Eed.: Mevr. C.H. KLOOSTERBOER- ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 02248-323 VERHUUR en ABONNEMENTEN: VVV kantoor - Telefoon 02248-541 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Bad Callantsoog, Jewelweg 8. Druk: Fa. K. van Loenen en Zn., Schagerbrug - Telefoon 02247-272 Vakantie in september. Nu het nog vrij standvastig zomerweer is, zullen vele Hollanders en buitenlanders willen profiteren van de na-zomerse dagen In Callantsoog en omgeving is het juist in deze tijd van het jaar goed toeven voor allen die rust zoeken en van de natuur willen genieten. De rust van de ongerepte natuur in het polderlandschap of in het Zwanenwater, trekt velen aan. Ook het kilometers lange strand biedt veel mogelijkheden, als zeehengelen, spor- beoefenen en wandelen. Voor de zwem mers en de baders is de temperatuur van het zeewater juist in september ideaal. Men dient echter wel in acht te nemen dat ook in sentember het baden of zwem men bij de dammen levensgevaarlijk is. Al lijkt de zee nog zo rustig, bij de dam men is het altijd gevaarlijk door de tegen gestelde stromingen. Let daarom op, dat kinderen nooit alleen, zonder toezicht, in zee spelen. Ook bij het vissen vanaf de dammen of het „garnalen kruien" is voor zichtigheid geboden. In september wordt een begin gemaakt met het afbreken van tenten en strandpa viljoens. Het is daardoor mogelijk dat niet altijd een badmeester aanwezig is. Zwem niet te ver uit de kust, het heeft geen enkel nut. Bovendien brengt men niet alleen zichzelf in gevaar, maar ook anderen die op het hulpgeroen toezwemrnen om de helpende hand te bieden. Behalve aan het strand kan ook op het Wad en de Noorzee de hengelsport be oefend worden. Tins over zeesport-attri- buten en zeehengelen worden in Callants oog verstrekt door de heer W. v. d. Berg, 't Vissersparadijs. Een dag vissen od de Noordzee of het Wad met zeer goed uitge ruste vissersboten wordt verzorgd door onze leden uit Den Helder, die telefonisch te bereiken zijn, onder de nummers: 02230 - 20720 02230 - 17385 02230 - 21473 02230 - 22689 Niet alle vakantiegangers komen om te ba den, te zwemmen en voor het strand. Nu de grootste drukte voorbij is, trekken velen er op uit om te fietsen of te wande len door het wijdse polderland en in het Zwanenwater. Voor de echte liefhebbers zijn fiets- en wandelkaarten verkrijgbaar op het VVV- kantoor. Ook is het mogelijk om bij heldere hemel een „volle maan" rit te paard te maken onder deskundige leiding. Bij voldoende deelname wordt iedere avond paardrijles gegeven in de verlichte hoefslag. Er zijn eveneens voor beoefenaar ran de ruitersport strand- en polderritten, iie verzorgd worden door manege Noot, Zwarteweg, te bereiken via Groote Keeten. Ruiters, die hier vakantie houden raden we aan telefonisch informatie in te winnen over de rijtijden, prijzen, vollemaan- strand- en polderritten. Overigens worden geen festiviteiten meer georganiseerd in september. Volgens onze ervaring komt de nazomerse vakantie ganger niet om geregeld uit te gaan, maar om heerlijk uit te rusten. Het is voor allen, die nog een of meerdere weken vakantie in het verschiet hebben, heel goed mogelijk een bungalow te huren $35* t' 5* Tot ziens. in de direkte omgeving van het strand of op een rustig gelegen bungalowterrein. Allen, die interesse hebben in een bunga low in september, de herfst of kerstvakan tie, kunnen zich met het VVV-kantoor te Callantsoog in verbinding stellen. Men kan ervan overtuigd zijn dat een wel dadige nazomerse rust, zorgt