v.v.v. Huur en verhuur Het zal voor de verhuurders van een zomeronder- komen geen gemakkelijk jaar worden. De lasten worden steeds hoger, terwijl de animo om in de zomer naar een Hollandse badplaats te gaan, ver mindert. Daarbij komt nog dat de schoolvakanties in Nordrhein-Westfalen (het Roergebied) en de bouwvakvakantie in Nederland gedeeltelijk gelijk tijdig vallen. Kortom een weinig rooskleurig beeld maar met een beetje goede wil, valt er ook het ko mende jaar wel wat van te maken. De vakanties in Nederland en in Duitsland voor het jaar 1980 zijn als volgt gepland: School- en bedrijfsvakanties in 1980 Nederlandse vakanties: Bouw- en nevenbedrijven landelijk 12.7— 3.8 Overige bedrijven tussen 28.624.8 onderverdeeld als volgt: Scholen Regio A: Noord- en Zuid-Holland 28.610.8 kleuter- en basisonderwijs 28.617.8 voortgezet onderwijs Regio B: Zeeland, Noord-Brabant, Limburg 12.724.8 kleuter- en basisonderwijs 5.724.8 voortgezet onderwijs Regio C: overige prov. Zuidel. IJsselmeerpolders 5.717.8kleuter- en basisonderwijs 28.617.8voortgezet onderwijs Duitse schoolvakanties Nordrhein-Westfalen 19.6— 2.8 Baden-Württemberg 24.7— 3.9 Bayern 31.7—15.9 Berlin 17.7—30.8 Bremen 17.7—30.8 Hamburg 14.7—23.8 Hessen 10.7—20.8 Niedersachsen 17.7—27.8 Rheinland-Pfalz 3.7—13.8 Saarland 3.7—16.8 Schleswig-Holstein 10.7—20.8 Zoals men kan bemerken zijn de mogelijkheden om na 9 augustus te verhuren beperkt tot de pro vincies Zeeland, Brabant en Limburg wat Neder land betreft en voorts Noord- en Zuid-Duitsland. Ondanks deze pessimistische berichten over een korte vakantieperiode en over een teruglopen van het toerisme in de zomermaanden, zijn er toch meerdere lichtpunten in het voor- en naseizoen. Meerdere families trekken er n.1. in voor- of na jaar op uit om een paar dagen eens lekker uit te waaien aan de kust. De paasvakantie geeft zo'n mogelijkheid (van eind maart tot half april). Door wat goedkopere tarieven te hanteren, kan men ook in de voor- en naperiode gasten verwachten. De slogan van de VVV Bad Callantsoog luidt nog steeds voor de periode van april tot half juni: „vier weken huren, drie betalen". De huurders verwijzen we naar de gids met vele adressen van hotels, pensions, zomerwoningen, caravans en kampeerterreinen. Een vroege vakan tie, bijv. de paasvakantie, zal andere eisen aan het onderkomen stellen inzake o.a. verwarming als de zomerperiode. Toch kan men in voor- en nasei zoen in Callantsoog en omgeving goed terecht. Het sportvissen in zee, vanaf de dammen of het strand neemt steeds grotere vorm aan, zelfs nu in de winter staat de echte liefhebber van 's morgens tot 's avonds te vissen en wat meer zegt, met veel succes. In bovengenoemde gids staat vermeld welke bun galows goed verwarmd kunnen worden. Een idee om in de Kerstvakantie een paar dagen te komen? Voor jonge gezinnen zijn de maanden april, mei tot half juni ideale vakantiemaanden. Het is dan nog heel rustig, ook aan het strand. De kinderen kunnen er naar hartelust spelen en de volwassenen rustig liggen zonnen (de voorjaarszon bruint snel). Families die uitsluitend op de officiële vakantietijd aangewezen zijn, raden we aan zo spoedig moge lijk een aanvraag in te dienen voor een onderko men. Vergeet daarbij "vooral niet te vermelden de periode, die de voorkeur heeft, het aantal perso nen en zo mogelijk een uitwijkperiode. Het is van belang vroegtijdig naar een vakantie-onderkomen voor het hoogseizoen te informeren. De VVV ver wacht omstreeks 1 januari de eerste aanvragen voor juli en augustus. Ook in 't Zand en Oudesluis is het goed toeven. De landelijke rust draagt