Welkom Bijzonder plezierig is het als je ergens naar toe gaat en je van tevoren weet welkom te zijn. Zo is het in het dagelijks leven, zo is het tijdens een uit stapje en zo is het in de vakantie. Welkom betekent dat je als vriend in huis gehaald wordt, als gast behandeld wordt. Wij in Callantsoog trachten de vakantiegangers via de Badbode een welkom toe te roepen en een voorproefje te geven door tips en mogelijkheden die het vakantieoord Callantsoog biedt. Helaas is de hotelaccommodatie beperkt. Hotel de Wijde Bliek is voor de toerist geopend, de Sein post heeft evenals het afgelopen jaar de voorkeur gegeven aan onderdakverlening voor Vietnamezen en het hotel Callant is thans een evangelisch cen trum, waar wel gasten onder bepaalde voorwaar den logeren kunnen (zie elders). Er zijn enkele goede pensions en men kan kamers met of zonder ontbijt huren. Voor een uitvoerige informatie ver wijzen we naar de gids, die een keur van adressen geeft, ook van zomerhuizen, kampeerterreinen etc. Zij die de voorkeur geven aan zelfstandig wonen of kamperen doen er goed aan de in de Badbode adressen van middenstandsbedrijven eens na te gaan. Een lijst met te bestellen boodschappen naar een der supermarkten ontlast u bij aankomst van veel geloop en gesleep. In het hoogseizoen zijn door de grote vraag, de strandtenten beperkt. Een vroegtijdige bespreking bij een der strandpaviljoens is zeker aan te beve len. De strandpaviljoens staan vanaf paal 11 (Groote Keeten) tot paal 16 in Callantsoog op de gepachte strandgedeelten. Bij de paviljoens Smit en Noord zeebad Vos kunnen strandtenten gehuurd worden. Bii alle paviljoens op de gepachte stranden dient voor een meegebrachte tent of windscherm een kleine vergoeding betaald te worden. Allerlei frisdranken en overige dranken, alsmede ijs, belegde broodjes, soep, patates frites zijn bij alle paviljoens verkrijgbaar. Callantsoog is geen mondaine badplaats, ook het uitgaansleven is navenant. Er zijn enkele gezellige bars, terrasjes, café's en eethuisjes, een Chinees restaurant en o.a. een bar-dancing, een hotel waar a la carte en toeristenmenu's geserveerd worden en het evangelisch centrum waar een menu van de dag verkregen kan worden. De middenstandsbedrijven zijn ruim gesorteerd en gedurende het hoogseizoen ook 's avonds ge opend. In de zomermaanden worden voorzienin gen getroffen om het de badgasten naar wens te maken. Zo verschijnt er een „Badbode Bulletin" met gegevens van alle evenementen en een uitvoe rige lijst met adressen en gegevens is in ieder onder de VVV resonerende onderkomens aanwezig. De gemeente Callantsoog ligt aan zee. Vanuit de kernen Groote Keeten en Callantsoog is het strand binnen een tot enkele minuten bereikbaar over goede voetpaden. Ook de naaste omgeving, zoals de dorpen 't Zand en iets verder Oudesluis zijn ideale landelijk gelegen vakantieoorden, waar vooral de sportvissers aan hun trekken komen. Voor het vissen in binnenwater is een vergunning nodig, die verkrijgbaar is op het postkantoor. De accommodatie van de zomerhuizen in Cal lantsoog en omgeving is redelijk tot zeer goed. De verhuurprijzen liggen in de plaatsen 't Zand en Oudesluis iets lager als in Callantsoog. Naast de evenementen die onder auspiciën van de WV georganiseerd worden is er volop gelegen heid om actief bezig te zijn. Zo is er in Groote Keeten een