Henny Brouwer Modes Henny Brouwer Modes V.V.V. EGMOND AAN ZEE EXCLUSIEVE MODES Rokken Heinzelmaim badcollectie 1962 Terlenka en Kamgarens DE ENIGE SPECIAALZAAK IN EGMOND Noorderstraat 2. Egmond aan Zee. Telefoon 302 Langestraat 112. Alkmaar. Telefoon 4105 CONTACT MET DE EGMONDEN", 28 JUNI 1962. Egmond aan Zee, juni 1962 L.S. Het toeristenseizoen laat zich dit jaar niet zo gunstig aanzien en onwillekeurig ga je je afvragen wat de oor zaken kunnen zijn. Vermoedelijk hebben we ook rekening te houden met de nasleep van de zeer on gunstige weersgesteldheid in juni en juli 1961, waarin speciaal de maand juli met N.W.stormen, regenen koud weer, speciaal voor de bad gasten een grote tegenslag was en zeer zeker zijn veel mensen hierdoor afgeschrikt om in juli met vacantie te gaan. De reserveringen voor 1962 zijn geremd, teneerste door de alarmerende be richten over de pokken epidemie in West-Duitsland en vervolgens door het zeer ongunstige koude voorjaar 1962, dat voor velen een begrijpelijk verlangen naar zonniger oorden heeft op gewekt. Pas op 6 juni be gon het wat behagelijker te worden, op 11 - 12 juni kon de kachel echter weer aan en het leek op 13 juni dat het zomerweer het ge wonnen had, tot nu toe helaas, was dit strandweer maar van korte duur en dan nog speciaal in de week enden was het weer niet aanlokkelijk. Zeer zeker zal dit koude weer invloed gehad hebben op de boekingen. En dan als derde punt de vacantie- spreiding, waardoor alles zich rond 21 juli - 4augustus concentreert, of beter ge zegd, ophoopt. Ook dit is een achteruitgang vergeleken met voorgaande jaren. Zo heeft de „bedrijfsraad voor het bouwbedrijf" dit jaar alle vacanties verschoven van 10 naar 24 juli, als reden opgevendde on voldoende medewerking. die de onderwijs-autoriteiten verlenen, want de school- Vacanties beginnen later. Tenslotte hebben we dan de beurskrach". Door de waardedaling van de aan delen zijn bijna alle be leggers 25pCt. tot 30pCt. armer geworden, wat voor de kleine beleggers al gauw in de duizenden voor de kapitaalbezitters in de tien duizenden guldens loopt en op heel veel plannen van deze bezitters ongetwijfeld invloed zal hebben. We hebben de laatste jaren steeds meer gehoord en gelezen over de huidige welvaart. De 5-daagse werk week is ingevoerd met het gevolg dat de geprodu ceerde artikelen of de ge leverde diensten duurder zijn geworden en de waarde van de inkomsten, loon, salaris e.d. minder zijn ge worden. In Duitsland is dat reeds een halfjaar merkbaar. Ook in Nederland hebben de economen en de bevoeg de financiële experts hun waarschuwende stem laten horen, oa. de president der Nederlandse Bank. Al met al een aantal punten die de vermoedelijke oorzaak zijn dat dit seizoen het aantal reserveringen aanmerkelijk minder zijn. Resumerend zijn dan de oorzaken le De nawerking van de zeer slechte julimaand 1962; 2e Het zeer koude voorjaar en tot toe weinig aanlok kelijke strandweer; 3e Het totaal gemis aan „vacantiespreiding; 4e De zeer sterke waarde vermindering voor aandeel houders op de beurs; 5e De regressie, met ge volg het duurder worden van de levensstandaard. Dit alles brengt mede dat de toerist dit jaar meer op de penningen let en het goedkope toerisme de voor keur geniet. Caravan- en tentenkampen floreren dan ook meer dan ooit. Dat de geringe bezetting voor de beroepshotels/pensions, met hun vaste lasten, personeel e.d een strop be tekent is duidelijk, evenals dit voor de verhuurders een tegenslag is. Het 2e soort familietoe- risme is de vacantiewoning en het lijkt mij juist om de belanghebbenden er op te wijzen, dat een overvragen door gelukkig maar een en keling, de naam van de badplaats in zijn geheel schaadt. Vergelijkingen worden ter plaatse vlug ge maakt en de opgedane er varingen doorverteld. Tegen dit soort anti-propaganda helpt geen dure advertentie campagne. Een goede ad vertentie-campagne is voor atgelegen plaatsen als Eg- mond aan Zee zeer nodig, wil hier geen jaren achter stand komen. Hetzellde geld voor de netheid en de rust in de badplaats. Een gast die zich ergert, aan vuile straten of hinderlijke brom fietsen, vertelt dit door. Wij moeten niet ver geten dat Egmond aan Zee tenslotte in een meer of minder afgelegen hoek ligt ten opzichte van belangrijke toeristencentra als Zand- voort, Noordwijk, Katwijk, met hun achtérland temidden van toeristische attracties, om van de grote steden niet te spreken met hun talrijke mogelijkheden. Egmond tracht dit gemis een weinig te vergoeden door zijn uitgebreide en kostbare evenementen. L. C. DRALON PULLOVERS in alle modetinten o.a. gifgroen v.a. 14.75 Rood Blauw Rose Wit Shetland pullovers v.a. 18,75 Slietland vesten v.a. 21,50 Helanca pantalons v.a. 29,75 ...een betoverend compliment voor uw figuur!

Contact met de Egmonden | 1962 | | pagina 3