55 jaar VVV 1918 CALLANTSOOG 1973 zaterdag 25 augustus 1973 no.12 Red.: Mevr. C.H. KLOOSTERBOER-ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 02248-323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Bad Callantsoog, Jewelweg 8. VERHUUR en ABONNEMENTEN: VVV kantoor - Telefoon 02248-541 Druk: Fa. K.van Loenen en Zn., Schagerbrug - Telefoon 02247-272 Viswedstrijd in Oudesluis. Het laatste grote hencelfestijn in Oude sluis was donderdag 16 augustus een enorm succes. Er waren 64 amateur sportvissers, die elkaar de eer betwistten zo veel mo gelijk vis op het droge te leggen. Dat lukte bijzonder goed, 318 vissen wer den van de hengel gehaald. De grootste vis was 39 cm. lang en werd door D. Mun- tjewerf gevangen. De prijzen, een groot aantal, gingen naar: Ie W. Ganzinotti, 315,5 cm. 2e E. Bosma, 314 cm. 3e W. v. d. Wal, 252 cm. 4. G. Ganzinotti, 215,5 cm. 5e R. v. d. Meer, 207 cm. 6e mevr. Pancras-Zutt, 175,5 cm. 7e P. de Vries 167 cm. 8e T. Pancras, 139 cm. 9e D. v. d. Brug, 119 cm. 10e D. Muntjewerf, 103 cm. 11e mevr. Enkelaar, 94,5 cm. 12e P. Dubbeld, 80 cm. 13e mevr. Bosma, 79 cm. 14e K. de Moes, 75 cm. Ook de jeugd liet zich niet onbetuigd. De prijswinnaars waren: le Frans Slikker, 77 cm. 2e Jeffry de Keyzer, 65 cm. 3e Hans Mels, 46 cm. 4e Dick Ambuul, 37 cm. 5e Ron Klok, 35 cm. 6e Jeroen Roels, 25 cm. 7e Margreet Roels, 14 cm. 8e Pieter Mulder, 12 cm. 9e Marian Klok, 9 cm. 10e Paul Voorhuyzen, 7 cm. Dit laatste evenement in het kader van de VVV viswedstrijden trok veel belangstel ling. De diverse dames en heren, die as sisteerden bij het welslagen van de festi viteiten, zec^en we namens de hengelaars hartelijk dank voor het vele werk dat zij verricht hebben. Groote Keeten. Door omstandigheden kunnen we eerst nu het artikel over de laatste wedstrijd „zand- figuren maken" in Groote Keeten plaatsen. De jongens en meisjes, die aan dit strand feest deelnamen, hebben over het alge meen de gebruikelijke figuren gemaakt. Er waren verschillende kastelen, krabben, vissen, boten enz. De afwerking was over het geheel genomen goed, terwijl enkele figuren stilistisch de aandacht trokken. Nadat rekening gehouden was met de leeftijd van de jongens en meisjes, kende de jury de prijzen toe aan: le Annemiek Meyer, 6 jaar, 2 poppetjes 2e Pim Barendsen, 14 jaar, krab 3e Frank de Smidt, 7 jaar, luchthappende vis 4e Tom Peter Meyer, 8 jaar, Flipper 5e Els Barendsen, 10 jaar, Vis Alle kinderen, die aan de wedstrijd deel namen, werden getrakteerd door strand- exploitant Rens Roos. Het was een bijzonder geslaagde middag onder ideaal zomerweer. BAAD NIET BIJ DE STREKDAMMEN Huur en Verhuur. Dit zomerseizoen zijn de schoolvakanties in Duitsland en in Nederland per half augustus afgelopen. Het gevolg hiervan is dat momenteel slechts jeugdige gezinnen en families zonder kinderen vakantie kun nen houden in het heerlijke, rustige na zomerseizoen. Het zeewater is beslist zeer goed van tem peratuur in deze tijd van het jaar, het strand heeft men praktisch voor zich al leen. Er is echter een bezwaar, de bad meesters houden nog slechts sporadisch toezicht op de baders. Er dient dus wel rekening mee gehouden te worden dat het baden en zwemmen bij de dammen levens gevaarlijk is. Men denke hieraan ook in de nazomer. September is bovendien de juiste tijd om garnalen aan het strand te vangen of om per kotter te vissen op de Noordzee. Goed te verwarmen bungalows kan men in iedere oriisklasse huren. Trouwens de mogelijkheid om gedurende het gehele winterseizoen een bungalow in de week ends te huren, is ook niet uitgesloten. De herfst, kerst- en paasvakanties brengen steeds meer badgasten naar Callantsoog. Hollandse en Duitse gezinnen, die in de herfstvakantie Callantsoog willen bezoe ken, raden we aan vroegtijdig te informe ren naar een geschikte bungalow. Families die de maand september voor een zonnige nazomervakantie willen benutten, kunnen zich wenden tot de VVV Bad Cal lantsoog. Wij zijn ervan overtuigd dat de rust