Prettige vakantie. Voor vakantiegangers, die de drukte van alledag willen vermijden, is Callantsoog en omgeving een ideaal oord. Het dorp zelf heeft geen kenmerken van een mon daine badplaats, de streek is landelijk, het Zwanen water in de onmiddellijke om geving neemt een unieke plaats in. Het dorpscentrum van Callantsoog ligt slechts 1 minuut van het strand, de dor pen 't Zand en Oudesluis zijn circa 5 en 10 km. verwijderd. Het strand zelf is kilometers lang en zeer geschikt om grote wandelingen te maken. Er zijn strandpaviljoens die op enkele kilo meters van elkaar verwijderd liggen. Vanuit Callantsoog naar het noorden komt men na een wandeling van ruim een half uur in Groote Keeten, de zomeronderko- mens liggen daar enkele minuten van het strand. Het baden in zee is alleen gevaarlijk in de onmiddellijke omgeving van de dam men. Voor de strandpaviljoens houden badmees ters toezicht, overigens wordt door een strandcommandant gesurveilleerd. Men houde zich aan de voorschriften. Zeehengelen en vissen in binnenwater kan in de omgeving beoefend worden. Vanuit Den Helder, 15 km. ten noorden van Cal lantsoog, kan men deelnemen aan sport vissen op zee en wad. Reservering is nood zakelijk bij G. Ros, telefoon 02230-17885. Een andere tak van sport, paardrijden, mo menteel zeer populair, kan beoefend wor den bij Noot, Zwarteweg. Er worden enke le keren per dag ritten georganiseerd. Het kreatiefcentrum „de Boet" is in het hoogseizoen geopend, er wordt les gegeven in diverse takken van handnijverheid. Met allerlei evenementen voor jong en oud wordt getracht een gezellige familieband te scheppen tussen gasten onderling. Zaterdag 20 mei a.s. wordt in het Recrea tiegebouw de Garnekuul een groot ope ningsbal gehouden voor volwassenen. Voor zondag 21 mei a.s. is een Bingoavond georganiseerd, voor iedere belangstellende. De Badbode geeft informatie over trips, die in de omgeving gemaakt kunnen wor den, een lijst van evenementen en verdere inlichtingen en beschrijvingen die voor een goed contact noodzakelijk zijn. We hopen, dat een ieder die in de zomer maanden naar Callantsoog en omgeving komt, een zeer prettige vakantie heeft. Abonnement. Voor een abonnement op de Badbode kan men zich opgeven bij het VVV kantoor, Jewelweg 8. te Callantsoog. Het abonne mentsgeld bedraagt f 3,per jaar, losse nummers zijn verkrijgbaar tegen 30 cent per nummer. Leden van de VVV ontvan gen één abonnement gratis. Voor extra abonnementen t.b.v. zomeron- derkomens enz. moet f 3,betaald wor den. Om ervan verzekerd te zijn dat het tweede nummer „privé of voor gasten" tijdig ontvangen wordt, dient het abonne mentsgeld zo spoedig mogelijk overge maakt te worden op giro 54 45 13 t.n.v. VVV Bad Callantsoog, onder vermelding van het adres waar men het extra abonne ment wenst te laten bezorgen. Het eerste nummer van de Badbode sei zoen 1972 wordt in de gemeente Callants oog huis aan huis verspreid in de periode van 17 tot 20 mei. De medewerkers op het VVV kantoor verzorgen de verzending van het nummer naar adressen van va kantiegangers (voor zover bekend). In 't Zand en Oudesluis ontvangen leden van de VVV een Badbode, voor overige geinteresseerden zullen exemplaren ver krijgbaar zijn bij mevrouw Sintenie, P. W. 't Hartstraat 10, 't Zand en bij de heer Maas, De Akker 20, Oudesluis. Het verdient aanbeveling een of meer abonnementen voor zomeronderkomens en leestafel in hotels te reserveren. Van de redaktie. Zeer tot onze spijt konden enkele artikelen door gebrek aan ruimte niet geplaatst wor den. In het volgende nummer van de Bad bode zal uitgebreid aandacht besteed wor den aan het Zwanenwater. waar de excur sies met ingang van 6 juni a.s. weer weke lijks gehouden worden. Jubilea. Namens de A.N.V.V. werd de legpenning in brons uitgereikt aan de heren P. de Haan en Jac. J. Vos te Callantsoog. Gedurende 25 jaar waren beide heren ac tief werkzaam in het bestuur van de VVV Bad Callantsoog. De heer de Haan die meerdere jaren secretaris was, heeft in middels zijn funktie neergelegd. Het bejaardencentrum Huys ten Oghe be stond in april j.1. 