Slijterij Nic Smit Th. Bijpost Bar Bistro 't Stekky HERMAN EN GERRIE ZIJERVELD Zomer 1982 Er zijn veel Callantsogers en badgasten die in de zomer van dit jaar genoten hebben van het prachtige weer aan onze kust. Na een aanvankelijk zeer rustig begin (in juni leek het toeristenverkeer niet op gang te komen) kwamen twee zeer drukke maanden. Veel passanten moesten verwe zen worden naar campings, motels of hotels in Wierin- gen of verder. Callantsoog en omgeving was vol. Jam mer dat het gemeentebestuur de terreinen waar een noodcamping zou kunnen komen niet beschikbaar stel de. Wij hopen dat dit in de komende jaren, als zich problemen voordoen, wel het geval zal zijn. De evenementen-commissie kan terugzien op een zeer geslaagde uitvoering van het programma, waarvan vele onderdelen geen gebrek aan belangstelling hadden. Het zou tever voeren een uitvoerig verslag te geven van alle deelname aan de evenementen, zeker is dat de sport-, spel- en discoavonden in het dorpshuis een succes wa ren. De door „Hijksos" georganiseerde avonden in de Boerderij trokken veel belangstellenden. Ook in de „Vijverhut" werd het nodige gedaan voor de toeristen, terwijl de Miss-verkiezing weer een hoogte punt was. De excursies door het Zwanenwater onder leiding van de heer J. Doorn komen steeds meer in de belangstel ling. Openluchtspelen als kegelen, stoelendans, draai- orgeldraaiwedstrijden en het brandweerfeest zijn hoog tepunten, terwijl ook in Groote Keeten de optocht met versierde fietsen en karren weer een succes was. Hoewel er aanvankelijk wat problemen waren, zijn de vis wedstrijden voor 65 plussers en de jeugd zeer geani meerd geweest. Nieuw op het programma waren een waterfestijn, dat een enorme attractie bleek te zijn en squat (een wedstrijd met werphengels) waar men nog enigszins vreemd tegenover stond. Maar alles moet wennen, zo dat dit onderdeel volgend seizoen hoogstwaarschijnlijk weer in het programma wordt opgenomen en dan zeker met meer deelname. Fietscross, paardendressuur, wandel- en fietstochten al of niet in wedstrijdverband trokken de aandacht, het geen in mindere mate geldt voor de autopuzzletocht. Was het vroeger een attractie die te veel deelname had, thans is de interesse zeer teruggelopen, zodat nog slechts één keer per seizoen de rallye met beperkte deel name gereden wordt. Ook over de strandspelen voor kinderen kunnen we niet meer zo enthousiast zijn. Het aantal kinderen is in verhouding te klein, maar hopelijk komt daar in de ko mende zomer ook verandering in. Bij de Braderie, een feestelijke markt, trok vooral het onderdeel „kindermarkt" veel belangstelling. Het zou plezierig zijn als dit in een volgend jaar meerdere keren gehouden zou kunnen worden. De algehele muzikale omlijsting van de plaatselijke muziekvereniging, alsme de het solo-optreden van de Boerenkapel ondervonden veel waardering, evenals de Rommelmarkt, een jaar lijkse trekpleister voor op „koopjes" belusten en de Verkoopdag van het Rode Kruis. Op 22 mei j.l. werd voor de opendag in Callantsoog van het West Friese Genootschap een fototentoonstel ling gehouden in het Gemeentehuis. Vooral badgasten van de jaren vlak voor- en na de oor log toonden zich zeer enthousiast. Misschien is het toch wel een overweging waard om een blijvend karakter aan een dergelijke expositie te geven, al of niet gecom bineerd met tentoonstellingen op creatief gebied. Allen die eraan meegeholpen hebben de zomer van 1982 voor Callantsogers en gasten tot een feest te ma ken, zeggen wij namens het bestuur en de directie van de VVV hartelijk dank. We hopen dat ook het komende seizoen weer op de welwillende medewerking van velen gerekend mag wor den. Ouder worden.. In het themanummer nov/dec. 1981 van het tijdschrift „Wending" stond een aantal voortreffelijke artikelen van verschillende auteurs, die vanuit diverse uitvals- hoeken