Callantsogers attentie! Viswedstrijd in Oudesluis. Zandfiguren maken. Zodra de zomer voorbij is, zijn veel men sen, ook in Callantsoog, van plan iets te gaan leren. Dat wil zeggen: de een zou wel een cursus talen willen volgen, de ander voelt er voor zich aan de sport te wijden, een derde lijkt het wel wat iets op het gebied van handenarbeid te gaan doen. Maar als de herfst begint, wordt het win ter voordat men besloten is wat men nu precies zou willen en dan is het te laat. Nu is het natuurlijk mogelijk dat men wel tot iets zou kunnen komen, als men de weg weet. Sportbeoefenaars kunnen in Callantsoog voetballen, handballen, volleyballen en atletiek bedrijven, dat levert geen enkel probleem op. Minder gemakkelijk is het bijv. talen te studeren. Toch geloven we dat er wel iets op gevonden kan worden, als meerdere personen zich opgeven voor bijv. een cur sus Duits of Engels. Voor lessen in macramé, wandkleden ma ken, pottenbakken, poppenkastpoppen ma ken enz. kan men zich eveneens melden. Er zijn misschien mensen die willen gaan dammen of schaken in clubverband, ook dat vernemen we gaarne. Allen die in de komende winter iets willen ondernemen, verzoeken we hiervan schrif telijk opgave te doen, onder vermelding van de aktiviteiten. of suggesties, bij me vrouw Kloosterboer, Zeeweg 12 (liefst voor 15 september). Roeien. Oudesluis besloot de festiviteiten met een roeiwedstrijd op zaterdag 19 augustus j.1. De wedstrijd trok veel toeschouwers, er waren bovendien 32 deelnemers, die om het hardst roeiden. Ook Callantsoog was vertegenwoordigd met enkele bestuursleden van de VVV en andere belangstellenden. Er werd in 3 groepen aan de wedstrijd deelgenomen. Bij de jongste groep tot 12 iaar kwamen voor een prijs in aanmer king: le Marino Kater en Johny van Dorselaar 2e Nicolet en Erwin Zeeman. Vervolgens kwamen de 12 tot 16 jarigen aan bod. Als prijswinnaars in deze groep noemen we: le Marcel de Graaf en Martin Slikker 2e I.eo de Graaf en Ronald v.d. Veen. Ja, en toen kwam Callantsoog op dreef bij de volwassenen: le heer en mevrouw Zeeman-Correljé 2e Mei. M. G. Y. Kloosterboer en D. Bregman 3e Nicolet Zeeman en G. Bijvoet. Een troostprijs ging naar de heren: D. Ambuul en D. Hoogland. Het roeien is weer eens iets anders en zal, als de mogelijkheid aanwezig is (een grote, brede sloot) zeker ook in Callants oog op het feestprogramma komen. Met dit laatste feest zijn de zeer geslaagde seizoenevenementen voorbij. Indien u ze nodig hebt. 'T ZAND Dokter: Dokter J. Kos, Rijksweg 113, 't Zand, tele foon 02249-223. Spreekuur dagelijks vanaf 8.30 uur 's mor gens, volgens afspraak. Apotheek ma., di., wo. en vr. van 8.30 tot 9.30 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, do. van 12.00 tot 13.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 u. 's morgens. Postkantoor: Pater de Witstraat, geopend ma. t/m vr. van 9.3012.30 uur, van 14.0015.00 uur en van 17.0018.00. Zaterdags gesloten. Raiffeisenbank, Keinsmerweg: geopend ma. t/m vr. van 8.3012.00 uur en van 13.3016.00 uur en vrijdags van 18.0020.00 uur. Men vraagt zich wel eens af waar al die vissen in Oudesluis vandaan komen. Woensdag 16 augustus werd er weer bij zonder veel gevangen. In een uur tijd wer den 400 vissen door 53 deelnemers op het droge gelegd. De grootste vis werd nu eens door een dame uit het water gehaald, mevrouw Slikker uit Oudesluis had een vis van 19 cm aan de haak. Maar dat was nog niet alles. Enkele weken geleden werd 'n extra prijs beschikbaar gesteld voor degene, die 700 of meer centimeter vis op het droge zou leg gen. Wie schetst de verbazing van de deel nemers en de argeloze toeschouwers toen de heer van Hooyen het record verbeterde met ruim 200 cm en op 889 cm vis bracht, in één uur tijd bijeen gehengeld! Geweldig! De prijzen gingen dit keer naar: le J. v. Hooyen, Slootdorp, 889 cm 88 st. 2e F. v.d. Heuvel, Antwerpen, 667 cm 60 3e E. Bosma, Wieringerwerf, 444 cm 51 4e R. v.d. Bosch, Antwerpen, 443 cm 42 Bij de jeugd kregen uitsluitend kinderen uit Oudesluis een prijs: le prijs Marjon Piers, 50.5 cm. 2e prijs Sandra Bruinenwoud, 49,5 cm. 3e prijs John Koomen, 45,5 cm. 4e prijs Martin Slikker, 37 cm. 5e prijs Alem de Keyzer, 35.5 cm. 6e prijs Marjon Plok, 34.5 cm. De extra prijs voor het record aantal cen timeter van bijna 900, was voor de heer van Hooyen. De slotwedstrijd was een geweldig succes, de organisatoren kunnen terugzien op een goed seizoen. Korte berichten. Middenstand. De meeste middenstandsbedrijven in de gemeente Callantsoog sluiten met ingang van 28 augustus om 18.00 uur 's avonds. Enkele bedrijven zijn ook zondag de gehele dag gesloten. Men leze de aankondiging ter plaatse. Wanneer de definitieve winterregeling van kracht wordt, is bij het ter perse gaan van dit nummer van de Badbode niet bekend. Bibliotheek. De woensdagavonduitlening