Komt u oc m eens in de winter! i i t Korte Berichten. Rabobank: De directie van de Rabobank te Schager- brug deelt belanghebbenden mede, dat de openingstijden van het kantoor in Cal- lantsoog als volgt geregeld zijn: maandag t.e.m. vrijdag van 13.0016.30 en donderdagavond van 19.0020.00 u. Postkantoor: Met ingang van maandag 2 september is de z.g. winterregeling weer van kracht. Voor de gewijzigde openingstijden van het postkantoor verwijzen we naar de kolom „Indien u ze nodig hebt". Wilt u ook eens een brievenbus in uw zomerhuis laten aanbrengen Hearing Rijkswaterstaat: Het is een vaststaand feit dat de gehele Nederlandse kust Rijkswaterstaat zorgen baart door het afbrokkelen van de duinen. Herhaaldelijk wordt gesproken van het aanleggen van dijken, het opspuiten van stranden. Ook in het dorp Caliantsoog is de duinenrij zeer smal, overleg om het strand breed en de kust beveiligd te hou den is ook hier noodzakelijk. Rijkswaterstaat heeft daarom in samen werking met het Gemeentebestuur be sloten een „hearing" te houden over de kustbescherming in onze omgeving. Omdat ook veel bezitters van een zomer woning geïnteresseerd zullen zijn, menen we er goed aan te doen er op te wijzen dat een ieder, die nadere inlichtingen wenst zaterdag 21 september zowel 's mid dags als 's avonds de hearing van Rijks waterstaat kan bezoeken in het dorpshuis „de Kolfweid" te Caliantsoog. Telefoon Gemeentesecretarie: Telefonisch is het kantoor uitsluitend te bereiken onder nummer 641. Middenstand: Met ingang van 8 september zijn alle mid- denstandsbedrijven zondags gesloten. Op werkdagen zijn de winkels geopend tot 18.00 uur. Middagsluiting is van 12.30 tot 13.30 uur, de zaken zijn dinsdag na 12.30 uur gesloten. Foto.s: Voor het samenstellen van de nieuwe gids en folders worden duidelijke zwart-wit foto's (geen polaroid) van de gemeente Cal lantsoog gevraagd. Obligaties: De rentebetaling van de obligaties voor het bouwfonds van het dorpshuis zal plaats vinden op 16 en 17 september van 20.00 tot 21.00 uur in het dorpshuis. De houders van uitgelote obligaties krij gen voor 15 september schriftelijk bericht. Politie: Voor informatie tot 4 september verwijzen we naar de kantooruren in de kolom: „Indien u ze nodig hebt". Na 4 september worden inlichtingen ver strekt op het groepsbureau Anna Paulow- na, tel. 02233-1844. Begroetingsavond Het ligt in het voornemen van het ge meentebestuur om in overleg met de ver enigingen een begroetingsavond te houden voor de nieuwe inwoners van Caliantsoog. Nadere inlichtingen volgen per circulaire omstreeks 15 oktober. Strandspelen: De strandspelen van vrijdag 23 augustus bij paviljoen Vos waren een groot succes. Eerst werd door een aantal kinderen tref- bal gespeeld, daarna raakten de ouders zo geïnteresseerd, dat ook zij een wed strijd tref bal speelden. Het was een zeer geslaagde middag. Africhten van honden. In de maand september wordt wederom begonnen met het africhten van honden, die ongeveer 9 maanden tot enkele jaren oud zijn. Voor het eerst zal dit gebeuren plaatsvin den in Caliantsoog bij camping „de Nol len" aan de Westerweg, waar in de kanti ne koffie gedronken kan worden. De hoofdzaak van de dressure is om de honden gehoorzaamheid bij te brengen. Op verzoek wordt de honden ook geleerd te apporteren of aan te vallen. De trai ning vindt plaats op zondagochtend dooi de heren Breed, Schaap en v. d. Berg. Geïnteresseerden kunnen zich in verbin ding stellen met de heer P. Breed, Korf water 26 te Petten, tel. 02268-1680 Tafeltennissen. Het begint eentonig te worden, maar ook bij het tafeltennissen in het dorpshuis werd het laatste tournooi gehouden op maandag 26 augustus j.1. Er was wederom een goede belangstelling van spelers en toeschouwers. Aan dit tournooi beleefden de organisa toren vooral veel plezier door de spannen de eindstrijd waarbij vader en twaalfja rige zoon Eickhof een grote rol speelden. De prijswinnaars van deze laatste wed strijd in het seizoen 1974 waren: 1. Thomasz Eickhof, 12 jaar 2. Herr Eining 3. Herr Eickhof 4. Alfred Ensel, welke laatste we derom de eer van Holland hoog hield. In de wintermaanden zullen enthousiaste tafeltennssers in competitieverband hun favoriete sport kunnen blijven beoefenen. De competitie-avond is in ieder geval vrijdags in het dorpshuis. De aanvangs datum is nog niet bekend. In het verenigingsblaadje, dat eerdaags weer wekelijks versdhijnt, zullen nadere inlichtingen gegeven worden. Viswedstrijd Oudesluis. Op vrijdag 23 augustus j.1. werd