Slijterij Nic Smit Bar Bistro 't Stekky L. C. Rezelman HERMAN EN GERRIE ZIJERVELD Het was me het zomertje wel Dat kunnen we met recht zeggen van de afgelopen zo mer. De zonaanbidders zijn heel goed aan hun trekken gekomen. Wat ons betreft mag het iedere zomer zulk stralend warm weer zijn. En we geven nog een troost aan diegenen, die minder goed de warmte kunnen ver dragen, aan zee is het altijd koeler. Voor de VVV Bad Cailantsoog bracht het mooie weer de nodige drukte. Gelukkig werden, toen bleek dat er geen enkele plaats meer vrij was, voor de sportieve bad gasten drie nood-campings ingericht, waar naast de tenten van de kampeerders ook caravans en campers geplaatst konden worden. Hotelgasten konden o.a. on dergebracht worden in het luxe hotel Beatrix te Huis duinen of in motels in de omgeving, in afwachting van een vrij appanement of kamer met ontbijt in Bad Cai lantsoog. Op deze manier werden zij, die geen vakantie-onderko men besproken hadden, toch geholpen. Door de gunstige weersomstandigheden waren ook ver schillende festiviteiten zeer in trek, een enkele uitzonde ring daar gelaten. Een topper op de lijst van evenementen blijft de excur sie door het Zwanenwater onder de deskundige leiding van de heer Jan Doorn. Nieuw in dit kader was een wandeling door het Kooybos, geleid door een mede werker van Staatsbosbeheer. Gezien het enthousiasme van de deelnemers zal een herhaling van het experiment zeker in het seizoen 1984 plaats vinden. In de zomer van dit jaar kon in verband met de plannen rond de Garnekuul geen gebruik van dit gebouw wor den gemaakt. Veel evenementen werden ondergebracht in de „Kolfsweid", waardoor men weer terugkwam tot de oorspronkelijke opzet van het dorpshuis om zoveel mogelijk een trefpunt te zijn tussen gasten en Callants- ogers, door onder meer het organiseren van zomerakti- viteiten. De sport-, spel-, muziek- en disco-avonden werden een groot succes, evenals de door .Hyksos" georganiseer de avonden in de „Boerderij". Begunstigd door het mooie weer werden ook enkele disco-avonden op het strand gegeven bij paviljoen „De Stem" door Fred en Nicolet en bij paviljoen „Roos" door Wout. Voor de jongelui was het een grote trekpleister. De zomeraktiviteiten in de „Vijverhut" trokken even eens de gebruikelijke belangstelling. Het is bewonde renswaardig dat de heer Dortmund steeds met iets komt dat de aandacht van de badgasten trekt. De openluchtspelen als kegelen, stoelendans, tobbeva ren, draaiorgeldraaien, brandweerfestiviteiten en o.a. squat zijn, behoudens een enkele uitzondering, een suc ces geworden, evenals de viswedstrijden voor de jeugd en de 65-plussers. De strandspelen werden de afgelopen zomer geleid door de dames Gerda en Margreet Schaap en mevrouw Kloosterboer. De ervaring heeft geleerd dat vaste me dewerkers en vaste dagen het beste succes geeft. Jam mer dat in de Toer-in krant vermeld stond dat de spelen de gehele dag gehouden zouden worden. Door dit mis verstand moesten nog wel eens wat kinderen teleurge steld worden. Strandspelen zijn n.1. zeer afhankelijk van o.a. hoogwater en wind. De optocht met versierde fietsen en karren neemt in Groote Keeten een voorname plaats in. Toch zouden we graag wat meer deelname zien in het volgende sei zoen. Voor de fietscross, paardendressuur, wandel- en fiets tochten, al of niet in wedstrijdverband, was een grote belangstelling. De Braderie werd evenals andere jaren een grandioos succes, mede door de vele attracties, waarbij de kinder- markt er toch wel uitspringt. Bij diverse attracties gaf de plaatselijke Boerenkapel en de Fanfare acte de presence, hetgeen door Callants- ogers en badgasten zeer gewaardeerd wordt. De Rom melmarkt van de muziekvereniging en de verkoopdag van het Rode Kruis trokken veel kopers. Het is een aar