komt te ver vallen. Vanaf dinsdag 29 augustus is er voor schoolkinderen weer gelegenheid boeken te ruilen van 15.30 tot 16.00 uur. Met ingang van 15 september vervalt ook de maandagavonduitlening. Omstreeks eind september, begin oktober kunnen weer nieuwe boeken verwacht worden. Bank. De Raiffeisenbank in Callantsoog is vanaf 4 september geopend op: ma. en vr. van 13.00 tot 17.00 uur di. wo. en do. van 15.00 tot 17.00 uur en do. ook van 19.00 tot 20.00 uur. Politie. Met ingang van zaterdag 26 augustus is de Postcommandant der Rijkspolitie te Callantsoog uitsluitend te bereiken op het adres Denneweg 2, tel. 217. Inlichtingen dagelijks van 16.00 tot 18.00 uur. Tekenwedstrijd. Helaas, jongens en meisjes, kunnen we nog geen uitslag van de tekenwedstrijd bekend maken. Er zijn ongeveer 150 te keningen ingezonden, dus dat was gewel dig. Alle ontwerp vlaggen worden nu eerst gekeurd door enkele leden van een kunst academie en vervolgens zal de burgemees ter van Callantsoog, de edelachtbare heer Mr. C. H. Moll, de tekeningen nogmaals beoordelen. Jullie zullen begrijpen dat dit niet in enkele dagen voor elkaar is. Maar over ongeveer twee weken, dus begin septem ber. hoopt het bestuur van de A.D.A. de uitslag bekend te kunnen maken. De vlag, die van de tekening gemaakt wordt, zal het volgend seizoen feestelijk onthuld worden. In de Kerstbadbode hopen we een foto van de winnende tekening te plaatsen. Voor strandpaviljoen Vos werden woens dag 16 augustus nogmaals zandfiguren ge maakt. De deelname viel beslist mee en de kinderen gebruikten soms zeer moei lijke onderwerpen voor hun figuur. Het ene kind heeft er meer handigheid in om met zand iets uit te beelden als het andere, maar met geduldig oefenen kan veel bereikt worden. 't Is vaak ontroerend hoe kinderen steeds maar weer proberen iets te maken, terwijl het bij anderen op slag lukt. Toch zijn het bijna nooit dezelfde kinderen, die voor een prijs in aanmerking komen. De uitslag bij deze wedstrijd luidt: le prijs Joja Smit, paard; 2e prijs Martin Buttkus, salamander; 2e prijs Ute Gerstenberger, schildpad; 3e prijs Sabine Kohlhauszen, stoomschip; 4e prijs Peter Klingelbiel, kasteel. Bij de groepen kwamen voor een prijs in aanmerking: le prijs Jutta Wüchner en Doris Wüchner, schildpad; 2e prijs Petra v.d. Velde en Regina Thiery, muziektent. Voor veel kinderen is het winnen van een prijs iets geweldigs, omdat hun naam dan in de Badbode komt. Daarom is het echt jammer als er af en toe een hiaat in de opgave van prijswinnaars ontstaat. Dat trachten we zoveel mogelijk te achter halen, maar soms is het moeilijk. Toch willen we nu nog enkele prijswin naars noemen, die begin augustus aan een wedstrijd zandfiguren deelnamen. Dit wa ren o.a. Erland Smit, Erwin Zeeman en Annette Snijders, die ieder in hun leeftijdsgroep voor een le prijs in aanmerking kwamen. N.B. Wil Martin Buttkus, die 16 augustus de tweede prijs won, zich melden bij me vrouw Kloosterboer, Zeeweg 12. om als nog zijn prijs in ontvangst te nemen. Van de redaktie. Ja en dan is dit weer de laatste Badbode in het zomerseizoen 1972. Een zomer, die wat het weer betreft, nog betrekkelijk meeviel,althans in vergelijking met de weersomstandigheden elders in ons land en in de omliggende landen. De festiviteiten genoten op een enkele uitzondering na bijzonder veel belangstel ling. Ook het bestuur en de leden van de A.D.A. toonden op 19 augustus tijdens de alge mene ledenvergadering hun tevredenheid over de vele festiviteiten en de prettige samenwerking met de VVV. We willen dan ook een woord van dank richten aan allen, die eraan mede gewerkt hebben, dat gasten en inwoners zich op vele manieren konden vermaken. We denken hierbij aan autocross, auto- puzzletochten, Beat. Bingo, Brandweer spuiten, Concerten, Dansen, Discobal, Ex cursie door het Zwanenwater. Kinderspe len, Klaverjassen, Lampionoptochten met medewerking van Callantsoger Fanfare, Prestatieloop, Rommelmarkt, Strandspe- len. Tref- en voetbalcompetitie. Volleybal, Vuurwerk, Wandelpuzzletocht, Wind.hon- denrennen en Wijnfeest. In Oudesluis en 't Zand werden viswed strijden georganiseerd, ballonwedstrijd, roeien en niet te vergeten een wedstrijd in draaiorgeldraaien. Het is ondoenlijk alle namen van de initia tiefnemers, de organisatoren, de assisten ten en de juryleden te noemen. We willen slechts een uitzondering maken voor de heer Ros, van camping de Nollen, die een groots vuurwerk liet afsteken in de bouw vakvakantie. Namens de VW een woord van oprechte dank aan allen die hun tijd beschikbaar stelden om anderen een prettige vakantie te bezorgen. Tot besluit willen we nog een woord van waardering richten aan de heer K. van Loenen en zijn medewerkers voor de keu rige verzorging van de vaak zeer uitge breide Badbode in dit seizoen.

Badbode voor Callantsoog | 1972 | | pagina 4