De nieuwe Remington Portable MET DE EGMONDEN Weer een vernieuwde zaak te Egmond Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A'dam. Tel. 247272 Zomergasabonnementen heeft ook voor U Schotvanger 't Woud No. 535 26 juli 1962 1. Uitgave Drukkerij ..Egmonden" Egmonderstr.weg 5, Egmond a. d.Hoef. Telefoon 201. Giro 368954 Burg. Eyinaplein 2a. Egmond aan Zee Abonnement f 1,25 per kwartaal Advertenties 12 ct. per m.m. Reductie bij geregelde plaatsing Jonge zakenlui tonen jonge ini tiatieven en wanneer het dus ver eist is aan de hoge eisen van de koper van vandaag tegemoet te komen, dan zal aan die eis vol daan moeten worden al kost het veel offers en al moeten er risico's genomen worden. Zo dacht ook de heer Ant. Bas er over, die de voormalige zaak van de heer J. Bas voortzet. Wie de Schinkelstraat inloopt, ziet direct dat zich aan de smederij en vooral aan de winkel grote veranderingen voltrokken hebben. Hier wordt een moderne zaak in gericht, die aan de eisen kan vol doen. In die zaak komt een keur van fietsen, verwarmings- en kook- tóestellen, o.a. haarden, kachels, Visclub ,,De Egmonden" Zondagmorgen 22 juli om 5 uur waren, ondanks de gure wind, 12 karpervissers aanwezig om te trachten de begeerde trophee te veroveren. De strijd om de zil veren wisselbeker van onze club is weer gestreden en bekerhou der F. Jansen kwam zegevierend uit dit steeds weer spannende duel te voorschijn! Reeds na 20 minu ten haalde Jansen juichend een karper ven 4 pond op het droge, spoedig gevolgd door'n 3 ponder van Goedel. Daarna was het mis, de wind wakkerde sleeds meer aan en de karpers bliezen kenne lijk stoom af. Zelfs Dirk' die na wekenlange training sterk favorite was, tuur de mistroostig naar zijn aas waar zelfs de eenden geen belangstel ling meer voor hadden. Toen alle hoop op 'n redelij ker uitslag reeds was opgegeven kondigde luide alarmkreten aan dat de hengel van de penning meester zich in de grootste nood bevond, maar daarna was alle kruit verschoten. gasfornuizen en comforen en aan verwante artikelen. Het vakmanschap van de eige naar staat borg voor eerste klas artikelen en prima voorlichting De smederij is drastisch ver groot. De er achter liggende voormalige visrokerij en -drogerij vroeger van wijlen de heer G. v. d. Schinkel (Schinkelstraat) is er aan getrokken. De ruime werk plaats geeft de heer Bas grote mogelijkheden. De volgende week, waarschijn lijk donderdag, zal de winkel worden geopend. Men lette vooral op de reclame in de komende dagen. Met deze onderneming wensen wij de heer Bas reeds veel succes De uitslag luidt le pr. F- Jansen en de zilveren beker; 2e pr. L. S. Goedel; 3e pr, J. Bos. Hiermede is Jansen de eerste die er in is geslaagd 2 maal de bekerwinnaar te zijn geworden. Genoemd feit zal in de revanch- karperwedstrijd feestelijk herdacht worden, waar wij alle karper cracks hopen te zien De secretaris. A N. W. Gevonden en verloren. Hiervoor te melden bij de post- commandant, Egmonderstr.weg. Egmond a. d. Hoef. Gevonden: herentrui en sleu telring met huissleutels, doublé dames armbandhorloge. Verloren schooltas m. boeken, oranje damesvest. zwarte rubber laarzen, gouden ring met aqua marijn (eind juni), bril met don ker montuur, zilveren bedelarm band. Geneeskundige dienst zondagsdienst. Dr. J. C. E. Helle, Egmond aan Zee. Telef. 