De zomeraktiviteiten Onder de voortreffelijke leiding van de heer J. Doorn werd de excursie door het Zwanenwater weer een ge weldig succes. Het in groepsverband de natuur intrek ken komt steeds meer in zwang, getuige de eveneens succesvolle wandeling door het Kooibosch onder lei ding van een van de medewerkers van Staatsbosbeheer. Deze excursies zullen dan ook in het komende seizoen op respectievelijk dinsdagavond en woensdagochtend zo mogelijk doorgang vinden. De zomeractiviteiten in het dorpshuis ,,de Kolfweid" werden door veel Callantsogers en recreanten bezocht. Vooral de sportavonden vonden bij de jeugd grote af trek, zoals mini-voetbal en bijv. volleybal. Nieuw in het zomerprogramma waren de „Modeshow" en de dia avond. De dansavonden bestemd voor de wat ouderen werden echter niet zo'n groot succes. Helaas kon de Teamkamp niet doorgaan bij gebrek aan belangstelling, de fietscross voor de jeugd moest geannuleerd worden door organisatorische omstandig heden. Een avond paardendressuur ging wegens de weersomstandigheden niet door, evenals een fietstocht in juli. De deelnemers aan de avond wandel-tweedaagse en de fietstocht in augustus hebben bijzonder genoten van de prachtige routes en de gezellige sfeer. De disco-avonden in de diverse lokalen bezorgden de jeugd een groot plezier, trekpleister is en zal altijd wel blijven de disco op het strand, ook dit jaar georgani seerd bij strandpaviljoen „de Stern". Het brandweerfeest trekt iedere zomer veel belangstel ling. Het is ook heerlijk om zelf eens de spuitslang te mogen hanteren. Een nieuw evenement bij de openluchtspelen was „skiën", hetgeen door velen zeer gewaardeerd werd. De viswedstrijden voor de 65-plussers en voor de jeugd werden wederom een succes, evenals het waterfestijn en de draaiorgeldraaiwedstrijden. De braderie begunstigd door goede weersomstandighe den, mocht zich verheugen in honderden belangstellen den. In Groote Keeten was er zowel bij 't Botgat als bij de Vijverhut veel belangstelling voor de diverse attracties. Nieuw en gelijk een overweldigend succes waren in de Vijverhut o.a. de talentenjacht en de play-back show. Het aantal deelnemers in het Sandepark aan de optocht met versierde fietsen en karren sloeg alle records. Fan tastisch. (Volgend jaar ongeveer dezelfde tijd wordt het opnieuw georganiseerd.) Door de weersomstandigheden of te koud en winderig of veel te warm viel het aantal deelnemers aan de strandspelen iets tegen. Volgend jaar beter, zullen we maar denken. De plaatselijke muziekkorpsen Fanfare en Boerenkapel zorgden voor de muzikale noot bij de zomerevenemen- ten. De rommelmarkt blijkt nog steeds een succes te zijn, evenals de verkoopdag van het Rode Kruis. Enkele suggesties, die wij ontvingen kunnen misschien tot resultaat leiden, zoals een calorieën-wandelroute met adressen waar hier een drankje genuttigd, daar een hapje gegeten kan worden. Voorts stellen deskundigen zich voor dat teken-, schilder- of boetseercursussen ge durende weekends of per week zeker in Callantsoog succes zullen hebben, ook in voor- en naseizoen. Wie neemt het initiatief? Allen die er in het afgelopen seizoen toe hebben bijge dragen de festiviteiten tot een succes te maken, zeggen we als VVV-bestuur en directie hartelijk dank. Het bestuur hoopt het seizoen 1985 weer op veler mede werking te mogen rekenen. Wist u dat er in de kerstvakantie vanaf 20 december een foto tentoonstelling gehouden wordt in de bibliotheek met als onderwerp „Callantsoog toen en nu", dat deze expositie tijdens de openingsuren van de bi bliotheek vrij toegankelijk is, dat de bibliotheek geopend is op dinsdag van 14.30 uur tot 16.30 uur en op woensdag en vrijdag van 19.00 uur tot 21.30 uur, dat de kerstgroet van de Ned. Herv. Kerk dit jaar op zaterdag 22 december rondgebracht zal worden bij alle zieken, bejaarden en alleenstanden van 65 jaar en ou der, dat de begeleidende kaarten alle verzorgd zijn door le den van de Callantsoger kunstkring en dat tijdens de zomermaanden een vergoeding gege ven moet worden voor het stationeren van de auto op ALLE gemeentelijke parkeerterreinen in de gehele ge meente? K.N.Z.H.R.M. Deze letters staan voor niet-ingewijden voor de Ko ninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Redding Maat schappij, van welke vereniging een station in Callants oog gevestigd is. Het reddingsstation Callantsoog krijgt in het voorjaar