Veranderingen Het strandpaviljoen „De Zeemeermin" werd in het voorjaar 1985 overgenomen door familie Andree van der Ploeg. Enkele interne veranderingen werden aange bracht, ook werd de naam van het paviljoen gewijzigd in „De Strandtent". Door Wil Zeeman en Joop Meeldijk werd het eethuisje „'t Stekky" gekocht. Een intense verbouwing, binnen open haard, buiten groot terras, zorgde voor een meta- morphose van het pand, dat thans onder de naam „Dorpszicht" de Callantsogers en toeristen met vele culinaire heerlijkheden gastvrijheid biedt. Hotel „De Wijde Bliek" kreeg ook een geheel ander aanzien. Het restaurant is sfeervol ingericht, de kamers zijn grotendeels voorzien van douche en toilet, de nieu we kamers hebben uitzicht op het natuurgebied „Het Zwanenwater" en beschikken over een vrij balkon op het zuiden. In de aparte zithoek met open haard is het onder het genot van een drankje goed toeven. Helaas was hotel-garni „De Seinpost" de afgelopen zo mer niet beschikbaar voor toeristen. Het in april ge opende nieuwe „Sporthotel" met o.a. 35 luxe tweeper soonskamers bracht uitkomst. Dit fraaie hotel, gelegen aan de Abbestederweg omvat onder meer een gezellig restaurant met bar, een overdekt zwembad met sauna, een tennishal en twee squashbanen. Een dezer dagen werd de zonneweide in gebruik gesteld. Een super markt en slijterij zijn tevens in het pand ondergebracht. Het bedrijf „Korti Markt BV" is van naam veranderd. Onder de naam "Service Super" wordt de zaak voort gezet door Marjo en Bert Langeveld met een zeer uitge breide scala artikelen. De "Centra" heeft op de bovenverdieping een slijterij geopend. Voor pasfoto's kan men in Caliantsoog te recht bij Leguit. De vishandel „Peter's Corner" wordt weer door de familie Linde gerund. Manege „De Hoefslag" is van eigenaar en van naam veranderd. „Paardesportcentrum Caliantsoog" zal naast de gebruikelijke manegesport ook o.a. ruiter kampen organiseren. Door de familie De Graaf van camping ,,'t Botgat" wordt met man en macht gewerkt aan de realisatie van een groots opgezet kampeerterrein, begrensd door Voorweg en Rietweg. De camping „Callassande" zal als het plan geheel uitgevoerd is plaats bieden aan 386 eenheden, waarvan 60 jaarplaatsen voor stacaravans. Een zeventigtal plaatsen zijn voor jongeren bestemd, de overige eenheden komen voor toercaravans en ten ten in aanmerking. Er wordt naar gestreefd om medio juni het hoofdgebouw met volledig sanitair, wasserette en cantine gereed te hebben. Het geheel wordt gecom pleteerd met tennisbanen, speelweide, zwembad en bas- ketveld. Ook de familie Joop en Vera van Muyen heeft plannen om een camping voor stacaravans te exploiteren. Het terrein ligt aan de Westerweg, tussen de gemeentelijke camping en camping „De Nollen". Wij wensen de zakenlieden een goed seizoen en hopen dat alle wensen verwezenlijkt zullen worden. Historische Vereniging Caliantsoog Na het initiatief van de heer A. Kuiler werd in septem ber j.1. de oprichting van de „Historische Vereniging Caliantsoog" een feit en onlangs ten overstaan van no taris H. Vrieling bekrachtigd. De vereniging stelt zich onder meer ten doel de interesse in de plaatselijke historie te bevorderen. Veel pionierswerk is reeds verricht door oud-burge meester J. Baken Gzn. „Sprokkelingen", door de heer G.W. Schaap, die zich bezighoudt met de maritieme geschiedschrijving en door de in Hillegom wonende heer H. Schoorl „Zeshonderd jaar land en water" en ,,'t Oghe". Callantsogers, oud Callantsogers en badgasten en an dere geïnteresseerden kunnen lid of donateur van de vereniging worden. Door een werkgroep zullen t.z.t. regelmatig publicaties verstrekt worden aan leden en donateurs. Het bestuur van de vereniging, t.w. de heren A. Kuiler, J. Timmerman en H. Kapitein doet een dringende op roep aan allen, die in het bezit zijn van oude