Miss verkiezingen. Vrijdag 7 juli wordt in het dorpshuis „de Kolfweid" te Callantsoog door de voetbal vereniging een grote verkiezingsavond ge organiseerd, t.w. een „Miss Callantsoog" en een „Miss Oma" verkiezing. Dames vanaf 16 jaar kunnen aan de ver kiezing deelnemen. Maximale deelname is 20 personen per verkiezingsgroep. Er zijn prachtige prijzen beschikbaar gesteld door de middenstand van Callantsoog. Formulieren voor deelname zijn verkrijg baar op het VVV kantoor Jewelweg, Cal lantsoog. De jury bestaat uit beheerders van de verschillende campings, een mid denstander en de voorzitter van de voet balvereniging. Het dans- en showorkest „the Jerry Jox Six" verleent de muzikale begeleiding. Viswedstrijd. Voorlopig zullen iedere woensdagavond viswedstrijden georganiseerd worden in 't Zand of in Oudesluis. Woensdag 28 juni j.1. werd de eerste wedstrijd in 't Zand ge houden. Er was een redelijke opkomst, ook enkele belangstellenden uit Callantsoog waren aanwezig. Jammer was het dat door de jeugd niet veel gevangen werd. De vol wassenen hadden meer succes. De prijs was bij de jeugd voor: Reina Klaas, die in haar groep de enige vis ving. Bij de volwassenen kwamen o.a. voor een prijs in aanmerking: le prijs H. Kregel, totaal 262,5 cm. vis; 2e prijs A. Robben, totaal 200 cm. vis; 3e prijs J. Vogel, totaal 154 cm. vis en ook de grootste gevangen vis, nl. één van van 42 cm. Autopuzzletocht. De eerste autopuzzletocht in dit seizoen wordt in Callantsoog op donderdag 13 juli verreden. Aan deze tocht kunnen uitslui tend vakantiegangers deelnemen. Het re- gelement is zowel in het Duits als in het Hollands opgesteld. De routebeschrijving is alleen in het Hollands, maar dit kan onmogelijk bezwaarlijk zijn voor Duitse gasten. Er kunnen ten hoogste 60 equipes aan de tocht deelnemen. De inschrijving vindt plaats op het VVV kantoor op woensdag 12 en donderdag 13 juli tijdens de kantooruren. De beker, die in 1968, ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de VVV Bad- Callantsoog door de familie Bijl beschik baar gesteld werd, zal verdedigd moeten worden door de heer van Dolder. De prijsuitreiking vindt plaats in 't dorps huis „de Kolfweid". N.B. Lezers van de Badbode, als er in uw omgeving bordjes met aanwijzingen of vlaggen enz. geplaatst zijn, wilt u er dan op toezien dat deze door onbevoegden niet verplaatst i.c. weggehaald worden? Dank u. Rommelmarkt. Donderdag 13 juli om 11.00 uur 's morgens begint de „Rommelmarkt" bij het dorps huis „de Kolfweid" in Callantsoog. Deze markt wordt georganiseerd door de leden van het fanfarecorps Callantsoog. De opbrengst komt geheel ten goede aan het instrumentenfonds van dit muziekcorps. Er is van alles te kopen: stoelen, tafels, potten en pannen, serviesgoed, koelkasten, radio's, gereedschap, enz. enz. Het is natuurlijk mogelijk dat men nog iets wil bijdragen voor de markt. We den ken bijv. aan degenen, die binnenkort in de nieuwe bejaardenwoningen trekken. Alle „rommel" die men nog kwijt wil voor 13 juli, wordt gaarne afgehaald door de heren muzikanten. Een berichtje aan de heer S. Schagen, Duinroosweg 1 of een telefoontje aan de heer K. Baken, tel. 420 en het komt in orde. Door de jongere leden van de muziekver eniging worden vanaf 10 juli loten ver kocht, ter ondersteuning van het instru mentenfonds. De trekking van de loterij vindt plaats op 13 juli, 's avonds na afloop van de „Rommelmarkt" en na de prijsuit reiking van de autopuzzletocht in 't dorps huis „de Kolfweid". De Callantsoger Fanfare verzorgt geheel belangeloos o.a. meerdere keren per sei zoen de lampionoptochten, die als seizoen evenement grote belangstelling genieten, een reden te meer dachten wij, om bij de markt van de vereniging de nodige inte resse te tonen. Lampionoptocht. Traditie getrouw wordt in Groote Keeten op de laatste vrijdag van de bouwvak va kantie, dus op 14 juli, de lampionoptocht georganiseerd. Alle kinderen, uit de ge meente Callantsoog, 't Zand en Oudesluis kunnen aan de optocht deelnemen. De inwoners van Groote Keeten verzoeken we het geheel een feestelijk aanzien te geven door huizen en erven zo veel moge lijk te verlichten. De kinderen, die gekostumeerd deelnemen kunnen een prijsje winnen. Een jury, be staande uit dames en heren, zal er o.a. nauwkeurig op letten of de kostuums zelf gemaakt zijn. Uit ervaring weten we dat zelfs betrekkelijk jonge kinderen met pa pier, verf en waardeloos materiaal heel orginele dingen kunnen maken. Verder zullen alle kinderen, die met een zelf gemaakte lampion aan de optocht deel nemen. een kleine verrassing extra krijgen. Er wordt op gerekend dat de optocht on geveer om 20.45 uur van start zal gaan. De gekostumeerde kinderen worden om 20.00 uur verwacht op het sportveld van het Sandepark te Groote Keeten. 