van 1985 de beschikking over een snelle rubber reddingboot. De voorgeschiedenis van de maatschappij vermeldt dat na een onordelijke wijze van reddingen bij scheepsram pen in 1824 een vereniging de N.Z.H.R.M. opgericht werd. Reeds een jaar later in 1825 werd een roei red dingboot bestemd voor het station Callantsoog. Door een met paarden getrokken wagen werd de boot naar zee gebracht om uit te varen naar schepen in nood. Omstreeks 1864 werd een nieuwe boot gestationeerd in Callantsoog en kreeg het reddingwezen hier de beschik king over een vuurpijl toestel. Door samenvoeging van de stations Callantsoog en Petten werd de reddingvlet in Callantsoog overbodig. Schipper van die laatste vlet was Maarten Mooij Jbzn. In het begin van de tweede wereldoorlog kreeg het station Callantsoog wederom de beschikking over een reddingboot en in 1948 werd de fusie tussen Petten en Callantsoog ongedaan ge maakt. De laatste roeireddingboot werd in 1955 uit Callants oog verwijderd en vervangen voor een lijnwerp-wipper- toestel. Dit materiaal kan goed ingezet worden bij strandingen. Uit jaarverslagen van de maatschappij blijkt dat steeds vaker de hulp ingeroepen wordt voor pleziervaartuigen en plankzeilers. Speciaal langs de Noordkop en op de Waddenzee moet steeds meer hulp verleend worden. De stations op de Waddeneilanden hebben reeds enige tijd de beschikking over een rubber reddingboot en kunnen met hun beschikbare bemanning snel en effec tief hulp verlenen. Het is dan ook zeer verheugend dat precies 160 jaar nadat de eerste boot in Callantsoog ge plaatst werd de K.N.Z.H.R.M. besloten heeft het sta tion Callantsoog opnieuw in aanmerking te laten ko men voor een (snelle rubber) boot om hulp te bieden bij de watersport. Dit is temeer verheugend omdat de alge mene verwachting is dat de watersport langs de kust van Noord-Holland Noord sterk zal toenemen, waar door de kans op calamiteiten ook groter wordt. In het zomerseizoen kan de hulp van de leden van de Callantsoger Reddingbrigade ingeroepen worden. Zij houden toezicht op baders en zwemmers bij het vrije strandgedeelte en op zeilers etc. Buiten het hoogseizoen waren de watersporters hoofdzakelijk afhankelijk van de reddingboot uit Den Helder, hetgeen bij echte pro blemen wel eens te lang (circa 1 a l'/2 uur) kan duren. Met de komst van de reddingboot in Callantsoog breekt er voor de commissie van de Redding Maat schappij een nieuw tijdperk aan. De mogelijkheden om snel in te grijpen zijn aanzienlijk verbeterd, temeer daar verwacht mag worden dat Petten ook in de toe komst over een dergelijke boot zal beschikken. De boot heeft een bemanning van drie personen t.w. een schip per en twee opstappers. Met de training van twee be manningen (dus 6 personen) zal in januari een begin worden gemaakt. Als alles goed verloopt zal de cursus in oktober worden afgesloten op een z.g. overlevings- school van de Off-Shore in Schotland. De maximale leeftijd van de bemanningsleden is 40 jaar. De plaatselijke commissie van de K.N.Z.H.R.M. heeft naast haar vaste kern ook enkele anderen bena derd om aan de selectie deel te nemen en daaraan vol gend een training, welke vrij zwaar is, te volgen. De commissie van het station Callantsoog wensen we veel succes met de nieuwe aanwinst. Personalia Onze lieve Edith, medewerkster op het VVV-kantoor zal 14 december a.s. in het huwelijk treden met de heer Rob Stam. Van harte een fijne dag toegewenst en alle geluk in jullie huwelijk. Tijdens de voorjaarsvergadering werd afscheid geno men van mevrouw G. Wey-Dop als bestuurslid met dank voor alles wat zij in het belang van de VVV Bad Callantsoog gedaan heeft. In haar plaats werd me vrouw Elly van Muyen van Camping Luttickduin geko zen, terwijl de heer Horn aan het bestuur toegevoegd werd in verband met het binnenkort te verwachten af treden van de heer Jac. J. Vos, wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd. Van de Gemeente Het is voor kleinere en grote gemeenten in deze tijd van bezuinigingen moeilijk kostbare plannen te realiseren. Toch tracht het bestuur van de zelfstandige gemeente Callantsoog zoveel mogelijk met de weinige middelen te verwezenlijken. Zo zal eind december of begin janu ari een gemeentegids worden uitgegeven, terwijl de ge meentelijke Info volgens de planning wederom in 1985 viermaal zal verschijnen. Vele reeds in voorbereiding zijnde plannen werden in het