"sporthotel callantsoog" v.v.v. Welkom recreant Kerstmis Vrede Het is een verheugend feit dat ook dit jaar de Kerstbad- bode weer huis-aan-huis verspreid kan worden in de ge meente Callantsoog. Aan de vakantiegangers die het afgelopen seizoen in Callantsoog en omgeving verble ven, wordt het blad per post toegezonden (althans voor zover de adressen bij de VVV bekend zijn). Het jaar 1984 zette voor de zonaanbidders goed in met vele zonnige dagen in de paasvakantie. Praktisch ieder goed te verwarmen zomeronderkomen was bezet. Ver der was het tot juli-augustus nogal wisselvallig, heerlij ke zomerse dagen in juni werden afgewisseld met trieste. Van een overbezetting in de zomeronderkomens was door dit wisselvallige weer geen sprake. De warme dagen in augustus deden velen naar de kust trekken, zodat over het geheel genomen de VVV leden verhuurders terug kunnen zien op een gunstig jaar met tevreden gasten (Dit is vooral te danken aan de direc teur en zijn assistente, red.). Bij het ter perse gaan van dit nummer van de Kerstbad- bode worden reeds veel aanvragen voor de komende zomer genoteerd. Om teleurstelling te voorkomen en zich van een goed onderkomen te verzekeren is het be slist aan te bevelen snel te overwegen wanneer men in onze omgeving vakantie wil houden (zie elders in dit blad). De bezetting van de zomerhuizen in het vóór- en nasei zoen is de laatste jaren niet overweldigend. Toch zijn juist die perioden bijzonder geschikt voor mensen die voor hun rust en voor de natuur komen. We schreven reeds in dit blad dat er op het VVV- kantoor beschrijvingen van wandel- en fietsroutes ver krijgbaar zijn. Nieuw in dit verband is de wandelroute langs het ,,Kooibosch". Naast deze service voor de re creanten worden ook gratis diverse folders verstrekt met gegevens over de wijde omgeving. Vanaf midden mei is de VVV-info verkrijgbaar. Hierin vindt men adressen en openingstijden van de middenstandsbedrij- ven, hotels, eethuizen, gegevens over het botenstrand, tennisbanen, midgetgolfbaan, paardrijden etc. Het goed functioneren van de VVV is voor een recrea tiedorp als hèt onze van het grootste belang voor inwo ners en gasten. Het bestuur van de VVV prijst zich dan ook gelukkig dat het Gemeentebestuur besloten heeft een subsidie toe te kennen om de vele kosten te dekken. Naast de hoge onkosten aan salarissen, administratie als porti en telefoon, verwarming en onderhoud aan gebouwen en materiaal, neemt de reclame en adverten- tiekosten een grote plaats in. Uit VVV reclame-oogpunt wordt ook voor een groot deel bijgedragen aan de onkosten van de zomerevene- menten voor Callantsogers en gasten. Het zou plezierig zijn als allen die verhuren lid werden van de VVV. Zonder de steun van donateurs en leden verhuurders is het onmogelijk het nodige werk te ver richten. Voor een luttel bedrag kan men als donateur genoteerd worden. Leden-verhuurders betalen per pro ject een extra bedrag. Ook kunnen vakantie-onderko mens in bemiddeling gegeven worden, hetgeen veel voordelen biedt. De werkzaamheden als brieven beant woorden, contracten opmaken, innen van de financiën, wisseling van huurders en zelfs de verzorging (in over leg met de eigenaar) van kleine reparaties wordt dan door de VVV verzorgd. Andere voordelen van een lidmaatschap (al of niet met bemiddeling) zijn het rechtstreeks wekelijks ontvangen van adressen van aanvragers voor een vakantieverblijf. Voorts kan de VVV bij eventuele geschillen tussen ver huurders en huurders bemiddelend optreden, hetgeen zonder VVV-contract niet mogelijk is. De heer Schaap, directeur van de VVV Bad Callants oog, zal gaarne de aanmelding als donateur of als lid verhuurder in ontvangst nemen. Stel hem niet teleur. Een dezer dagen namen we met verbazing kennis van een artikel dat in een der dagbladen verscheen over het toerisme langs de Noordzeekust. In dit artikel wordt onder meer gesteld dat de recreant in veel gevallen niet weet waar hij aan toe is. Bovendien werd er ruime aan dacht geschonken aan het falende beleid ten aanzien van de watersport en met name over het plankzeilen of tewel surfen werd