kaarten, foto's of films, vooral over de beginperiode van het toerisme, m.a.w. van vóór 1940 of van na 1945 tot on geveer 1960. Contactpersonen zijn in Groote Keeten en Caliantsoog de heren H. Kruisveld en Jac. J. Vos. Belangstellenden kunnen informaties inwinnen bij de secretaris, de heer J. Timmerman, Op 't Landtweg 33, Caliantsoog, tele foon 02248-1216. N.B. In enkele jaren tijds werden in de gemeente Zijpe circa 200 personen lid van de Zijper Historische Vereni ging. Dat moet in Caliantsoog ook kunnen. Personalia Onze oud-voorzitter, de heer Jb. Mooy Mzn., mocht een dezer dagen zijn 95ste verjaardag vieren. Vanaf 1946 tot 1961 was hij bestuurslid voorzitter van de vere niging voor vreemdelingenverkeer. Hij heeft de toena me van het toerisme op een uitstekende wijze helpen bevorderen. De assistente van het VVV-kantoor, Edith Stam- Kuiper, is op haar verzoek met ingang van 15 juli ont slag verleend. In haar plaats werd per 1 juni Margreeth Doek (inmiddels v.d. Voet-Doek) benoemd. Tijdens de voorjaarsvergadering werd afscheid geno men van de heren bestuursleden Jac. J. Vos en G. Zee man. De heer Vos was aftredend wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd. Hij is vanaf 1946 lid geweest van het VVV-bestuur, de heer G. Zeeman stelde zich niet herkiesbaar wegens drukke werkzaamheden en het beëindigen van de aktiviteiten bij het strandfonds. In de vacature Vos was reeds voorzien door de benoe ming van de heer Horn, in de plaats van de heer Zee man werd de heer D. Leguit candidaat gesteld en door de vergadering benoemd. Door het VVV-bestuur werd medegedeeld dat me vrouw Korteland-Sinnige voortaan de boekhouding van de vereniging zal voeren. De scheidende leden en medewerkster danken we voor het werk dat zij in het belang van de VVV gedaan hebben. We hopen op een prettige samenwerking met het nieuw benoemde be stuurslid en de medewerksters. Wegens de pensioengerechtigde leeftijd nam de heer H. v. d. Wey afscheid van Rijkswaterstaat. Het zal vreemd zijn deze vriendelijke man van de duinen, niet meer da gelijks langs het duin of op het strand te zien. We wen sen hem en zijn familie nog vele gelukkige jaren en zeg gen hem dank voor het gedurende vele jaren samenstel len van de waterstanden. Voorst ontving de heer Jan Zeeman, mede-eigenaar van camping „Klein Begin" een bijzondere onderschei ding t.w. een diploma met herinneringsmedaille van de „Verbroedering Grensfietserseenheden" te Limburg. Gedurende 20 jaar heeft de heer Zeeman zijn sympa thie betuigd voor deze Belgische vereniging. Waterstanden Voor de vele zeesportvissers, die in de kerstvakantie van enkele vrije dagen willen profiteren om vanaf de dammen de hengel uit te werpen geven we de laagwa- terstanden. za. 14 dec. 2.35-14.50 ma. 23 dec. 10.30-22.35 zo. 15 dec. 3.30-15.35 di. 24 dec. 11.15-23.05 ma. 16 dec. 4.30-16.10 WO. 25 dec. 12.00 di. 17 dec. 5.00-16.40 do. 26 dec. 0.25-12.35 WO. 18 dec. 5.30-17.20 vr. 27 dec. 1.10-13.20 do. 19 dec. 6.15-18.15 za. 28 dec. 2.00-14.00 vr. 20 dec. 7.10-19.20 zo. 29 dec. 2.40-14.40 za. 21 dec. 8.20-20.30 ma. 30 dec. 3.25-15.20 zo. 22 dec. 9.25-21.35 di. 31 dec. 4.00-16.00 Circa 4 tot 6 uur na laagwater is ïoogwater. Doktersdiensten Voor spoedgevallen wordt tijdens de komende feestda gen medische hulp verleend door de heren doktoren: J. Kos, Rijksweg 113, 't Zand, tel. 02249-1741, vanaf vrijdag 20 december 17.00 uur tot maandag 23 decem ber 8.00 uur. W. F. Beijen, Vogelzand 4227, Julianadorp, tel. 02230- 42250, vanaf dinsdag 24 december 17.00 uur tot vrijdag 27 december 8.00 uur. E. J. van Brederode, Groenland 15, Caliantsoog, tel. 02248-1790, vanaf vrijdag 27 december 17.00 uur tot maandag 30 december 8.00 uur. J. Kos, Rijksweg 113, 't Zand, tel. 02249-1741, vanaf dinsdag 31 december 17.00 uur tot donderdag 2 januari 8.00 uur. Gemeente In de kleine