mini-midget-golf- baan. De tennissportbeoefenaars kunnen zowel in Callantsoog als in Groote keeten een baan huren, inlichtingen bij het VVV-kantoor en camping 't Botgat in Groote Keeten. Voorts zijn er twee maneges, waar paardrijles ge geven wordt en waar door ervaren ruiters rijpaar den gehuurd kunnen worden. Er is in Callantsoog een bibliotheek (ook Duitse boeken) waarvan de vakantiegangers gebruik kun nen maken. De mogelijkheid bestaat om fietsen te huren en soms kan ook een surfplank gehuurd worden. Voor de kleintjes zijn op enkele adressen een z.g. bolderwagen te verkrijgen. Er kan zeker weer gerekend worden op een team van de Nederlandse Camping Raad dat vakantie werk gaat verrichten in de Garnekuul, in samen werking met de Garnekuul commissie ad hoe en de VVV Bad Callantsoog. We hopen enkele goede tips gegeven te hebben om de vooruitzichten op een vakantie in Callantsoog of omgeving tot een feestelijk gebeuren te maken. Veranderingen Het schijnt het bankwezen in Holland, althans in Callantsoog, nog steeds goed te gaan. Het kantoor van de Rabobank op het Dorpsplein is geheel ge moderniseerd en uitgebreid, hetgeen het administratief- en baliewerk zeer ten goede komt. De familie Rezelman (Supermarkt) heeft zich te ruggetrokken uit het bedrijfsleven. Onder de naam „Kosti supermarkt" wordt de zaak voortge zet door de familie Joh. Kossen en B. Langeveld. De groentehal naast de kerk is opgeheven. De bloemboetiek „de Zeeanemoon" op de Dorps weg is eveneens van eigenaar veranderd. De fami lie Metselaar zet het bedrijf voort en heeft naast bloemen een uitgebreid assortiment kamer- en tuinplanten. In Groote Keeten is de wens van Gré en Dick Bregman eindelijk in vervulling gegaan. In een „geheel in stijl verbouwd" pand van het voorma lige winkeltje van Alie Kooij-Bregman is nu ,,'t Coraaltje" gevestigd. De cadeau-artikelen, kunst nijverheid, handwerk en spullen uit grootmoeders tijd vallen zeer in de smaak. Hotel Callant heeft de poorten als toeristenhotel gesloten. Het pand wordt thans gehuurd door een stichting: „het Evangelisch Centrum, het levende water" (zie elders in dit blad). Voorts wordt de mogelijkheid onder ogen gezien om te komen tot een expositieruimte voor ama teurschilders. Het gehele bedrijfs- en bankwezen en in het bij zonder de nieuwe ondernemers wensen we een goed seizoen toe en de verwezenlijking van hun wensen. Evangelisch centrum „het levende water" In het pand Dorpsplein 2 (voormalig hotel Cal lant) is door de vrije evangelische stichting een re formatorisch centrum geopend. De doelstelling is om gasten en belangstellenden het evangelie te verkondigen zoals dit vanuit de Bijbel gezien dient te worden. Het is een algemeen christelijke instelling, die niet gebonden is aan enige kerkelijke richting. Door persoonlijke gesprekken, evangelisatie sa menkomsten, themadagen en conferenties hopen de bestuurders, de heren Goedhart en Bootsma, de blijde boodschap door te geven en allen die in geestelijke nood verkeren te helpen. Iedere zondag wordt een eredienst gehouden, evenals op beide kerstdagen, 's morgens om 11.00 uur. Deze diensten zijn voor iedereen vrij toegan kelijk. Het huis biedt gelegenheid om een prettige vakan tie door te brengen (vol pension). In de kerstva kantie zijn nog slechts enkele kamers vrij. De kamers zijn voorzien van douchecabines en warm en koud stromend