12 juli VUURWERK hij DE NOLLEN Wel en wee van de Kerk. Onlangs werden we attent gemaakt op een brochure over de Nederlands Her vormde Gemeente te Callantsoog, geschre ven door de heer Jac. Baken te Callants oog. De titel van het geschrift: „Wel en wee van de Nederlands Hervormde Gemeente te Callantsoog 1570-1925" spreekt voor zich. Over de vroegste geschiedenis van de kerk is slechts weinig bekend. Voor 1570 moet het eiland 't Oghe „een grote kerk met leien gedekt" gehad hebben. Het tweede dorp Callinghe op het Oghe werd in 1570 tijdens de Allerheiligenvloed totaal verwoest. In 1580 zou de tegenwoor dige kerk gebouwd zijn. Deze kerk, gewijd aan Johannes de Doper, evenals de vorige op 't Oghe, is slechts 10 voet of ruim 2,80 meter langer „als het choor van de oude kerk". Helaas zijn vele stukken uit het kerkelijk archief verloren gegaan bij de brand van 1874, toen behalve veel woonhuizen ook het raadhuis en de pastorie in de as ge legd werden. Uit beschrijvingen en andere stukken is wel komen vast te staan dat de kerk in de loop der eeuwen diverse keren met herstel en restauratiemoeilijkheden te kampen ge had heeft. Bovendien was de benoeming van een predikant ook geen kleinigheid. Had een kerkeraad een dominee bereid gevonden om naar Callantsoog te komen, dan moest de „heer of vrouwe der Vrye Heerlykheyd Callantsooge" nog een goed keuring tot benoeming geven. Dat de keuze niet altijd even gelukkig was, blijkt bijv. uit de stukken van 1771. De in 1768 benoemde predikant werd „wegens Godtonterend wangedrag kerkelijk gede porteerd en uyt den Landen van Holland en Westirieschland verbannen". De goede ren van de dominees familie werden ver beurd verklaard. De brochure geeft in een betrekkelijk be knopt overzicht overduidelijk weer dat het in vroeger jaren op kerkelijk gebied ook niet steeds „rozegeur en maneschijn" was. „Wel en wee van de Nederlands Hervorm de Gemeente Callantsoog" is een interes sant geschrift voor allen die zich in de geschiedenis willen verdiepen. De brochu re is o.a. verkrijgbaar tegen vergoeding op het VVV kantoor, Jewelweg. De opbrengst komt ten goede aan het restauratiefonds van de Nederlands Hervormde Kerk te Callantsoog, m.a.w. geef steun aan dit fonds door een exemplaar van boven ge noemde brochure te kopen. Evenementen. Het eerste grote festijn voor kinderen n.1. „Spuitwedstrijden" is helaas door bijzon der slechte weersomstandigheden op 1 juli j.1. niet doorgegaan. We hebben het al eerder medegedeeld, dit seizoen is het weer de grote spelbreker. Maar, na regen komt zonneschijn en hoe wel de verwachtingen voor de komende dagen niet al te best klinken, zijn we sr toch van overtuigd dat er nog heerlijke zonnige dagen komen. In principe wordt de spuitwedstrijd nu op 8 juli in Groote Keeten gehouden, althans bij gunstige weersomstandigheden. Dit laatste geldt ook voor de windhonden- rennen op het voetbalveld in Callantsoog en voor de te houden kinderspelen op strand of camping in de week van 8 tot 15 juli. Bijzondere aandacht vragen we verder voor het vuurwerk op woensdag 12 juli en voor de Bingo t.b.v. de „C.R.B. Paal 13" op zaterdag 8 juli in het recreatiege bouw „de Garnekuul" en voor het klaver jassen op 7 juli, eveneens in dit gebouw. Ook bij minder zonnig weer kan men pret tige uren doorbrengen in de vakantie door de evenementen, die georganiseerd worden mee te maken. Attentie. Zo juist ontvingen we het bericht, dat wegens enorm succes, nogmaals een bingo avond georganiseerd wordt door de voet balvereniging op dinsdag 11 juli a.s.

Badbode voor Callantsoog | 1972 | | pagina 3