Bar Bistro 't Stekky HERMAN EN GERRIE ZIJERVELD Gemeentelijke bedrijvigheid Aan het eind van het jaar is het goed de balans op te maken, dit geldt zowel voor zakenlieden als voor een gemeente. In samenwerking met de woningstichting Den Helder zijn in Callantsoog de plannen tot de bouw van 21 woningen in een ver gevorderd stadium. Zodra de Rijksgoedkeuring ontvangen wordt, zal met de werkzaamheden begonnen worden. De woningen zijn bestemd voor alleenstaanden, be jaarden en er zijn enkele eengezinswoningen ont worpen. De planning om op het terrein tussen de Garne- kuul en de Kruisweg zomerbungalows te bouwen, neemt vastere vorm aan. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat in 1982 een begin gemaakt zal kun nen worden. Op het Gemeentelijk kampeerterrein Tempelhof is de grond bouwrijp gemaakt en zal de beplanting aangebracht worden. Hierna worden de stacara vans verplaatst. Wat de sportzaal betreft, liggen de zaken enigszins anders. Door bezwaarschriften tegen de bouw moet eerst een verklaring van Ged. Staten ontvangen worden dat er geen bezwaar is om met de bouw te beginnen. Voor de bouw van een postkantoor naast het Ge meentehuis op het Dorpsplein is vergunning aan gevraagd. Het VVV-kantoor is vergroot met een archief ruimte. Door zelfwerkzaamheid van leden en vrij willigers zijn de kosten zeer beperkt gebleven. Ook de cantine van de tennisclub 't Oghe is ge reed, eveneens mede door vrijwilligers. De Raad van Callantsoog heeft een eenmalige in vesteringssubsidie verstrekt. Op enkele parkeerterreinen zijn mogelijkheden om te parkeren voor mindervaliden, t.w. op het Dorpsplein, bij de Abbestederweg-Duinweg, het parkeerterrein in Groote Keeten en bij het politie bureau. De voorzieningen aan de Helmweg zullen na ontvangst van een verklaring van geen be zwaar, af te geven door Ged. Staten, uitgevoerd kunnen worden. Met het oostelijke gedeelte zal in 1982 een begin gemaakt worden. Op enkele punten in de buitengebieden is op kruispunten verlichting aangebracht, evenals bij de strandslag Kiefteglop. In de Gemeente Callantsoog is ten behoeve van het toerisme een wegbewijzering aangebracht. Staatsbosbeheer heeft het toezicht over het VVV- bosje, Heinollengebied en Luttikduin-gebied. In samenwerking met de Gemeente zal ook de grond in het gebied begrensd door het Kooybos en plan Uyterland als groenstrook gaan fungeren. De plannen zijn nog in een overgangsfase, zodat op dit moment niet te zeggen is welke toeristische attracties er zullen komen. Alleen met zekerheid kan een speelweide voor kinderen vermeld wor den. Er wordt nog steeds gezocht naar een fiets-en motorcrossterrein. De fietscrossers hebben tijde lijk de beschikking over een terrein bij de Bredero- destraat. Welke ingeland of hoofdingeland, agra riër helpt de motorcrossers? (red.) Er is crediet verstrekt voor de reconstructie van het Kerkplein, een landrover is aangekocht voor de Reddingsbrigade, met het onderhoud en reno vatie werkzaamheden aan de kerktoren van de Ned. Herv. Kerk zal spoedig begonnen kunnen worden. In het bejaardenhuis „Huys ten Oghe" zullen voorzieningen getroffen worden inzake de brand preventie. Voorts worden plannen voorbereid om de Zee weg, Dorpsweg en de kruising Abbestederweg- Duinweg te reconstrueren en het voetpad op de Abbestederweg door te trekken tot de Kruisweg. In het seizoen 1982 is een parkeerverbod van kracht aan de noordzijde van de Zeeweg. Het ge meentebestuur is voornemens de „wegsleeprege- ling" ten uitvoer te brengen bij foutief parkeren. Automobilisten houdt u aan de voorschriften in zake verkeer en parkeren om narigheid te voorko men. Misschien ten overvloede vermelden we nog het centraal alarmnummer voor brandweer en ambu lance, te weten 1333. Hebt u al een sticker of poster Callantsoog zelfstandig? O.a. verkrijgbaar op het VVV- kantoor. Zomer 1981 De zomer van het afgelopen jaar heeft vele re creanten