p 11 WEE i r 1 1 1 I zaterdag 12 aug. 1972 nr.10 1 - Red.: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12-Tel. 02248-323 Verhuur en Abonnementen: VVV kantoor - Telefoon 02248 -338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - Bad Callantsoog. Nieuw adres: VVV kantoor, Jeweiweg 8. Druk: Fa. K. VAN LOENEN en Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Sport, spel, strand. In het vorige nummer van de Badbode hebben we de vakantiegangers geadviseerd het zonnebad af te wisselen met wandelin gen, spel en sport. Voor de ware sportbeoefenaar is het heel eenvoudig op het strand een tak van sport te bedrijven, voor hen die alleen in de vakantie de spieren gebruiken is het vaak moeilijk om een begin te maken. Toch zijn er ook voor ongeoefenden talloze mo gelijkheden om op het strand iets te on dernemen. Een mini trimbaan kan gemakkelijk uit gezet worden met wat wrakhout (aange spoelde planken en balken). Het trimmen kan heel eenvoudig beginnen en naar behoefte worden uitgebreid met onderdelen als hardlopen, snelwandelen, zwemmen (maar blijf dan a.u.b. tussen de kurklijnen en ga nooit bij de dammen in zee), afgewisseld met klim- en springpar- tijen over de opgestapelde planken en bal ken. Ook volleyballen is snel te realiseren. Twee tentstokken of andere palen en een oud (aangespoeld) visnet, een bal en de op stelling is voor elkaar. Trouwens er zijn veel kombinaties van spel en sport mogelijk zoals badminton, jeu de boulles enz. die allen in familiever band of in groepen uitgeoefend kunnen worden. Als er wat wind staat kunnen aan het strand vliegerwedstrijden gehouden worden, bij laag water is het bouwen van dammen en waterwerken, het maken van kastelen een geliefd kinderspel. Wandelingen langs het strand kunnen van uit Callantsoog naar Groote Keeten en naar St. Maartenszee gemaakt worden De eerste wandeling duurt ongeveer een half uur, de tweede neemt circa een uur in beslag. Maakt men van de gelegenheid gebruik ook de kennis van de natuur wat op te frissen door bijv. het zoeken van zeedieren en omhulsels, dan duurt de wan deling vanzelfsprekend aanmerkelijk lan ger. Onder de schelpdieren, die na het koken eetbaar zijn, kunnen we de kokkels en mosselen noemen en de slakachtige ali kruik. De levende kokkels komen hoofd zakelijk op de Wadden voor, de mosselen en alikruiken treft men aan op zeedijken en dammen. In vele varianten kunnen we de schelpen op het strand vinden, de lege kokkels en mosselen, de tafelmesheften en strand- gapers liggen overal langs het strand ver spreid. Ook andere uit zee afkomstige die ren of de skeletten ervan zijn aan het strand te vinden bijv. de zeepokken. Dit zijn ongeveer een centimeter grote witte kalkachtige doosies, die uit zes schotjes bestaan en aan de bovenkant door twee klepjes gesloten zijn. Zeepokken komen op alle gladde voorwerpen voor zoals op mosselen, stukken hout, stenen glooiingen enz. Een grote vondst is tegenwoordig het tere witte skelet van de zeeëgel, een wit balletje met gaatjes. Hier en daar vindt men 't goudkammetje, een langwerpig kokertje, de eieren van rog en haai en een bal van wulkeieren. Trouwens het is helemaal niet nodig om allerlei soorten eieren, skeletten en schel pen te zoeken. Van een soort schelp, bijv. langwerpige hoorntjes of mosselen kan een heel fraai schilderij gemaakt worden. We hebben hiervoor een stuk spaanhout nodig en wat hobbylijm. De schelpen kun nen in een bepaald patroon op het hout geplakt worden, maar ook volgens eigen fantasie. Als alles goed droog is kan de overgebleven ruimte in een afstekende tint met plakaatverf gekleurd worden. Ook met zeeschuim kan men veel kanten uit, het zeeschuim is 't inwendige skelet, het rugschild, van de sepia of zeekat, een der vele inktvissoorten die in de Noordzee voorkomen. Van dit schuim, dat wit, vrij zacht, kalk achtig is, kunnen heel aardige vakantie herinneringen gemaakt worden. Met een scherp mesje kunnen na kleine oefening leuke voorstellingen uitgesneden worden. Zeeschuim wordt o.a. veel aangetroffen in de kooien van zangvogels. De inventieve vakantieganger kan heel veel genoegen aan het strand beleven en zal er beslist geen behoefte aan hebben om de gehele dag in de zon te liggen. Is men na een wandeling, na sport of