MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A dam. Tel. 247272 DOE DE WAS OP ESSOGAS van Schotvanger t Woud No. 543 27 september 1962 WEEKBLAD VOOR EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Giro 368954 Uitgave Drukkerij ..Egmonden" Egmonderstr.weg 5, Egmond a. d Hoef. Telefoon 201. Abonnement f 1,25 per kwartaal Advertenties 12'ct. per m.m. Reductie bij geregelde plaatsing Burg. Eymaplein 2a. Egmond aan Zee Egmond-Binnen gaf mild voor nieuwe kerk De veiling ten bate van de nieuwe kerk te Egmond-Binnen is een geweldig succes geworden. Veilingmeester Wokke heeft hier zeer zeker in grote mate aan meegewerkt. Aan de familie Zomerdijk en hun staf van me dewerkers past een woord van huldebetoon voor het vele en omvangrijke werk dat hiermee gepaard ging. In totaal werd de opbrengst f 12.000, Om precies te zijn bracht de veiling f 11.473,.op, een milde gever voelde zich geroepen er f 27,bij te doen, zodat het bedrag f 11.500,— werd. Een tweede gever kreeg het idee er nog eens f 500,bij te doen, zodat f 12.000,kon worden geboekt. De opbrengst van handwerk- tentoonstelling en verloting, (zie hieronder de uitslag), was ook nog eens f 2000, zo dat f 14.000,het bedrag werd. Uitslag verloting 1 549 Mevr.Zomerd. (Binnen) 2 1316 N. Schuit (Binnen) 3 1985 Mevr. Kool (Hoef) 4 1860 C. Weijers (Binnen) 5 1625 R. v. d. Berg (Binnen) 6 1980 W. Wittebrood (Hoef) 7 2421 Jac. de Waard (Hoef) 8 1311 N. Schuit (Binnen) 9 1350 Hr. de Vries (Binnen) 10 167 Chr. Brouwer (Binnen) HOOG WATER sept./okt v.m. n.m. Vrijdag 28 3.50 16,10 Zaterdag 29 4.25 16.40 Zondag 30 4.55 17.10 Maandag 1 5,20 17.35 Dinsdag 2 5.50 18,05 Woensdag 3 6,20 18,35 Donderdag 4 6,55 19,10 Plattelandsvrouwen ##De Egmonden" De vereniging van Plattelands vrouwen „De Egmonden" heeft haar eerste winterbijeenkomsf in de zaal van hotel Brouwers ge houden. De presidente opende de ver gadering, waarna het woord was aan de heer W. Meyer uit Ber gen. Spreker hield de dames ge zellig bezig met muziek en zang. Vooral het zingen in de huiselijke kring werd door hem bijzonder aanbevolen voor de kinderen beginnen met eenvoudige muziek. Zelf doen, dus niet altijd de radjo, platen of televisie. Het laatste half uur liet de heer Meyer de dames danspasjes ma ken. Het was een zeer gezellige avond. Vrouwengilde Egmond a. d. Hoef De spreker van deze avond, de heer Henri van Leeuwen uit Amsterdam was voor de dames beslist geen onbekende. Zijn be toog handelde ditmaal over de gevaren voor het meisje in het buitenland. Onder buitenland vooral te verstaan: Parijs. Mar- seille, Tanger, steden die spreker door en door kent, dank zij z'n verblijf als clochard in genoemde steden. Met duidelijke Voorbeel den werd aangetoond, dat er ook nu - 1962 - nog 'n handel in blanke slavinnen bestaat. Diepe indruk maakte 't feit, dat dank zij de "medewerking" van de heer v. Leeuwen minstens twee meisjes dit verschrikkelijke tot bespaard is kunnen worden. Na de spreker en voorlezing van de notulen volgden de resterende mededelingen, o.a. over de vie ring van het 2e lustrum op 10 oktober a.s. Na 'n gezamenlijke Eucharistieviering is er 'n feest- ontbijt in Café den Houdijker. Uiterlijk 8 oktober kunt U zich daarvoor opgeven bij Mevr. Aelbers, Schoolstraat. Onkosten f 2.50. Voor handwerkmateriaal kunt U zich vervoegen bij Mevrouw Huiberts, Julianaweg 