naar Callantsoog en omgeving gebracht. Mede door de vakantiespreiding duurde het sei zoen aanmerkelijk langer als enige jaren geleden. De evenementencommissie had daarom een zeer uitgebreid programma opgesteld. Het gevolg was dat naast „het Badbode Bulletin" met informatie over de festiviteiten een inlichtingenblad verschij nen moest. Nieuw in het feestprogramma was de fietscross voor de jeugd, een eclatant succes en de team kamp, hetgeen beslist voor herhaling vatbaar is. Trouwens alle aktiviteiten (behoudens een enkele uitzondering) hadden veel belangstelling van de zijde van gasten en Callantsogers. De muzikale omlijsting verzorgd door Nico Boerman heeft hier zeker toe bijgedragen. De brandweerfeesten bleken wederom een grote attractie te zijn, de avond-wandeltweedaagse werd zelfs twee keer in het afgelopen seizoen georgani seerd en ook de fietstocht is een evenement dat een vaste plaats op het programma heeft ingenomen. De auto- en wandelpuzzletochten waren als van ouds druk bezet, evenals de excursies en de wan- delpuzzletocht door het Zwanenwater. In Groote Keeten trok de optocht met versierde fietsen en karren veel toeschouwers. De strand- en volksspelen o.a. draaiorgel-draai- wedstrijden en de „slecht weer"-knutselmiddagen in de Garnekuul werden zeer gewaardeerd. De sportevenementen (zowel binnen als buiten) en de viswedstrijden voor 65-plussers en voor de jeugd werden enthousiast begroet. De bridge- en klaverjasdrives, de bingo's en bingo-dansant, de danswedstrijden en disco voor de jeugd voldeden volkomen aan de verwachtin gen. Vooral de braderie omlijst met muziek van enkele plaatselijke verenigingen en van elders was weder om overweldigend. Ook de opluistering van de Fanfare en de Boeren- kapel bij enkele aktiviteiten vond veel waardering evenals de rommelmarkt. Hulde aan allen, die op enigerlei wijze bijgedragen hebben aan de voorbereiding en verzorging van de festiviteiten, waarbij we ook de dames van het Ro de Kruis willen betrekken, die gedurende het gehe le jaar doende zijn, spulletjes te maken voor de „Verkoopdag". Ook alle vrijwilligers bij de E.H.B.O. die 's zomers regelmatig dienst doen op het strand en bij de festiviteiten in het dorp, harte lijk dank. Al met al was het een fantastisch seizoen. We hopen ook in het komende jaar weer op veler medewerking. Kerstviering Voor personen van 65 jaar en ouder zal op maan dag 21 december een kerstmiddag gehouden wor den in hotel „de Wijde Bliek". Allen, die hiervoor in aanmerking komen zullen telefonisch of per soonlijk uitgenodigd worden. De afdeling Callantsoog van de plattelandsvrou wen organiseert op dinsdag 22 december voor haar leden een kerstfeest in het Dorpshuis. Door de Ned. Herv. Kerk te Callantsoog zal ook dit jaar weer bij zieken en bejaarden een kerst groet bezorgd worden. De bijbehorende adres kaarten zijn dit jaar getekend door de leden van de Callantsoger Kunstkring. Voor de kinderen is er op 24 december in de Ned. Herv. Kerk een kerstviering, uitgaande van de Kath. Kerk en op le Kerstdag kerstfeest met zangspel door en voor kinderen van de Zondag school. Voor aanvangstijden van de kerkelijke kerstvieringen verwijzen we naar het artikel „Kerkdiensten". VVV De jaarvergadering van de VVV Bad Callantsoog zal voortaan in het voorjaar gehouden worden. Dit heeft enkele voordelen. De jaarstukken van het afgelopen jaar zijn beter bespreekbaar. Het bestuur van de VVV hoopt meer leden te kunnen inspireren tot het bijwonen van de vergadering. Bovendien is het zinvoller ideeën over de zomerak- tiviteiten uit te wisselen, hetgeen de recreant ten goede komt. Een nadeel is dat juist in het voorjaar op het VVV- kantoor veel administratief werk gedaan moet worden, zoals aanvragen beantwoorden, contrac ten opmaken etc. Zelfs in deze tijd van het jaar, midden december, komen reeds aanvragen binnen voor de paas- en pinkstervakantie en ook al