55 jaar VVV 1918 CALLANTSOOG 1973 zaterdag 4 augustus 1973 no. 9 Red.: Mevr. C.H. KLOOSTERBOER- ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 02248-323 VERHUUR en ABONNEMENTEN: VVV kantoor - Telefoon 02248-541 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Bad Callantsoog, Jewelweg 8. Druk: Pa. K.van Loenenen Zn., Schagerbrug-Telefoon 02247-272 Visserij feestweek. De visserij feestweek wordt van 31 juli tot en met 4 augustus in Den Helder ge houden. Tijdens de feestdagen worden liet publiek vishapjes aangeboden, diverse res taurants en hotels, kenbaar aan een visvig- net geven tegen sterk gereduceerde prij zen heerlijke vismenu's. De visserij neemt tegenwoordig in Den Helder een voorname plaats in, de visaf- slag mag tot een der modernste van Ne derland gerekend worden. De afslag is tijdens de feestweek 's mor gens te bezichtigen (zaterdag echter slechts tot 10 uur). Bovendien kunnen op zaterdag 4 augustus met gepavoiseerde kotters rondvaarten gemaakt worden (ver trek vanaf de visafslag van half twee tot drie uur). Er wordt in de Schouwburg op het Juli- anaplein een exDositie gehouden over de visserij. Hier kan men onder meer een uniek overzicht krijgen van de walvis vaart in vroeger tijden. Voor zo ver ons bekend is de tentoonstelling zaterdag ge sloten. Ook worden in de Schouwburg films met betrekking tot de visserij vertoond. Voor liefhebbers van de zeehengelsport delen we nog mede dat elders in dit blad enkele telefoonnummers vermeld zijn, waar men inlichtingen verkrijgen kan over zeevisse rij, een sport, die in populariteit tot grote omvang uitgegroeid is. Viswedstrijd in Oudesluis. In Oudesluis is het goed toeven en goed vissen. Bovendien werken de weersom standigheden bij viswedstrijden schijnbaar altijd mee. Donderdag 26 juli moest in Callantsoog de lampionoptocht afgelast worden door storm en regenbuien. Bij een viswedstrijd lijken de vissen echter beter te bijten bij minder gunstig strandweer, althans dat was het geval op donderdag 26 juli in Oudesluis. Er werd door ruim 40 hengelaars aan de viswedstrijd deelgenomen en er werden in totaal 185 vissen gevangen. De grootste vis, 28,5 cm, werd door T. Steinman uit Haarlem uit het water gehaald. De Ant- werper Richard v. d. Broecke behaalde met 39 vissen een totaal van 423 cm vis. De prijzen, die dit keer eens uitgereikt werden in snackbar „de Smulpaap" waren voor: le R. v. d. Broecke, Antwerpen 423 cm. 2e E. Bosman Wieringerwerf 254 cm. 3e T. Steinman, Haarlem 210 cm. Ook bij de jeugd kwamen goede vangsten voor. De prijswinnaars waren: le Erwin Schuurs, Nijmegen 145 cm. 2e Rudi Schuurs, Nijmegen 137 cm. 3e Trudi Piers, Oudesluis 133 cm. 4e Rudi Hagemeyer, Amsterdam 83 cm. 5e Dick Ambuul, Oudesluis 75 cm. De laatste viswedstrijd wordt in Oudesluis op 9 augustus a.s. gehouden. BAADT NIET BIJ DE STREKDAMMEN! Autocross. Zondag 5 augustus vindt de grote race om het kampioenschap autocrossen plaats op het terrein Abbestede in Callantsoog. Aanvang van de wedstrijd is 14.00 uur. Men doet er goed aan de pijlen te volgen, die naar het circuit leiden. Aan de start komen onder meer uit Callantsoog, Piet de Vries, Frans van Klaveren en waar schijnlijk Peter van Muyen. Piet de Vries was in het begin van het seizoen sterk favoriet door enkele geweldige races, maar wordt helaas gedurende de laatste wed strijden door pech aan de crossauto achter volgd. De stand in de seizoencompetitie is momenteel: le A. v. Zoolingen, Wieringerwaard 64 pt. 2e D. Smit, Schagen 54 pt. 3e A. Oostindiër, Den Helder 53 pt. 4e H. v. Zoolingen, Wieringerwaard 50 pt. 5e P. Smit, Sint Maarten 46 pt. Callantsogers en gasten, dit evenement moet u zien. De prijsuitreiking is ongeveer om 17.30 u. in dorpshuis „de Kolf weid". Een gezellig bal verzorgd door het Telstar Duo zal de middag besluiten. Komt allen naar de autocross, naar de