zaterdag 24 juni 1972 nr.3 Red.: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12-Tel. 02248-323 Verhuur en Abonnementen.' VVV kantoor - Telefoon 02248 - 338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - Bad Callantsoog. Nieuw adres: VVV kantoor, Jewelweg 8. Druk: Fa. K. VAN LOENEN en Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Hengelsport. Toen in het voorjaar bekend werd, dat de afdelingen 't Zand en Oudesluis een fusie aangegaan waren met de VVV Bad Cal - lantsoog, meenden we er goed aan te doen om een uitgebreid artikel te schrijven over de hengelsport in binnenwater. 't Zand en Oudesluis zijn nl. dorpen, waar volop gelegenheid is om te vissen. Vooral Oudesluis is 'n bij sportvissers zeer geliefd oord, waar o.a. ook roei- en visboten ge huurd kunnen worden. Als men de dag-, week- en maandbladen geloven mag, wordt bij de opening van het visseizoen op 1 juni half Nederland min of meer besmet door de niets en niemand ont ziende virus „hengelen". Omdat we weieens vernomen hebben, dat speciaal bij wisselvallig zomerweer, veel vis gevangen wordt en we tot nu toe niet bedeeld zijn met standvastig warm weer, willen we in dit nummer enige aandacht schenken aan de hengelsport. Om eerlijk te zijn, moeten we echter er kennen dat we totaal niets afweten van sportvissen, noch op zee of wad, noch in binnenwater. Bovendien ontbreekt ons ten ene male het geduld om uren achtereen aan de waterkant te zitten turen naar een dobber. Maar we kunnen ons heel goed indenken, dat er veel mensen, zelfs hele gezinnen zijn, die wel plezier hebben in sportvissen. Ook kunnen we ons indenken dat het ge zegde: „Onbekend maakt onbemind" op velen (misschien ook op ons) van toepas sing kan zijn. Om juiste inlichtingen te geven en onze fantasieën niet te laten ontaarden in vis serslatijn, besloten we het essentiële van de hengelsport eens onder ogen te zien. Bij nadere informatie bleek ons al spoedig dat het weer wel een factor is, maar dat speciaal wisselvallig zomerweer beslist geen garantie is voor een grotere visvangst. De weersomstandigheden kunnen er soms toe bijdragen dat de vis meer bijt, maar hierbij spelen o.a. windrichting, tempera tuur, bewolking enz. ook een rol. Met andere woorden de beginneling be hoeft zich van het weer absoluut niets aan te trekken. Vooral van belang is het ma teriaal waarmee gevist wordt. Voor dit aangeschaft wordt, moet men zich aller eerst afvragen op welke soort men wil vissen. Bij enig nadenken is het heel nor maal dat verschillende soorten ook ver schillend tuig vragen, een witvis is door gaans veel kleiner en lichter dan bijv. een snoek of snoekbaars. Het is denkbaar dat men beslist niet weet welke soorten vis in de binnenwateren thuishoren en wanneer het meeste resul taat van de visvangst in een bepaalde pe riode verwacht mag worden. De leek op het gebied van de hengelsport zouden we willen adviseren om in deze tijd van het jaar het te proberen op witvis en eventueel op brasem. De witvis is van nature zeer nieuwsgierig. Het verdient aanbeveling bij het vissen op deze soort af en toe wat zand in het water te gooien en een voerplek te maken door zand gemengd met havermoutzemelen te strooien op de plaats waar het aas in het water ligt. Ook kinderen kunnen zonder enige moeite op deze vis hun eerste hen- gelpogingen wagen. Het is vrijwel zeker dat er iets gevangen wordt. Voor de aanschaf van het materiaal raden we wel aan een deskundige te raadplegen of zo mogelijk van vrienden eerst enige hengels te proberen. Er zijn goede hengels ook in de lagere prijsklasse te koop. Het is beslist niet nood zakelijk een kapitaal neer te tellen om een begin te maken met de hengelsport in bin nenwater. Wel moet men een visakte heb ben, die verkrijgbaar is bij de Gemeente secretarie. De vakantiegangers en andere geïnteres seerden in onze omgeving doen er goed aan eens een kijkje te nemen in ,,'t Vis sers-paradijs" Abbestederweg. Hier geeft men gaarne advies bij de aankoop van hengelmaterialen in alle prijsklassen en voorlichting over de wijze waarop gehen geld moet worden. Verdiept men zich in finesses van deze tak van sport dan blijkt al spoedig dat er meer aan te pas komt als alleen turen naar de dobber. We zouden ons zelfs kunnen voor stellen dat bij minder mooi strandweer toch een prettige vakantiedag met de hele familie aan de waterkant kan worden doorgebracht. Probeer het maar eens, veel succes en goede vangst! Exposities Door de Culturele Raad Noord-Holland is opnieuw de „Toer-in" krant uitgegeven. Voor vakantiegangers worden in deze Toerkrant o.a. 7 routes in Noord-Holland beschreven en diverse evenementen die van toeristisch belang zijn. Vele exposities op het gebied van kera miek, schiderkunst, wandkleden enz. wor den onder de aandacht gebracht. Plaatsen in Noord Holland, waar musea zijn (al of niet met uitvoerige beschrijving) worden tevens vermeld. In dit nummer van de Badbode willen we geen routebeschrijving geven. Het leek ons nl. beter de aandacht te vestigen op enkele exposities in Den Helder en in An na Paulowna. In voorgaande jaren hebben we de lezers al eens attent gemaakt op het Marine Museum, ondergebracht in 't To rentje, Hoofdgracht, Den Helder. Het mu seum omvat een vaste expositie van alles dat betrekking heeft op de Marine. De openingstijden zijn dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. In het kader van de manifestatie „Toer-in" is nu ook 'n expositie ingericht, die gewijd is aan de „Derde Engelse Oor log", die plaats vond in 1672 en 1673. Onder meer is een copie van het Hohen- zollern scheepsmodel te bezichtigen, dat in de 17e eeuw tot het beste Nederlandse oorlogsschip gerekend werd. In de kelder van de Openbare Leeszaal, Hector Treubstraat 1 in Den Helder wordt een tentoonstelling gehouden over „Het wel en wee van de Waddenzee". We gelo ven, dat vooral door de T.V. uitzendingen over het Waddengebied, deze expositie de nodige belangstelling zal krijgen. De expositie kan men bezoeken op ma., wo. en do. van 14.00 tot 17.00 uur en di. en vr. van 16.00 tot 19.00 uur. Een andere tentoonstelling, die naar onze mening veel publiek moet trekken, wordt in het Postkantoor in Anna Paulowna ge houden. De expositie „Sportbeeld" ge naamd kan dagelijks bezocht worden van 10.00 tot 17.00 uur en 's zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Behalve tekeningen enz. van bepaalde takken van sport, zullen ook di verse trofeeën van de Europees, Wereld en Olympisch kampioen schaatsen, Ard Schenk, tentoongesteld worden. In dit Olympische jaar zullen velen de weg weten te vinden naar het Postkantoor, Molenvaart om de uitbeeldingen van de verschillende sportbeoefenaars en de be kers, bokalen, wisselprijzen enz. te bewon deren. We hopen beschikbare ruimte te hebben om in de volgende nummers van de Badbode steeds een toeristisch evene ment te kunnen beschrijven. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15,- Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honsehooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Raadt niet dij, de dammen! GEEN OPBLAASBOTEN, RINGEN EN LIGBEDDEN IN ZEE

Badbode voor Callantsoog | 1972 | | pagina 1