jaar 1984 verwezenlijkt. De bouw van 21 woningen aan de Correljéstraat is vol tooid. De huizen bestemd voor alleenstaanden en twee- persoonsgezinnen zijn reeds bewoond. Door de reconstructie van de Jewelweg, ter hoogte van het VVV-kantoor, werd de bouw van een sportzaal en de renovering van het dorpshuis „de Kolfweid" moge lijk. De zomerevenementen als Film, binnensporten, kaarten en o.a. disco's konden tijdens het afgelopen seizoen reeds in het vernieuwde gebouw plaatsvinden. De reconstructies van de kruispunten Schoolstraat- Zeeweg-Jewelweg en van Dorpsweg-Zeeweg en Dorps weg-A bbestedeweg-Duinweg zijn voltooid. Ook aan de Helmweg in Groote Keeten zijn verschillende verbete ringen aangebracht o.a. een trottoir en z.g. insteekha- vens voor auto's. In het Sandepark in Groote Keeten is men druk doende geweest de wegen en de straten te ver beteren. Door het slechte weer in het voorseizoen kwa men verschillende huiseigenaren en gasten tot de on aangename verrassing dat bungalows niet of ternau wernood tijdens de vóór-zomervakanties betreden kon den worden. Gelukkig behoren die problemen tot het verleden. Ook het fietspad aan de Stolperweg naar de Rijksweg is nu voltooid evenals dat van de Stolperweg naar St. Maartenszee. Een enorme verbetering voor de spor tieve fietser en vooral voor de schooljeugd, die per fiets uit Callantsoog naar Schagen op school gaat. Op het terrein voor Handel en Nijverheid zal de eerste bouwvergunning spoedig afgegeven worden aan de heer P. de Vries voor het oprichten van een werkplaats- annex opslagruimte voor zijn aannemersbedrijf. Meer dere aanvragen voor de vestiging van bedrijven zijn momenteel in behandeling. Met de aanleg van een voetpad vanaf het campeercen- trum Tempelhof langs de Abbestederweg zal binnen kort begonnen worden. Voor de aanleg van een fietspad vanaf Groote Keeten naar de „Zandloper bij Julianadorp heeft de aanbesteding plaatsgevonden. Met de werkzaamheden zal binnen enkele weken een aanvang genomen worden. Er wordt naar gestreefd het geheel voor het hoogseizoen gereed te hebben. Goedkeuring is verleend voor de bouw van een blok van zes woningen ten oosten van de Van Brederode- straat. De hoekwoningen zijn eventueel geschikt voor bewoning door bejaarden, terwijl de vier anderen be stemd zijn voor alleenstaanden of twee personen. De mogelijkheid tot de bouw van nog eens vier van deze blokken wordt zeer waarschijnlijk geacht. Voorbereidingen worden getroffen om te komen tot een betere verlichting in de bebouwde kom. De vervuiling langs de wegen, op het strand en de be schermde gebieden evenals bij de zomerwoningen baart de gemeente de nodige zorg. Gedurende het gehele jaar zijn vuilniszakken in houders opgesteld bij wegen en wandelpaden terwijl containers beschikbaar zijn bij de voormalige Brandweergarage, Lepelaarsweg en bij de garages ten westen en ten oosten van de Prévinaireweg. In het hoogseizoen worden nog enkele containers op de grasvelden geplaatst, welke bestemd zijn voor de bewo ners van die wijken. Dat wil dus zeggen dat containers op de Prévinaireweg uitsluitend bestemd zijn voor be woners of gasten van die weg en dat die welke geplaatst zijn bij de Lepelaarsweg bestemd zijn voor het huisvuil van bewoners van die weg en de Op 't Landtweg. Het is dan ook NIET toegestaan dat anderen uit de gemeente Callantsoog of Schagen etc. hun huisvuil of grofvuil deponeren bij de containers op de Prévinaireweg en de Lepelaarsweg. Grofvuil zoals oude apparaten, stoelen, kasten, spi raalmatrassen enz. kunnen afgeleverd worden bij het Kringloopcentrum, Schagerbrug, telefoon 02247-1389. Op verzoek kunnen grotere hoeveelheden ook afge haald worden. Doktersdiensten Gedurende de komende feestdagen wordt in spoedge vallen medische hulp verleend door de heren doktoren: J. Kos, Rijksweg 113, 't Zand, tel. 02249-1741, vanaf vrijdag 21 december 17.00 uur tot en met maandag 24 december 8.00 uur; K. de Boer, Loopuytpark 14, Julianadorp, tel. 02230- 41221, vanaf maandag 24 december 17.00 uur tot en met donderdag 27 december 8.00 uur; E. J. van Brederode, Groenland 15, Callantsoog, tel. 02248-1790, vanaf vrijdag 28 december 17.00 uur tot en met maandag 31 december 8.00 uur; A. de Vente, Langevliet 60c, Julianadorp, tel. 02230- 41477, vanaf maandag 31 december van 13.00 uur tot en met woensdag 2 januari 8.00 uur.

Badbode voor Callantsoog | 1984 | | pagina 3