^lexa; Telef. 738 Mozaïkendag. goedlopende Ford hopman zelfBeöieninq KGMOIVDIA en Belleman is één begrip DRUKKERIJ „EGMONDEN" Egmond a.d. Hoef aan Zee Tel. 201 en Zeven Acht Negen Hierdoor delen wij U mede, dat op MAANDAG 1 MEI de winkelverkoop voor verf, glas, beits en behang officieel geopend zal worden. voor de kinderen een leuke verrassing SLOTWEG 4 EGMOND A/D HOEF Een gezellige en vrolijke drukte in verband met het bloemenfeest der mozaïken, kenmerkte zondag de drie Egmonden. Als het ware een lint vormend, aansluitend op de mozaïken van de dorpen in de omgeving, zo geleek de strook langs de kust, waar vele vaardige handen en mensen met warme liefde voor het natuurprodukt de bloem, fraaie figuren in het zand en zo als in Egmond-Binnen en de Hoef gewoon op de stenen, hadden geschapen. De donkere wolken, die zich 's morgens samen pakten boven zee tergden de vele bezoekers slechts, want toen Lamoraal van Egmondt met vrolijke marsen 's middags door de straten trok, bescheen een vrolijk en vreugde vol stemmende zon de opgetogen menigte, Burgemeester Bakker prees bij de prijsuitreiking op het raadhuis plein de deelnemers. Hij wees er op, dat bet hier niet gaat om de prijs en vooral ook niet om de eer, maar om de diepere waarde, die het maken van een fleurig mozaïk kan baseren. In hartelijke woorden reikte hij de prijzen over. De jury, die in een druilerige regen zijn werk had verricht gaf o.a. aan mej. Bep Gouda en de heer P. de Waard een ereprijs. De heer B. Hilbers die van de burgervader terecht een extra woord van dank ont ving in verband met de voor treffelijke behartiging van het depotvan hyacinthennaalden, ging met de eerste prijs strijken. Hij bleef met zijn fraai mozaïk, dat evenals dat van de heer de Waard en mej. Gouda uitmuntte door schoonheid van lijn en reële fantasie, een halve punt achter de ere-prijswinnaar. In Egmond-Binnen was de VVV present met een kunstig gevormde Hollandse molen in de tuin van de voorzitter der VVV oud-burgemeester M. Niele. Hier werd het bloemenfeest opgeluisterd door de verkwikkende klanken van Eensgezindheid. Be toverende werkstukken waren er ook in dit dorp te bewonderen. De oud-burgemeester reikte onder goedgekozen woorden de prijzen uit. Het oog van de jury was op het met meesterhand ont worpen bloemenfiguur van G. Baltus gevallen, die, zoals wel viel te verwachten de le prijs met lof verwierf. Johan Duin- meijer (Herenweg) kroonde zijn mozaik eveneens met een le prijs, terwijl J, Valkering (Krijt) en H opman (Rinnegom) met de 2e en 3e prijs huiswaarts keerden, Het laat zich aanzien dat ook in de Egmonden deze bloemen en versieringsdag meer en meer belangstelling wekt wat onge twijfeld de goede smaak bevordert. TE KOOP Prefect 1948. Herenweg 200, Egmond a. d. Hoef Tel. 378 of 301. maakt kekend, dat de winkel maandag 1 mei 's middags is GESLOTEN NIEUWS secretariaat Voorstr. 4 Egmond aan Zee Telef. 724. Programma zondag 30 april Go Ahead 3 - Egmondia 4 10 uur Scheidsrechter D. Nap Adsp. Egmondia-DTS 10 uur Egmondia b - Bergen b 1115 u. Egmondia c - Bergen c 12.30u. Programma zondag 7 mei (wij zigingen voorbehouden.) Egmondia 2'KW 3, 2.30 u. Scheidsr. P. A. C, Nieuwpoort. RKAFC 4—Egmondia 3, 12 u. Scheidsrechter C. J. Pronk Egmondia 4CSV 4, 10 uur Junioren EgmondiaAlk. Boys b 12 uur Adspiranten Jong Holland Egmondia 4,15 uur, op 6 mei. De leden worden verzocht hun contributie te voldoen elke zater dagavond. In de vergulde Valk is onze penningmeester aanwezig tot 's avonds half acht. Enkele punten uit de nieuwe verordening voor zomerhuizen De erfafscheidingen moeten bestaan uit een hek met harmonica gaas, ter hoogte van 1 'fo meter, met schuine schoor met 2 punt- draden aan de bovenkant. Dit is bedoeld om een afscheiding te krijgen van de cultuurgrond. Burgemeester en wethouders kunnen nadere eisen stellen of toestaan, dat geen of een andere eenvoudige, in het landschap passende erfafscheiding wordt ge maakt. Hoogte van gebouwen. De zomerhuizen mogen slechts bestaan uit een begane-grond- woonlasg en al dan niet een voor berging bestemde vliering. De goot- of boeiinghoogte mag niet meer bedragen dan 3 M. ge meten vanaf de begane grond- vloer. Indeling. Ieder zomerhuis moet bevatten a. een woonvertrek van ten minste 12 M2 oppervlakte en een breedte van tenminste 3 M. indien geen afzonderlijke keuken wordt gemaakt moet het woon- keukenvertrek tenminste 14 M2 oppervlakte hebben. b, een slaapvertrek van ten minste 6 M2 oppervlakte en een breedte van tenminste 2 M. c. afzonderlijke slaapvertrekken van tenminste 4 M2 oppervlakte voor niet gehuwde personen bo ven de 12 jaren van verschillend geslacht, tot een aantal als nodig is ter voldoening aan het be paalde in art. 109 der bouwver ordening. d. een keuken of speelruimte indien geen woon-keukenvertrek aanwezig is, van tenminste 4 M2 oppervlakte. e. een privaat ten behoeve van de gebruikers van de woning. Elk vertrek moet een hoogte hebben van tenminste 2 M. ge meten tussen bovenkant vloer en onderkant plafond of balklaag. In afwijking van art. 108 sub d van de bouwverordening, mogen in zomerhuizen vaste slaapplaatsen worden aangebracht tot ten hoogste twee boven elkaar, mits het vertrek, waarin dit gebeurt, geen geringere inhoud heeft dan 6 M3 voor elke slaapplaats. Buiten- en binnenwanden. In afwijking van art. 41 der bouwverordening kunnen burge meester en wethouders toestaan dat de buitenwanden van zomer huizen geheel of gedeeltelijk uit hout bestaan, mits de buitenzijde bestaat uit geschaafd hout ter dikte van 2 c.m. De afscheiding tussen vertrek ken onderling uit hout of be kledingsplaten van voldoende samenstelling bestaat. Voorkoming van vochtigheid. De begane grondvloer mag niet lager zijn gelegen dan 0.15 M. boven het aangrenzende ter rein, doch met dien verstande, dat deze tenminste 0.60 M boven het hoogste grondwaterpeil moet zijn gelegen. drukwerk (binnenkort)

Contact met de Egmonden | 1961 | | pagina 4