er veel toe bij om te ont spannen, terwijl sportvisserij (binnenwater) even als de watersport in die plaatsen goed beoefend kan worden. Inlichtingen over een winter-, voorjaars-, paas-, pinkster- of zomervakantie zijn te verkrijgen op het VVV-kantoor, Jewelweg 8 te Callantsoog, te lefoon 02248-1541 tijdens de kantooruren, dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Het kantoor is in de winter op zondag geslo ten. Prettig verblijf in een onzer vakantie-oorden in het jaar 1980. Over enkele weken staan we weer voor een nieuw jaar, het begin van een nieuw seizoen voor de va kantiegangers. Elders in dit blad deelden we reeds mede, dat het jaar 1980 voor de verhuurders niet zo gunstig ligt in verband met het samenvallen van de Duitse schoolvakanties en de Hollandse bouwvakvakan tie. Het zwaartepunt van de vakantieperiode ligt van 12 juli tot 2 augustus. In het Roergebied zijn de scholen gesloten van half juni tot eind juli, bij ons in Nederland ligt de spreiding tussen eind juni en half augustus. In die periode zullen de meeste evenementen plaats vinden. Om tot een goede samenwerking te komen is tijdens de laatste jaarvergadering van de VW besloten in het voorjaar een contact-praat- avond te beleggen. Op deze avond zal het feestprogramma besproken worden, rekening houdend met de wensen van de leden en de gasten. Deze laatsten kunnen hun tips, aanwijzingen of grieven voor 1 februari 1980 schriftelijk mededelen aan de leden verhuurders of op het adres van het VVV-kantoor, Jewelweg 8 te Callantsoog. Enkele opmerkingen werden de afgelopen zomer reeds van veel gasten vernomen zoals: „de rommel bij de friteszaken en de om 18.00 uur gesloten strandpaviljoens, met uitzondering van Groote Keeten' Aan het eind van het jaar hoopt de penningmees ter het boekjaar 1979 af te sluiten. Mogen we de enkele leden, die de contributie of bijdrage nog niet voldaan hebben, verzoeken voor 1 januari 1980 het bedrag per bank of giro over te maken? Dank u. Door uw financiële steun kan de VVV Bad Cal lantsoog een bloeiende vereniging blijven in het belang van de Callantsogers. De aktiviteiten van een vereniging als de VVV staan of vallen met de inkomsten uit het leden bestand. Door adverteren wordt propaganda gemaakt voor Callantsoog en omstreken, waarvan u, als lezer, ook profiteert. Verder verleent de VVV service bij vele festiviteiten, geeft informatie, soms ook, over niet specifieke VVV-zaken, verhuurt tennisbanen om door gasten te bespelen en verstrekt subsidies aan o.a. E.H.B.O., fanfare en drumband, voetbal en reddingsbrigade. Men kan zich afvragen waarom subsidie en waar om juist aan die verenigingen. De leden van de E.H.B.O. zijn in de zomermaanden dagelijks be schikbaar om kleine ongevallen op het strand te verzorgen. De reddingsbrigade zorgt samen met de badmeesters op de gepachte stranden voor het toezicht op baders en zwemmers. Zij beschikken over moderne apparatuur, zodat in noodgevallen onmiddellijk hulp opgeroepen kan worden. Naast de verleende subsidies bekostigt de VVV grotendeels festiviteiten voor gasten. Deze evene menten zijn ook een bron van gezelligheid voor de inwoners van Callantsoog. Het werk van de VVV kunt u allen steunen, voor een luttel bedrag van slechts 15,—. Hoe meer le den (nu reeds ruim 600) des te beter de belangen afgewerkt worden. Dus niet alleen Callantsogers, maar ook gasten en tweede woningbezitters buiten Callantsoog kunnen lid worden. Voor leden van de VVV, die buiten Callantsoog woonachtig zijn kunnen vakantie-onderkomens in Callantsoog, Oudesluis en 't Zand in bemiddeling genomen worden. Alle