MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable KORT NIEUWS Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A dam. Tel. 247272 Gebruik de waardebon Cadeaux voor kinderen Is de zondag guur en koud, haal dan warme koffie bij Schotvanger't Woud No. 526 24 mei 1962 WEEKBLAD VOOR EGMOND AANZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Giro 368954 Uitgave Drukkerij ..Egmonden" Egmonderstr.weg 5. Egmond a. d.Hoef. Telefoon 201. Abonnement f 1,25 per kwartaal Advertenties 12 ct. per m.m. Reductie bij geregelde plaatsing Burg. Eymaplein 2a. Egmond aan Zee Oproep. De tweede historische tentoon stelling, welke dit jaar van 22 juni tot eind aug. in de Slotkapel zal worden gehouden, belooft zeer interessant te worden. Vele nog nimmer geëxposeerde historische voorwerpen betrek king hebbende op het Slot op den Hoef en de Abdij van Eg- mond-Binnen zullen worden ten toongesteld. De voorbereidingen zijn reeds in een vergevorderd stadium en het Comité stelt alles in het werk om ook deze tentoonstelling te doen slagen. Er is echter een punt wat nog zorgen baart. Er is nog een te kort aan toezichthoudenden kas- sieres en dames voor de koffie kamer. Het comité doet een dringend beroep op dames of heren die er wel iets voor voelen om op dit punt hun medewer king te verlenen. Het gaat om enkele uren per week of per dag al naar ver mogen. Vrijdagavond 25 mei 's avonds 8 uur zal in de oude pastorie a. d. Slotweg een be spreking plaats vinden over dit belangrijke punt. Uw aanwezigheid wordt op hoge prijs gesteld. „Het Wapen van Egmond" heropend* Het oudste café van Egmond aan Zee. „Het wapen van Eg mond", heeft zaterdagmiddag zijn poorten officieel heropend. Het ruim honderd vijftig jaar oude café aan het Westeinde 6 (de Werf), heeft op soliede wijze basis van de Hollandse So ciëteit v. Levensverzekeringen een zeer grondige wijziging ten goede ondergaan. De gemeente-architect, de heer B. Blokker, die op de feestelijke receptie bij de opening aanwezig was, heeft naar eigen inzicht de expansie van het café in moderne stijl aangepast. Het karakter van de gerenom meerde zaak heeft hij echter geenszins verbroken, zodat met recht van een wapen van Eg mond kan worden gesproken. Het zijn Egmondse bedrijven geweest die vakkundig in nieuwe bouwwerken, hebben ge zorgd voor kleur, licht, ruimte en lucht. De heer v. Osch, die namens de eigenaresse Mevr. v. Osch- Wijker het woord voerde, hoopte op een even bloeiende toekomst van de vernieuwde zaak als de bloei van de talrijke fraaie bloem stukken, die ter gelegenheid van deze heropening werden aange- boden. Een prachtzaak. Toen ons blad de vorige week al gedrukt was, werd te Egmond- Binnen de zelfbedieningszaak van de heer S. Gaarthuis geopend. Wij hebben daarna een kijkje genomen en zijn tot de conclusie gekomen, dat Egmond-Binnen, dank zij de gedurfde voortvarend heid van de ondernemer, weer een prachtige zaak rijker is ge worden. De heer Gaarthuis kon over ruimte beschikken en hij heeft er alle profijt van weten te trekken. De zeer royale opzet geeft de zaak een voorname allure, die het niet alleen bij de inwoners maar zeker ook bij de toeristen zal doen. De zeer logische en bovenal praktische indeling maakt het voor een iederprettig winkelen. Burgemeester Bakker die de zaak opende was terecht trots op dit initiatief in zijn gemeente. De buurt daar in de Abdijlaan wordt een mooi winkelcentrum, daar ook de zelfbediening van Joh. Apeldoorn er schittert, zodat de inwoners van Egmond-Binnen weten waar ze terecht kunnen. WTij vernemen dat bij de hr. Janus Scholten aan de Herenweg te Eg mond a.d. Hoef een eigen aardige groeiwijze is te zien van een tulp, ge naamd Robinea. Deze draagt n.1. op de stengel niet minder dan zeven bloemkelken. De dikke stengel geeft de indruk alsof meerdere bollen bij elkaar zich tijdens de groei hebben verenigd tot één stengel, die toch een zevenvoudige bloemkelk draagt, wat nog niet wil zeggen dat hiervoor zeven bollen nodig waren dat op een cabaret-avond in Alk maar terloops het gemeente bestuur van de stad werd her innerd aan het gemis van een zeehaven. Dit viel ons op, temeer daar we reeds eerder dit onderwerp behandelde in verschillende artikelen onder de titel „Zeehaven Egmond- Alkmaar-Bergen" dat zaak van fa. Schotvanger 't Woud met een luxe koffie- automaat is uitgebreid Voor haastige en doorgaande reizi gers wordt de gelegenheid geboden voor een kwartje een kop koffie te consumeren. Een nog niet gepubliceerde candidatenlijst Onafhankelijke Socialisten, Eg mond aan Zee de Graaff P. C.; Visser J.; Glas, K. P.; Konijn, geb. Groen. A.; Gravemaker, G.; Konijn, geb. de Groot, J.; Hoogland, P.; Groen, P.; Groen. C.; Stam, A.; Dekke Y.; Glas, A.; Groen, C. Rem-Riter zonder tas f 198,— Remington Cicero Portable zonder tas f 255, Telmachines met aftrek f 375, Telmachines te gebruiken als kassa f 520, Electrische telmachines v.a. f 590,— Reparatie-afd. Gebruikte schrijf- en telmachines Stalen bureaux Typiste-bureau* Archiefkasten Kaartcnkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 *ELF* Gebruik bij die heerlijke ROER-YOGHURT aardb. op sap 69 100 gr. roomkaas 60 pCt. vet - 35 ct. 100 gr. jonge volvet 40 pCt. vet - 31 ct. 100 gr. korstloze kaas 40 pCt. vet - 32 ct. Bij elke 500 gram kaas 1 stuiver gratis 500 gr. biscuit 69 ct. en I stuiver 150 gr. ham 79 ct en 1 stuiver 150 gr. A'damse leverw. 48 en 1 stuiver 1 fles Joy 60 ct. en 1 stuiver Bij 3 flessen (pullen) bier of bij 5 kleine flessen bier I stuiver DUYVES ZOUTE EN ONQEZOUTE PINPA'S 49 Duyves studentenhaver 58 Duyves Cashewnoten 78 Ongepelde pinda's PC 250 gr. OJ 250 gr. prima rozijnen 49 200 gr. Tutti-Frutti le srt.94 100 gr. gedr. appelen Galifornische 69 Kant en klaar-capucijners 72 Heinz sandu/ich Spread 93 en 145 ct. Van Nelle koffie 148 Van Nelle vac. verp. 158 Kleine busjes nootmusk. 55 Kleine busjes peper 35 spellen, puzzles en kleur boeken, Combinobouu/- stenen enz.

Contact met de Egmonden | 1962 | | pagina 1