HOTEL-RESTAURANT „DE WIJDE BLICK" In memoriam Betrekkelijk plotseling is in het afgelopen jaar de finan cieel medewerker van de VVV, de heer S. Vogelzang overleden. In de periode van 1962 tot 1971 was de heer Vogelzang, bestuurslid-penningmeester van de vereni ging. Vanaf 1971 tot 1985 financieel medewerker. Hij zorgde op een voortreffelijke wijze voor de financiën. Ook een van onze oud-bestuursleden de heer G. Dongelmans overleed in het afgelopen jaar. Gedurende 9 jaar was hij bestuurslid van de VVV, waarvan ook enkele jaren penningmeester. Vanaf deze plaats wensen we de familie speciaal in deze donkere dagen voor Kerstmis sterkte toe. v.v.v. Door de t.v.-beelden ter gelegenheid van het bezoek van de Koninklijke familie aan Callantsoog op 30 april j.1. zijn verschillende nieuwe badgasten naar Callants oog en omgeving gekomen. Helaas waren de weersom standigheden gedurende de afgelopen zomer niet opti maal. De grote verscheidenheid aktiviteiten voor jong en oud zal echter veel goed gemaakt hebben. Een kerstgroet uit de badplaats Callantsoog kan dan ook een prettige herinnering zijn aan de zomervakan tie. Deze Badbode wordt in Callantsoog huis aan huis ver spreid. Vakantiegangers waarvan de adressen bekend zijn, ontvangen het blad per post. In mei werd naast het Badbode-bulletin ook een in een nieuw jasje gestoken ,,Info" uitgegeven. Het blad dat gratis beschikbaar is omvat alle mogelijke gegevens over zaken als openingstijden van instellingen, bedrij ven, hotels en restaurants etc., doktersdiensten, moge lijkheden op sportgebied enz. Een herdruk van het boekje „Een Hap en Een Snap" over de geschiedenis van Callantsoog verscheen eveneens in mei. Dit boekje werd indertijd geschreven en dit voorjaar opnieuw be werkt door de heer J. Baken. Op het VVV-kantoor zijn gratis verkrijgbaar de hierbo ven vermelde „Info", diverse wandel- en fietsroutes, de waterstanden, vele gidsen en folders. Naast een uitvoerige collectie informatiemateriaal (niet altijd gratis) worden inlichtingen verstrekt over de ver huur. Per circulaire worden de leden verhuurders op de hoog te gesteld van de aanvragen van binnen- en buitenland se toeristen. Ook de kosten van de zomeraktiviteiten worden voor een gedeelte door de VVV gedragen. Naast globale informatie kan de verhuur van bunga lows geregeld worden. Dit geldt voor de z.g. bemidde- lingsverhuur. De provisie voor deze bemiddeling is vastgesteld op 8'A procent van het huurbedrag. Het voordeel van deze tussenkomst van de VVV is dat brie ven beantwoord worden, contracten opgemaakt, fi nanciën geïnd, de wisseling van huurders geregeld wordt en zelfs in overleg voor reparaties gezorgd wordt. De gewone leden verhuurders betalen naast het lid maatschap een extra bedrag, daarvoor ontvangt men o.a. de lijsten met aanvragen, rechtsgeldige contracten worden bij de VVV afgegeven en bij een eventueel ge schil kan de directie bemiddelend optreden. Voor een kustgemeente als Callantsoog is het van be lang een bloeiende VVV te hebben, Immers direct of indirect is de grootste bron van inkomsten te danken aan het toerisme. Het zou dan ook wenselijk zijn als al le inwoners en bezitters van een tweede woning dona teur of lid waren van de vereniging voor vreemdelin genverkeer. De heer S. J. Schaap, directeur van de VVV Bad Callantsoog, verstrekt gaarne inlichtingen in zake een lidmaatschap. Zonder financiële steun wordt het moeilijk de hoge kosten van reclame, drukwerk, advertenties en de uitgaven van salarissen, telefoon- en portikosten te dragen. Wordt met ingang van het jaar 1986 lid van de VVV, onder het motto: „Samens sterk en verder". K.N.Z.H.R.M. Een vereniging, die een bestuur heeft als dat van de