zaterdag 6 juli 1974, no. 4 Red.: Mevr. C.H. KLOOSTERBOER-ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 02248-323 VERHUUR en ABONNEMENTEN: VVV kantoor - Telefoon 02248-541 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Bad Callantsoog, Jewelweg 8. Druk: Fa. K. van Loenen en Zn., Schagerbrug - Telefoon02247-272 De Strandspelen. In de week van 24 juni tot 29 juni was de animo voor de te houden strandspelen niet bijzonder groot. Het weer werkte ook niet zo erg mee, hoewel er van uitgesproken slechte weersomstandigheden geen sprake was. Maandag 24 juni werd er schatgraven ge houden bij strandpaviljoen Vos. Voor de kleuters en voor de groteren waren aparte velden uitgezet. De begraven schat was een bierviltje, voorzien van een bepaalde letter, die recht gaf op een prijs. Het enthousiasme bij de grotere jongens en meisjes was niet gering. Na korte tijd was het vlakke terrein herschapen in een groot heuvelland met bergen en diepe da len. De kleintjes deden het wat rustiger aan, maar ook bij hen werden de viltjes gevonden. De prijzen waren bij de kleuters voor: le Erik Justers 2e Wilma van Dijk 3e Renee de Leeuw 4e Alexander v. d. Velde De gelukkigen onder de groteren waren: le Alfons Baars 2e Richard Thiry 3e Jissie Kruis 4e Maritska Baars 5e Patrick de Vries De speldag bij Roos en het zandfiguren maken bij Smit konden gezien de weers omstandigheden en de weinige animo geen doorgang vinden. De in de agenda aangekondigde spelen voor de week van 8 tot 13 juli zullen, in dien het niet zulk goed strandweer is, in Callantsoog plaatsvinden op het Dorps plein, in Groote Keeten wordt dit nader geregeld. De mogelijkheid bestaat ook dat in plaats van de aangekondigde spelen een puzzlewandeltocht gehouden zal wor den (bij minder gunstig strandweer). De aankondiging geschiedt dan op het bord bij het strandpaviljoen waar oorspronke lijk het strandfeest zou plaats vinden. Korte Berichten. Blazers Ensemble. In de muziektent op het Dorpsplein te Callantsoog zal het ensemble „Jeugd en muziek Haarlem" a.s. donderdag 11 juli optreden, aanvang 15.00 uur. Het ensemble bestaat uit circa 12 musici, koper- en houtblazers, cello en contrabas. Er wordt 19e en 20e eeuwse muziek ten gehore gebracht. Ook uw belangstelling wordt ten zeerste op prijs gesteld. Van Dam tot Damrace. De mogelijkheid om de van Dam tot Dam race weer in ere te herstellen wordt over wogen. Als het festijn doorgaat, zal het plaatsvinden in de week van 22 tot 27 juli. De bedoeling is om op een originele (meestal gekostumeerd) wijze van de ene dam naar de andere te lopen, rijden etc. Autocross. Belanghebbenden delen we nu reeds mede dat op zondag 14 juli in Callantsoog een autocross gehouden zal worden. Nadere mededelingen volgen in de Badbode van 13 juli. Dansen. In diverse gebouwen en partikuliere be drijven kunnen dansliefhebbers aan hun trekken komen. We noemen o.a. de dans avonden met attrakties in de Skilp op woensdag en zaterdag in de maanden juli en augustus. Uitslagen. Tot onze spijt waren de uitslagen van de klaverjasdrive van 28 juni j.1. bij het ter perse gaan van dit nummer van de Bad bode niet in ons bezit. Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 7.00 uur 's morgens tot zonsondergang. L.eden van natuurmonumenten met ge zinsleden tot 18 jaar vrij entree oo vertoon van lid maatschapskaart. Toegangskaarten a 1,50 per per soon, kinderen van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Kaarten verkrijgbaar bij de ingang Zuidschinkeldijk, (automaat) Vlootdagen. Ter gelegenheid van de Nationale Vloot dagen in Den Helder op 12, 13 en 14 juli is door de Marine Voorlichtingsdienst een alleraardigst boekje uitgegeven. Hierin wordt een overzicht gegeven van de werkzaamheden van de Koninklijke Marine, ook in verband met de landen van de Noordatlantische Verdragsorganisatie, en van Den Helder als marinehaven. In het begin van de 17e eeuw was Den Helder reeds een pleisterplaats voor de bemanning van oorlogsbodems en koop vaarders. Michiel de Ruyter, Witte de With en Jacob van Heemskerk bijv. zeilden vanuit Den Helder met hun vloot over de wereldzeeën. Rond de haven werden aan het eind van de 18e en in het begin van de 19e eeuw diverse voorzieningen getroffen, het ge hele etablissement kreeg de naam Wil lemsoord. Een van de gebouwen, het „Paleis", was in eerste instantie bestemd voor de woon- en verblijfplaats van 5 hoofd-beambten van de Koninklijke Marine. Voor het Instituut, in 1870 betrokken voor de opleiding van adelborsten tot officier, staat als blijvende herinnering de mast van het schip van van Speyk, omringd met enkele oude kanonnen afkomstig van het vlaggeschip van Admiraal Michiel Adriaanszoon de Ruyter. De Marinehaven is na de tweede wereld oorlog uitgebreid en geheel gemoderni seerd. Tijdens de Vlootdagen is deze ha ven voor het publiek opengesteld van 9.30 tot 17.00 uur. Er worden geregeld rond vaarten door de marinehaven gehouden, ook 's avonds als de schepen en vele ge bouwen rond de haven geïllumineerd zijn. Diverse (ook buitenlandse) schepen kun nen bezichtigd worden. De letters, die op de boeg en het achterschip staan, duiden het type schip aan. De kruisers hebben een C, de S staat op onderzeeboten, de onderzeebootjagers dragen een D, fregat ten een F, hulp- of wachtschepen voeren een A, de sleepboten zijn voorzien van een Y. Tijdens de Vlootdagen vinden ook diverse demonstraties plaats, helicopter-kikvors- mannen komen in aktie, er is een demon stratie duiken, parachutespringen en zelf verdediging door het korps Mariniers. De Belgische Zeemacht zorgt in de avond uren voor de muzikale omlijsting. In het gebouw 't Torentje is het Marine Museum ondergebracht. Een uitgebreide kollektie modellen, prenten, schilderijen, wapens, uniformen en onderscheidingen zijn hier ondergebracht. Er is een aparte filmzaal en koffietafel. Het museum is van dinsdag tot en met zaterdai? geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Alle attrakties als bezichtigen van sche pen, demonstraties, concert van de Bel gische Zeemacht zijn gratis te bezoeken. Aan een bezoek „Marine Museum" en een tocht met de antieke stoomboot „de Vol harding" zijn kosten verbonden. De Vlootdagen in Den Helder trekken jaarlijks tienduizenden bezoekers. Zorg dat u er ook bij bent. Geen luchtbeddenopblaasboten en rinaen in zee.

Badbode voor Callantsoog | 1974 | | pagina 1