44. De Stichting Bejaardenzorg Egmond aan Zee Dezer dagen is na een uitge breide voorbereiding de akte ge passeerd van bovengenoemde stichting. De bedoeling is te ko men tot 'n bejaardencentrum, dat openstaat voor alle gezindten. Hiermede is een belangrijke stap gezet op de goede weg, die naar alle waarschijnlijkheid tot een belangrijke verlichting zal leiden in het probleem der bejaarden zorg in de Egmonden. Verschillen de mensen, w.o. pastoor D. N. de Rijk. Ds. F. E. v. d. Zee en de heer G. M. A. de Baar heb ben zich met het oorspronkelijke plan reeds bezig gehouden. Ook in een raadsvergadering is het plan al eens naar voren gebracht. Uit enquete onder de bejaarden bleek, dat de behoefte aan een goed bejaardencentrum groot is. Verschillende instanties hebben hun medewerking reeds gegeven, terwijl de goedkeuring van G.S. voor de startsubsidie dezer dagen wel af zal komen. Het gebouwen complex is geprojecteerd op het terrein achter de Torensduin. Zeevogels-nieuws 30 september Westzaan 1 - Zeevogels 1 2.30 Vitesse 3 - Zeevogels 2 2,30 Zeevogels 3 - Limmen 3 12 uur Zeev. jun. A - St. Adelbert 2.30 Zeev. Adsp. A - RKAFC c 12u zaterdag 29 sept. Zeevogels B - Alcm. Victr. c 3u Rem-Riter zonder tas f 198,- Remington Cicero Portable zonder tas f 255,- Telmachines met aftrek f 375,- Telmachines te gebruiken als kassa f 520,- Electrische telmachines v.a. f 590,- Reparatie-afd. Gebruikte schrijf- en telmachines Stalen bureaux Tyuiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J* SlIURBEEK# Boulevard Ir. de Vassy 18# Egmond a. Zee. Tel 569 IN MEMORIAM In de morgen van 24 sept. overleed in het St. Elisa- beth-Ziekenhuis te Alkmaar, de Heer G. J. Belleman, voorheen inwoner van Eg mond a.d. Hoef. Hij werd 52 jaar. Velen kennen hem als een zeer actief en rusteloos werker, die ten koste van vele offers en tijdens het ondergaan van zeer veel kritiek, zijn doel nastreefde, om bouwplannen te reali seren, daarmede verlichting brengend in de grote nood van vele woningzoekenden. Vele jaren werd zijn ge zondheid ondermijnd, maar dit kon niet verhinderen, dat hij minder activiteiten ontplooide. Ondanks soms zware tegenwerking zette hij door. Hij legde contacten met de hoogste instanties, terwijl hij tegen weer andere, die tegenwerkten, verbitterde strijd voerde. Het was zijn initiatief, dat de Hoevervaart werd gedempt, daarmede bouw grond scheppend, waarop hij de Julianaweg en de Lamoraalweg bouwde, in clusief een aantal bejaarden woningen. Aan de Egmon- derstraatweg bouwde hij het Graaf Dirkplein. Een van van zijn laatste bouwwerken was oa. het nieuwe ge meentehuis. Ook in Bergen heeft hij verschillende bouwwerken gerealiseerd. De laatste jaren woonde hij in Heiloo, waar hij zich een huis bouwde midden in een weiland. Om zijn huis bouwde hij verschillende huizen, daarmede een deel van het prachtige plan „Oost" realiserend. Hij is niet meer. Te vroeg werd zijn actief leven be ëindigd. Met hem ging een man heen, die bij velen res pect heeft afgedwongen, zo wel bij zijn voor- als tegen standers. Zijn vrouw en zes kinderen blijven achter. Mogen zij de kracht ontvangen, het verlies van deze sterke man en vader te dragen, met het besef, dat zijn verdienstelijk leven bij velen nog lang in de herinnering zal voortle ven. Moge hij rusten in vrede.

Contact met de Egmonden | 1962 | | pagina 1