10 jaar, directrice, inwo ners en personeel hebben er een feestelijke dag van gemaakt. De Callantsoger Reddingsbrigade vierde eveneens haar 10-jarig bestaan. De leden met hun dames en enkele genodigden heb ben het feest op gepaste wijze gevierd. Ook de Plattelandsvrouwen van Callants oog, de dames die onlangs het Callantsoger lied voor de radio brachten, vieren een jubileum. Op 20 mei a.s. bestaat de ver eniging 25 jaar. Ter gelegenheid van dit feit werd op zaterdag 13 mei j.1. een ge zellige feestavond gehouden in het dorps huis voor de dames en hun heren. Ook van deze zijde worden de jubilarissen en jubilerende verenigingen hartelijk ge luk gewenst. Vuilnisophaaldienst. Met ingang van maandag 29 mei a.s. wordt huisvuil uitsluitend in plastic zakken mee genomen. De ophaaldienst op donderdag komt te vervallen. De Callantsogers, verhuurders en vakan tiegangers maken we erop attent dat al leen zakken met het opschrift „Gemeente Callantsoog" door de dienst worden mee genomen. Deze plastic zakken zijn ver krijgbaar bij de volgende adressen: a. Gemeentehuis, ma. t/m vr. 9-12 uur. b. D. Leguit, Callantsoog c. K. van Dalsem, Callantsoog d. A. van Scheijen, Groote Keeten e. Garnekuul Het gebruik van het aantal plastic zakken is onbeperkt. Eenmaal per kwartaal wordt gratis grof vuil afgehaald en wel de le dinsdag van ieder kwartaal (4 juli eerste datum). Onder grof vuil worden die afval- produkten verstaan, die ook na verkleining niet in een plastic zak kunnen, zoals bijv. bedspiraal, frame of dergelijke. Al het overige vuil, als dozen, kisten enz. dient in plastic zakken meegegeven te worden. Het vast recht voor de vuilnis ophaaldienst is gesteld op: f 35,woonhuis; f 15,zo- meronderkomen achter gemeubileerde wo ning; f 29,-zomerhuis. De overtollige uniforme vuilnisemmers, gemerkt G.C. 000 kunnen achter het ge meentehuis worden ingeleverd. N.B. Bij verhuizing moeten de emmers bij de woning achter gelaten worden. Bibliotheek. De bibliotheek in Callantsoog is in janu ari van dit jaar verplaatst naar het school plein. Het onderkomen, een noodgebouw, is veel ruimer, waardoor veel nieuwe boe ken in gebruik genomen konden worden. Er is een uitgebreide keuze in boeken voor volwassenen, detectives, spionage, science fiction, allerlei soorten romans, als streek romans, historische en oorlogromans, maar ook lichte damesromans en boeken voor de meer ontwikkelde lezers. De jeugdbibliotheek is aanzienlijk uitge breid, er is o.a. meer aandacht besteed aan boekjes voor kinderen vanaf 6 jaar om zelf te lezen. De uitlening vindt voorlopig plaats op dinsdagmiddag vanaf 15.30 uur en op vrij dagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur. Gasten kunnen tegen inleggeld (dat bij uitschrijving weer teruggegeven wordt) boeken lenen tegen f 0,25 per boek per week. In het hoogseizoen worden boeken op meerdere avonden per week uitgeleend. Bekendmaking. In verband met administratieve reorgani satie ten kantore van de DIENST GEMEENTEWERKEN delen wij u mede, dat dit kantoor gesloten is vanaf 23 mei "72 tot en met 29 mei '72. Met ingang van 30 mei 1972 zal spreekuur worden gehouden ma., di„ wo. en vr., des namiddags van 13.30 tot 14.30 uur. Op donderdag wordt geen spreekuur ge houden. Rommelmarkt. Het jaarlijks door de Callantsoger Fanfare georganiseerde festijn „Rommelmarkt" zal dit jaar plaats vinden op donderdag 13 juli. Zoals een ieder begrijpen zal, kan het hou den van een Rommelmarkt alleen succes vol zijn als er enorm veel artikelen ver krijgbaar zijn. De heren en dames muzi kanten zijn al maanden bezig „spullen" te verzamelen. Niet alleen uit Callantsoog, ook uit omgeving zijn vrachten opgehaald. Het ligt in de bedoeling door de gehele ge meente Callantsoog een rondgang te ma ken op zaterdag 27 mei a.s. Allen, die iets willen opruimen, waarvan een ander ple zier kan hebben, kunnen de artikelen op 27 mei meegeven a. d. heren Muzikanten. Callantsoger inwoners wordt vriendelijk verzocht d.m.v. 