1 Huur en verhuur. In het seizoen 1974 zullen de verhuurders van zo merverblijven met weinig moeite aan de verlangens van hun gasten kunnen voldoen. De Hollandse zomervakanties beginnen de volgende zomer naar verwacht wordt omstreeks eind juni. Voor de bedrijven in Nederland is de vakantie als volgt vastgesteld: van 29 juni t/m 13 juli: West-Nederland en metaalindustrie; van 13 juli t/m 27 juli: Bouw- en nevenbedrijven, textiel, Oost- en Noord- Nederland; van 27 juli t/m 10 aug.: Zuid-Nederland. De paasdagen vallen op 14 en 15 april. Over het algemeen zullen de vakanties (behoudens uitzonderingen in binnen- en buitenland) ongeveer een week voor de paasdagen beginnen. De pinkster vakantie zal naar het zich laat aanzien slechts enkele dagen duren. De Hollandse en Duitse gasten, die niet afhankelijk zijn van de schoolvakanties maken we attent op de goedkope tarieven in vóór- en naseizoen, met boven dien een extra korting in april en mei. In het voorjaar start de VVV Bad Callantsoog n.1. met de aktie voor de maanden april en mei: „vier weken huren, drie weken betalen, of acht weken huren, zes weken betalen". De Duitse schoolvakanties zijn voor het seizoen 1974 volgens het volgende schema geregeld: Nordrhein/Westfalen 25 juli-7 sept. Baden-Wiirtemberg 11 juli-26 aug. Bayern 3 l-juli-17 sept. Berlin-Niedersachsen 4 juli-14 aug. Rheinland-Pfalz-Saarland 20 juni-31 juli Hamburg-Schleswig Holstein 27 juni-10 aug. Uit de gegevens van de vastgestelde vakantieperioden blijkt dat alleen in het tijdvak van 27 juli tot en met 10 augustus zich enkele problemen kunnen voordoen bij de verhuur van de vakantieverblijven. Overigens verwachten we (indien tegen redelijke prijzen ver huurd wordt) weinig moeilijkheden. Degenen, die de komende zomer verzekerd willen zijn van een goede bungalow, adviseren we hun wen sen, uitsluitend schriftelijk, voor 10 januari 1974 be kend te maken aan: a. het VVV-kantoor, Jewelweg 8, Callantsoog b. het particuliere adres, waar men in voorgaande jaren huurde. De medewerkers op het VVV-kantoor verzoeken dringend duidelijk te vermelden waar en welke tijd men wil huren, m.a.w. in Callantsoog, Groote Kee ten, Oudesluis of 't Zand en voor hoeveel personen de aanvraag van toepassing is. Door de distributie van benzine en de (voorlopig) autovrije zondag is het kantoor tot nadere datum zondags gesloten. Omdat er veel post verwacht wordt, delen we de aanvragers voor vakantie-onderko mens mede dat vóór 1 februari geen antwoord ontvangen kan worden. Vroegtijdig reserveren van een bungalow in paas- en pinkstervakantie is eveneens raadzaam. Tot slot: denk er aan, mijd de vakantiepiek, ga vóór juli of na augustus. Tennisbaan. Met de uitbreiding van de sportvelden in Callantsoog is het eindelijk zo ver, dat ook één of meerdere ten nisbanen gerealiseerd zouden kunnen worden. Callantsogers en toekomstige inwoners van onze dorpsgemeenschap, die belangstelling hebben, wor den verzocht zich ten spoedigste op te geven bij de secretaris van de Sportraad, de heer G. Zeeman, Prévinaireweg 2, Callantsoog, tel. 02248-457. Indien blijkt dat er voldoende interesse bestaat, zal in januari een vergadering worden belegd om te ko men tot de oprichting van een tennisvereniging. Verder zullen de plannen voor de bouw van één of% meerdere banen besproken worden. De kontributie zal zo mogelijk worden vastgesteld en de regeling voor de verhuur van de banen aan gasten zal tevens ter sprake komen. Kerstfeest. Op zaterdag 22 december a.s. wordt voor alle per sonen van 65 jaar en ouder een Kerstmiddag ge organiseerd in het dorpshuis „de Kolfweid". Zij die hiervoor in aanmerking komen, worden telefonisch of persoonlijk benaderd op donderdag 20 en vrijdag 21 december. Voor alle deelnemers aan deze Kerst middag wordt eveneens een