geen goed woord geschreven. Wat heeft een badgast in Callantsoog dan een bevoor rechte positie. Zo wordt de Kerstbadbode aan alle gasten (voor zover de adressen bekend zijn) toegezon den. Tips over het strandgebeuren, dorpsleven etc. worden in dit blad gegeven. Vanzelfsprekend zijn er be paalde voorschriften, maar deze zijn duidelijk en be grijpend aangegeven, ook voor buitenlandse toeristen. Bordjes met verboden toegang" zijn uitsluitend ge plaatst bij terreinen in natuurgebieden en duinen, om dat de beplanting kwetsbaar is. Het is een kleine moeite zich aan die voorschriften te houden. Wat het strand betreft, zijn er vrije en gepachte gedeel ten. Op het vrije strand is geen accommodatie. Tussen paal 11 in Groote Keet en tot paal 16 in Callantsoog staan strandpaviljoens op het gepachte strand, waar frisdranken, ijs, soep, patates frites etc. verkrijgbaar is. De paviljoensde Stern" en Noordzeebad" verhuren strandcabines, terwijl bij alle paviljoens windschermen en ligstoelen verhuurd worden. Voor een meegebracht windscherm dient een kleine vergoeding te worden be taald. Het naakt recreëren is uitsluitend toegestaan op het daarvoor bestemde gedeelte op het strand tussen Cal lantsoog en St. Maartenszee. Voor watersporters kan een ligplaats op het z.g. boten strand verkregen worden. Voorwaarden hiervoor zijn o.a. toestemming van de botenvereniging, een zeewaar dige boot etc. en het dragen van zwemvesten. Ruiters kunnen alleen voor 10.00 uur 's morgens en na 18.00 uur 's avonds een strandrit maken. Honden die nen (ook in het dorp) aangelijnd te zijn. Sportvissen in zee is langs de gehele kust zonder ver gunning toegestaan. Voor de binnenwateren is een hen- gelvergunning noodzakelijk, deze is verkrijgbaar op het postkantoor aan het Dorpsplein. Door de VVV Bad Callantsoog wordt een gids uitgege ven met uitvoerige informatie over adressen van hotels en pensions, zomeronderkomens, kamers met ontbijt, kampeerterreinen. Voor uitgebreide inlichtingen ver wijzen we naar deze gids. Voorts wordt door de VVV en z.g. Badbode Bulletin samengesteld waarin alle zo- meractiviteiten vermeld staan. Tevens wordt een VVV Info samengesteld met gegevens over fietsverhuur, ope ningstijden bedrijven etc. Voor het huren van fietsen, tennisbanen, rijpaarden enz. verwijzen we naar de advertenties in dit blad en ge durende de zomermaanden in de VVV Info. Voor de sportieve vakantieganger zijn wandel- en fiets routes verkrijgbaar op het VVV-kantoor, evenals ge tijdetafels en brochures over de omgeving. De bij de VVV aangesloten middenstandsbedrijven zijn ruim gesorteerd in levensmiddelen, bad- en strandarti- kelen, spirituosen enz. De meeste bedrijven zijn in het hoogseizoen ook 's avonds en 's zondagsmorgens ge opend. In de hotels kan naast een toeristenmenu ook a la carte gegeten worden. Voort heeft Callantsoog (waar Groote Keet en ook toebehoort) enkele gezellige bars, met of zonder terras, bar-dancings, café's, bistro's, eethuisjes en een chinees restaurant. We zijn ervan overtuigd de recreant met deze gegevens een goede dienst te bewijzen. Abbestederweg 26 1759 NB Callantsoog Tel. (tot Pasen) 02246-1237 of 02248-1541, daarna 02248-2222 T1 r 1 Nieuw; Pasen '85 open! Modern restaurant met patiotuin Enige sporthotel voor vakantie en Zitbar en dansvloer zakenreis tussen Amsterdam Overdekt zwembad (10x20 m) en Den Helder Overdekte tennishal 500 meter van het Noordzeestrand Twee squashbanen 35 grote tweepersoons hotelkamers Sauna en fitnesscentrum met toilet, douche en/of bad en/of balkon Tevens verhuur van 6 luxueuze Tweepersoonskamer met ontbijt appartementen (all-in) v.a. f 95,per dag Vraag naar onze speciale Ook half- en volpension arrangementen Prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar IJzel, sneeuw, een koude winter, Wat ligt in 't verschiet? 