van de septembermaand voor velen een ware onluchting betekent en zeker een ..gute Erholung" zal zijn voor de ko mende wintermaanden. Ruiters opgelet Er zijn verschillende personen die hun zo- merbungalows vanaf september tot onge veer mei benutten voor weekenden. Ook zijn er Hollanders en Duitsers die in de wintermaanden gedurende een lang weekend naar onze omgeving komen. Over het algemeen komt men in die tijd naar de kuststreek om van de rust en de zuivere lucht te genieten. Onder de week enders zijn er die de vrije dagen benutten om een of andere tak van sport te beoefe nen. Speciaal het paardrijden is tegen woordig zeer in trek. Manege Noot, Zwarteweg 4, zal bij vol doende deelname tijdens de weekends Pol- derritten organiseren en iets heel nieuws „volle maan ritten". De eerste tocht te paard door de polder Callantsoog vindt plaats op 5 september (nationale feestdag). Voorts worden nog steeds dagelijks strandritten gehouden, terwijl ook in de buitenmanege lessen in paardrijden gegeven worden. Voor nadere inlichtingen verwijzen we naar Manege Noot, Zwarteweg 4, telefonisch te bereiken onder nummer 02235-1287. TOT ZIENS! Strandhulpdiensten. In Callantsoog en Groote Keeten zullen, indien dit nodig mocht zijn, de vrijwilligers van de E.H.B.O. en de C.R.B. paal 13 de diensten onderling regelen in de maand september. Het komende winterseizoen wordt geen nieuwe cursus E.H.B.O. gegeven. Wel ligt het in de bedoeling enkele avonden te or ganiseren waarop voor gediplomeerde E.H.B.O.'ers een aanvullende cursus gege ven wordt. De leden van de vereniging ontvangen nadere berichten. Het bestuur van de C.R.B. paal 13 probeert een vaste zwemtrainingsavond in Den Hel der te krijgen. Bii het ter perse gaan van dit laatste nummer van de Badbode kun nen echter nog geen nadere mededelingen gedaan worden. Als een en ander in orde is, worden de leden van de C.R.B. naai 13 in de gelegenheid gesteld aan de zwem- training deel te nemen (leeftijd vanaf 12 jaar). Voorts wordt een beroep gedaan op auto bezitters om gedurende de komende win termaanden enkele keren de zwemmers te rijden. Vrijwilligers kunnen zich melden bij het bestuur van de vereniging, t.w. de heren: G. Zeeman, Prévinaireweg 2 D. Bregman, Helmweg 28 W. Zeeman, Dorpsweg 18. Het nieuwe strandonderkomen in Callants oog is door de vrijwilligers van de E.H.B.O. en de C.R.B. paal 13 intensief benut. Tijdens de weekends waren de diensten volgens schema geregeld, op werkdagen werd zoveel mogelijk dienst gedaan door E.H.B.O.'ers, terwijl één van de leden van de C.R.B. paal 13 voordurend aanwezig was om toezicht te houden op baders en zwemmers. Namens het bestuur van de VVV Bad Cal lantsoog heel veel dank voor de medewer king ter beveiliging van het strand in de gemeente Callantsoog. Het VVV bestuur hoopt dat ook in de toe komst over voldoende krachten beschikt kan worden om de veiligheid op het strand te bevorderen en de hulpdiensten indien nodig te verlenen. Sport massage. De secretaris van de Sportraad Callants oog deelt mede dat er een mogelijkheid is om in Den Helder lessen in sport massage te nemen. Omdat de inlichtingen vrij uit gebreid zijn, kunnen we de voorwaarden in dit korte bericht niet publiceren. De secretarissen van de sportverenigingen in Callantsoog ontvangen binnen enkele dagen een afschrift van het schrijven uit Den Helder. De sportlieden, die zich voor deze massage lessen interesseren, verzoe ken we rechtstreeks contact op te nemen met de secretaris van hun sportafdeling. Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 7.00 uur 's morgens tot zonsondergang. Leden van natuurmonumenten met ge zinsleden tot 18 jaar vrij entree op vertoon van lid maatschapskaart. Toegangskaarten a f 1,50 per per soon, kinderen van 6-12 jaar 50 cent, Kinderen tot en met 5 jaar vrij. Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtopzichters J. en G, van Honschooten, Zuid-Schin- keldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1973 | | pagina 1