gezamenlijke broodmaal tijd verzorgd. Door enkele dames zal in Huys ten Oghe met de kinderen van de Zondagsschool een Kerstzangdienst gehouden worden in het bejaardencentrum op maan dag 24 december omstreeks 16.00 uur. Ter oriëntatie. Over Callantsoog is de laatste jaren af en toe wat lektuur verschenen. We wijzen op de brochure „Een hap en een snap", verkrijgbaar bij het VVV-kantoor, waarin de geschiedenis van Callantsoog vanaf de 10e tot de 19e eeuw beschreven wordt. Een alleraardigst fotoboekje „Oude Prentkaarten vertellen over Callantsoog" toont het dorp in het begin van de 20e eeuw. Alle informatie over het unieke natuurreservaat Het Zwanenwater kan men lezen in „Vogels van het Zwanenwater". Onlangs verscheen een vrij kostbaar boek „Zeshon derd jaar water en land", waarin een gedeelte de in poldering en bedijking van Callantsoog beschrijft. In het begin van de Tweede Wereldoorlog werd door de Wereldbibliotheek het boekje „Naar Groenland met de Frankendaal" uitgegeven. Het manuscript be handelt de avontuurlijke en angstige reis van de Cal lantsoger Commandeur en Groenlandvaarder Maar ten Jacobsz. Mooy. In 1972 werd een stencil uitgegeven over het kerke lijk leven in vroeger jaren. Voor insiders zeer inte ressant, helaas weten we niet of hiervan nog exem plaren verkrijgbaar zijn. Tot slot vermelden we de kalender 1974 met te keningen van de hand van de heer Dral, van Cal lantsoger karakteristieke wegen en huizen (bij de plaatselijke middenstand en bij drukkerij Kolkman te den Helder verkrijgbaar.) Een vriendelijk verzoek willen we nog richten aan degene, die ongeveer een jaar geleden een scriptie over Callantsoog geleend heeft, deze terug te bezor gen aan het adres Zeeweg 12. De scriptie bevat naast een uitgebreide beschrijving van Callantsoog ook verschillende foto's en kaarten. Afscheid. Het Callantsoger Fanfare Corps heeft op een alge mene ledenvergadering afscheid genomen van de dirigent, de heer A. Vriesman. Namens het bestuur en de leden werd de scheidende dirigent een transis tor radio met visserijband overhandigd, tevens werd de heer Vriesman benoemd tot erelid van de muziek vereniging. Het zal voor de heren muzikanten, maar ook voor de Callantsogers en vakantiegangers wel erg vreemd zijn om de vertrouwde figuur van de dirigent te missen. Vanzelfsprekend kunnen we begrijpen dat na een lidmaatschap van ruim 50 jaar en een funktie als dirigent van bijna 45 jaar een beslissing om af te treden eens zou komen. Een feit is dat met ons velen het zeer jammer vinden, dat de heer Vriesman zijn funktie als dirigent over gedragen heeft aan een jongere musicus. Binnenkort hoopt deze nieuw benoemde dirigent, de heer Snaphaan uit Den Helder, de funktie te aanvaar den. Gedurende de „dirigentloze" periode heeft de heer Vriesman zich bereid verklaard tijdelijk de dirigeer stok te blijven hanteren. Welkom in Callantsoog. In de nieuwe wijk „Uyterland" zijn momenteel on geveer 225 nieuwe woningen in aanbouw, waarvan een gedeelte binnen afzienbare tijd zal worden be woond. Ook het Jewelplein heeft of krijgt diverse nieuwe bewoners. Graag wil ik van deze gelegenheid gebruik maken om namens het gemeentebestuur een hartelijk wel kom toe te roepen tot allen die Callantsoog als woon plaats hebben uitgekozen. U kunt er van verzekerd zijn dat U een goede keuze heeft gedaan. Callantsoog heeft U veel te bieden. Er is het fraaie Zwanenwater, het strand, de in alle omstandigheden boeiende zee en de frisse lucht waarvan U zoveel kunt genieten. Maar ook is er een zeer bloeiend ver enigingsleven. Gaarne spreek ik de hoop uit dat U ook hieraan wilt deelnemen. Op die manier zult U spoedig een deel worden van de Callantsoger gemeenschap. En dan zult U behalve een goed huis hier ook een werkelijk THUIS vinden. De burgemeester van