dige „bijverdienste" voor die verenigingen en een wel kome afleiding voor de badgast. Namens de VVV Bad Cailantsoog willen we allen be danken die ertoe hebben bijgedragen dat de vakantie gangers een zeer afwisselende tijd in onze omgeving konden doorbrengen. Het bestuur en de directie hoopt het komende zomer seizoen weer te mogen rekenen op veler medewerking. Van de Gemeente Cailantsoog Door het gemeentebestuur werd in het afgelopen jaar een gemeentegids uitgegeven, tevens wordt enkele ke ren per jaar een z.g. gemeentelijke Info verspreid. De gemeentegids vermeldt onder meer de samenstelling van het dagelijks bestuur van de diverse verenigingen. Het is bijzonder plezierig om bij veranderingen in het bestuur hiervan mededeling te doen ter gemeentesecre tarie. De dalende economie heeft ook gevolgen voor onze ge meente. Verschillende plannen, zoals bijv. de bouw van 70 zomerbungalows door het Hooge Huys zijn voorlo pig op losse schroeven komen te staan. Door dit uitstel zal de uitbreiding van het voetpad aan de Abbesteder- weg vanaf de Garnekuul tot de Kruisweg voorlopig ook opgeschort worden. Wel is er een begin gemaakt met de bouw van 21 drie- en vier-kamerwoningen voor kleine gezinnen aan de Correljé- en de Van Brederodestraat. Met de reconstructie van de Jewelweg is begonnen, zo dat de bouw van de sportzaal binnenkort een feit zal worden. Een dezer dagen werden een vijftal aannemers uitgenodigd om prijsopgave te doen. De aanbesteding zal op 20 december plaats vinden, waarna de bouw be gin 1984 van start kan gaan. In Groote Keeten is aan de Helmweg begonnen met het aanleggen van een voetpad en parkeerhavens. Ook zal door het Hoogheemraadschap van Noord Hollands Noorderkwartier het wegdek aldaar van nieuw plavei sel worden voorzien. Binnen afzienbare tijd zal een aanvang gemaakt wor den met de realisatie van de plannen rond de Dorpsweg en de reconstructie van de kruispunten Schoolstraat- Zeeweg-Jewelweg, Dorpsweg-Zeeweg en Dorpsweg- Duinweg-Abbestederweg. Zodra het recreatieschap toestemming geeft zal het fietspad vanaf Groote Keeten worden doorgetrokken tot de Zandloper, Julianadorp. Ook wordt een fietspad aangelegd van de Stolperweg tot St. Maartenszee. Dit heeft voor de sportieve fietser het voordeel dat vanaf de Donkere Duinen in Den Helder tot Schoorl gebruik ge maakt kan worden van een rijwielpad. Op het gemeentelijk kampeertererein „Tempelhof" is de laatste fase van de herindeling in uitvoering. Voor het seizoen 1984 zullen de werkzaamheden afgerond zijn. Een inrichtingsplan is bij kampeercentrum „De Nollen" van kracht geworden. De standplaatsen zijn gemarkeerd en geregistreerd, hetgeen voor de langduri ge bezoekers zeker voordelen zal hebben. In het Sandepark zullen de wegen verbeterd worden. Met de werkzaamheden zal, zodra de credietgoedkeu- ring van Ged. Staten van Noord-Holland afgekomen is, een begin worden gemaakt. De plannen om een groenstrook te creëren tussen plan Uyterlandt en het Kooybos zijn in een vergevorderd stadium. Zoals het zich momenteel laat aanzien hoopt Staatsbosbeheer in 1984 met de realisatie (ten behoeve van de dagrecreatie) te beginnen. Een terrein van enkele hectaren groot, begrensd door de Jeweldijk en de Zandweg is door de gemeente aan gekocht ten behoeve van handel en nijverheid. Geïnte resseerden kunnen zich in verbinding stellen met het ge meentebestuur. De vervuiling van het strand baart de nodige zorg. Voor het a.s. zomerseizoen hoopt de gemeente een be vredigende oplossing gevonden te hebben. Op enkele plaatsen zijn in de gemeente vuilniscontainers en glas bakken geplaatst, de uitgifte van compostvaten wordt overwogen. Het eenrichtingsverkeer zal op de Zeeweg ook de ko mende zomer weer van kracht zijn. Bij fout parkeren gedurende het gehele jaar, maar