Dorpsnieuws. Tot nu toe is nog niet officieel bekend wanneer met de bouw van woonhuizen en de nieuwe openbare lagere school begonnen kan worden. Wel kunnen we mededelen dat verwacht mag worden dat omstreeks begin februari de eerste paal geslagen zal kunnen worden voor de nieuwe school in plan Uyterland. Voorts zal naar alle waarschijnlijkheid in het voorjaar gestart worden met de bouw van 32 koopwoningen. Omstreeks diezelfde tijd hoopt „Woningstichting den Helder" te beginnen aan de bouw van circa 100 woonhuizen, waarvan een deel aangemerkt zal worden als defensie woningen. Al met al dus nog weinig definitieve berichten. Zomerhuizen worden momenteel niet ge bouwd, wel zijn diverse zomeronderkomens te koop, evenals enkele permanent te bewonen huizen. Momenteel wordt overleg gepleegd over een gasaansluiting voor de bungalowterreinen „de Garnekuul" en „Hazecamer". Zij die van die aan sluiting gebruik zouden willen maken, moeten dit berichten op het kantoor van de gemeen tesecretarie. Met de aanleg van een parkeerterrein, het z.g. plan Callantsoog-Zuid is begonnen, evenals met het bouwrijp maken van het plan Uyter land. Tot de verbouwing en uitbreiding van het dorpshuis „de Kolfweid" hoopt men spoe dig te komen. De bedoeling is een foyer, tevens te gebruiken als bejaardensociëteit en een hob byzaal aan te bouwen. Vooral voor de bejaarden, die nu met 30 a 50 personen hun vertier in de grote zaal moeten zoeken, zal die aanbouw een enorme verbete ring zijn. In de voormalige melkfabriek aan de Callants- ogervaart is een nieuw bedrijf gevestigd van Jo- han Schaap. Voor alle carrosserie-reparaties zo als plaatwerk, uitdeuken, autospuiten, tectyleren enz., kan men hier terecht, evenals voor 't opma ken van een schaderapport. De familie Schaap wensen we veel succes in deze nieuwe onder neming. Tekenwedstrijd A.D.A. In het laatste seizoennummer van de Badbode beloofden we een foto te zullen plaatsen van de tekening, die in aanmerking kwam voor het ont werp van de vlag van de kampeervereniging A.D.A. Helaas zijn aan het afdrukken nog al wat moeilijkheden verbonden, vooral omdat de prijswinnaar eerst kort geleden bekend gemaakt kon worden. De wedstrijd werd gewonnen door de twaalf jarige Yvonne v. d. Bergen uit Wormer, die van het A.D.A. bestuur een fiets ontving. Haar tekening stelde o.a. voor het wapen van Callantsoog en een kampeerterrein. De vlag wordt momenteel gemaakt op een geel vlak, een gestyleerde leeuw met A.D.A. vignet en tentenkamp. In de komende zomer zal de vlag officieel ont huld worden op een feestelijke bijeenkomst. De door veel kinderen gemaakte ontwerpen worden dan tevens tentoongesteld. Yvonne v. d. Bergen hartelijk gefeliciteerd met je prijs. Doktersdiensten. Voor medische hulp kan men zich tijdens de feestdagen wenden tot de volgende doktoren: zaterdag 23 en zondag 24 december, dokter J. Kos, 't Zand, tel. 02249-554. maandag 25 en dinsdag 26 december, dokter K. Schoen, St. Maarten, tel. 02246-1230. zaterdag 30 december tot en met maandag 1 januari, de doktoren A. C. Rookmaker, Petten, tel. 02268-460 en K. de Boer, Julianadorp, tel. 02235-1221. Tuintjes wedstrijd. Tijdens de najaarsvergadering van de VVV Bad Callantsoog werden de namen bekend gemaakt van de winnaars van de tuintjes wedstrijd. Ook het afgelopen seizoen werd er overal weer veel werk gemaakt van goed verzorgde grasvelden en fraai aangelegde