Callantsoog, mr. C. H. Moll In een kleine gemeenschap als Callantsoog staat vooral in de wintermaanden het sociaal verkeer cen traal. Het lijkt ons daarom nuttig de nieuwe inwoners van de gemeente Callantsoog enigszins op de hoogte te stellen van de mogelijkheden op sport- en cultu reel gebied, over geestelijke- en gezondheidszorg en op politiek terrein. In Callantsoog is een Ned. Herv. Gemeente, de scriba is de heer S. Verschoor, Uitlandseweg 4. De Zon dagsschool wordt door enkele dames geleid, inlich tingen o.a. bij mevrouw Bremer, Dorpsplein 4. Voor Katholieken bestaat de gelegenheid om een Mis bij te wonen. Plaats van samenkomst is het ge bouw van de Ned. Herv. Kerk, iedere zaterdag avond 18.00 uur, waar ook nadere inlichtingen gegeven worden. In het dorpshuis „de Kolfweid" houdt de plaatselijke arts, dokter J. F. W. G. Verheul, 's morgens spreek uur. Voor een lidmaatschap van het Groene Kruis, afdeling Callantsoog dient men zich te wenden tot de heer Zeilstra, p/a Gemeentesecretarie te Schager- brug, Schagerweg 64. EHBO'ers en zij die een opleiding voor EHBO willen volgen, kunnen informatie krijgen bij de secretaris, de heer H. v. d. Wey, Zeeweg 47. De post EHBO Callantsoog beschikt over een eigen ambulance, die in spoedgevallen opgeroe pen kan worden. Ook is in Callantsoog een afdeling van het Centraal Genootschap voor gezondheidszorg. Met de stijgende verpleegkosten is een lidmaatschap zeer gewenst. De secretaresse, mevrouw E. A. v. d. Haar-de Jong, Dorpsplein 38, verstrekt gaarne inlichtingen. Tot nu toe zijn in Callantsoog slechts twee politieke partijen, t.w. PvdA en Burgerkiesvereniging met resp. 3 en 4 raadsleden. Informaties over sport kan men o.a. verkrijgen voor: Voetbal, R. Bijpost, Stuyvezandeweg 37. Volleybal, mej. N. Kok, Duinroosweg 41. Handbal, mevr. J. Bijpost-Groot, Stuyvezandeweg 37. Gymnastiek, mevr. J. Kruisveld-Dijkstra, Helweg 21, Groote Keeten. Wandelsport voor kinderen, mevr. S. v. Twuyver- Veenstra, Jewelweg 3. Rij vereniging, C. Swaerts, Oosterweg 6 of K. Vlam, Groote Sloot 107, Burgerbrug. IJsclub, J. ter Haak, Abbestederweg 26. IJstraining, K. Wanink, Westerduinweg 41, gem. Zijpe. Tennis, vereniging is in oprichting. Gymnastiek voor huisvrouwen, mej. J. Vriesman, Zeeweg 31. Voor personen van 65 jaar en ouder geeft de Be jaardensociëteit de nodige afleiding, de voorzitter, de heer R. Koelemeij, Op Goeree 21, verschaft gaarne inlichtingen. De jeugdsociëteit zorgt voor ontspanning en amuse ment op zaterdagavond, secretaris Mart Kistemaker, Duinroosweg 59. Het secretariaat van enkele andere verenigingen, waar men inlichtingen kan verkrijgen over lid maatschap, luidt als volgt: Accordeonvereniging, mevr. C. Quak-Mooy, Duin roosweg 17. Fanfarecorps, mevr. M. Dekker, Weiszenbruch, Stuyvezandeweg 45. Bridgeclub, mevr. M. T. Tieken-van Kleef, Duin roosweg 91. Toneelvereniging, mevr. N. Timmer-Roggeveen, Duinroosweg 57. Plattelandsvrouwen, mej. N. Vriesman, Zeeweg 31. Hobbyclubs voor kinderen en volwassenen, mej. Mariska Kloosterboer, Achterweg 4, Groote Keeten. De Bibliotheek (Schoolstraat) is geopend op vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur en op dinsdag voor kinderen van 15.45 tot 16.30 uur. De Callantsoger Reddingsbrigade Paal 13, secretaris D. Bregman, Helmweg 28, Groote Keeten, zal gaarne nieuwe aktieve leden verwelkomen. De winterzwem- training vindt plaats in Den Helder op maandag avond, vertrek vanaf slager Blaauboer om 18.30 uur precies. Op het VW-kantoor, Jewelweg 8, zijn wandelkaar- ten verkrijgbaar, zodat het vrij eenvoudig is de ge noemde straten te bereiken. Een aangenaam verblijf in Callantsoog wordt alle nieuwe inwoners toegewenst door het bestuur van de gemeente Callantsoog en de VW Bad Callantsoog.

Badbode voor Callantsoog | 1973 | | pagina 3