voor een „gute Erholung". Prettige dagen in september. C. R. B. Paal 13. De zwemtraining voor leden van de bri gade zal in oktober beginnen in de Schots' te Den Helder. Nadere informatie volgt spoedig. Kinderen vanaf 10 jaar, die een zwem diploma hebben behaald, kunnen jeugdlid worden. De ouders worden echter vriende lijk verzocht enkele keren per seizoen voor vervoer naar Den Helder te zorgen. Opgave van jeugdleden kan geschieden bij de heren: G. Zeeman, Prévinaireweg 2 en D. Bregman, Helmweg 28, (liefst zo spoedig mogelijk). Op deze adressen worden tevens inlich tingen gegeven over de zwemtraining van jeugdleden. Het zomerseizoen 1974 is voor de vrijwil ligers van de Reddingbrigade bijna ten einde. Dc voorbereidingen worden getrof fen om voor het materiaal een goed win- teronderkomen te verkrijgen. De jeugdleden komen nog één keer in aktie, n.1. zondag 1 september voor het examen jeugdbrevet „Strandwacht". We wensen hen veel succes Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 7.00 uur 's morgens tot zonsondergang. Leden van natuurmonumenten met ge zinsleden tot 18 jaar vrij entree op vertoon van lid maatschapskaart. Toegangskaarten a f 1,50 per per soon, kinderen van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Kaarten verkrijgbaar bij de ingang Zuidschinkeldijk, (automaat) V.V.V. kantoor Afrekening bemiddelingsbungalows: De mogelijkheid is niet uitgesloten dat, door ziekte van mej. Bakker, de afreke ning iets later als 15 oktober zal plaats vinden. De heren Vogelzang en Schaap doen hun uiterste best om voor eind ok tober de stukken toe te zenden aan de verhuurders van de z.g. bemiddelingsbun galows. Men kan ervan verzekerd zijn dat de groots mogelijke zorg en spoed aan de afwikkeling wordt besteed. Indienen van rekeningen: De heren middenstanders worden verzocht rekeningen voor geleverde goederen ten behoeve van strandspelen en andere eve nementen of voor verrichte werkzaamhe den, met afzonderlijke BTW berekening, in te dienen voor uiterlijk 15 september aan het adres VVV kantoor, Jewelweg 8, Callantsoog. Advertenties: De nota's voor de in de Badbode ge plaatste advertenties worden begin sep- tember aangeboden. Contante betaling wordt ten zeerste op prijs gesteld. E. H. B. O. - cursus. In het seizoen 1974-1975 wordt een EHBO- cursus voor beginners gegeven in het in- struktielokaal van de Brandweer. Belangstellenden (ten hoogste 20 personen) kunnen zich opgeven bij: mevrouw J. Provily-Rietvink, Dorpsweg 30, tel. (02248) 501 en de heer H. v. d. Weij, Zeeweg 47, telefoon (02248) 493. Het cursusgeld bedraagt f 60,- inclusief materiaal en examengeld. De data, waarop deze eerste hulpverle ningscursus gehouden wordt, zijn: ma. 14 en 21 oktober, ma. 4, 11 en 18 november, ma. 2 december, ma. 13 en 20 januari, ma. 3, 10 en 17 februari, ma. 3 maart. Bovendien worden voor EHBO-ers met een geldig eenheidsdiploma oefenavonden georganiseerd, t. w.: ma. 28 oktober, bewusteloosheid, vergif tiging, ademhaling, ma. 25 november, botbreuken, kneuzing, ontwrichting, eerste hulp bij wonden, ma. 27 januari, verbranding, shock, ver voer slachtoffers, ma. 24 februari, kennis van het lichaam, verstikking, electriciteit, ma. 10 maart, oogletsel, bloed en bloedbaan, ma. 17 maart, strandongevallen, bediening zuurstofkoffer enz. Geïnteresseerden kunnen zich eveneens met mevrouw Provily of de heer v. d. Wey in verbinding stellen. Een artikel over het Zwanenwater moest wegens ruimte-gebrek vervallen. Red.

Badbode voor Callantsoog | 1974 | | pagina 1