CENTRA 10 grote eieren voor 99 ct. Visser - Krijnen Jan Bolten Jan Overpelt Eet met Pasen eieren! Bij de van Visser-Krijnen bij f 1,50 boodschappen 1e soort advocaat f2,69 Is uw ontwerp al klaar Heerenwcg 142 Ueiloo Vraag onze tarieven Voor elk transport moet U bij KOOL zijn Ie KLAS consumptie ijs J. BALTUS No. 468, pag. 8 CONTACT MET DE EGMONDEN donderdag 30 maart 1961 Voor uw Paasontbijt Gelc. lever 100 gr. 49 Rosbeef 100 gr. 69 Voorstraat 86 Telefoon 512 Sluiting van winterseizoen K.A.B., afd. Egmond Hoef. Zaterdagavond j,l. was de zaal van hotel Brouwers met 'n 40-tal mensen gevuld een klein deel van de menigte die even tevoren de avond-mis had bijgewoond waarmee de sluiting van het seizoen was begonnen. De voorzitter de heer Simons opende de avond en sprak een welkom aan de heer Dominicus, die deze avond kwam spreken over zijn reisbelevenissen in Joego slavië. Alvorens de spreker ons met z'n kleuren-dia's het land liet zien gaf hij een leerzame beschouwing over de verhoudingen, ten op zichte van geestelijke en maat schappelijke stromingen in dat land, een ontwikkelende les, die geheel anders ons toelichtte als wij er over denken. De gedachte n.1. dat dit land communistisch is, werd in deze beschouwing weerlegd. Wel wordt het als zo danig geregeerd maar daarmee is nog niet gezegd dat de natie het accepteert, wat wel is na te gaan als we de percentages ver namen van de godsdienstbelijde nissen en daar tegenover het per centage communisten. Wel tracht het regiem met allerlei middelen zijn doel te bereiken en vindt daarvoor steun door de heersende armoede in dat land, maar daar tegenover zijn de mensen (vooral de boerenstand) zelfbewuste lieden die zich, hun macht bewust, zo maar niet het regiem laten op dringen. Genoemde groep vormt zelfs voor de daar heersende dictatuur van Tito een barricade, die de regering tot een voorzichtige po litiek dwingt, want de boeren- macht is een sterk wapen, dat a.h.w. het Joego-Slavische volk kan beinvloeden en wellicht ook beinvloeden zal wanneer de dwangbuis al te nauw wordt ge smeed. Er zijn dan ook aanwijzingen die de meer toegevendheid van de regeerders demonstreren, be- invloed als ze zijn door de be wustwording van het volk, die groter is geworden sinds de terreur de heldhaftige kardinaal Stephanic in ballingschap heeft dood gemarteld, dat de gehele wereld heeft beroerd. Tal van wetenswaardigheden hoorden wij nog over dit land, alvorens wij met kleuren-dia's werden ingewijd met de schone natuur. Om alle details op te noemen die deze avond werden getoond zou te lang worden. Wij besluiten met er op te wijzen dat de thuisgebleven K.A.B.ers veel hebben gemist. Het was een rijke ontwikkelings avond, die de organisator en voorzitter van de K.A.B. alle eer aandoet door het initiatief dat hij heeft genomen. Zijn goed gedocumenteerd dank woord aan belangstellenden en aan de spreker en het perspectief dat hij daarbij in het vooruitzicht stelde geven de K.A.B. de beste kansen zich in de gemeenschap populair te maken en belang stelling op te wekken voor een avond zoals deze. Het telkenjare terugkerende evenement van mozaïeken leggen in de Egmonden heeft thans reeds aller belangstelling. In vele gezin nen worden al weer plannen ge smeed om deze keer eens met iets origineels te komen. Dat dit niet eenvoudig is, laat zich denken. Hier komt nog dit bij. dat de bloemrijke ontwerpen dit seizoen veel eerder klaar moeten zijn. Or ganisatoren van de mozaïekdagen hebben reeds laten doorscheme ren, dat de bloemen