste adressering op te bestellen post te schrijven. Het is vooral in de zomer ondoenlijk uit te zoe ken waar familie Jansen vertoeft, als niet dui delijk de straatnaam en het nummer bekend is. Het nieuwe adres van het VVV kantoor willen we voor alle toekomstige briefschrijvers nog maals mededelen: dit is Jewelweg 8. Het postkantoor is gedurende de wintermaan den geopend van: 10.30 12.30 uur 14.00 -15.00 uur 17.30 18.00 uur Vrijdag 24 december en vrijdag 31 december vindt de laatste buslichting plaats om 16.00 uur, het postkantoor is op die dagen na 15.00 uur gesloten.

Badbode voor Callantsoog | 1971 | | pagina 4