MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable Zelf bakken Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A'dam. Tel. 247272 Een hele Edammer kaas voor f 3,95 bij Schotvanger 't Woud No. 516 15 maart 1962 WEEKBLAD VOOR EGMOND AAN ZEE. EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij ..Egmonden" Egmonderstr.weg 5, Egmond a. d Hoef. Telefoon 201. Giro 368954 Burg. Evmaolein 2a. Egmond aan Zee gmonderstr.weg 5, Egmond a. d Hoef. Telefoon 201. Abonnement f 1,25 per kwartaal Advertenties 12 ct. per m. Giro 368954 Burg. Eymaplei Reductie bij geregelde plaatsing Geneeskundige dienst Zondagsdienst Dr. S. J. Moons, Egmond a. d. Hoef, telef. 263. KORT NIEUWS Wij vernemen dat bij de postcommandant te Egmond a. d. Hoef zijn te be komende navolgende gevonden voorwerpen: 1 gebreide hand schoen en 1 zijden gekl, sjaal; dat Egmond-Binnen de kans krijgt zich van gas te voorzien, in dien daarvoor voldoende be langstelling bestaat bij de in woners. Het initiatief tot de bovenbedoelde voorziening is uitgegaan van B. en W., die de N.V. Gasvoorziening Kop Noord-Holland hebben toege staan een onderzoek naar de belangstelling te doen. Eerst daags komt er huis-aan-huis een folder, welke het een en ander zal bekend maken dat de leden van de V.V.V. Eg mond a. d. Hoef, die met Pasen reeds gasten kunnen ontvangen (logies met ontbijt), zich voor 31 maart moeten opgeven bij Mevr. Rem, Herenweg 212 telef. 380, of bij Mevr. Hoekstra Lamoraalweg 42 dat de politieke partijtjes voor de gemeenteraadsverkiezingen in de Egmonden als padde stoelen uit de grond rijzen, zo noteren we op het ogenblik in alphabetische volgorde Christ. Nat. Volkspartij, Kath. Ge meentepartij, K.V.P., P.v.d.A., Positief Nationale Unie dat dinsdagochtend op de Hoever- weg bij Alkmaar een ernstige auto-botsing plaats had, waar door een der auto's, komende uit de richting Egmond, geheel is vernield. Waarschijnlijk is het gladde wegdek de vermoe delijke oorzaak Katholiek Vrouwengilde Egmond a. d. Hoef Zondag 18 maart handwerk- tentoonstelling in de kleine zaal van café Den Houdijker, De in gezonden werkstukken(s.v.p. uiter lijk vrijdagavond te bezorgen bij Mevr. Huiberts. Julianaweg 44) zijn te bezichtigen van half drie tot half zes. De verloting vindt plaats om half negen na de Lijdens meditatie. Woensdag 21 maart Rijsttafel avond in samenwerking met de plaatselijke afdeling van de Platte landsvrouwen. Deze gezamenlijke avond begint om kwart vóór acht en wordt gehouden in de grote zaal. Entree f 1,.p. p., waar voor U dan ook een volledige maaltijd krijgt Komt U s.v.p. op tijd Lezing door Dom Beekman van de St. Adelberts-Abdij in de Slotkapel te Egmond a. d. Hoef. Een talrijk publiek luisterde vrijdagavond j.1. naar de lezing die als titel had „Jan II en Jacoba van Beieren", een uitgebreid en bestudeerd onderwerp, dat het publiek aandachtig volgde. Deze twee adellijke personen wier leven in een bewogen tijd perk lag. waren niet zó als van adeldom verwacht mag worden. De indruk die wij daaromtrent kregen populariseert niet de „goede oude tijd." Jacoba van Beieren, op velerlei wijze tegengewerkt, werd daar door een strijdbare figuur, die alles deed om haar prestige te behouden en om dat te bereiken is ongetwijfeld haar leven bekort, dat op 36-jarige leeftijd eindigde. Ook Jan II (Jan met de bellen) was een geharnaste vechtjas. De eer- en heerszucht waren oorzaak dat ook de Abdij een voortdurend doelwit was voor^"1^ verovering, waarbij zelfs doodslag^Hzal afwerpen. geen uitzondering was. Na al het gehoorde over dit tijdperk kon de wetenschap dat Jan met de bellen in de Slotkapel is begraven, geen deernis op wekken. De heer v. d. Vloed bedankte dan ook Dom Beekman met de woorden, dat hij zich gelukkig prees nu in een tijdperk te leven waarin we inplaats van onenigheid met de Abdij het voorrecht heb ben van de sympathie van deze kloosterorde ten bate van de restauratie Slotkapel, welke ont boezeming door een krachtig ap plaus van de vele aanwezigen werd beloond. Interessant zou ook zeker wel een lezing zijn over de archi tectuurverzorging van de Slot kapel en zoveel andere bouw werken uit die dagen en hoe die tot stand kwamen, gezien toch de veel primitiever middelén dan nu en minder scholen. (Red.) Voor de Dames in de Egmonden biedt de Voor straat in Egmond aan Zee volop gelegenheid hun toilet op vak kundige wijze te verzorgen. De toename der bevolking en niet minder ook de toename van vreemdelingen is aanleiding ge worden dat in de Voorstraat een tweede kapperszaak is geopend door de heer C. Bakkum. Logisch dat zulk een zaak aan de eisen van de tijd en niet minder aan de smaak van de dames moet kunnen voldoen. Hieraan is door de heer Bakkum ten volle aandacht geschonken. De dames zelf kunnen zich hier van overtuigen. Ook de zaak van de fa. Bout is drastisch gemoderniseerd en uitgebreid. Het geheel geeft een groots en goed verzorgde indruk die in naaste toekomst vrucht Rem-Riter zonder tas f 198, Remington Cicero Portable zonder tas f 255,— Telmachines met aftrek f 375, Telmachines te gebruiken als kassa f 520,— Electrische telmachines v.a. f 590,— Reparatie-afd. Gebruikte schrijf- en telmachines Stalen bureaux TyDiste-bureaux Archiefkasten - Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 Probeer eens onze ROOMKAAS 60 pCt, vet 100 gr. 35 ct. Pakje Victrix variatie pudding 38 ct* met verfdoos gratis Saranto wit, rood. dry 285 Siebrand's Muscatel 295 Frambozen op sap 140 1/1 blik aardbeien 175 1/2 blik aardbeien 95 1/1 blik Capucijners 69 1/1 blik wort, met uien 65 9 sinaasappelen voor 98 Zak Jonathans ca. 800 gr, 86 Losse bloem 500 gr. 29 Rozijnen 250 gr. 49 Huisboudouwel 25 vel 30 Cocosmeel 250 gr, 59 Metalen kraanslangen 39 Closetborstels 150 Voor duivenlieïliebbers „WITTE MOLEN" Wimovit 80 Wimoraal 125 Snoepzaad 100 Kalk en steen 37 Goudvissenvoer 40 Rectoral pijntabletten extra sterk f 1,00 f 075 en f 0,50 Stoma keelpastilles 55 <c. ZELf* Vraag niet hoe het kan 10 middelgrote eieren voor slechts 99

Contact met de Egmonden | 1962 | | pagina 1