hun ervaringen, gedachten en deskundigheid wijden aan het onderwerp „Ouder worden". Boeiend was het kennis te nemen van de „Notities van een psycholoog over ouder worden" van drs. Bère Mie- sen. Ouder worden is niet afhankelijk van een bepaalde leeftijd. Immers „iedere tijd is leef-tijd". Ieder mens is een levenlang bezig met ouder worden. Ouderdom en ouder worden staat immers niet los van de levensloop. Goed om dat eens onder ogen te zien. Dit overdenkende werd ik getroffen door een aantal versregels van een mij onbekende dichter(es). Versregels waarvan ik U, lezer, graag deelgenoot wil maken: Ouder worden is gedachten vangen in een vlindernetje van verlangen met een beetje weemoed en een hoop sjagrijn bij een glaasje wijn van vroeger zitten dromen lachen om de tranen van weleer en niet meer zoveel geven om de wetten van de ik ben dit en kijk eens wat ik allemaal kan doen. Ouder worden is eenvoudig weten dat dit echt niet zo belangrijk is. Callantsoog, december 1982 P. van Gosliga Wintervakantie Elders in dit blad schreven we dat vakantiegangers, die willen reserveren in de periode van 9 juli tot 20 au gustus aangeraden wordt zo spoedig mogelijk hun wen sen kenbaar te maken. Na 19 december is de optietermijn van vorige gasten verstreken, m.a.w. dan kan overzien worden welke on derkomens vrij zijn. Nu dit blad medio december verschijnt, lijkt het ons zinvol te wijzen op een verblijf in de gemeente Callant soog gedurende de kerstvakantie. Er zijn voor de komende feestdagen nog diverse goed te verwarmen bungalows beschikbaar. De hotel- en pensionaccommodatie is niet meer zo beperkt als enige jaren geleden. Uitvoerige informatie kan men lezen in de woninggids 1983, welke op het VW kantoor verkrijgbaar is. Een wintervakantie in Callantsoog heeft zeker haar be koring, vooral bij sneeuw en ijs. Na enkele dagen vorst is het ijs op het meer in het Zwanenwater reeds goed berijdbaar voor de schaatsliefhebbers. Maar ook zonder sneeuw en ijs is het goed toeven in onze omgeving. We weten wel dat voor velen de wel vaart wat afneemt, maar een wintersportvakantie in het buitenland met vervoer etc. kost ook veel geld. De zekerheid op sneeuw kan evenmin gegeven worden als in onze omgeving. Een vroege voorjaarsvakantie, de z.g. crocusvakantie is beslist niet te versmaden. De dagen worden in febru ari weer wat langer, de voorjaarszon laat zich voelen, de natuur begint te ontluiken. Op het kilometerslange strand treft men de wandelaars, de sportvissers en hier en daar een zeer vroege zonaan- bidder. Er gaat een grote rust van uit. In de paas- en pinkstervakantie komen de bezitters van een tweede woning meestal zelf naar hun vakantiehuis. Toch zijn ook in die periode verschillende onderko mens te huren, zowel in Callantsoog, Groote Keeten of in de omgeving. Wij wensen u een prettig verblijf in de gebieden ressor terende onder de VVV Bad Callantsoog. Gemeentelijke bedrijvigheid De algehele economische teruggang is ook te bemerken bij de uitvoering van gemeente projecten. Zo is bijvoorbeeld de bouw van een aantal woningen voor alleenstaanden en kleine gezinnen voorlopig uit gesteld, omdat door het Rijk het woningcontingent voornamelijk aan grote steden ten goede komt. Wel zal binnenkort een aanvang gemaakt worden met de bouw van 70 zomerbungalows op het terrein tussen de Garnekuul en de Kruisweg. De uitvoering van het project komt ten koste van 't Hooge Huys, terwijl als voorwaarde ter verkrijging van de vergunning de bepa ling opgenomen is dat de bungalows uitsluitend voor de verhuur bestemd zijn. Vanaf de Garnekuul wordt het voetpad op de Abbeste- derweg doorgetrokken tot de Kruisweg, terwijl deze weg vanaf de Abbestederweg tot de heide verbreed zal worden. Een ontwerp voor herzieningen betreffende de terrei nen Garnekuul - Hazecamer is gereed. De voorzienin gen ten behoeve