plaatselijke Redding Maatschappij is zeer goed af. Het afgelopen jaar werd dit weer bewezen. Werd vorig jaar bekend gemaakt dat de afdeling Cal lantsoog de beschikking kreeg over een rubberboot, thans kunnen we mededelen dat de bemanning na een gedurende vele maanden intensieve training en een af ronding van een week oefenen in Schotland, de diplo ma's kon ontvangen. De ploegen voor de boot bestaan uit twee keer 3 personen, t.w. Maarten Hollander (schipper), Arie Kossen (reserve schipper) en Martin Hoek, en Jan de Ruiter (schipper), Ronald Bos (reserve schipper) en Sjef Otto. Reeds tijdens de opleiding werd meerdere keren uitge varen in verband met problemen van catamaranzeilers, surfers en visbootjes, terwijl ook assistentie verleend werd bij de Razende Bol. Wie nu zou denken, zie zo, dat hebben we gehad, ver gist zich. Regelmatig blijft de bemanning met de boot oefenen en anderen met het lijnwerpwippertoestel on der de zeer bekwame leiding van de commissie van de Redding Maatschappij t.w. de heren A. Vriesman, G. Zeeman en J. Timmerman. Bij het stationeren van de rubberboot op trailer moest in Callantsoog uitgekeken worden naar een geschikte, bij het strand gelegen bergplaats, omdat de oude ber ging totaal ondergeschikt was. Alweer werd de plaatse lijke commissie actief. De resultaten waren een nieuw boothuis, te bouwen op dezelfde plaats waar de thans reeds afgebroken berging aan de Lepelaarsweg stond. De K.N.Z.H.R.M. heeft de kosten van deze nieuw bouw op zich genomen. Omdat er bij het gemeente bestuur grote waardering is voor dit te bouwen boothuis, heeft de gemeenteraad besloten de grond voor het symbolische bedrag van 1,over te dragen aan de K.N.Z.H.R.M. Het boothuis zal plaats bieden aan de trailer, rubber boot, truck en de materialen benodigd voor het lijn werpwippertoestel, evenals aan de uitrusting van de ac tieve redders. Het geheel zal er zeker toe bijdragen dat een optimale hulp in geval van nood geboden kan wor den. Wordt redder aan de wal door een jaarlijkse bijdrage aan de K.N.Z.H.R.M. Recreatiepark In het voorjaar werd het grote recreatiepark „de Goud vis" in St. Maartenszee geopend. Dit park ligt op korte afstand van Callantsoog, dus bij strand, duin en bol lenvelden. Het gebied omvat een grote speeltuin, een kinderboerderij, een peuterspeeltuin en botenvijver, men kan er waterfietsen, er is een kabelbaan, er zijn trapskelters en o.a. trampolines. De toegang tot het park is voorts aangepast voor ge handicapten. Ook aan een minder gunstige weersge steldheid is gedacht. Een theater met ontspanningspro gramma's, een grote speel- en doe-zaal. Er is een prach tig overdekt zwembad met een apart kinderbad. Een bezoek, alleen of met een groep, tijdens een schoolreisje of werkweek, is zeker aan te bevelen. De zomerfeesten 't Is weer voorbij, die zomer, die zomer die begon zo goed in mei, maar voor je het weet is heel die slechte zomer al weer lang voorbij. Met name de nieuwe bedrijfsondernemers van pavil joen „De Strandtent" en het „Sporthotel" konden zich geen slechtere start voorstellen. Aanvankelijk leek het een prima zomer te worden, maar omstreeks half juni werden de gunstige verwach tingen de kop ingedrukt. Vooral de weekends waren bepaald slecht, hetgeen een strop was voor de strandpa viljoens, de campings en de logiesadressen. Toch was het in onze omgeving nog vrij redelijk, al thans in vergelijking met andere delen van Nederland, België en bijv. West-Duitsland Zo konden de op dins dag geplande schilderdagen van de heer K. Dolaard we kelijks doorgang vinden. Een goede trekpleister zowel voor enkele aktieve en vele passieve Callantsogers en toeristen. Bepaald slecht was het met de strandspelen