deze keer vroeg'bij de pinken zijn. Er moet dus snel gehandeld worden, om dat een week tijds veel kan be derven. Het staat nu al vast, dat het deelnemersaantal omvangrijk zal zijn. Het is dus zaak van te voren reeds te zorgen, dat men beslagen ten ijs komt. Wat de ontwerpen zijn blijft nog een verrassing voor ff? gereedschap! de „Doe het zelf" zaak Telefoon 0 2200 - 4880 iedereen, maar dat men vroeg aan de slag moet gaan, staat bij voor baat vast. Wanneer de zondag van mo zaïeken valt, is niet met zekerheid te zeggen, omdat het weer een zeer voorname factor vormt. Ver moedelijk zal het nog voor Pink steren zijn, wat aan een kant jam mer is, omdat in de weekends voor dit* feest, niet veel toeristen onze streek komen bezoeken. Afgezien van dit alles, moet toch wel voor op staan, dat de bloemfiguren niet alleen voor de toerist of inboor ling zijn, maar het is tevens een eer en een loftuiting aan 't prach tige gewas van het land, dat het gezicht van de bloem niet zonder meer op de koppenhoop wordt ge„ gooid. Bovendien rust een groot deel van de economie van de dor pen achter de duinen op de tere schoudertjes van de sierlijke bloem. Laat men dan niet te kort van haar voortreffelijke schoon-' heid genieten en laten wij haar een blik waardig keuren. Alle jaren zijn we iets vooruit gegaan, alle jaren wordt er iets meer, iets beters geboden. Het bestuur is zo vrij om dit nu al de deelnemers in het ge heugen te prenten. Heeft U zelf geen gelegenheid om een werkstuk of iets derge lijks bij U thuis te maken dan is er schuin tegenover Hilbers op die groenstrook gelegenheid om uw ideeën ten toon te spreiden. Doet „Lamoraal vae Egmond" ook weer mee, evenals enige jaren geleden Mocht U nog moeilijkheden hebben wendt U dan tot de heer Hilbers, de grote animator van de Hoever mozaïken. Voorstraat 52, Egmond aan Zee Telefoon 225 heeft steeds het fijnste op gebied van vlees- en vleeswaren DEZE WEEK ALS RECLAME 100 gr. gesn. leverworst 0,25 100 gr. gesn. bloedworst 0,25 SAMENO^ONUO^ Vóór de schoonmaak nog even een geiser of wastafel bestellen bij Sj. DIJKSTRA Egmond aan Zee Mej. C. A. M. Kok gaat de Egmonden verlaten Per 1 juli a.s. zal de maat schappelijk werkster in Egmond, mej, C. A. M. Kok naar Alkmaar vertrekken. Zij sluit hiermede definitief haar werkzaamheden in de Egmonden af. Haar benoeming in Alkmaar is voor haar een be langrijke promotie, daar zij hoofd wordt van het maatschappelijk werk aldaar. Betekent deze be noeming voor Alkmaar een groot winstpunt, voor Egmond betekent haar vertrek een groot verlies. Haar optreden in de Egmonden heeft bij velen diep respect af gedwongen. Haar grote kennis van de sociale toestanden en bovenal haar tactvol optreden oogstte in vele gevallen rijke vruchten. Haar ongedwongenheid maakte haar bemind bij iedereen die met haar te maken had. Het bestuur van het Sociaal Centrum betreurt haar heengaan. Hierbij komt nog dat het zeer moeilijk zal zijn een op volger te krijgen daar er pl.m. 1200 vacatures zijn, terwijl er een klein aantal sociaal werkers en werksters is. Egmond heeft veel aan Mej. Kok te danken en zal haar heen gaan als een groot gemis voelen. Haar promotie is voor Egmond het bewijs dat zij in haar een kracht verliezen die moeilijk te vervangen is. Wij wensen haar bij voorbaat in haar nieuwe werkkring veel succes, groot of klein Slotweg 7 Telefoon 277 Egmond a. d. Hoef Wij starten met de Paasdagen met SLAGROOMWAFELS BEKERS MET SLAGROOM BANKET - CHOCOLATERIE

Contact met de Egmonden | 1961 | | pagina 6