tuinen. Het merkwaardige is dat steeds meer gasten en Callantsogers aan de aktie willen deelnemen. Er kwam bijv. een voorstel van een der leden van de VVV om bij de beoordeling ook de Gar nekuul te betrekken, waar de huiseigenaren hun terrein prima verzorgd hebben. Dit voorstel zal nader uitgewerkt worden. Gedurende de afgelopen zomer vond de keuring wederom plaats door de heer C. Bakker, Scha- gerbrug met assistent. Voor prijzen kwamen in aanmerking in de categorie: Grote tuinen. Ie prijs W. Kistemaker, Stuijvezandeweg 34, 105,5 pt. 2e prijs S. Vogelzang, Stuyvezandeweg 24, 92 pt. 3e prijs H. P. Klaassen, Stuyvezandeweg 28, 91,5 pt. Eervolle vermelding: G. Eriks, Denneweg 9, E. H. Steenmeyer, Denneweg 8, ieder 90 punten. Kleine tuinen. Ie prijs D. J. Sijberden, Patrijzenweg 13, 96 pt. 2e prijs K. Rietvink, Jewelweg 5, 95 pt. 3e prijs S. Baken, Zeeweg 39, 93 pt. 3e prijs H. Bloem, Duinroosweg 55, ook 93 pt. Eervolle vermelding: J. Horsmeier, Duinroosweg 22, A. Nieuwland, Duinroosweg 61, beiden 85 punten. Grasvelden. Ie prijs A. Vriesman, Zeeweg 31, 95 pt. 2e prijs J. J. Kossen, Abbestederweg 8, 93 pt. 3e prijs G. Kruit, Zeeweg 43, 92,5 pt. Eervolle vermelding: D. de Jong, Abbestederweg 7a, 91 pt. J. Weij, Abbestederweg 9, 87,5 pt. De heren W. Kistemaker en A. Vriesman resp. in de afdeling Grote tuinen en Grasvelden heb- kwamen nog enkele aanmeldingen uit omlig- naar de afdeling „Eretuinders". In die categorie kreeg J. Marees, Dorpsweg 26 met 109 punten de Erebeker. De heren van de tuintjescommissie en de keur meester met assistent danken we hartelijk voor de medewerking. Door een der leden van de VVV werd de vraag gesteld wat wel en niet in Callantsoog geplant kan worden. Hierop is moeilijk een antwoord te geven. Bepaalde gedeelten in Callantsoog liggen dermate gunstig dat met goede verzorging aller lei planten en bloemen een fraaie tuin waar borgen. Op andere gedeelten, bijv. het begin van de Zeeweg, zal men met zeer veel moeite en zorgen een aardig grasveldje of bloementuintje kunnen krijgen, maar een prachtige tuin, is op 'n enkele uitzondering na, niet weggelegd voor dat ge deelte van Callantsoog. Struiken en bloemen die het beslist doen in Cal lantsoog zijn de rozebottels en ijsbloemetjes. Deze laatste, zijn laag groeiende plantjes die gedurende enkele maanden een prachtige kleu- renschat bieden in de tinten wit, roze, rood en lila. Wil men een fraai aangelegde tuin hebben, dan kan men zich het allerbeste in verbinding stellen met een deskundige, bijv. de heer C. Bak ker, te Schagerbrug. Hij kan niet alleen goed advies geven, maar ook de planten en struiken leveren, die bij een be paalde woning het beste resultaat geven. Veel succes. De plaatselijke Fanfare houdt op zaterdag; 23 december haar jaarlijkse uitvoering. V. V. V. Donderdag 23 november j.1. werd de najaars vergadering van de VVV Bad Callantsoog ge houden in hotel „Wijde Bliek" te Callantsoog. Een der punten was het aftreden van de heer S. Vogelzang, die het bestuur en de leden node ziet vertrekken. Gedurende 10 jaar is de heer Vogelzang penningmeester van de vereniging geweest, een zeer accuraat boekhouder, die het beheer over de financiën voortreffelijk voerde. Bij het afscheid werd de penningmeester een bureaustoel en een boekwerk aangeboden, ter wijl mevrouw Vogelzang uit handen van de voorzitter bloemen ontving. Hoewel we het aftreden