gesteld, praktisch iedere maandag regen, terwijl de donderdag niet veel anders te zien gaf. Het gevolg was dat van de 18 strandspelen er slechts 5 doorgang vonden, met het schrikbarende dieptepunt van totaal 70 kinderen. De braderie op woensdag had daarentegen redelijk tot zeer goed weer. De stranddisco's waren goed bezet, maar konden door de weersomstandigheden niet altijd op de juiste datum gehouden worden. De muziek-, dans-, show- en disco-avonden in de eta blissementen waren redelijk tot goed bezocht, vooral in de „Vijverhut" mocht men weer vele toeschouwers be groeten bij de verkiezingen. De sport- en spelaktivitei- ten in het dorpshuis waren een eclatant succes. Hoe vreemd het ook moge klinken, ook de excursies door „Het Zwanenwater" en door het „Kooibos" konden merendeels onder betrekkelijk gunstige weers omstandigheden plaats vinden. De door de heer J. Doorn geleide excursie door „Het Zwanenwater" trekt iedere zomer meer belangstelling, de wandeling door het „Kooibos" begint door de goede begeleiding van Staatsbosbeheer meer bekendheid te genieten. De avondwandeltweedaagse had een zeer goede deelna me met veel enthousiaste wandelaars, de fietstocht langs een prachtige rustieke route was eveneens een succes. Aanvankelijk waren er wat problemen bij de optocht met versierde fietsen en karren, maar uiteindelijk kon den deze worden opgelost door de optocht twee keer te houden. Het brandweerfeest, door jong en oud gewaardeerd trok ook het afgelopen seizoen veel toeschouwers, het aantal deelnemenden loopt echter iets terug. De heren van het plaatselijke corps stellen alles in het werk om de jeugd en ook de enkele ouderen te laten spuiten met een echte spuitslang. De viswedstrijden voor kinderen en volwassenen kon den ook zonder al te veel stagnatie doorgaan, zij het bij de 65-plussers op een andere dag. De openluchtfestiviteiten als windsurfen, paardendres- suur, strandvolleybal, skiën en waterballet werden on danks het grillige weer zoveel mogelijk op de geplande datum gehouden. De Boerenkapel en de Fanfare zorgden weer voor de muzikale begeleiding of voor openluchtconcerten. Ook de jaarlijkse rommelmarkt en de verkoopdag van het Rode Kruis trokken de nodige kopers. Al met al toch ondanks het niet zo stralende zomer weer, veel tevreden gasten, waarvan het grootste ge deelte goed gebruind naar huis terugkeerde. De directie en het bestuur van VVV Bad Callantsoog zegt allen dank die op enigerlei wijze aan het tot stand komen van de festiviteiten deelnamen. Oproep De afgelopen zomer zijn de geplande activiteiten niet altijd een succes geweest. Met name de strand- en open luchtevenementen trokken minder deelname. Het zou dan ook bijzonder plezierig zijn om suggesties te ont vangen t.a.v. een andere aanpak of andere mogelijkhe den. Allen die in het toerisme geïnteresseerd zijn en ideeën hebben, verzoeken we daarvan kennis te geven voor 1 februari. De evenementencommissie vergadert in februari, want voor 1 april moet de lijst van evene menten gereed zijn. U kunt daaraan meewerken. ZEEWEG 2 - 1759 GV CALLANTSOOG TELEFOON 02248-1317 Diverse kamers voorzien van douche en toilet. Nieuwe kamers met balkon. Het nieuwe restaurant is sfeervol ingericht en biedt een gezellig zitje in moderne fauteuils rond de open haard. Diverse gerechten en nagerechten worden aan tafel geflambeerd. Ook is de menukaart in het plate service-restaurant uitgebreid. Beide kerstdagen diner dansant vanaf 18.00 uur. Op aanvraag zenden wij gaarne de kerstmenu's. Wij en onze medewerkers wensen allen prettige feestdagen en een gezond 1986. Het gehele jaar geopend. Vraagt prospectus FAM. J. POSTEM A

Badbode voor Callantsoog | 1985 | | pagina 4