ongemakken die aan het verhuren vast zitten als het verstrekken van inlichtingen, het opmaken van contracten, financiële beslommerin gen, sleutels afgeven, kleine reparaties worden bij bemiddeling door het kantoorpersoneel geregeld. De heer Schaap, directeur van de plaatselijke VVV, Jewelweg 8 verstrekt u gaarne en vrijblij vend alle informatie. Denkt er eens over. Doen! Cursusprogramma Evenals vorig jaar werd ook dit winterseizoen in september-oktober met een aantal cursussen ge start. Engels voor beginners heeft twee keer een avondprogramma, nl. voor hen die totaal niets van de taal weten en een vervolgcursus, verder nog een les Engels voor gevorderden. De teken-schildercursus is geheel volgeboekt voor de ochtend-, middag- en avondcursus. Deze laat ste is 10 december van start gegaan. Ook de cursus yoga is een succes, evenals het volksdansen. Dit programma-onderdeel omvat thans drie lessen, t.w. voor beginners, gevorder den en voor vijfenzestig plussers. Voorts blijkt de avond voor „ouders op herhaling" in een behoef te te voorzien. Daarentegen was er praktisch geen animo voor textiele werkvormen, zodat die cursus vervallen moest. In januari zal naar alle waarschijnlijkheid een aan vang gemaakt worden met „vrouwen oriënteren zich op de samenleving", terwijl in maart het crea tief koken bij voldoende deelname van start gaat. Voor de cursus „pech onderweg" door de A.N.W.B. gedoceerd, kunnen nog belangstellen den geplaatst worden. Inlichtingen worden verstrekt door de heer Koks, Gemeentesecretarie, tijdens de kantooruren. In Memoriam In het afgelopen jaar is onze oud-ere voorzitter en erelid, de heer W. L. Correljé overleden. De heer Correljé, oud burgemeester van Callantsoog heeft in zijn ambtsperiode er veel toe bijgedragen dat Callantsoog in de na-oorlogse jaren tot bloei kwam. Hij stimuleerde het ver enigingsleven en heeft er daadwerkelijk aan medegeholpen dat het toerisme een hoofdbron van bestaan werd. Op 91-jarige leeftijd overleed het erelid, de heer P. Vos De heer Vos was een der oprichters van de VVV Bad Callantsoog. Het initiatief tot de bouw van zomerwoningen ging van hem uit, evenals de particuliere verhuur. Jarenlang is hij voorzitter van de WV Callantsoog geweest. Ook het erelid, de heer E. Smit is in het jaar 1979 overleden. De heer Smit was hoofd der school in Callantsoog en bestuurslid van de VVV. Hij was onder meer de promotor van de strandspelen. Zij rusten in vrede. Veranderingen Bij de gehele bevolking van Callantsoog sloeg het in als een bom, Jaap Boeder stopt met melkven- ten. Door weer en wind kwam Boeder melkbezor- gen. Velen missen hem, maar er is begrip voor zijn besluit. In het bedrijfsleven vonden naast kleinere ook en kele ingrijpende veranderingen plaats. Het warenhuis Leguit werd door verbouwing uit gebreid en is een aanwinst voor ons dorp. Ook café de Visserman heeft meer bedrijfsruimte en plaats voor de cafébezoeker gekregen. De zaak van de familie Joh. Kossen is nu in bezit van de familie Holema en wordt onder de naam „HoKo" voortgezet. Tichelaar's vishandel is eveneens in andere han den, de ijssalon-broodjeswinkel blijft de familie Tichelaar beheren. Kapsalon Monique is uit Callantsoog vertrokken, in het pand is thans de zaak „Don Roberto" ge vestigd. Ook Kees Zwaan heeft een gedeelte van zijn be drijf overgedaan, nl. de gasafdeling. De familie Bijpost, Dorpsweg 31 verzorgt thans de levering van flessen gas en camping gaz. Voorts is in het pand Dorpsweg 18a een pension gevestigd ,,'t Anker" genaamd, waar men kamers met half pension kan huren.

Badbode voor Callantsoog | 1979 | | pagina 4