van voet- en rijwielverkeer aan de Dorpsweg tussen het Dorpsplein en het kruispunt Ab bestederweg - Duinweg zullen binnenkort in procedure gebracht worden, evenals een omlegging van het kruispunt Abbestederweg - Duinweg. Zodra Noord-Hollands-Noorderkwartier een vergun ning van geen bezwaar afgeeft, zullen de plannen aan de Helmweg in Groote Keeten, eveneens ten behoeve van voet- en rijwielverkeer uitgevoerd kunnen worden. Op het Gemeentelijk Kampeerterrein „Tempelhof" is het stacaravan-terrein (le fase van de herindeling) het afgelopen voorjaar gereed gekomen. Met de re constructie van het passanten- en toer-caravanterrein zal binnenkort een aanvang gemaakt worden. Plannen zijn in voorbereiding om in samenwerking met Staatsbosbeheer een groenstrook te creëren tussen plan Uyterlandt en het Kooybos ten behoeve van dagrecrea tie. Te zijner tijd zal een herziening plaats vinden van het bestemmingsplan - buitengebied. Voorts is er een discussie gaande of het karakter van de bebouwing Sandepark gehandhaafd moet blijven of, zoals meerdere bezitters van een bungalow wensen, ver anderd kan worden. Op de Zeeweg zal ook de komende zomer een éénrich tingsverkeer van toepassing zijn. Wederom is er een parkeerverbod van kracht aan de noordzijde van de Zeeweg. Automobilisten, bij foutief parkeren zal de gemeentelijke wegsleepregcling gehan teerd worden. Bij het volgen van de parkeerverwijzingen is er vol doende gelegenheid om in de gemeente de auto te par keren. Voor mindervaliden zijn enkele parkeerplaatsen aanwezig op de terreinen aan de Abbestederweg en in Groote Keeten bij de Op 't Landtweg. Het Kerkplein heeft een grote gedaanteverwisseling on dergaan. Enkele parkeerhavens zijn voor kort- parkeerders aanwezig. De toren van de kerk is geheel gerestaureerd, het op nieuw witten van het kerkgebouw is in volle gang. In Huys ten Oghe is de brandbeveiligingsinstallatie ge reed gekomen. Het postkantoor op het Dorpsplein zal in het voorjaar geopend worden. De dorpsbibliotheek in Callantsoog is uitgegroeid tot een openbare leeszaal. De benodigde ruimte hiervoor werd gevonden in de oude school in de Schoolstraat. Een keur van boeken voor jong en oud op allerlei ge bied in de ruime lokaliteit zal het leesplezier zeker be vorderen. De peuterzaal, voorheen eveneens gevestigd in de oude school, is nu ondergebracht in een noodlokaal van de kleuterschool. Door het teruglopen van het aantal leer lingen was dit lokaal overbodig. Het uitvoeren van de bouw van de sportzaal bij het dorpshuis „de Kolfweid" hangt af van een aantal fac toren. Wel is bekend dat in feite de bezwaren tegen de bouw ingebracht, zijn afgerond. f\AAAA/\AAAAA/\AAAAAAAAAAA/\AAAAAAAAAAAAA/W\AAAAAAAAAAAAAW/\/\AAAWAAAAAAA^aAAAA/\AAAAAAArt/V\AA/V^AAAAAAAAAAAAAAA/\/\AAAAAAAAAAAAAA^ Schoolstraat 12 Telefoon 02248-1387 Ruim gesorteerd in WIJNEN EN GEDISTILLEERD. Onze beste wensen voor de feestdagen en het nieuwe jaar. VERHUUR FIETSEN PRETTIGE FEESTDAGEN Dorpsweg 31 02248-1597 Familie Klaas Mantje en medewerksters wensen u allen een voorspoedig 1983. Wij danken u voor het genoten vertrouwen in de afgelopen jaren genoten en wensen onze opvolger veel succes. Familie Klaas Mantje, De Koog, Texel „TWEEWIELERCENTRUM EN FIETSVERHUURBEDRIJF' wenst u prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1983. Dorpsplein 10 - Callantsoog - Telefoon 02248-1787 HANNY SEUR PEDICURE Duinroosweg 85 1759 HG Callantsoog wenst haar patiënten Goede Kerstdagen en een voorspoedig 1983 HANNY SEUR FUSSPFLEGERIN Duinroosweg 85 1759 HG Callantsoog wünscht Ihre Patiënten Frohe Weihnachten und ein gutes neues Jahr Telefoon 02248-1774 Beide Kerstdagen geopend. Dineren a la carte. Reservering gewenst. Prettige Kerstdagen en een Voorspoedig 1983. 'T STEKKY Dorpsweg 2 Het gehele jaar geopend. Telefoon 02248-1289

Badbode voor Callantsoog | 1982 | | pagina 3