'n krant aan te geven of zij iets willen afstaan. Ook dit jaar wordt op aller medewerking gerekend. Wat er veranderde. De middenstanders in de gemeente Cal lantsoog hebben zich weer terdege voor bereid op het komende seizoen. Het assortiment in de diverse bedrijven is zo groot mogelijk. Enkele zaken hebben de bedrijfs- of opslagruimte vergroot zoals o.a. Molenaar's IJssalon, Tichelaar's Snack- taria, van Scheijen Slijterij en Supermarkt en Janny Vriesman Souvenirs. In hotel Seinpost heeft men centrale ver warming op alle kamers laten aanleggen. De familie Baars hoopt over enkele weken een restaurant-dancing te openen op Duin weg 4, Callantsoog, terwijl de Vijverhut uitgebreid wordt met o.a. een bar. De Raiffeisenbank die, door het in gebruik nemen van een eigen kantoor van de VVV aan de Jewelweg, de beschikking kreeg over het gehele pand op het Dorpsplein, is intern geheel gemoderniseerd. Voor bank zaken zal dit beslist een geweldige verbe tering zijn. Ook uit de bouwsektor valt nieuws te ver melden. De tweede serie zomerbungalows, op het terrein Garnekuul is in de afgelopen winter opgeleverd. Een 23 tal bejaardenhuisjes zullen in juli bewoond kunnen worden. Met de realise ring van een parkeerterrein aan de Zuid Schinkeldijk zal dit jaar begonnen worden. Met het bouwrijp maken van een terrein voor de bouw van 135 woningen zal na de bouwvakvakantie een begin gemaakt wor den. Het betreft hier het plan Uyterland. In de herfst hoopt men met de bouw van 40 woningwetwoningen, 65 premiewonin gen en 30 woningen in de partikulieresek- tor te starten. Enkele weken geleden is door de Raad van de Gemeente Callantsoog een voorstel van B en W aangenomen om zo spoedig moge lijk te komen tot de bouw van een nieuwe lagere school. In april j.1. werd een nieuwe brandweer auto aan de vrijwillige Brandweer over gedragen. De politiepost zal het komende seizoen de beschikking hebben over een kantoorruim te in het VVV kantoor. De politie is daar dagelijks te bereiken van 10.00 - 12.00 uur. en van 16.00 tot 18.00 uur, telefoon 542. Bejaardentocht. Het jaarlijkse uitstapje van de bejaarden uit de gemeente Callantsoog zal dit jaar plaats vinden op donderdag 8 juni a.s. De reis gaat naar Flevohof, waar voor „elck wat wils" is. Tegenwoordig vragen sommige personen zich wel eens af of het nog wel zinvol is om dergelijke zeer kost bare uitstapjes te organiseren. Bejaarden kunnen zelf wel iets ondernemen, is daar bij het commentaar. Toch menen wij en met ons vele anderen, dat juist deze geza menlijke reisjes op prijs gesteld worden. Er zijn Callantsogers van 65 jaar en ouder die elkaar alleen nog maar spreken tijdens de jaarlijkse reis of op de Kerstmiddag. Voor die mensen is een georganiseerde reis met alle franje die er om heen hangt, een feest, veel prettiger dan een vakantie, die op eigen gelegenheid gemaakt wordt. De inzameling van gelden ter bekostiging van de jaarlijkse reis voor bejaarden heeft inmiddels plaats gevonden. Mochten er onder de inwoners van Callantsoog perso nen zijn, die achteraf toch wel iets hadden willen bijdragen, dan kunnen zij hun gif ten bezorgen op het gemeentehuis.

Badbode voor Callantsoog | 1972 | | pagina 3