van de penningmeester ten zeerste betreuren, kunnen we ons indenken dat de heer Vogelzang van een welverdiende rust zal genieten. We hopen dat hij als erelid de vergaderingen van de vereniging trouw zal bijwonen. Na het officiële afscheid van de penningmeester werd voorgesteld in de bestuursfunctie te voor zien door de benoeming van mevrouw C. Slik- Mooij te 't Zand, die de benoeming aanvaardde De taken worden door het bestuur onderling verdeeld. Voor het officiële afscheid van de heer Vogel zang en voor de bestuursverkiezing kwam o.a. een voorstel tot contributieverhoging ter sprake. Met ingang van 1 januari 1973 zullen personen, die niet verhuren en alleen de vereniging wil len steunen een basiscontributie geven van f 10.- inclusief de Badbode. De leden-verhuurders betalen per jaar f 15.- contributie (inclusief de Badbode) en voor elk te verhuren object f 2,50, m.a.w. verhuurt men bijv. 2 zomeronderkomens, dan moet aan contri butie f 15,- en twee keer f 2,50 betaald worden. De bijdragen verhuur variëren per verhuurde week van f 1,60 in de E klasse tot f 5,- in de A klasse (per week). Voor caravanterreinen, hotels en pensions en voor de verhuur van kamers met ontbijt geldt een aparte regeling. Het abonnement van de Badbode zal met ingang van 1 januari 1973 vooral door verhoogde portikosten, gesteld moe ten worden op f 5, per jaar. De leden en leden verhuurders ontvangen één abonnement gratis Losse nummers zijn in de zomermaanden ver krijgbaar voor f 0,50 per nummer. Zij die bungalows of andere zomeronderkomens bij de VVV in bemiddeling willen geven, beta len 7°/o van het verhuurde bedrag als bemidde- lingskosten. Enkele leden moeten de contributie of de bij- drage-verhuur over het jaar 1972 nog voldoen. In verband met het afsluiten van de boeken wordt men vriendelijk verzocht voor 1 januari 1973 het bedrag over te maken op giro 51 45 13 t.n.v. VVV Bad Callantsoog. Omstreeks 21 januari zal het VVV kantoor, Jewelweg 8 ook 's zondags geopend zijn en wel van 10.30 uur tot 15.30 uur. Voor die datum is het kantoor op zon- en feestdagen gesloten. Voor verhuur en inlichtingen etc. is het kantoor telefonisch te bereiken onder nummer 541. het kengetal van Callantsoog is 02248. Het bestuur van de VVV Bad Callantsoog wenst alle leden en vakantiegangers een zonnige va kantie in Callantsoog, Oudesluis en 't Zand in het seizoen 1973. N.B. TELEFOONNUMMER VAN HET VVV KANTOOR IS 02248-541. Betalingen. Wegens reorganisatie van de gemeentelijke fi nanciële dienst zal vanaf 1 januari 1973 geen be talingen ter gemeentesecretarie meer mogelijk zijn. Alle betalingen, zoals huur, belastingen enz. dienen te geschieden door storting of overschrij ving op postrekening 45551 t.g.v. gemeente Cal lantsoog of op de rekening van de gemeente Callantsoog bij de Coöp. Raiffeisenbank Scha gerbrug. Men wordt verzocht duidelijk het doel van de betaling te vermelden zoals „Huur", „Belasting artenz. Meerdere gelijktijdige betalingen, zoals huur, gemeente belastingen enz. bij voorkeur elk op een aparte stortingsopdracht. Feestcommissie. De feestcommissie van de VVV Bad Callantsoog hoopt op vrijdag 12 januari 1973 bijeen te ko men om het zomerprogramma te bespreken. Suggesties dienaangaande worden van partiku- lieren, instanties of verenigingen gaarne ont vangen door de redaktie van de Badbode, Zee weg 12.

Badbode voor Callantsoog | 1972 | | pagina 4