zaterdag 29 juli 1972 nr.8 Red.: Mevr. C. H. KLOOS l ERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12-Tel. 02248-323 Verhuur en Abonnementen: VVV kantoor - Telefoon 02248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - Bad Callantsoog, Nieuw adres: VVV kantoor, Jewelweg 8. Druk: Fa. K. VAN LOENEN en Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Op het terrein Abbestede in Callantsoog wordt zondag 30 juli a.s. om 14.00 uur de tweede autocross in dit seizoen gehouden. De autocross is een wedstrijd, die uit ver schillende manches bestaat. Tijdens een rit kan een prijs uitgeloofd worden aan bijvoorbeeld de coureur, die het eerste in een sloot terecht komt. Onlangs werd voor de T.V. een reportage gegeven over dit „Wild-West" rijden. Ook nu zullen weer alle bekende coureurs aan de start verschijnen. Na verscheidene wedstrijden komt onze plaatsgenoot Piet de Vries in de voorste gelederen van het klassement voor. Het belooft weer een spannende strijd te worden. Van diverse zijde werd reeds bij ons geïnformeerd naar de cross. De bejaarden van Callantsoog kunnen gra tis toegangskaarten verkrijgen. Deze zijn af te halen op het VVV kantoor op zater dag 29 juli van 13.30 uur tot 17.00 uur en zondag 30 juli aan de kassa op het cross terrein. Tot slot vermelden we nog dat de prijs uitreiking plaats vindt in het dorpshuis „de Kolfweid" omstreeks 17.30 uur. Medewerking verleent de Boerenkapel van Callantsoog, belangstellenden van harte welkom. Visserijdagen. De Nationale Vlootdagen in Den Helder zijn een begrip geworden. Van 21 juli tot en met 23 juli brachten duizenden een be zoek aan de Marinestad, bezichtigden de haven en de schepen. Behalve de Vlootdagen kent Den Helder sinds enkele jaren ook de Visserijdagen. Deze worden dit jaar gehouden van 1 tot en met 5 augustus. Er is een feestprogram ma met een extra attraktie op iedere dag. Op 1 augustus wordt een Juttersmarkt gehouden, 2 augustus is er van 15.00 tot 16X0 uur Poppenkast in de binnenstad. Op donderdag 3 augustus staat de Keizer straat in het teken van de kunst. Gedurende de gehele dag wordt er een Kunstmarkt gehouden, vrijdag 4 augustus zijn er viswedstrijden voor kinderen, even eens in de Keizerstraat en tot slot is er op 5 augustus een grote feestmarkt met diverse attrakties, terwijl er bij gunstige weersomstandigheden van 13.30 uur tot 15.00 uur een vaartocht gemaakt kan wor den op één der Helderse Visserskotters. Gedurende de Visserijdagen kan men de moderne Visafslag bezoeken en in de Schouwburg worden Visserijfilms vertoond en een tentoonstelling gehouden. Goedkope Vismenu's zijn bij diverse res taurants (herkenbaar aan een vignet) van af f 5,- per couvert verkrijgbaar. De Hel derse vismeisjes delen op het Julianaplein gratis vishapjes uit. Kortom er is een zeer uitgebreid feestpro gramma, dat verkrijgbaar is bij het VVV kantoor in Den Helder. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15,- Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Het sporttournooi 1972. Ja, ook de voetbalwedstrijden voor jongens tot 12 jaar zijn voor dit seizoen voorbij. Om alle deelnemers niet langer in onze kerheid te laten, delen we eerst de uitslag van de voetbalcompetitie 1972 mede: gesp./gew. gel./verl. Ie Garnekuul 6 6 12 pt 2e Sandepark 6 4 11 9 pt 3e Callantsoog 6 4 2 8 pt 4e Klein Begin 6 2 4 4 pt 5e De Nollen 6 2 4 4 pt 6e 't Botgat 6 114 3 pt 7e Luttikduin 6 1 5 2 pt De laatste wedstrijd werd vrijdag 21 juli gehouden tussen De Nollen en Garnekuul. Na een spannende strijd is de Garnekuul er in geslaagd de wedstrijd met 5-2 te winnen, hetgeen betekent dat het elftal ongeslagen kampioen is geworden van het „Camping Cup Voetbal Tournooi". Met een grandioze tocht van het kampi oenselftal (verzorgd door de karnpbeheer- der, de heer J. ter Haak) door Callantsoog werd een fijn voetbaltournooi afgesloten. Namens de leiders, de heren J. J. Lowies en H. H. Pannekoek, worden alle voetbal lers bedankt voor hun enorme inzet en de kampioen hartelijk geluk gewenst, evenals de meisjes voor hun aandeel in de Tref bal competitie. De heren scheidsrechters, t.w. C. Hoek, T Groen en H. H. Pannekoek, veel dank voor de voortreffelijke leiding. Ook de dames en heren, die de Trefbal- competitie geleid hebben danken we har telijk voor hun geweldige medewerking. De