spel hongerig of dorstig geworden dan kan men tegen redelijke prijzen prima consumpties verkrijgen in de strandpaviljoens, op het strand tracht de verstijfde, vastge roeste spieren te gebruiken, men zich na Tot slot merken we nog op dat als men enkele dagen veel fitter voelt en dat ook in de herfst, winter en lente er behoefte bestaat om er gezamenlijk op uit te trek ken. v'; Evenementen. Bij het ter perse gaan van dit nummer van de Badbode ontvingen we nog enkele be richten over festiviteiten van de afgelopen week. Zaterdag 5 augustus werd een wijnfeest gegeven in het recreatiegebouw van de ,,Garnekuul". De muzikale omlijsting was van de uit 16 leden bestaande Erika-kapel. De belangstelling voor dit evenement over trof een ieders verwachting. De feestavond werd bijgewoond door Callantsogers en gasten. In Kolhorn werd voor leden en niet leden van de A.D.A. een viswedstrijd georgani seerd. De vangst was behoorlijk, de prij zen waren geweldig. Tot slot werd op dinsdag 8 augustus een klaverjasdrive gehouden in de kantine van de „Garnekuul". Er waren 44 deelnemers, waaronder slechts enkele Callantsogers. De prijswinnaars waren: le van Asselt, marsprijs) 5360 pt 2e Pannekoek 5357 pt 3e mevr. Sterkenburg 5227 pt 4e Kol 5158 pt 5e van Diepen 4970 pt. De poedelprijs was voor mevrouw Kuit Sr. Het was een bijzonder gezellige avond. BAAD NIET BIJ DE STREKDAMMEN Uitslag Autopuzzletocht. Het was een zeer gelukkige suggestie van een der inwoners van Callantsoog om „Schreiner Air Transport", beter bekend als „schietterrein 'tBotgat" in te schake len bij de festiviteiten. De autopuzzletocht, die door medewerking van deze maat schappij op donderdag 3 augustus j.1. ge houden werd, was een enorm succes. Vooral het kopje koffie met gebak dat op het schietterrein aangeboden werd, bleek bij de deelnemers geweldig in te slaan. Naast de gebruikelijke routebeschrijving (met of zonder problemen) waren in deze tocht ook enkele zeer knap gevonden ver keerstechnische moeilijkheden op te lossen o.a. de helling en de doorlopende witte streep. Tijdens een zeer geanimeerde prijsuitrei king maakte de voorzitter van de VVV, de heer A. van Scheijen, de namen van de prijswinnaars bekend. Dit waren onder meer: le prijs 2e prijs 3e prijs 4e prijs 5e prijs 6e prijs 7e prijs 8e prijs P. Starrevelt T. Zeeman-Correljé J. Duivis J. C. van Wageningen J. de Gier S. Schaap P. Spruyt en J. Mattei E. v.d. Brink-de Bruyne en J. van Muyen 107 strafpt. 118 st.pt. 127 st.pt. 128 st.pt. 138 st.pt. 146 st.pt. 159 st.pt. 159 st.pt. 162 st.pt. 162 st.pt. Door de heer de Geus werd namens „Schreiner Air Transport" een propeller aangeboden voor degene die 300 strafpun- ten had, de gelukkige was de heer Schulze. De taart, die onder de deelnemers verloot werd, was voor de heer L. W. Puister. De poedelprijs werd beschikbaar gesteld door de heer P. Spruyt uit Den Helder. De organisatoren, de militaire en burger medewerkers van schietterrein 't Botgat, de uitzetter de heer v. d. Ham en de posters heel hartelijk dank voor dit zeer geslaagde evenement. Viswedstrijd in Oudesluis. Er wordt steeds meer vis gevangen in Oudesluis, hetgeen voor de deelnemers aan de wedstrijd een extra stimulans geeft. Woensdag 2 augustus waren 46 hengelaars verschenen om aan de viswedstrijd deel te nemen en om te proberen het record van Rick v. d. Broeck uit Antwerpen te verbe teren. In een spannende strijd lukte het de heer Hooyen uit Slootdorp meer dan 600 cm vis op het droge te brengen. Er zijn in een uur totaal 351 vissen gevan gen door de hengelaars, waarbij ook de jeugd een voorname plaats innam. De grootste vis, 48 cm, was voor Rick v.d. Broeck. De prijswinnaars waren bij de jeugd: le Jeroen Wouters, Amsterdam, 120 cm 2e Cooy Wagenaar, Amsterdam, 106 cm 3e Erwin Schuurs, Nijmegen, 51 cm 4e Trudy Piers, Oudesluis, 47 cm 5e Jef de Keyzer, Oudesluis, 42,5 cm Bij de volwassenen kwamen voor een prijs in aanmerking: le J. v. Hooyen, Slootdorp, 662,5 cm (record) 2e Rick v.d. Broeck, Antwerpen, 318,5 cm 3e E. Bosma, Wieringerwerf, 246,5 cm Woensdag 16 augustus worden opnieuw viswedstrijden in Oudesluis georganiseerd. Degene die het record van 662,5 cm op 700 of meer brengt, ontvangt een extra prijs.

Badbode voor Callantsoog | 1972 | | pagina 1