'n Witte kerst met rust en vrede, Zacht en stil of niet? Groene bomen, zilverslingers, Vreugde en gezang, ln een eigen huis met kaarsen, Waar ik naar verlang Het bovenstaande gedichtje geeft zo dingen aan, waar een mens onwillekeurig van droomt. Het verwach tingspatroon, waarmee we zijn opgegroeid. Is dat zo? Geldt dat voor iedereen? Voor wie staan de kerstbomen te stralen? Voor wie hangt de versiering in de straten van de stad? Voor wie liggen gezellige cadeautjes in de etalages van de winkels? Ja. sfeertje maken in de stad, in het koopcentrum, in eigen huis. De jeugd zingt: "If that's all there is my friend Let's keep on dancing Als dat alles is, laten we maar blijven dansen. Keiharde feiten. Al dat gepraat over wantoestanden helpt niet. Liever maar een sfeertje bouwen. De schilder A. C. Willink maakte in 1951 een schilde rij; voorstellende een kaal landschap, een grote leren fauteuil, die daar heel wereldvreemd midden in staat, een doek over de leuning geslagen - een afgerukt gor dijn? Er omheen staan stammen zonder top, geen tak ken, geen bladeren, brokstukken, een gespleten boomstam. Indertijd stond in een krant onder de afbeelding van dit schilderij "mooi weer en zelfs nog een zitplaats na de atoomuitbarsting' Bij zoiets sta je te rillen, snak je naar adem 1951Nu is 1984 het magische jaar van George Orwell bijna voor bij. Wij leven in de werkelijkheid. We maken ons op voor een paar dagen van bezinning, rust en vrede. Diep in ons hart blijven we op een wonder hopen. Vrede, geen hongersnood, gerechtigheid voor allen. In 1983 werd voor de 25e keer de Erasmusprijs uitge reikt. Namens alle prijswinnaars sprak één van hen, de schrijfster Marguerite Yourcenar, een dankwoord uit. Ze noemde Erasmus "een man van het compromis, die christendom en humanisme wist te verenigen, een man die zijn pen in dienst stelde van zijn doelstelling: de be vordering van de vrede tussen de volkeren". Aan het slot van haar rede vroeg de schrijfster zich af, wat Erasmus gezegd zou hebben als hij gezien had dat personen en instellingen, deskundig in het bedenken van oorlogsgeweld, duizendmaal erger dan in zijn tijd, tegen dit kwaad nog altijd niet unaniem neen kunnen zeggen. Kerstmis vrede op aarde het is maar hoe je het zelf invult. December 1984. P. van Gosliga, burgemeester Veranderingen Aan het begin van het jaar 1984 is de keurslagerij van de fam. Blaauboer eigendom geworden van de fam. Vee- nendaal. Naast een keur van vlees en vleeswaren in de verlichte vitrine, zijn de produkten uit eigen keuken als bami en nasi, diverse stamppotten etc. zeer aan te beve len, vooral voor alleenstaanden en kleine gezinnen. Ook Café Bar ,,de Visserman" is van eigenaar veran derd. De fam. Tromp heeft de zaak overgenomen en hoopt door een prettige sfeer de Callantsogers en bad gasten van dienst te zijn. Overigens is mevr. Tromp geen onbekende in Callantsoog. Vroeger heeft zij jaren lang in het Strandpaviljoen van de fam. Vos geassisteerd. De „Vis- en Snacktaria" is eveneens in andere handen overgegaan. Door ziekte was het de familie v.d. Linden onmogelijk het bedrijf voort te zetten. De nieuwe eige naar, handelend onder de naam „Peters Vis en Snack corner" is gedurende de wintermaanden uitsluitend tijdens de weekends geopend. Er wordt niet alleen ge bakken vis verkocht, maar ook verse of zoals men in Callantsoog zegt, natte vis. Het park „de Meent(horst) in Groote Keet en werd aan het begin van de zomer feestelijk geopend. Naast 4 ten nisbanen (gravel) is er een fitnesscentrum met sauna, dompelbad, stortdouches, zonnebank en Turks stoom bad. M.a.w. alle gelegenheid voor sportbeoefenaars om de stijve spieren op afdoende wijze te ontspannen. In oktober jl. werd de sportzaal en het gerenoveerde dorpshuis „de Kolfweid" officieel geopend. Callants ogers en andere belangstellenden werd de gelegenheid geboden het gemoderniseerde gebouw te bezichtigen. Het hotelwezen ondergaat ook een verandering. Aan de Abbestederweg wordt met man en macht gewerkt aan het „Sporthotel" van de familie Tuin. Het hotel omvat o.a. 35 luxe tweepersoons kamers, 6 apparte menten, voorts een overdekt zwembad en een overdekte tennishal. Vanaf deze plaats wensen we alle ondernemers een goed seizoen toe en wij hopen dat zij, die een bedrijf overgenomen hebben of nieuw gestart zijn, eveneens goede zaken zullen doen.

Badbode voor Callantsoog | 1984 | | pagina 4