familie Hoep heeft weer ontzettend veel werk verricht, ook daarvoor hartelijk dank. De feestmiddag, voor de jongens en meisjes die aan de wedstrijden deelnamen, tevens prijsuitreiking, heeft inmiddels plaats ge vonden in het recreatiegebouw. Het was geweldig! Overige evenementen. Afgezien van het feit, dat er volgens onze bescheiden mening tot nu toe betrekkelijk weinig voor kinderen georganiseerd is, blijft het feestprogramma zeer uitgebreid. Voor de Disco- en Beatavonden en de Bin go bestaat nog steeds veel animo. Tot nu toe kunnen we stellen dat alle ak- tiviteiten min of meer vlekkeloos verlopen. Van de gehouden klaverjasdrive en volley balwedstrijden zijn we nog enkele uitsla gen verschuldigd. Omdat de ruimte be perkt is, willen we volstaan met de mede deling dat voor beide evenementen een behoorlijke belangstelling bestond. De uit slag van de klaverjasdrive luidt: le M. Doll, 5652 pt. 2e Wendt, 5507 pt. 3e C. Sterkenburg, 5254 pt. 4e Mevrouw Moes, 5118 pt. 5e Mevrouw Olyhoek, 5094 pt. De poedelprijs was voor mevrouw Groen, de marsprijs voor de heer van Bergen. Callantsogers en gasten de volgende drive is 28 juli a.s. Bij de volleybalwedstrijden waren weer nieuwe groepen die gelijk de prijzen in de wacht sleepten: le Combinatie 2e Tukkers I 3e Tukkers II N.B. Ten bate van de voetbal wordt op 1 augustus a.s. een Bingo met medewer king van de Branding Boys georganiseerd. Komt allen! Autopuzzletocht. In de afgelopen wintermaanden ontvingen we een lichtdruk van een Duits krantenar tikel „Dum-dum am Strand", van de hand van Uwe Witsch. In dit artikel werd uitvoerig ingegaan op het schieten in Groote Keeten, met alle narigheid van dien. Het is jammer dat de schrijver zich min of meer eenzijdig heeft laten voorlichten. Wel werd bij het Ge meentebestuur en het VVV kantoor in Cal lantsoog en bij een marine-officier uit Den Helder geïnformeerd, maar niet op het ter rein waar de schietoefeningen gehouden worden en daar zijn zowel Hollandse als Duiste officieren gestationeerd. Misschien hadden landgenoten onder el kaar bijv. de kwestie gemakkelijker kun nen bespreken, waardoor het bedoelde ar tikel niet zo „scherp" uit de pen gekomen was. Ook de Callantsogers en met name de in woners van Groote Keeten vinden het niet alleen voor zichzelf, maar vooral ook voor hun gasten hoogst onplezierig dat er ge schoten wordt, maar er is niets tegen te doen. Dit gebied is nu eenmaal aangewezen als oefenterrein. De mensen die op dat terrein gestationeerd zijn, militairen en burgers, Hollanders en Duisters, vervullen alleen hun plicht. Dat zij dat voor het strand bezoekend en zon- minnend publiek onaangenaam vinden zal duidelijk zijn. Op alle manieren tracht men de zaak te compenseren, door zo weinig mogelijk in het seizoen te schieten. Ook op andere wijze proberen deze mensen meer begrip te vinden en nader met de bevolking en de vakantiegangers in kontakt te komen. Door de medewerking van de heren van het schietterrein kon de VVV een tweede autopuzzletocht in dit seizoen organiseren. Deze wordt op 3 augustus a.s. gereden, vertrek vanaf het Gemeentehuis in Cal lantsoog vanaf 18.45 uur. Hollandse en Duitse gasten en leden van de VVV kunnen voor die tocht inschrijven op woensdag 2 en donderdag 3 augustus op het VVV kantoor, Jewelweg, Callants oog. Er mogen maximaal 60 equipes aan de rit deenemen. Het regelement is ook in de Duitse taal verkrijgbaar. Men wordt vriendelijk verzocht zich vooral vroegtijdig aan te melden. Wandelpuzzletocht. Dinsdag 18 juli waren veel wandelaars naar het Zwanenwater gekomen om deel te nemen aan de wandelpuzzletocht. Er werden weer allerlei vragen gesteld, er moesten spelletjes enz. gedaan worden. Het mooiste verhaal, dat wij hoorden was bij de aanwijzing „na Labrador Retriever" enz. Een vader stond zijn zoon uitvoerig te vertellen over de Labrador, maar het pad dat na die hond in geslagen moest worden, werd niet genomen. Iedereen was vol lof over deze tocht. De prijsuitreiking vond plaats in het dorps huis. De namen van enkele groepen prijs winnaars zijn: le van Ginkel 2e Spruyt 3e Roep 4e Haarman 5e van Dolder 222 pt. 222 pt. 218 pt. 217 pt. 216 pt. De poedelprijs was voor de familie Brink, die het zo juist uitgegeven boekje „De vo gels van het Zwanenwater" ontving.

Badbode voor Callantsoog | 1972 | | pagina 1