de laatste viswedstrijd in Oudesluis gehouden. Het was jammer dat er niet zo veel belang stelling voor dit evenement bestond. Speciaal voor deze laatste wedstrijd in het seizoen 1974 waren mooie prijzen beschik baar, als taarten, rollades en kazen. De weinige (slechts 25) deelnemers vingen in ongeveer 60 minuten ruim 200 vissen, een zeer respectabel aantal. De grootste vis was door Monique Rijkers op het droge gelegd, 37 cm. lang. In haar groep van jeugdige vissers werd zij ook eerste. De uitslag luidde: 1. Monique Rijkers, 50 cm. 2. Margreet Roels, 41 cm. 3. Johnny v. Dorselaar, 31,5 cm. 4. Marion v. d. Veen en Jef Spamer, 12,5 cm. Bij de volwassenen werden grote hoeveel heden gevangen, getuige het aantal centi meters vis, dat door de prijswinnaars bij een gehengeld werd. De prijzen waren voor: 1. K. de Moes, 372 cm. 2. mevrouw v. d. Meer, 292,5 cm. 3. H. v. d. Meer, 289 cm. 4. M. Hoogestraten, 253 cm. 5. K. Luchies, 195 cm. 6. mevrouw Mels, 169 cm. 7. A. Mels, 164 cm. De prijsuitreiking vond wederom plaats in de Taveerne „d'Oude Sluys" door de heer Maas, die gedurende de zomermaanden weer zeer aktief was voor de VVV festi viteiten. Onze hartelijke dank, ook aan assistenten en leden van de visvereniging. Avond autocross. De „avond autocross" was een waardige afsluiting van de grotere seizoenfestivi teiten in Caliantsoog. Een aanzienlijk aantal toeschouwers kwam naar het circuit op Abbestede om te kijken naar de 40 equipes die aan de strijd deel namen. Het was alleen jammer, dat bij de invallende duisternis de verlichting niet sterk genoeg was om de in wolken zand en stof verdwijnende auto's te volgen. ToOh hadden de organisatoren eer van hun werk. De echte „cross-bezoekers" waren getuigen van een zeer sportieve strijd, die uiteindelijk gewonnen werd door Johan Schaap van de Callantsogervaart. Het batig saldo van deze „avond-cross" was bestemd voor het bouwfonds van het dorpshuis. De netto opbrengst bedroeg f 600,- waarvoor het bestuur van het dorpshuis de organiserende vereniging „A.C.O.N." hartelijk dankt en eveneens de heer C. Modder, die enkele initiatieven in deze ontplooid heeft. Veel Callantsogers waren bij de prijsuit reiking in het dorpshuis aanwezig. Bur gemeester Moll reikte de prijzen uit. Doordat de bar in het nieuwe gedeelte nog steeds niet gerealiseerd is en doordat het noodbuffet niet in de gymzaal mag blijven gedurende de periode dat er school gymnastiek gehouden wordt, moest de beheerder zich behelpen met een tijdelijk buffet, waarvan de capaciteit veel te klein is. Het gevolg was dat veel bezoe kers te lang op hun consumpties moesten wachten en de beheerder zeer onplezierig werkt. Het is te hopen dat mede door het geld dat door de „A.C.O.N." gestort is, de nieuwe bar spoedig geplaatst zal kunnen worden. Te koop gevraagd: BUNGALOW of ZOMERWONING te Caliantsoog. Brieven met aanbiedingen aan: Redaktie Badbode, Zeeweg 12, Caliantsoog Van de Redaktie. Het seizoen 1974, wel te verstaan de zomer is bijna ten einde en bracht in Caliants oog voor vakantiegangers veel festivitei ten op allerlei gebied. Met uitzondering van een enkel evenement zijn de feesten zeer goed geslaagd. Het is ondoenlijk om alle medewerkers te noemen, die zich ook dit seizoen weer inspanden om ionge en oudere gasten en inwoners van de ge meente Caliantsoog de nodige vakantie bezigheden te geven. We denken aan de festiviteiten als: autocross, beatavonden, bingo, concerten, van Dam tot Dam race, dansen, disco avonden, excursies door het Zwanenwa- ter, kinderspelen, klaverjassen, lampion- optochten onder leiding van de Callants- oger Fanfare, parachute springen, presta tie en trimlopen, rommelmarkt, sportmid dagen, strandspelen, tafeltennissen, tref- en voetbalcompetities, viswedstrijden, volleybal, vuurwerk en wandelpuzzle- tocht. In Oudesluis werden enkele vis wedstrijden en een wedstrijd ringsteken op de fiets gehouden. Hoewel de zomer 1974 niet voortdurend stralend weer bracht, kunnen we in Cal iantsoog en omgeving toch terug zien op een zeer geslaagd zomerseizoen. Namens het bestuur van de VVV Bad Caliantsoog een woord van dank aan alle initiatiefnemers, organisatoren, mede werkers en juryleden, de leden van de C.R.B. en de É.H.B.O., die hun tijd be schikbaar stelden om andere een prettige of veilige vakantie te bezorgen. Ten slotte nog een woord van waardering aan de heer Van Loenen en zijn mede werkers voor de keurige en stipte verzor ging van de Badbode.

Badbode voor Callantsoog | 1974 | | pagina 3