water. In het huis wordt geen alcohol geschonken en er wordt verwacht dat de gasten niet roken. Het ligt in de bedoeling voor de inwoners van Cal lantsoog in het begin van het nieuwe jaar open huis te geven. De bestuurders hebben plannen om in het voorjaar een koffiebar te openen. Doktersdiensten In de weekends en tijdens de komende feestdagen wordt in spoedgevallen medische hulp verleend door de hieronder vermelde heren doktoren: J. Kos, 't Zand, Rijksweg 113, telefoon 02249- 1741; vanaf vrijdag 18 december 18.00 uur tot maandag 21 december 8.00 uur. C. M. v.d. Poel, Julianadorp, Vogelzand 3611, te lefoon 02230-41477; vanaf donderdag 24 decem ber 17.00 uur tot maandag 28 december 8.00 uur. J. Kos, 't Zand, Rijksweg 113, telefoon 02249- 1741; vanaf donderdag 31 december 17.00 uur tot maandag 4 januari 8.00 uur. Kerkdiensten Ned. Herv. Gemeente Callantsoog p/a tel. 02230-41229 vr. 18dec. 19.30 uur Vesperdienst m.m.v. Kath. dameskoor zo. 20dec. lO.OOuur Ds. J. G. Bouwman (koffie na de dienst) leKerstdag lO.OOuur Mevr. Ds. M. Beekhuis- Wassenburg, Monnickendam 16.00 uur Kerstfeest met de kinde ren van de zondagsschool (zangspel). Ouders en belangstellen den van harte welkom, zo. 27 dec. 10.00 uur Ds. J. G. Bouwman do. 31 dec. 19.30 uur Ds. H. P. Huysman, Overveen zo. 3 jan. lO.OOuur Ds. J. G. Bouwman (koffie na de dienst) Kath. Kerk, Callantsoog (in de Ned. Herv. Kerk) p/a tel. 02230-43522 za. 19 dec. do. 24 dec. za. 26 dec. za. 2 jan. 18.00 uur H. Mis 18.00 uur Kinderkerstviering 24.00 uur Nachtmis m.m.v. dameskoor 18.00 uur H. Mis 18.00 uur H. Mis Kath. Kerk, 't Zand za. 19 dec. zo. 20 dec. do. 24 dec. 19.00 uur 9.00 uur 10.30 uur 19.30 uur 24.00 uur le Kerstdag lO.OOuur 2e Kerstdag zo. 27 dec. do. 31 dec. vr. 1 jan. za. 2 jan. zo. 3 jan. lO.OOuur 9.00 uur 10.30 uur 19.00 uur lO.OOuur 19.00 uur 9.00 uur 10.30 uur p/a tel. 02249-1226 H. Mis H. Mis H. Mis Gezinsmis m.m.v. kinderkoor Nachtmis m.m.v. gemengd koor Hoogmis m.m.v. zangkoor H. Mis H. Mis H. Mis met samenzang Oudejaarsavonddienst H. Mis m.m.v. alle koren H. Mis met samenzang Avondmis H. Mis H. Mis Geref. Kerk, Schagen Beethovenlaan, p/a tel. 02240-12381 zo. 20 dec. 9.30 uur 19.00 uur do. 24 dec. 22.00 uur le Kerstdag lO.OOuur 16.30 uur 2e Kerstdag 15.00 uur zo. 27 dec. 9.30 uur 19.00 uur do. 31 dec. 19.30 uur zo. 3 jan. 9.30 uur 19.00 uur Ds. J. S. R. Lanser Ds. J. Smit, Anna Paulowna Ds. J. S. R. Lanser Kerstnachtdienst (met muzikale omlijsting) Ds. J. S. R. Lanser m.m.v. Gem. Koor Kinderkerstfeest Roek-opera „de Apostel" en open huis Heer J. Kemper, Kolhorn Ds. J. Verschoof, Dirkshorn Ds. J. S. R. Lanser Dienst Ds. v. Leeuwen, Heemskerk Evangelisch Lutherse Gemeente, Den Helder Wezenstraat 68, p/a tel. 02230-25965 zo. 20 dec. 10.30 uur Ds. M. L. N. Vlaring do. 24 dec. 23.00 uur Ds. M. L. N. Vlaring, Kerstnachtdienst le Kerstdag 10.30 uur Ds. M. L. N. Vlaring en de Heer J. K. Schendelaar zo. 27 dec. 14.30 uur Kinderkerstfeest zo. 3 jan. 10.30 uur Heer J. K. Schendelaar Secretarie Iedere dinsdag is de burgemeester van de gemeente Callantsoog persoonlijk te spreken van 11.00-12.00 uur in het gemeentehuis. De secretarie in Callantsoog is tijdens de kan tooruren telefonisch bereikbaar onder nummer (02248)-2144.Het kantoor is alleen in de ochten duren voor het publiek geopend.

Badbode voor Callantsoog | 1981 | | pagina 2