Gemeentelijke bedrijvigheid Aan het eind van het jaar kunnen we de balans op maken over de bedrijvigheid van de gemeente Cal- lantsoog. De trots van de Callantsogers is het nieuwe Ge meentehuis, dat in juli officieel geopend werd door de commissaris van de Koningin in de pro vincie Noord-Holland. In het gemeentehuis zijn alle diensten thans onder gebracht, hetgeen de bestuurlijke aktiviteiten zeer ten goede komt. Vroeger was het Dorpsplein het visitekaartje van Callantsoog. De oudere Callantsogers spreken van ,,de Buurt", er was een oude laag en een nieuwe laag. De nieuwe laag had haar naam te danken aan een enorme brand, nu ongeveer een eeuw gele den, toen praktisch de gehele huizenrij aan de zuidkant van het plein afbrandde. Maar de Buurt bleef voor iedereen een begrip. Vandaar de problemen, die de laatste jaren ont stonden, toen de Buurt steeds meer verarmde. Het plein, het visitekaartje van het dorp werd een bron van ergernis voor velen. Vorig jaar is met de reno vatie van het dorpscentrum begonnen. In juli van dit jaar kwam het werk gereed. Er zijn voetgangersoversteekplaatsen (waaraan de autobestuurder nog wel wat moet wennen), voorts is de noordzijde uitsluitend voor wandelaars bestemd, terwijl de verkeersweg aan de zuidzijde loopt. Met terrasjes, groenstroken en beplanting, vergezeld van sierbestrating en verhogingen is het een fraai geheel geworden, dat ook door de gasten zeer gewaardeerd wordt. Vanaf de strandslag Kiefteglop is een voetpad aangelegd naar het Dorpsplein, hetgeen een enor me verbetering voor de strandbezoekers betekent. Via parkeerborden worden de auto's meer het dorp ingeleid, zodat er een ontlasting aan het ter rein Zuid Schinkelclijk ontstaat. In de recreatieve sector werd het gemeentelijk kampeercentrum gereconstrueerd. Er zijn o.a. twee toiletgebouwen geplaatst en de inrich tingsplannen, die betrekking hebben op artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn uitge voerd. (Hopelijk zal ook de indeling bij de parti culiere kampeerterreinen spoedig gerealiseerd worden). Een dezer dagen werd de Jewelboerderij her opend, een centrum voor jeugdwerk, waar ver schillende zomeraktiviteiten zo mogelijk ook on dergebracht zullen worden. Met de bouw van 8 woningwetwoningen is een be gin gemaakt, terwijl plannen bestaan om in de toe komst tussen Uyterlant en het Kooibos grond te benutten voor de recreant en de bevolking. In Groote Keeten hoopt men in 1980 het parkeer terrein te realiseren, terwijl eveneens getracht zal worden een trottoir aan te leggen aan de Helm- weg, met inachtname van voldoende parkeergele genheid. Grote veranderingen zullen optreden in het duin gebied ten noorden van de Abbestederweg. Via een pijpleiding vanaf 't Zand (Kolksluis) wordt vermoedelijk langs de Noord Schinkeldijk en de Oosterweg zand gebracht naar Callantsoog ter verhoging van de duinen. Op sommige plaatsen zal de verhoging rond 25 meter bedragen. Een gi gantisch karwei waarmede een aanvang gemaakt is. De werkzaamheden vinden gedurende de zo mermaanden niet plaats. Door de duinverhoging zal het kruispunt Abbestederweg-Duinweg waar schijnlijk een reconstructie ondergaan. I De Gemeente Callantsoog zal vrij zeker een maat regel nemen om parkeerexcessen te bestrijden door de z.g. wegsleepregeling. Voorts is het niet onmogelijk dat het VVV-bosje eigendom van de gemeente wordt. Hopelijk met gevolg dat, na een grote opknapbeurt het geheel weer toonbaar zal worden. Met de wens dat de tot stand gebrachte objecten aan de verwachtingen voldoen en de nog uit te voeren plannen gerealiseerd mogen worden, besluiten we dit artikel. Kunstkring Door het groeiend succes van de teken-schil- derclub is besloten een kunstkring in Callantsoog op te richten. De vereniging heeft tot doel de beoe fening van de kunst te bevorderen. Het bestuur en de leden trachten dit te bereiken door excursies naar tentoonstellingen te organiseren, lezingen bij te wonen en zelf exposities uit eigen kring te hou den. Bij de oprichting van de „Kunstkring Callants oog" waren uitsluitend teken- en schilderamateurs aanwezig. Het ligt voor de hand dat ook beeld houwers, pottenbakkers lid kunnen worden, even als een ieder die kreatief bezig is met bijv. naald kunst, houtsnijwerk, poppenmaken enz. De heren Goudkuil, de Gorsen 23 en Molier, Duinroosweg 28 zullen gaarne inlichtingen ver strekken over een lidmaatschap. Doktersdiensten In de laatste weken van dit jaar wordt tijdens de weekends en de feestdagen in spoedgevallen medi sche hulp verleend door de heren doktoren: J. Kos, 't