MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A dam. Tel. 247272 Originele drogisterij-wrijfwas heeftSchotvanger 't Woud No. 554 13 december 1962 WEEKBLAD VOOR EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstr.weg 5, Egmond a. d.Hoef. Telefoon 201. Giro 368954 Burg. Eymaplein 2a, Egmond aan Zee Abonnement f 1,25 per kwartaal Advertenties 12 ct. per m.m. Reductie bij geregelde plaatsing Ds. Oskamp in ambt bevestigd Op de tweede zondag van de Advent heeft Ds. A. B. Bekius hervormd predikant te Bergen in de Ned. Herv. Kerk te Eg mond aan Zee ds. J. Oskamp bevestigd. Bij de ruim twee uur durende plechtigheid waren ver tegenwoordigers van alle kerken van Egmond aanwezig. De nieuw beroepen dominee werd verwel komd door de heer Joh. Koeman, scriba van de kerkeraad. Voor de Hervormde Kerk was het juist de ..Oecumenische zondag". De heer Koeman zei in zijn hartelijk welkomstwoord tot ds. Oskamp, dat met de aanvaarding van het ambt een gevoelige snaar bij de kerkeraad en de gemeente was geraakt. Hij wees op de zware taak, die de jonge dominee staat te wachten, maar stelde de uitbreiding van Christus' rijk centraal en noemde het een ont zaglijke opgave. Pastoor Horstman van de oudkatholieke parochie en pastoor Van Woudenberg van de katho lieke gemeenschap in Egmond aan Zee wezen beiden op de eenheid van de kerken. Pastoor Van Woudenberg hoopte dat ds Oskamp niet een herder zou zijn voor zijn gemeente alleen maar voor geheel Egmond aan Zee. Tenslotte hoopte burgemees ter A. G. Bakker dat het woord van de nieuwe herder even krach tig mocht zijn als de (tijdens de plechtigheid) bulderende storm. In zijn dankwoord zei ds. Oskamp verheugd te zijn over de warme sympathie, die hij reeds van het begin af van alle zijden had ont vangen. De „Flierefluiters" spelen Het is weer zo ver, velen houden de zo bekende vereniging in het oog, want een uitvoering missen van dit bekende gezel schap betekent niets minder dan een groot gemis. Op donderdag en vrijdag 13 en 14 december houdt de da tums in het oog) spelen ze weer in de „Vergulde Valk". Het wordt een komisch blijspel ge naamd: "Zeeman, pas op". De opvoering begint om 8 uur. Als bijzonderheid vermelden we nog dat na afloop in de voorzaal van de „Vergulde Valk" een gezellig uurtje wordt georgani seerd met muziek bij kaarslicht. Tussen de bedrijven speelt Ab Blaauboer. Kaartverkoop bij K. Stiemer en N. P. van Elsland, tel. 396. Bridgedrive voor de Kerk Op zaterdag 15 december a.s. 's avonds 20 uur wordt in café Apeldoorn een drive gespeeld, waarvan de baten ten goede zul len komen, aan de bouw van de nieuw te bouwen R. K. Kerk Mogen we u langs deze weg inspireren om voor dit mooie doel, met een zo groot mogelijk aantal personen deel te nemen. Er zijn prachtige prijzen beschik baar gesteld. De organisatie is belangeloos verricht door bridge club de „Egmonden" te Egmond a. d. Hoef. Het inschrijfgeld be draagt per persoon f 1,50 te vol doen aan de zaal. De opgave voor deelname wordt opengesteld tot zaterdag middag 15 december 3 uur bij het secratariaat B.C. de „Egmon den" te Egmond a. d. Hoef, tel. 02206-489 en bij de fam. Zomer dijk, tel. 02206-562. Schrijf vroegtijdig in om te leurstelling te voorkomen. De deelnemers van Egmond a. d. Hoef 'worden gratis gehaald en teruggebracht. Deelnemers van Egmond aan Zee s.v.p. heen met de bus. De grote huisvlijttentoon- stelling en veiling ten bate van de Slotkapel. Zaterdagavond a.s. 15 decem ber 8 uur zal de grote start zijn voor de veiling van een groot aantal artikelen geschonken door vele Nederlandse en Egmondse bedrijven, zaken en winkeliers ten bate van de actie Slotkapel. De catalogus bestaat uit meer dan 500 nummers De goederen zullen onder de hamer worden gebracht door de bekende veiling VOOR DE FEESTDAGEN qoeö veRzoRQöe schotels COMPLETE DINERS NAAR KEUZE Wordt aan huis bezorgd. Bestel tijdig. Voor de borrel Specialiteit in fijne bitterhapjes HORS D' OEUVRES, RUSSISCH El, CROQUETTEN J. H. Beer t Egmond aan Zee Telefoon 02206-372 - Boulevard 12 pension „öekim' Rem-Riter zonder tas f 198,Reparatie-afd. Remington Cicero Portable zonder tas f 255,— Telmachines met aftrek f 375,Gebruikte Telmachines te gebruiken als kassa f 520,— schrijf- en Electrische telmachines v.a. f 590,telmachines Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18» Egmond a. Zee. Tel 569 meester J. Wokke uit Limmen en notaris P. J. J. Hilbrand uit Alkmaar. De toegang is gratis en iedere bezoeker zal met een of meerdere attracties worden verrast. Zondagmiddag en zon dagavond 16 december zal dan de grote huisvlijrtentoonstellirg plaats vinden, die onder leiding van de schilder Bob Denneboom werd opgezet. Er zullen o.a. de bekroonde tekeningen kunnen worden be wonderd van alle Egmonc'se scholen, alwaar een speciale kleurwedstrijd aan is verbonden' Verder zal er een aparte afdeling fotografie zijn. Er is op het ge bied van huisvlijt onnoemelijk veel te bekijken, zoals tekeningen (zowel individueel of collectef vervaardigd) schilderijen, meubels, smeedwerk, allerlei handwerken enz. Als bijzondere attractie diverse bakwerken, taarten, opgemaakte schotels, fruitmanden, bloem- stukken enz. V.V.V. Egmond aan Zee Op dinsdag 18 december s s. om 8 uur wordt in Café-Restau rant „De Klok" de algemene le denvergadering gehouden. De agenda wordt zo spoedig moge lijktoegestuuurd. Zeevogels-nieuws Programma 16 december HSV 4 - Zeevogels 3 2.30 Zeevogels jun. - J. Holland 2.30 Zeevogels Adsp. - Vrone 12 uur RKAFC e - Zeevogels b 2.45 op zaterdag 15 december De komende maanden gaan wij over tot het organiseren van diverse acties, om onze jeugdaf deling, die de grootste van de Hoef is, aan de nodige kasmid delen te helpen. Wij zijn reeds gegonnen met een inzamelings actie van oud papier (het liefst gebundeld). Door een bijzondere omstandigheid hebben wij de beschikking over een zeer grote opslagruimte en wij vragen uw medewerking in deze. Even een berichtje bij Smederij Kareis of Drukkerij „Egmonden" en het komt in orde! In het komende voorjaar wordt een grootscheep se inzamelingsactie gehouden. 50 jaar "Eensgezindheid Geachte medeburgers. Namens het comité van actie voor het gouden jubileum van „Eensge zindheid" zal het comité u een dezer dagen uw aangeboden en veloppe bij u terug halen op vrijdag 14 of zaterdag 15 decem ber. Namens het comité H. ZomercKjk

Contact met de Egmonden | 1962 | | pagina 1