MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A'dam. Tel. 247272 Heerlijke frisse dranken Gratis stuivers Voor de soep Diverse zonne hoeden en witte petten Gym- en plasticschoenen om te heeft Schotvanger t Woud No. 533 12 juli 1962 WEEKBLAD VOOR EGMOND AANZEE. EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij ..Egmonden" Egmonderstr.weg 5, Egmond a. d Hoef. Telefoon 201. Abonnement f 1,25 per kwartaal Advertenties 12 ct. per ra.m. Giro 36895'! Reductie bij geregelde plaatsing Burg. Eymaplein 2a. Egmond aan Zee Het geheim van de Nacht wacht van Rembrandt was de titel der lezing verleden week vrijdag gehouden door Dom Beekman, ten bate der restauratie Slotkapel te Egmond a. d. Hoef. Een alleszins belangstelling op wekkende titel omtrent dit be roemde schilderstuk Inderdaad leerzaam was deze lezing, waarin we zo goed de gesteltenis konden peilen van de grote schilder ten opzichte van zijn tijdgenoten. Die gesteltenis heeft ongetwij feld „de Nachtwacht" beinvloed en vertoont het tegenovergestelde van de eenvoudige en zorgvolle Rembrandt, terwijl het schilderij een en al zwier en opschik is. Hieruit maken we het geheim op van Rembrandt, die de bluf- makende schutterij in een gloed plaatste, welke ver uitgaat boven haar prestatievermogen en dus door uiterlijk vertoon moest aan vullen wat ze inwendig misten, De lezing gaf ons veel bijzon ders uit de tijd waarin Rembrandt leefde en ook over zijn persoon lijke moeilijkheden, waaruit we opmaken dat hij z'n hart eens heeft willen luchten om van per sonen die niets waren iets te maken, waarin hij bijzonder is geslaagd De kleuren-dia's vertoond door de heer IJkel, toonden ons de meesterlijke schilderskunst van Rembrandt, die in zijn „Nacht wacht" zo veelzijdig uitkomt. Geionden en verloren. Hiervoor te melden bij de post- commandant, Egmonderstr.weg, Egmond a. d. Hoef. Gevonden roode wollensjaal, wit dameswindjack, parapluie (Knirp) Verloren:huissleutels in bruin etui, bos huissleutels, bruine heren- portemonnaie, zilveren stuiver- armband. Geslaagd. Aan het instituut Schoevers te Amsterdam slaagden voor het diploma Secretaresse de dames Y. M. M. Moonsen G. A. Koeman. Zondagsdiensten Oud-Kath. Kerk, Egm. aan Zee 8 uur en 10 uur. 19 uur vespers. R.K. Kerk. Egm. aan Zee 7 uur, 8,15, 9,30 en 11 uur. Avondmis om half 8 Ned Herv. Kerk, Egm. aan Zee 10 uur. Ds F. E. v. d. Zee. Ger. Kerk, Egm. aan Zee, 8.30, 10 uur. 5 uur. Egmond-Binnen Ned. Herv. Kerk Egmond a. d. Hoef Slotweg 9 9.30 Ds. Visser te Bergen. Parochie Rinnegom 7 uur. 8.45. 11 uur Adelbertus-Abdij, Egm.-Binnen, 7 uur, 9.30 uur. 16.30 vespers R.K. Kerk. Egm. a d. Hoef 7 uur, 8.15 en 10 uur. Geneeskundige diensi zondagsdienst. Dr. S. J. H. Moons, Egmond a. d. Hoef. Tel. 263. Laat dit uw badgasten lezen Bezoekt de tentoonstelling „Eg- monds verleden" waarop ge kunt zien de laatste opgravingen van uit de Slotgracht te Egmond a. d. Hoef en van de terreinen van de Abdij te Egmond-Binnen, als mede prachtige documenten, boe ken, kaarten enz., betrekking hebbende op de zo belangrijke historie van de Egmonden, alles geëxposeerd in de prachtige oude Slotkapel meczijnzeldzame authen tieke grafkelderstenen en zeld zaam mooie gebrandschilderde glas in lood-ramen, Dit alles geeft de bezoekers een boeiend beeld van een ver gane glorie onzer nationale ge schiedenis. Gaat met uw kinderen deze mooie en leerzame expositie be wonderen en U zult in uw ver beelding het eens zo prachtige Slot op den Hoef en de Abdij van Egmond weer zien herrijzen. A s. vrijdag heeft er een lezing plaats van Dr. D. P. Blok? in de oude pastorij aan de Slotweg 9 te Egmond a. d. Hoef, getiteld „Naamkunde en Oudheidkunde". Dr. Blok is hoofd van het Bu reau Naamkunde van de academie van wetenschappen te Amsterdam De toegangsprijs tot de lezing, inclusief bezoek aan de tentoon stelling is f 1.Vanwege de zeer grote belangstelling voor dit boeiende onderwerp kunt U reeds voorbespreken bij het secretariaat J. IJkel tel. 02206-460. Joyriding. Een gezelschap uit Heiloo was met de auto naar Egmond aan Zee gereden om een strandwan deling te gaan maken. Een der inzittenden, een jongen van 18 jaar, bleef liever in de wagen zitten. Toen de anderen aan de wandel waren besloot de jongeman, die geen rijbewijs had. een ritje t^ gaan maken. Op de hoek Oude Egmonder- straatweg/Herenweg te Egmond a. d. Hoef verloor de knaap de macht over het stuur en reed tegen het huis van de fam. Zoon. Wagen en huis werden be schadigd, waardoor wel is na te gaan, dat dit autoritje de be trokkenen niet veel aangenaams zal verschaffen. Uitbreiding van zaken De fa Schot vanger 't Woud heeft haar bedrijf uitgebreid en begint een filiaal in levensmid delen op de Camping „De Woudhoeve" van de familie Morsch. Deze onderneming voorziet in 'n grote behoefte voor de gasten. Rem-Riter zonder tas f 198,- Remmgton Cicero Portable zonder tas f 255,- Telmachines met aftrek f 375,- Telmachines te gebruiken als kassa f 520,- Electrische telmachines v.a. f 590,- Reparatie-afd. Gebruikte schrijf- en telmachines Stalen bureaux Tyoiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 2EIFV Hero Jus d'Orange 195 Kleine fles 36 Rijno druivensap 197 Kleine fles 40 Hero appelsap 110 Kleine fles 40 Hero tomatensap 98 Zwaardemaker Orange Marmelade jam v.mannen 98 Azet gezoet bramensap 56 Dr. Oetker Taartina 25 Confetti voor yoghurttoetjes 55 Anton Hunnink soepballen 59-lst. 150 gr. A'damse leverworst 48-lst. linox soepballen 16 stuks 39-lst. Blik vark.vlees 69-lst. Groot blik vark.vl. 135-2st. 500 gr. biscuits 69-lst. 1/2 blik ananas 104-lst. 4 rol Popla toiletpapier 100 nu 75-lst. 1/1 bl. capucijners 72-lst. 1/1 bl. appelmoes 102-lst. Grote cake 95-lst. Blik soepasperges 99 Slierasperges 415 Hele kruidnagelen 30 Tafeltuben Honigaroma 37 Servetten 30 Papieren zakdoeken 25

Contact met de Egmonden | 1962 | | pagina 1