Zand, Rijksweg 113, telefoon 02249- 1741 vanaf vrijdag 21 december 18.00 uur tot maandag 24 december 8.00 uur. B. Vente, Julianadorp, Middelzand 4348, telefoon 02235-1477 vanaf maandag 24 december 18.00 uur tot donderdag 27 december 8.00 uur. K. de Boer, Julianadorp, Loopuytpark 14, tele foon 02235-1221 vanaf vrijdag 28 december 18.00 uur tot maandag 31 december 8.00 uur. E. J. van Brederode, Callantsoog, Groenland 15, telefoon 02248-1790 vanaf maandag 31 december 18.00 uur tot woensdag 2 janauari 8.00 uur. Kerkeveiling De Callantsogers hebben enorm veel werk verzet en goederen gegeven voor de Kerkeveiling. Zoveel zelfs dat in de paasvakantie een braderie gehouden zal worden om de overgebleven artikelen aan de man (of vrouw) te brengen, hetgeen zeker nog heel wat zal opleveren. De bezitters van een tweede woning in Callantsoog zijn op de hoogte gebracht van de veiling ten bate van de restauratie van het dak van de kerk. Er zijn veel reacties gekomen, maar de kosten zijn zo enorm hoog, dat er nog altijd geld tekort is. Mochten er onder de lezers nog personen zijn die de oude kerk in Callantsoog een goed hart toe dra gen dan is er nog steeds gelegenheid om een gave te storten. Het gironummer van de Rabobank te Schagerbrug is 205129 ten gunste van Restauratie Ned. Herv. Kerk te Callantsoog. Bij voorbaat dank. Callantsogers, die tijdens de veiling goederen ge kocht hebben en het bedrag nog niet overmaakte, verzoeken we dit zo mogelijk voor 1 januari 1980 te regelen, ook daarvoor dank. Kalender Vorig jaar kondigden we het verschijnen van een kalender „Callantsoog in tekening" aan. Door ziekte van de tekenaar en door andere omstandig heden was het niet mogelijk die kalender (voor het jaar 1980) tijdig gereed te hebben. Maar wat in een goed vat zit, verzuurt niet. Met veel genoegen kunnen we nu mededelen dat in de loop van het voorjaar 1980 een kalender van Callantsoog voor het jaar 1981 uitgegeven zal worden. De afbeeldin gen, een zestal in totaal, laten oude gedeelten van Callantsoog zien, maar ook het gerenoveerde Dorpsplein. De oplage is beperkt, de verkoop zal plaats vinden bij enkele adressen in Callantsoog en Groote Keeten. Reservering is mogelijk bij het VVV-kantoor. De prijs is nog niet bekend. Evenementen Enkele evenementen in het zomerprogramma van het afgelopen seizoen zijn een eclatant succes ge weest. De brandweerfeesten georganiseerd door de leden van de vrijwillige brandweer leverden een record aantal deelnemers. Ook de fietsdriedaagse van de Streek VVV viel zeer in de smaak. En dan de wandel-avondtweedaagse! Deze werd met me dewerking van de VVV georganiseerd door enkele leden van het fanfarecorps. Zij hadden een prach tige route uitgezet over het strand, door en langs de duinen en langs de polderwegen. Naast deze genoemde aktiviteiten werden de ex cursies door het Zwanenwater, de auto- en wan- delpuzzletochten zeer gewaardeerd. De strand- en volksspelen konden ondanks de minder goede zo mer toch vaak doorgang vinden, evenals de voet balwedstrijden en het tele-zomerspel, dat altijd weer een succesnummer is. Vanaf deze plaats willen we een woord van dank richten aan allen, die op enigerlei wijze hebben medegewerkt om de uitvoering van de diverse on derdelen te realiseren. We hopen ook in de ko mende zomer weer een beroep te mogen doen op veler medewerking. In verband met de contactavond in het voorjaar, stellen we het ten zeerste op prijs van de leden en de gasten suggesties te ontvangen om een succes vol programma te presenteren. Een vaststaand feit is dat bepaalde nieuwe evene menten, zoals de in de aanvang van dit artikel ge noemde, voor herhaling vatbaar zijn en een vast onderdeel van het programma zullen worden. De data van de fietsdriedaagse zijn reeds vast gesteld en wel op 24, 25 en 26 mei over een afstand van 30, 75 en 100 km. Deze tocht wordt georgani seerd door de Streek VVV, waarvan Callantsoog deel uitmaakt. Voor de jeugd ouder dan 12 jaar hopen we in de Jewelboerderij regelmatig een „stuifin" te kunnen houden. Voorts zal, als alle plannen verwezenlijkt kunnen worden, een watersportschool haar tenten openen op een gedeelte van het strand tussen Ju lianadorp en Groote Keeten. De bedoeling is dat er les gegeven wordt in brandingvaren, zeilen en surfen. Bij het ter perse gaan van dit nummer van de Badbode zijn nog geen definitieve mededelin gen te doen. De mogelijkheid voor vakantiegangers om te ten nissen op een der banen in Callantsoog blijft ge handhaafd. De kosten bedragen 15,per uur.

Badbode voor Callantsoog | 1979 | | pagina 3