55 jaar VVV 1918 CALLANTSOOG 1973 zaterdag 23 juni 1973 no. 3 Red.: Mevr. C. H. KLOOSERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 Tel. 02248-323 VERHUUR en ABONNEMENTEN. VVV kantoor - Telefoon 02248 - 541 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Bad Callantsoog, Jewelweg 8. Druk: Fa. K. VAN LOENEN en Zn., Schagerbrug, - Telefoon 02247 - 272 Zomer. Volgens de kalender heeft de zomer zijn intrede weer gemaakt. In vele streken van West Europa was het tot nu toe minder fraai weer. Een gunstige uitzondering vormden de kuststreken, vooral in Noord west Nederland. Ook in onze omgeving heeft men sinds weken van betrekkelijk mooi zonnig weer kunnen genieten, het geen hopelijk gedurende de gehele zomer zo zal blijven. Voor de vakantiegangers, die uit minder zonnige streken naar de kust komen, lijken de zomerse omstandigheden het meest ideale begin van een heerlijke vakantie. Toch zouden we stadsmensen, die dit voor jaar weinig of geen zon gezien hebben, op enkele gevaren van een langdurig zonne bad willen wijzen. Personen, die op het land wonen zijn er aan gewend bij weer en wind buiten te zijn m.a.w. van jongs af aan zijn ze gehard. Stadsmensen daarentegen profiteren prak tisch alleen van de vrije natuur in de va kantie en soms in de weekends. Komen zij aan zee, dan verbranden ze bij zonnig weer vrij snel. Sommigen beweren dat dit tegengewerkt kan worden door de huid regelmatig in te vetten met een goede zonnecreme of olie, anderen stellen dat het beter is de huid eerst goed te laten „kleuren", daarna thuis de „bijgekleurde" plekken goed in te vetten. Een feit is ech ter dat iedere huid een aparte (zeer ver schillend meestal) verzorging nodig heeft. Een vaste regel om mooi te bruinen kan beslist niet medegedeeld worden. Wel verdient het aanbeveling om vooral langzaam aan het zonnebad te gewennen en wel meer aktief bij sport en spel als passief. Op het strand merkt men niet zo gauw dat men verbrandt, omdat er altijd een lichte zeebries is. Momenteel ziet men dan ook zeer veel verbrande vakantiegangers. Hadden zij gedurende de middaguren een dunne wollen blouse of shirt aangetrokken dan was een pijnlijke verbranding in veel gevallen voorkomen. Heeft men echter een fikse zonnebrand opgelopen, dan is het zeer raadzaam de verbrande plekken met zuiver wollen kle dingstukken te bedekken, wol trekt de brand er uit. Voorts is het beslist verkeerd te koud te drinken en dient men er voor te zorgen dat 't lichaam niet snel afkoelt. Trouwens bij warm weer kan de dorst het beste worden gelest met lauwe of warme dranken of sappige vruchten. IJs, gekoeMe dranken hebben speciaal bij zomerse dagen een slechte uitwerking op maag en darmen Van de Finnen is bekend dat zij na de wel dadige sauna een duik in het ijskoude bergmeer nemen, hetgeen de bloedsomloop stimuleert. Maar beste vakantiegangers uit binnen- en buitenland u bent dat niet van iongsaf ge wend. Laat u daarom niet verleiden tot een duik in het tamelijk koele zeewater, direkt na het zonnebad. Inplaats van de stimu lerende uitwerking van het zeev/ater lo^nt u alleen maar de kans op een verkoudheid of erger. Hoed u dus voor te sterke afkoeling, zon verstandig en met mate. Ook in de scha duw kunnen de zonnestralen hun invloed uitoefenen en zelfs bij somber weer kan men aan zee bruin worden. Wij hopen dat de zomerse dagen in Callantsoog weken lang zullen voortduren en dat u, vakantie gangers, er tenvolle profijt van zal weten te trekken in een goede gezondheid Excursie. In de eerste Badbode van dit seizoen schreven we dat er weinig of niets ver anderde in het natuurreservaat het Zwa- nenwater na de overdracht aan Natuur monumenten. De wandeling langs het excursiepad is praktisch hetzelfde gebleven, een plateau met een schitterend uitzicht en banken langs de te volgen route veraangenamen het bezoek aan dit duingebied. Door de propaganda van Natuurmonumen ten in binnen- en buitenland neemt de deelname aan de excursies, georganiseerd door de VVV, regelmatig toe. De groep belangstellenden wordt dermate groot, dat het ondoenlijk is voor één persoon de ex cursies te leiden. In overleg met de heer Jan Doorn, excur sieleider namens de VVV en de heer W. Klomp, opzichter van Natuurmonumenten is daarom besloten de groep deelnemers te beperken tot 30 personen per excursie. Zij, die aan de excursie willen deelnemen, moeten zich opgeven bij het VVV kantoor, Jewelweg 8. Een goede raad: Meld u vroegtijdig om teleurstelling te voorkomen. Viswedstrijden. Door de afdelingen van de VVV Bad Cal lantsoog, Oudesluis en 't Zand, worden ook dit seizoen weer viswedstrijden georgani seerd. De eerste wedstrijd vindt plaats op donderdag 28 juni a.s. in Oudesluis. Vakantiegangers en inwoners van Cal lantsoog, Oudesluis en 't Zand kunnen te gen geringe vergoeding aan de wedstrijd deelnemen. Men kan zich inschrijven op 28 juni vanaf 18.30 uur in de Taveerne „d'Oude Sluys" te Oudesluis. Zeesportvisserij. Voor de kust van Callantsoog begint de makreelvangst weer op gang te komen. Vakantiegangers, die niet op de hoogte zijn van deze vissport, doen er goed aan contact op te nemen met de heer W. v. d. Berg, 't Vissersparadijs, Callantsoog, die alle gewenste inlichtingen over de ma kreelvangst kan verstrekken. Verder maken we de lezers erop attent dat het mogelijk is om vanuit Den Helder op het Wad te vissen, rustig water, vrijwel zeker geen zeeziekte. Visbenodigdheden zijn eventueel aan boord verkrijgbaar, aas moet te voren besteld worden. Aan boord is een gezellige bar, zodat ook niet vissers een heerlijke dag op zee kunnen beleven. Men doet er goed aan tijdig te reserveren. Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 7.00 uur 's morgens tot zonsondergang. Leden van natuurmonumenten met ge zinsleden tot 18 jaar vrij entree op vertoon van lid maatschapskaart. Toegangskaarten a f 1,50 per per soon, kinderen van 6-12 jaar 50 cent, Kinderen tot en met 5 jaar vrij. Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtopzichters J. en G. van Honschooten, Zuid-Schin- keldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1973 | | pagina 1