252. Geslaagd. De 20-jarige Walter Schotvanger op 't Woud, Egmond a. d. Hoef is een dezer dagen geslaagd voor de 4-jarige H.T.S (werktuigbouw kundige.) Dit is nog temeer ver blijdend, omdat 't Woud en de Egmonder-Meer als gehuchten betrekkelijk weinig in de publieke belangstelling delen. O.i. is dit echter een gunstige omstandigheid aangezien het concentratievermo gen er wel bij vaart Dat ook deze geslaagde hiervan een goed gebruik heeft gemaakt en ijverig heeft gewerkt, bewijst het succes, waarmee wij hem van harte fe liciteren. Zondagsdiensten Oud-Kath. Kerk, Egm. aan Zee 8 uur en 10 uur. 19 uur vespers. R.K. Kerk. Egm. aan Zee 7 uur, 8,15, 9,30 en 10.45 en 12 uur Avondmis 19.30 uur Ned. Herv. Kerk, Egm. aan Zee 10 uur. Ds F. E. v. d. Zee. Ger. Kerk, Egm. aan Zee, 8.30, 10 uur, 5 uur. Egm. a.d. Hoef Ned. Herv. Kerk 19.30 uur Ds. A. v. d. Bonekamp Alkmaar R.K. Kerk Rinnegom/Egmond- Binnen 7 uur, 8.45 en 10,45 uur Adelbertus-Abdij, Egm-Binnen, 7 uur, 9.30 uur. 16.30 vespers R.K. Kerk. Egm. a d. Hoef 7 uur, 8.15 en 10 uur. Raadsvergadering Egmond-Binnen Deze raadsvergadering stond in het teken van afscheid der niet meer gekozen raadsleden. Dit belette echter niet dat er nog verscheidene punten werden behandeld waarop de scheidende raadsleden hun visie konden geven, ofschoon de behandelde stof zich uitstrekt over meer perioden, waarin de atgetredenen geen invloed meer hebben. Zo opperde de scheidende hr. Blomert nog het idee het caravan kamp van de heer Blok te kopen, dat niet zo maar werd besloten, ook besprak dezelfde het aan sluiten van de gemeente bij de Ned. Bouwkas, waar het meren deel op tegen was, zoals spr. be weerde, dit werd door de hr. v. d. Berg tegengesproken. Hieruit zien we weer nieuwe dis cussie in de toekomst. Het afscheid van wethouder Hopman, die wegens zijn leeftijd aftreedt werd door bur gemeester Bakker, het raadslid J. de Waard en wethouder Apel doorn naar voren gebracht in woorden, die van grote waar dering getuigden voor de jaren lange arbeid in dienst van de gemeente. In dit verband be treurde wethouder Apeldoorn het lasterlijke en bedriegelijke ver kiezingspamflet, waarin het be leid van de wethouder werd aangevallen. De heer Hopman in zijn dank woord gaf als antwoord op de smadelijke verkiezingscampagne deze uitspraak„Ik weet zeker, dat ik nimmer voor mij zelf belangen heb nagestreefd, maar steeds de gemeenschap voor ogen heb gehouden." De scheidende heer Bras en de heer Mooij uitte ook hun dank, waarbij de laatste zijn erkentelijk heid uitsprak tegenover de K.V.P fractie, die hem altijd loyaal was tegemoet gekomen. Voor deze laatste raadsver gadering was meer belangstelling dan gewoonlijk, misschien in verband met het afscheid, mis schien ook wel om het recreatie- streven, dat in de Egmonden steeds meer de aandacht vraagt, vooral ten opzichte van het caravanwezen. Hieruit valt af te leiden dat het voor de nieuwe raadsleden wel enige studie zal vragen om deze materie te benaderen. Een nog groter probleem is wellicht dat der huisvesting. Door de toenemende bezetting van grond voor allerlei gelegen heden komt uiteraard het een en ander met elkaar in botsing en niet in 't minst ook het wegen- vraagstuk. Voor de nieuwe raadsleden is er dus stof te over om hun zorg te verdelen. Raadslid zijn, zo liet zich de burgemeester uit, is nu niet zo'n gemakkelijke taak. Laten we hopen de nieuwe raad het zich bewust is. Rem-Riter zonder tas f 198,— Remington Cicero Portable zonder tas f 255, Telmachines met aftrek f 375, Telmachines te gebruiken als kassa f 520, Electrische telmachines v.a. f 590, Reparatie-afd. Gebruikte schrijf- en telmachines Stalen bureaux Tyuiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 WEEKBLAD VOOR EGMOND AANZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN

Contact met de Egmonden | 1962 | | pagina 1