speciaal in de zomer maanden is de slogan „fout gestaan, in de kraan" van kracht. Automobilisten, het voorkomt veel narigheid als u zich aan de verkeersregelen houdt. De parkeerverwijzingen in de zomermaanden zijn zodanig opgesteld, dat zelfs op de meest drukke zomerdagen, voldoende parkeer ruimte beschikbaar is. De parkeerplaatsen voor mindervalieden zijn uitslui tend voor die personen bestemd. Elders in dit blad schreven we reeds dat er plannen zijn rond het gebouw de Garnekuul. Het pand zal eerdaags gesloopt worden. In maart 1984 hoopt de Firma Tuin te beginnen met de bouw van een hotel, met 36 twee persoonskamers voorzien van douche en toilet, annex diverse recreatieruimten voor sport en spel. Volgens een der firmanten zal het gehele complex Pasen 1985 gereed zijn. Tekenwedstrijd Voor kinderen tot en met de zesde klas van de basis school in Nederland en voor kinderen tot 12 jaar in Duitsland wordt een teken/schilderwedstrijd uitge schreven. Het onderwerp is „zomervakantie in Cai lantsoog" of „rondom Kerstmis". De ingezonden te keningen mogen niet na of overgetekend zijn en dienen uiterlijk 25 januari in het bezit te zijn van: mevrouw C. H. Kloosterboer-Isaksson, Prévinaireweg 4a, 1759 GX Cailantsoog. Er zijn enkele prijsjes beschikbaar en slechts één hoofdprijs t.w. een crossfiets. Prijswinnaars krijgen voor 15 februari bericht. Tekeningen kunnen na 15 februari tot eind augustus afgehaald worden op het VVV-kantoor, Jewelweg 8, Cailantsoog. Alle tekeningen moeten voorzien zijn van naam, adres en leeftifd. Waterstanden Gedurende de kerstvakantie is het in Cailantsoog laag water op: vr. 16 dec. 10.10-22.25 za. 17 dec. 11.10-23.30 zo. ma. 16 dec 17 dec 18 dec 19 dec 20 dec 21 dec 22 dec 23 dec 24 dec 25 dec ma. 26 dec di. 27 dec Circa 6 uur zuidwesten water. di. wo. do. vr. za. zo. 10.10-22 11.10-23 12.00 00.30-12 01.15-13 02.00-14 02.50-15 03.45-15 04.30-16 05.10-17 05.50-17 0.645-18 later is het wind, dan wo. do. vr. za. zo. ma. di. wo. do. vr. za. 28 dec. 29 dec. 30 dec. 31 dec. 1 jan. 07.45-19.40 08.50-21.00 10.00-22.20 11.10 12.00 2 jan. 00.35-12.40 .40 25 .15 .00 .45 .30 .00 .40 .35 hoogwater met uitzondering van is het ongeveer 4 uur later hoog- 3 jan. 4 jan. 5 jan. 6 jan. 7 jan. 01.15-13.20 02.00-14.00 02.35-14.45 03.20-15.15 04.00-15.45 tWWWWWWWWWtAfWWWWWWWWIMIWWMfWWWWIAfWVWWVVWWMWWWWWWtAAfWWWWWWWI/WWWWMWWWMWWWWWWWVWIAMnMAAn/WIMMfWWWWWWtAAfWWWWWWWWWWWWWIMnAfWWWWWWI Schoolstraat 12 Telefoon 02248-1387 Ruim gesorteerd in WIJNEN EN GEDISTILLEERD. Onze beste wensen voor de feestdagen en het nieuwe jaar. Uitvaartverzorging Agentschap: Volten B.V., Schagen v. Loenen Drukkerij, Schagerbrug Ver. Noordhollandse Dagbladen Goede feestdagen en een gezond 1984. Denneweg 14a Telefoon 02248-1682 Einen schönen Urlaub am Fisch- und Fahrwasser bei Familien S. Glas-Gallusz in Oudesluis, 10 km von Cailantsoog entfernt, mit Tischtennisplatte, Fahrrader, Ruderboot und Ponyreiten. Alle Gëste, Freunden und Bekannten Frohe Weihnachten und ein glückliches neues Jahr. Fam. S. Glas-Gallusz, De Akker 22 - Oudesluis - Telefoon 02242-1468 VERMIETUNG SOMMERWOHNUNGEN „TWEEWIELERCENTRUM EN FIETSVERHUURBEDRIJF" wenst u prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1984. Dorpsplein 10 - Cailantsoog - Telefoon 02248-1787 HANNYSEUR HANNYSEUR PEDICURE /'j™ J FUSSPFLEGERIN Duinroosweg 85 1 ■p|/ Duinroosweg 85 1759 HG Cailantsoog j 1759 HG Cailantsoog wenst haar patiënten wünscht Ihre Patiënten Goede Kerstdagen en Frohe Weihnachten und een voorspoedig 1984 ein gutes neues Jahr Telefoon 02248-1774 Beide Kerstdagen geopend. Dineren la carte. Reservering gewenst. Prettige Kerstdagen en een Voorspoedig 1984. 'T STEKKY - Dorpsweg 2 Het gehele jaar geopend. Telefoon 02248-1289

Badbode voor Callantsoog | 1983 | | pagina 4