zelfstandige gemeente Caliantsoog, de in binnen- en buitenland bekendstaande familiebadplaats wordt veel gedaan om de bevolking en de toeristen een goede woon- en vakantiegelegenheid te geven. Zo is er in augustus j.1. een blok van 6 woningen aan de Van Brederodestraat gereed gekomen. Deze zijn reeds bewoond door ouderen, tweepersoonsgezinnen en al leenstaanden. Bij het ter perse gaan van dit nummer van de Badbode vernamen we dat met de bouw van nogmaals twee van deze blokken begonnen is, totaal dus plaats biedend aan vier oudere echtparen, vier tweepersoonsgezinnen en vier alleenstaanden. Ten westen van het „Sporthotel" aan de Abbesteder weg worden zes appartementen gebouwd, welke voor het komende hoogseizoen gereed zullen zijn. Met de bouw van 12 tot 15 zomerbungalows bij hotel „Seinpost" zien de families James-De Hoop en De Hoop-Kater een wens in vervulling gaan. Er wordt naar gestreefd ook deze onderkomens voor het hoog seizoen gereed te hebben. Op een terrein ten oosten van het „Sporthotel" tot de Kruisweg zal binnenkort gestart worden met de beplan ting en het bouwen van 70 luxe geschakelde (twee on der één kap) bungalows. Er kunnen nog enkele van de ze bungalows gekocht worden (zie advertentie). Uitbreidingen voor kampeerders worden gerealiseerd door de familie De Graaf van camping ,,'t Botgat" met de opzet van een geheel nieuwe camping op een terrein van ruim 8 ha groot. Een verzoek om een camping voor stacaravans in te richten werd gedaan door Joop en Vera van Muyen. Op het terrein voor handel en nijverheid nabij de Je- weldijk is geen plaats meer beschikbaar. In voorbereiding is een plan tot de aanleg van een voet pad aan de Abbestederweg, vanaf het gebouw van Ge meentewerken tot de kruizing Abbestederweg-Wester weg. Men hoopt binnen korte tijd het werk uit te voe ren. Op verzoek van de aan- en omwonenden van Sinckel- sant zal een speelruimte aangelegd worden. Het terrein gelegen naast het dorpshuis „De Kolfweid" tegenover het VVV-kantoor zal verhard worden, aan parkeermogelijkheid wordt de grootst mogelijke aan dacht besteed. De verkeersproblemen zullen tot een minimum beperkt kunnen worden als iedereen zich aan de voorschriften houdt. De éénrichtingsverkeerregeling op de Zeeweg is ook gedurende de komende zomer weer van kracht. Parkeren op de daartoe aangewezen plaatsen is voor kortparkeren uitsluitend bij de automaten, lang parke ren dient te geschieden op de terreinen aan de Zuid- schinkeldijk, Duinweg en Achterweg. Op plaatsen waar een verkeersverbod geldt, blijft de „wegsleeprege- ling" gehandhaafd. Er zijn plannen om in overleg met de Hoogheemraad een uitkijkpost te plaatsen op de Helmdijk in Groote Keeten. Het oude rijwielpad bij de strandslag zal enigs zins verfraaid worden. In samenwerking met Staats bosbeheer wordt een plan uitgewerkt om langs de Riet- weg een bos aan te leggen met een grote variatie in bo men en struiken. UyUr In de kern van Caliantsoog moet de straatverlichting verbeterd worden. De uitbreiding wordt met de groot ste zorg onder ogen gezien, waarbij energiebesparende maatregelen in acht genomen zullen worden. Een terrein, groot 8 ha, begrensd door het woongebied Uyterland en het Kooibos zal door Staatsbosbeheer be plant worden met een grote verscheidenheid bomen omringd door krent (bloeiend in het voorjaar) en ande re struiken (kleurend in de herfst). Ongeveer een ha wordt bestemd voor parkeer- en speel ruimte. Het streven is erop gericht een zo natuurlijk mogelijk bos aan te leggen met wandelpaden en o.a. iepenlanen. Over de ophoging van het strand voor het dorp Cal iantsoog hopen we nadere informatie te geven. Ambulance Door de medewerking van velen werd de „bemanning" van de plaatselijke ambulance verblijd met warme jacks voor de koude nachten en winterse dagen.

Badbode voor Callantsoog | 1985 | | pagina 3