voor de zomervakantie; terwijl voor de kerstvakantie meerdere goed te verwarmen bungalows verhuurd zijn. Het afgelopen jaar is beslist niet ongunstig geweest, meerdere keren moest in het hoogseizoen elders onderdak gezocht worden voor badgasten, die niet gereserveerd hadden. Zelfs op verscheide ne kampeerterreinen was zo nu en dan geen plaats meer te bekomen. Al met al dus optimistische ge luiden voor de verhuurders. Maar zoals in de na tuur er wel eens een addertje onder het gras schuil gaat, zo is het ook bij de VVV Bad Callantsoog. De pessimistische geluiden komen in dit geval van de penningmeester. Er zijn n.1. nog enkele leden die de contributie of bijdrage niet betaald hebben. Het zou toch bijzonder plezierig zijn als dit voor het einde van het jaar geregeld is. Verenigingen, die voor het merendeel inkomsten hebben uit het ledenbestand, moeten op die leden kunnen rekenen. De kosten verbonden aan een goed funktioneren- de VVV zijn schrikbarend hoog. We noemen slechts porti en telefoonkosten, verwarming, ad vertentie en reclame, o.a. door de Badbode. Het grootste gedeelte van het drukken en verzen den van dit blad komt voor rekening van de VVV. Om service te bieden is het eveneens noodzakelijk over een goed outillerende kantoorruimte te be schikken. Door „doe het zelf" arbeid van veel vrijwilligers is het VVV-kantoor vergroot met een archiefruimte, hetgeen de werkzaamheden ten goede komt. De medewerkers, die zich belange loos ingezet hebben om dit te realiseren, hartelijk dank namens bestuur en het kantoorpersoneel. Naast het behandelen van aanvragen voor vakan tieonderkomens bestaan de informatiediensten. Over alle mogelijke onderwerpen vanaf vervoer tot festifiteiten worden inlichtingen verstrekt. Het spreekt vanzelf dat daartoe een grote hoeveelheid materiaal voor handen dient te zijn. Een apart hoofdstuk vormt de bemiddeling. Voor bezitters van een zomerhuis in Callantsoog of in een der dorpen die onder Bad Callantsoog ressor teren bestaat de mogelijkheid appartementen, wo ningen etc. in verhuur te geven bij de VVV. Er wordt een vergoeding per verhuurd object ge vraagd; daarentegen verzorgen de medewerkers op kantoor de verhuur, zoals het beantwoorden van brieven, opmaken van contracten, innen van de financiën, afgeven van sleutels en kleine repa raties (in overleg met de eigenaar). Ook worden huurders, die in het afgelopen seizoen in de z.g. bemiddelingsbungalows hun vakantie doorbrach ten in december reeds gevraagd of zij in het ko mend seizoen wederom gebruik van het onderko men willen maken. De heer Schaap, directeur van de VVV Bad Cal lantsoog, verstrekt gaarne inlichtingen tijdens de kantooruren. Vuilnisophaaldienst Buiten het seizoen wordt in de gemeente Callants oog één keer per week vuilnis opgehaald en wel ie dere maandag vanaf 7.30 uur. Ten behoeve van bewoners van zomerhuizen, die niet op maandag aanwezig zijn, staan in enkele wijken containers waarin de zakken vuilnis gedeponeerd kunnen worden. Grof vuil wordt weggehaald op de eerste dinsdag van de oneven maanden te beginnen in ja nuari. y\AAAA#%AAAA/W%AAAA#%AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAI>AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA#W\AAAAAAAAAAAAA/\AAA#VW%AAAAAAAA/W\AAAAAAAAAM „TWEEWIELERCENTRUM EN FIETSVERHUURBEDRIJF" wenst u prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1982. Dorpsplein 10 - Callantsoog - Telefoon 02248-1787 HANNY SEUR PEDICURE Duinroosweg 85 1759 HG Callantsoog wenst haar patiënten Goede Kerstdagen en een voorspoedig 1982 HANNY SEUR FUSSPFLEGERIN Duinroosweg 85 1759 HG Callantsoog wünscht Ihre Patiënten Frohe Weihnachten und ein gutes neues Jahr Beide Kerstdagen geopend. Dineren a la carte. Reservering gewenst. Prettige Kerstdagen en een Voorspoedig 1982. T STEKKY - Dorpsweg 2 Het gehele jaar geopend. Telefoon 02248-1289

Badbode voor Callantsoog | 1981 | | pagina 3