prijsuitreiking en het dansfeest in het dorpshuis. De organisatoren wensen we goed „cross-weer"! Klaverjassen. De belangstelling voor het klaverjassen neemt steeds meer toe in het recreatiecen trum de Garnekuul. Alleen verwondert het ons dat zo weinig Callantsopers aan de drives deelnemen. De wedstrijd van woensdag 25 juli was weer bijzonder ge zellig en ook zeer spannend. Er waren 44 deelnemers, waarbij o.a. de volgende prijswinnaars te vermelden zijn: le Sterkenburg 2e van Aarst 3e mevrouw Lowies 4e Asselt 5e Koning 6e Grootes terwijl de poedelprijs dit keer voor de heer Olyhoek was. De laatste klaverjasdrive in het zomersei zoen wordt «ehouden op vriidag 10 augus tus in de Garnekuul. Komt allen Volleybal. Doordat de lampionontocht uitgesteld moest worden wegens de zeer ongunstige weersomstandigheden, konden de heren organisatoren een volleybalcompetitie houden in het recreatiePebouw de Garne kuul. Helaas was de tijd van voorbereiding heel vering, zodat slechts 4 teams aanwe zig waren. De strijd was er echter niet minder spannend om en leverde een groot succes voor: le Blunder City 2e F. C. Groningen de overige teams die dit keer niet in de prijzen vielen waren: A.D.A. Krukkitas Het volgende treffen van volleyballers vindt plaats op donderdag 9 augustus, dus „trainen maar Rally cross. De tweede Rallycross voor duwauto's werd op dinsdag 24 juli in Oudesluis gehouden. Evenals in 't Zand was er aanvankelijk niet zo veel animo voor het evenement. Nadat bekend gemaakt werd, dat de win naars van iedere groep vrijdag 27 juli in 't Zand aan de eindwedstrijd konden mee doen, kwam de jeugd tot 10 jaar in aktie. De stuur- en duwkracht van de jeugdige coureurs liet niets te wensen over. De strijd om de zege en een eindklasse ring was bijzonder spannend in de drie leeftijdsgroepen. De prijswinnaars waren in de verschillende groepen: groep A tot 10 jaar: le Ronald van Zijl en Jacky de Heer 2e Paul Voorthuizen en Bart Spamer 3e Marloes de Graaf en Richard de Graaf groep B van 10 tot 16 jaar: le Arie de Heer en Bennie Hogerdijk 2e Mart Slikker en Allan de Keyzer 3e Marion Kater en Michael van Zijl groep C vanaf 17 jaar: le Bob Mulder en Stoffel Berndt 2e heer en mevrouw Bakker 3e W. Ambuul en H. Vledder Vrijdag 27 juli moest de eindronde plaats vinden tussen de winnaars van 't Zand en Oudesluis. Helaas waren de weersomstan digheden zo slecht, dat er van publieke belangstelling weinig of geen sprake was. Bij de jeugd tot 10 jaar ging de race gelijk op, tot het eind toe gaven de coureurs elkaar geen handbreed toe. De tweekamp werd op de finishstreep be slist in het voordeel van Theo Glas en Pieter v. d. Wey (tweede bij de eerste wed strijd in 't Zand). De tweede plaats was voor Ronald van Zijl en Jacky de Heer (bij de eerste wedstrijd in Oudesluis eerste nriiswinnaars). Ook de finale in de groep van 10 tot 16 iaar was sensationeel. De eerste ronde on der de finalisten bleef onbeslist. Nadat op nieuw gestart werd, toonden de Duitsers Reinier Klaas en Thomasz Vieth zich op permachtig (evenals bij de eerste wedstrijd in 't Zand). Tweede in deze groep werden de coureurs Kees v. d. Berg en Paul Hoek man. die derde waren in de eerste wed strijd te 't Zand. Door pech aan een rally wagen kon er geen finale gehouden worden voor de vol wassenen. Besloten werd, in overleg met de coureurs, een tijdrit te laten rijden door de finalisten van de eerste wedstrijden te 't Zand en Oudesluis. De Brabanders Hans en Jan Jacobs legden het parcours af in precies 49 seconden, de heren Stoffel Berndt en de vijftiger Bob Mulder deden er slechts 8 seconden lan ger over. Het was jammer dat dit evenement, dat onder de deelnemers zoveel spanning ver oorzaakte, zo weinig publiek trok. De Rally cross op zich was zowel in Oude sluis als in 't Zand een geweldig succes.

Badbode voor Callantsoog | 1973 | | pagina 1