Red.: Mevr. C.H. KLOOSTERBOER-ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 02248-323 VERHUUR en ABONNEMENTEN: VVV kantoor - Telefoon 02248-541 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Bad Caliantsoog, Jewelweg 8. Druk: Fa. K.van Loenen en Zn., Schagerbrug - Telefoon02247-272 Korte Berichten. Kerkdiensten: Met ingang van zaterdag 24 augustus wordt de dienst ten behoeve van Rooms Katholieke inwoners en vakantiegangers te Caliantsoog in de Ned. Herv. Kerk ge houden, aanvang 18.00 uur. Wilt u dit ook aan uw Duitse gasten mededelen? Rabobank: De directie van de Rabobank, Schager brug, deelt belanghebbenden mede dat met ingang van maandag 2 september de openingstijden van het kantoor in Caliants oog als volgt geregeld zijn: maandag t.e.m. vrijdag van 13.0016.30 uur en donderdag van 19.0020.00 uur. Voetballen: Zoals reeds door de Callantsogers ver wacht werd, kreeg Schellingwoude de „Jan Kuiper" beker door tijdens het Neder laagtournooi de Callantsogers met 5 - 0 te verslaan. Zaterdag 17 augustus waren de heren van Caliantsoog beter in vorm, met een zege van 1 - 0 op Schoorl besloten ze het tournooi. De prijsuitreiking vond plaats in de cantine bij het sportveld. Bingo: De Bingo ten bate van de kas van de Handbalvereniging is toch een succes ge worden. Het stralende zomerweer hield aanvankelijk nogal wat bezoekers tegen, maar uiteindelijk werd de lege kas van de Handbalvereniging toch nog met enkele honderden guldens aangevuld. Autopuzzletocht: Zondag 25 augustus wordt in Schagerbrug een autopuzzletocht georganiseerd voor auto's, motoren en brommers. De inschrij ving is in het „Wapen van de Zijpe" tus sen 13.30 en 14.00 uur Ook niet inwoners van Schagerbrug kun nen inschrijven, misschien iets voor u en uw gasten BAADT NIET BIJ DE STREKDAMMEN! Avond Autocross. In de geschiedenis van Caliantsoog wordt voor zo ver ons bekend voor het eerst een „avond autocross" georganiseerd. De opbrengst, na aftrek van premies en onkosten, komt geheel ten goede aan het bouwfonds van Stichting Dorpshuis. Allen, die ervan overtuigd zijn dat het dorpshuis in Caliantsoog in een behoefte voorziet, raden we aan dit te laten blijken, door een bezoek aan de „avond autocross" te brengen op zaterdag 24 augustus des avonds om 18.30 uur, terrein Abbestede. Aan de start verschijnen de bekende leden coureurs als Piet de Vries, Johan Schaap, Peter van Muyen, en als gastrijders de in Caliantsoog woonachtige heren de Jong, Frans van Klaveren en Jacques Stam. Het terrein is verlicht, zodat de coureurs ten allen tijden gevolgd kunnen worden. Het spectakel zal beslist veel belangstel ling trekken, zorg dat ook u er bij is. Dit evenement mag u en uw gasten niet missen. Er wordt evenals bij een normale cross in manches gereden. De winnaars van de verschillende manches komen te gen elkaar uit. De prijsuitreiking zal omstreeks 21.00 uur plaats vinden in het dorpshuis de „Kolf- weid" te Caliantsoog. Voor een spannende strijd en een gezellig slot in het dorpshuis staat de organiseren de vereniging A.C.O.N. garant. Voor de beveiliging van het crossterrein wordt overleg gepleegd met de plaatse lijke politie. Via aanwijzingsborden en pijlen is Abbestede heel eenvoudig te be reiken, ook voor hen die minder goed be kend zijn in Caliantsoog. Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 7.00 uur 's morgens tot zonsondergang. Leden van natuurmonumenten met ge zinsleden tot 18 jaar vrij entree op vertoon van lid maatschapskaart. Toegangskaarten a f 1,50 per per soon, kinderen van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Kaarten verkrijgbaar bij de ingang Zuidschinkeldijk, (automaat) De evenementen. Voor de week van maandag 12 tot en met zaterdag 17 augustus was er een zeer ge varieerd programma samengesteld. De verwachtingen van de organisatoren waren hoog gespannen, helaas vielen di verse evenementen figuurlijk of letterlijk in het water. Dit was o.a. het geval met de kinderspelen op maandag 12 augustus en op woensdag 14 augustus. Ook de open kampioenschap pen „Midget Golf" waren een totale mis lukking, slechts één deelnemer meldde zich. Wel jammr men bedeSkt dat iedere festivitei. periode van voorbe reiding heeft. Maar er vallen ook nog enkele goede resul taten te berichten, m.n. het zandhopen ma ken van vrijdag 16 augustus bij paviljoen Smit. Er waren veel kinderen, die in groepjes van twee of drie, aan het feest deelnamen. Met veel ijver schepten ze hoge bergen, die het geweld van de opkomende vloed moesten trotseren. Dit keer, er zijn prak tisch geen Hollandse kinderen met vakan tie in Caliantsoog, gingen de prijzen uit sluitend naar de Duitse gasten. De prijswinnaars waren: 1. Stephan Halbmann Sabina Kraftling 2. Karin Seyberg Ulrike Seyberg Peter Seyberg 3. Karl Wagner Hans-Martin Saddler 4. Thomasz Borgat Thomasz Borsent 5. Barbara Kreuzberger Stephan Kreuzberger Ook het zandfiguren maken van dinsdag 20 augustus trok flink wat jeugdige deel nemers. Er werden bijzonder aardige figuren ge maakt, waarbij wel opgemerkt moet wor den dat de Duitse kinderen meestal iets maken dat betrekking heeft op de zee of op dieren, dit in tegenstelling tot de Hol landse kinderen, die het meer zoeken in poppetjes. Da uitslag van deze wedstrijd was: 1. Brigit Wirt, Heike Wirt, zeemeermin 2. Sabina Kraftling, Galinda Keizer, krokodil 3. Thomasz Pakbier, grote vis 4. Annette Breideneissel, Ralf Meier, zeilschip 5. Axel Teicher, schildpad 6. Judith Bublat, kleine vis strandfeesten, die doorgingen waren bijzonder geslaagd. Weekend Dienst Doktoren. Vanaf vrijdag 23 augustus 18.00 uur tot en met maandag 25 augustus 8.00 uur de doktoren: K. Schoen, St. Maartensbrug, tel. 02246-1230 J. W. F. G. Verheul, Caliantsoog, 02248-545 Kinder nie allein und unbeaufsichtigt ins Was ser lassen

Badbode voor Callantsoog | 1974 | | pagina 1